اقامت, پذیرش تحصیلی, تحصیلی, کانادا, کانادا, کانادا, کانادا, وقت سفارت, ویزا

پذیرش تحصیلی کانادا

پذیرش تحصیلی کانادا

پذیرش تحصیلی کانادا برای متقاضیان بین المللی بسیار هیجان انگیز است. دانشگاه های کانادا از سطح بالایی برخوردارند و بسیاری از دانشگاه های این کشور در لیست بهترین دانشگاه های دنیا قرار دارند. دانشگاه های مطرحی مانند تورنتو، مک گیل ، مونترال ، مک مستر و بریتیش کلمبیا تنها برخی از دانشگاه معتبر بین المللی در کانادا هستند که هر ساله در فهرست بهترین دانشگاه های دنیا قرار می گیرند.

بر اساس آخرین رتبه بندی دانشگاه های جهان که سالانه توسط مجله معتبر تایمز منتشر می شود، بیش از پنج دانشگاه این کشور در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارند که تایید کننده سیستم آموزشی به روز و مطابق با بالاترین استانداردهای بین المللی است. بنابراین بسیار منطقی است که از سراسر جهان برای تحصیل در کشور کانادا اقدام کنند.

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا

1- دانشگاه هایی را که می خواهید در کانادا تحصیل کنید انتخاب کنید.سعی کنید حداقل برای سه دانشگاه کانادا اپلای تحصیلی کنید.
با توجه به شرایط زندگی و علایق شما، کارشناسان ما رشته مناسب و بهترین دانشگاه را به شما معرفی خواهند کرد.
ما به شما کمک می کنیم مدارک لازم برای ارسال به دانشگاه را تکمیل و به دانشگاه ارسال کنید.
2- تمام مدارک و شرایط مورد نیاز دانشگاه های مربوطه را بررسی نمائید تا در خواست همه چیز را با دقت انجام دهید. مدارک و شرایط بسته به دانشگاه و استان انتخابی متفاوت است.
اگر هنوز مشغول به تحصیل می باشد ، با نمرات و معدل خوب فارغ التحصیل شوید و اگر دوره تحصیلی شما به اتمام رسیده برای دریافت مدرک تحصیلی خود اقدام کنید. (لطفاً توجه داشته باشید که هم خود مدرک و هم ریز نمرات تحصیلی مورد نیاز است.)
تمامی مدارکی که  برای تحصیل در کانادا مورد نیاز است ( مدارک جهت اخذ پذیرش تحصیلی و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی ) را تهیه و ترجمه نمائید. زمانی که رشته تحصیلی و دانشگاه یا کالج و … مشخص شد، لیست کامل مدارک مورد نیاز متقاضی مشخص می شود.
ما در ویزامون پرونده شما پیگیری خواهیم کرد تا دانشگاه نامه پذیرش تحصیلی شما را (LOA) ارسال کند.
3- پس از آنکه برای اخذ پذیرش در دانشگاه کانادا اقدام کردید و زمان لازم برای رسیدگی درخواست سپری شد، در صورت موافقت از دانشگاه نامه پذیرش تحصیلی دریافت خواهید کرد.
4-پس از پذیرش در دانشگاه یا کالج مورد نظر خود در کانادا، با نامه پذیرش و سایر مدارک مورد نیاز مندرج در بخش «مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی»، شما با نهایت دقت و وسواس نسبت به صدور ویزای دانشجویی اقدام می‌کنید. تنها نکته مهم در این زمینه این است که اخذ پذیرش از دانشگاه به معنای صدور نهایی ویزای تحصیلی نیست.
متخصصان ما در ویزامون شما را در این امر مهم یاری می کنند تا بدون نگرانی اقدام به اخذ ویزا تحصیلی کانادا نمائید.

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی کانادا

اگر برای تحصیل به کانادا مهاجرت می کنید، باید نسبت به شرایط پذیرش تحصیلی در مدارس و دانشگاه های این کشور اطلاعات کافی داشته باشید.
اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا مستلزم گذراندن دوره قبلی با حداقل معدل 15 و تسلط به زبان انگلیسی (یا فرانسوی اگر دانشگاه به زبان فرانسوی باشد) است. پذیرش در دانشگاه های این کشور در صورتی که بیش از 2 سال از اخذ آخرین مدرک تحصیلی نگذشته باشد آسان تر است. در عین حال داشتن رزومه علمی و همچنین نگارش مقاله و کتاب از الزامات عمومی و مهم پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی می باشد. علاوه بر این، هدف تحصیلی و برنامه تحصیلی معمولاً برای پذیرش دانشگاه ها مورد نیاز است. در برخی موارد، داشتن توصیه نامه اساتید قبلی می تواند شانس متقاضی را برای پذیرش تحصیلی افزایش دهد.
به طور کلی شرایط تحصیل در کانادا به صورت زیر می باشد:
سن متقاضی بهتر است زیر 45 سال باشد
داشتن تمکن مالی حداقل 833 دلار کانادا در ماه و 10 هزار دلار در سال
گپ تحصیلی میبایست زیر 5 سال و قابل توجیه باشد
نامه پذیرش از دانشگاه یا کالج الزامی می باشد
مدرک زبان بستگی به دانشگاه محل تحصیل دارد

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی کانادا در مقاطع مختلف

با توجه به  مقطعی  که می خواهید در آن تحصیل کنید قبل از درخواست پذیرش تحصیلی پیش نیازهایی وجود دارد. این الزامات معمولاً مربوط به معدل، وضعیت درسی و سطح زبان هستند.
اکثر موسسات آموزشی کانادا امکان اپلای کاندیشنال (اپلای مشروط) را به متقاضیان می دهند . بدان معناست که آنها یک پذیرش مشروط صادر می کنند و از شما می خواهند که شرایط لازم را در مدت زمان مشخصی برآورده کنید.

شرایط اخذ پذیرش مدارس در کانادا

تصمیم گیری بین مدارس خصوصی، دولتی یا شبانه روزی
توانایی مالی والدین ( تمکن مالی ) برای پرداخت هزینه تحصیل فرزندانشان
ترجمه مدارک مورد نیاز
حضور در دوره های تقویتی زبان مدارس در صورتی که زبان آنها  ضعیف باشد

شرایط اخذ پذیرش کارشناسی در کانادا

دیپلم دبیرستان متقاضی باید معادل دیپلم کانادا باشد.
· معدل دیپلم یا پیش دانشگاهی حداقل 14 باشد
مدرک زبان IELTS  بالاتز از 6
تمکن مالی
ترجمه مدارک دانشگاهی ( ریز نمرات و مدارک تحصیلی )
ترجمه رزومه تحصیلی و سابقه کار در صورت وجود
نمرات متقاضی در رشته تحصیلی مورد نظر  خود  در مقاطع  پیشین بالا باشد.
متقاضیان معمولاً باید کمتر از 21 سال سن داشته باشند تا شانس بیشتری برای پذیرش در دانشگاه های کانادا داشته باشند.

شرایط اخذ پذیرش کالج در کانادا

ترجمه مدارک مورد نیاز مانند دیپلم و مدرک دانشگاهی

ترجمه رزومه تحصیلی و سوابق کاری

داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه

داشتن معدل حداقل 14 برای دیپلم

شرایط اخذ پذیرش کارشناسی ارشد در کانادا

مدرک زبان IELTS بالاتر از 6.5

ترجمه مدارک دانشگاهی ( مدارک تحصیلی و ریز نمرات )

داشتن نامه توصیه نامه از دو یا سه استاد دانشگاه

رزومه

 SOP یا انگیزه نامه

بسته به زبان دانشگاه خود مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی بگیرید.

 مدارک تحصیلی ، به عنوان مثال داشتن رزومه و ریز نمرات مقطع لیسانس نیز الزامی است.

حداقل معدل لیسانس بالای 14

شرایط اخذ پذیرش دکتری کانادا

داشتن سوابق تحصیلی خوب

مدرک کارشناسی ارشد با حداقل میانگین 14

دریافت معرفی نامه تحصیلی از اساتید قبلی

 ارائه انگیزه نامه تحصیلی

 امتیاز در یکی از آزمون های استاندارد انگلیسی ( IELTS آکادمیک 7.5 یا بالاتر)

نمرات آزمون GRE یا GMAT ممکن است در برخی از رشته ها مورد نیاز باشد.

شرایط کار دانشجویی در کشور کانادا

ادامه تحصیل در خارج از کشور به دلیل نرخ دلار برای ما ایرانی ها هزینه گزافی دارد. کار دانشجویی در حین تحصیل در کانادا فرصتی عالی برای دانشجویان است تا بتوانند بخش زیادی از هزینه های تحصیل در کانادا را پوشش دهند. در کانادا، در حین تحصیل اجازه کار بدون مجوز را ندارید. بنابراین دولت این کشور طرحی را در نظر گرفته است که به دانشجویان اجازه می دهد در مشاغل خاصی به صورت پاره وقت کار کنند. طبق قوانین کشور دانشجویان مجازند کمتر از 20 ساعت در هفته کار کنند. لازم به ذکر است دانشجویان می توانند در زمستان، بهار، تابستان و تعطیلات بیش از 20 ساعت در هفته کار کنند.
این کار دانشجویی را می توان در خارج از دانشگاه Off Campus یا در دانشگاه On campus انجام داد. دوره های Coop Canada نیز فرصتی عالی برای کار و تجربه دانشجویی است. مزیت دوره های کو اپ ضمانت اشتغال است. این بدان معناست که پس از فارغ التحصیلی می توانید در یکی از حرفه مرتبط که برای شما در نظر گرفته شده است، بسته به تخصص و شغل خود مشغول به کار شوید.
یکی دیگر از مزایای مهم تحصیل در کانادا، مجوز کار یا همان مجوز کار پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه است.
پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه، WorkPermit به دانشجویان اجازه می دهد تا حداکثر سه سال در بازار کار کانادا کار کنند و تجربه کسب نمایند، که به آنها کمک می کند تا اقامت دائم را دریافت کنند.

هزینه تحصیل در کانادا چقدر است؟

هزینه تحصیل در کانادا یکی از مهمترین مواردی است که هنگام برنامه ریزی برای تحصیل در کانادا باید در نظر بگیرید. در مقایسه با بسیاری از کشورها، هزینه تحصیل در کانادا بسیار مقرون به صرفه است، به احتمال زیاد باید سالانه بین 15000 تا 30 دلار کانادا برای پوشش تمام هزینه های تحصیل و زندگی پرداخت کنید. این هزینه ها به طور متوسط برآورد شده و بسته به نوع دانشگاه، رشته تحصیلی، مدرک تحصیلی و محل اقامت متفاوت است.
 • شهریه متوسط سالانه برای تحصیل دکتری در کانادا: ۷ تا ۱9 هزار دلار
 • شهریه متوسط سالانه در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا: ۱۷ تا ۲۵ هزار دلار
 • شهریه متوسط سالانه برای تحصیل کارشناسی در کانادا: ۱۳ تا ۳۵ هزار دلار
 • شهریه متوسط رشته های پزشکی در کانادا: ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۷ هزار دلار
 • شهریه متوسط سالانه کالج های کانادا: ۱۰ تا ۱۵ هزار دلار
 • شهریه متوسط سالانه تحصیل در مدارس کانادا: ۱۰ تا ۲۵ هزار دلار
 • هزینه سالانه اسکان در کانادا: ۸ تا 12 هزار دلار
 • هزینه سالانه غذا: ۳ تا ۵ هزار دلار
 • هزینه سالانه حمل و نقل: هزار تا هزار و ۵۰۰ دلار
 • هزینه بیمه سالیانه: ۳ تا ۹ هزار دلار
 • هزینه تفریح سالیانه: ۵ تا ۱۰ هزار دلار

هزینه تحصیل در کانادا چقدر است؟

یکی از شرایط پذیرش در کالج ها یا دانشگاه های کشورهای فوق مدرک زبان انگلیسی یا زبان کشور مقصد می باشد. همانطور که می دانید، کانادا انگلیسی صحبت می کند. با این حال، پذیرش در برخی از دانشگاه های کبک مستلزم دانش زبان فرانسه است.
با توجه به اهمیت زبان انگلیسی برای ادامه تحصیل در کانادا، بسیاری از کالج ها یا دانشگاه ها دوره های زبان را ارائه کرده اند، پذیرش مشروط دانشگاه یا کالج به این معناست که متقاضی قبل از ثبت نام در مقطع حرفه ای باید یک دوره زبان انگلیسی را بگذراند. مدت زمان این دوره بستگی به سطح زبان انگلیسی متقاضی دارد. در واقع این آگاهی متقاضی از زبان است که مدت دوره و به دنبال آن سطح شهریه را تعیین می کند. سطح نمرات کسب شده در این دوره به منزله پذیرش متقاضی برای ادامه تحصیل می باشد.در صورت عدم کسب نمره مورد نظر متقاضی، این دوره مجددا تکرار می شود.
حداقل زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا نمرات قابل قبول برای تافل کتبی 550  ( کامپیوتر 213) یا 580 (237)، آیلتس از 6 تا 7 و CanTest  از 4.5 تا 5.5 است. بسیاری از دانشگاه ها آزمون آیلتس را به عنوان یک معیار در نظر می گیرند.
برای پذیرش در تمام دانشگاه های کانادا، مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6.5 یا معادل آن در آزمون های CAEL، CELPIP، TOEFL iBT برای پذیرش مستقیم در دوره ها مورد نیاز است.

بورسیه تحصیلی کانادا

بورسیه تحصیلی کانادا یکی از راه های کاهش هزینه های تحصیل در خارج از کشور است. اگر شرایطی وجود داشته باشد که به شما امکان تحصیل رایگان در خارج از کشور را بدهد، این فرصت طلایی طلایی را هرگز از دست ندهید.
بورسیه های تحصیلی در کانادا و بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کانادا محدود و بسیار رقابتی هستند و بیشتر در سطح کارشناسی ارشد در دسترس هستند. اگر شما دانشجویی هستید که قصد تحصیل در این کشور را دارید، بهترین کار این تا از شرایط دریافت بورسیه تحصیلی کانادا آگاهی کسب نمائید.
البته بورسیه تحصیلی محدود به دوره های دانشگاهی نیست و دانش آموزان می توانند از بورسیه تحصیلی رایگان دبیرستان کانادا نیز بهره مند شوند. دانش آموزانی که مایل به درخواست برای بورسیه تحصیلی رایگان دبیرستان کانادا هستند، باید واجد شرایط بودن برای بورسیه تحصیلی مدارس دولتی یا خصوصی را بررسی کرده و درخواست دهند.
برخلاف وام ها، بورس تحصیلی در کانادا نیازی به بازپرداخت ندارد. اما برای دریافت بورسیه باید شرایط و شرایط بورسیه دانشگاه را داشته باشید. از طرفی شرایط عالی برای اخذ مجوز کار پس از فارغ التحصیلی و همچنین احتمال بالای اخذ اقامت دائم کانادا پس از کسب مدرک، کانادا را به مقصدی برای بیش از 400000 دانشجو در هر سال تبدیل کرده است.

تفاوت دانشگاه و کالج در کانادا در چیست؟

کلمات کالج و دانشگاه در کشورهای مختلف انگلیسی معانی متفاوتی دارند. کالج ها اغلب برنامه های متفاوتی نسبت به دانشگاه ها دارند. کالج ها مؤسسات کوچک تری نسبت به دانشگاه ها هستند. این مراکز به طور معمول هر دو مدرک کاردانی و کارشناسی را به دانشجویان خود ارائه می دهند. در کانادا نظام آموزشی کالج بر اساس ارائه مدرک فنی و دیپلم در یک رشته فنی خاص ایجاد شد.
تمرکز کالج بیشتر بر کارهای فنی و عملی است تا کار تئوری. این موسسات بر روی مهارت های خاصی کار می کنند که منجر به آموزش حرفه ای برای دانش آموزان و ورود مستقیم به بازار کار می شود. تفاوت دیگر بین دانشگاه و کالج در کانادا، تعامل مستقیم دانشجویان کالج با معلمان و اساتید است. این گزینه به ویژه برای افرادی که می خواهند مستقیماً با معلم ارتباط برقرار کنند و از دانش آنها بهره مند شوند بسیار مفید است .
مدارک ارائه شده توسط دانشگاه های کانادا به دانشجویان بین المللی از نظر اعتبار بسیار قابل قبول است. این گواهینامه ها برای کسانی که به دنبال ادامه تحصیل در خارج از کانادا هستند نیز معتبر است.
به طور کلی، دانشگاه ها در مقایسه با کالج ها مراکزی نتیجه گرا و شغل محور هستند. این موسسات به دانشجویان خود گواهینامه های معتبر عمومی در زمینه هنر و فناوری ارائه می دهند. دوره های کالج معمولاً 2-3 سال طول می کشد.

مزایای تحصیل کالج در کانادا

• شهریه ارزان: تحصیل در کانادا ارزان تر از کشورهای قابل مقایسه مانند ایالات متحده، انگلستان، استرالیا و سوئیس است. هزینه تحصیل در دانشگاه های کانادا بسیار ارزان تر از دانشگاه ها است. دوره های ارائه شده توسط کالج کوتاه تر از دانشگاه ها هستند. این دوره ها بسته به مقطع و نوع مدرک از هشت ماه تا سه سال متغیر است، اما اکثر برنامه های تحصیلی کالج در کانادا 2 ساله هستند که به نوبه خود شهریه در کالج های کانادا را بسیار ارزان تر از دانشگاه های می کند.
• کاربردی بودن نرخ اشتغال بسیار بالای فارغ التحصیلان کالج
• ثبت نام در کالج بسیار آسان تر و روند پذیرش کوتاه تر خواهد بود.

بهترین دانشگاه های کانادا

 • دانشگاه تورنتو
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • دانشگاه مک‌گیل
 • دانشگاه مونترال
 • دانشگاه مک مستر
 • دانشگاه واترلو
 • دانشگاه آلبرتا
 • دانشگاه اتاوا
 • دانشگاه سایمون فریزر
 • دانشگاه کلگری
 • دانشگاه گوئلف

خوابگاه های دانشجویی در کانادا

به طور کلی دو نوع خوابگاه برای دانشجویان بین المللی وجود دارد، یکی خوابگاه های داخل دانشگاه و دیگری پانسیون های خصوصی و اقامتگاه های خارج از دانشگاه که باید بر اساس بودجه، انتظارات و مدت اقامت در کانادا انتخاب کنید. برای دریافت خوابگاه، اولین قدم شما مراجعه به دفتر دانشجویان بین المللی یا وب سایت دانشگاهی باشد که در آن تحصیل خواهید کرد.
اگر دانشجوی سال اولی هستید ، بهتر است از اقامتگاه های دانشجویی برای اقامت از خوابگاه های خود دانشگاه استفاده کنید.
خوابگاه ها معمولا دارای حمام، توالت و آشپزخانه مشترک هستند و خوابگاه ها توسط مسئولان دانشگاه اداره می شود.
بسته به اندازه اتاق و تعداد دانشجویان متقاضی اقامت دانشجویی در کانادا، تعداد افراد در یک اتاق متفاوت است، اما معمولاً 2-3 دانشجو در هر اتاق زندگی می کنند.
میتوانید با مراجعه به وب سایت دانشگاه مورد نظر خود با محوطه خوابگاه آشنا شوید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام