راهنمای کامل اخذ ویزای شنگن + شرایط، مدارک و مشاوره

ویزای فرانسه

فرانسه یکی از بهترین کشورهای اروپا و جهان است و دلایل زیادی وجود دارد که بخواهید به این کشور زیبا و باستانی سفر کنید. خوشبختانه دولت فرانسه برای افرادی که مایل به ورود به این کشور هستند راه های گوناگونی را ایجاد نموده است. انواع مختلفی از ویزای فرانسه برای شرایط مختلف وجود دارد و شما می توانید از میان طیف وسیعی که دارد، گزینه ای را که مناسب شرایط خود است انتخاب کنید.

معرفی

فرانسه از سال 1997 به عضویت اتحادیه شینگن درآمده است، بنابراین تمامی گردشگرانی که قصد سفر به کشور فرانسه را دارند باید قبل از سفر برای دریافت ویزای شینگن اقدام نمایند.
در سال های اخیر، فرانسه مانند سایر کشورهای حوزه شینگن، ویزای توریستی خود را در قالب ویزای کوتاه مدت و بلند مدت برای متقاضیانی که وارد خاک فرانسه می شوند ارائه کرده است.

همانطور که گفته شد، ویزای فرانسه به مسافران امکان ورود به فرانسه و منطقه شنگن را میدهد. ویزای فرانسه تحت عناوین مختلفی صادر می شود، به عنوان مثال: ویزای ترانزیت فرانسه، ویزای ترانزیت فرانسه، ویزای توریستی فرانسه و ویزای ملی فرانسه. هر نوع ویزای فرانسه شرایط خاص خود را دارد و با بقیه متفاوت است.

متقاضیانی که به فرانسه سفر می کنند می توانند از طریق سفارت فرانسه و کارگزاری VFS برای ویزای فرانسه اقدام نمایند. با توجه به تعداد زیاد متقاضیان ویزای فرانسه، سفارت فرانسه در تهران بسیاری از امور مهاجرتی خود را جهت تسریع به کارگزاری VFS واگذار نموده است.
مرکز vfs Global به عنوان نماینده رسمی دولت فرانسه مسئولیت کلیه امور مهاجرتی و امور مربوط به ویزای این کشور را بر عهده دارد.
متقاضیان جهت اخذ ویزای فرانسه میتوانند از طریق ویزامون اقدام نمایند.

شرایط دریافت ویزای فرانسه

شرایط ویزای شینگن فرانسه نسبت به سایر کشورهای شینگن کمی دشوارتر است. بهتر است بدانید که فرانسه به سادگی ویزا صادر نمی کند. اگر می خواهید در اخذ ویزای فرانسه موفق باشید، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • فرانسه برای افرادی که سابقه سفر به منطقه شنگن را ندارند ویزا صادر نمی کند. اگر قصد سفر به فرانسه را دارید، بهتر است ابتدا ویزای شینگن را از طریق کشور دیگری مانند ایتالیا که شرایط ویزا سختی ندارد دریافت کنید و سپس برای ویزای فرانسه اقدام کنید.
 • اقدام خانوادگی برای اخذ ویزای شینگن مستلزم داشتن حداقل یک ویزای شینگن در گذرنامه تمامی اعضای خانواده است و در صورتی که تنها سرپرست خانواده ویزای شینگن داشته باشد، تنها به سرپرست خانواده ویزای شینگن تعلق می گیرد.
 • برای دریافت ویزای چند بار ورود (مولتی) فرانسه، حداکثر یک سال باید از آخرین ویزای شینگن شما گذشته باشد.
 • حداقل توان مالی برای اخذ ویزای فرانسه 200 میلیون است، در ضمن 6 ماه گذشته نیز باید از گردش مالی خوبی برخوردار باشد. توجه داشته باشید که گردش حساب برای دریافت ویزای فرانسه مهمتر از تمکن مالی می باشد.

کشور فرانسه انواع مختلفی از ویزا را برای متقاضیان سفر به کشور خود در نظر گرفته است. انواع ویزای فرانسه عبارتند از:

ویزای توریستی فرانسه

برای دریافت ویزای توریستی فرانسه باید از سفارت وقت بگیرید. برخلاف اکثر کشورها، برای دریافت ویزای توریستی نیازی به مصاحبه حضوری ندارید و فقط برای ارائه مدارک و اثر انگشت به سفارت فرانسه می روید. ویزای توریستی فرانسه باید 1 تا 6 ماه قبل از شروع سفر درخواست شود. پاسخ ویزای توریستی فرانسه 21روز کاری بعد به اطلاع شما خواهد رسید.

ویزای تحصیلی فرانسه

فقط افراد بالای 18 سال می توانند برای ویزای تحصیلی فرانسه اقدام کنند. همانند سایر کشورهای حوزه شینگن، ابتدا باید پس از ارائه مدارک لازم برای دانشگاه یا موسسه مورد نظر، از مسئولان این مرکز دعوتنامه دریافت کنید. سپس با در دست داشتن دعوت نامه و سایر مدارک برای ویزای تحصیلی فرانسه اقدام کنید.

تحصیل در تمامی دانشگاه های فرانسه مانند تحصیل در دانشگاه های آلمان رایگان است و پس از دریافت ویزای فرانسه و پذیرش تحصیلی می توانید با پرداخت سالیانه بین 175 تا 570 یورو به تحصیل در فرانسه ادامه دهید .دانشجو می تواند در دانشگاه های فرانسه به دو زبان انگلیسی و فرانسه تحصیل کند و علاوه بر آن دانشجو امکان کار در فرانسه را نیز دارد. ویزای تحصیلی بلند مدت
فرانسه توسط سفارت فرانسه صادر می شود.

ویزای کاری فرانسه

برای اخذ ویزای کار فرانسه باید از یک کارفرمای فرانسوی دعوتنامه دریافت نمایید وبا به همراه داشتن دعوتنامه و سایر مدارک برای ویزای کار اقدام کنید.
ویزای کار فرانسه بسته به موقعیت فرد (مدت اقامت، کارگر یا کارمند بودن، شغل) شرایط متفاوتی دارد.

ویزای کاری فرانسه بسیار متنوع است و به گروه های مختلفی تقسیم می شود که هر کدام شرایط خاص خود را دارند:

ویزای کار طولانی مدت فرانسه: این ویزا برای مشاغل طولانی مدت است که بیش از سه ماه طول می کشد.
ویزای نیروی کار فرانسه: این ویزای کار فرانسه برای کار در این کشور تا یک سال اعطا می شود.
ویزای تشکیل کسب و کار (راه اندازی تجارت) فرانسه: برای دریافت این نوع ویزای فرانسه، نیاز به یک طرح تجاری معتبر و توان مالی کافی برای اجرای آن در فرانسه دارید. در واقع، شما باید نشان دهید که یک طرح تجاری بسیار خوب دارید که می توانید آن را در فرانسه اجرا کنید و می توانید افراد زیادی را ازاین طریق به کار وادارید. این برنامه کاری و سرمایه شما توسط کارشناسان به خوبی بررسی می شود و در صورت موفقیت آمیز بودن به شما ویزای کار داده می شود.
ویزای اقامت طولانی مدت فرانسه برای ورزشکاران: این ویزا یکی از انواع ویزای فرانسه برای ورزشکاران برتر و مستعدی است که می خواهند فعالیت حرفه ای خود را در این کشور و در تیم ملی فرانسه دنبال کنند. این ویزا یک ویزای سالانه است و برای دریافت آن باید سابقه ورزشی بسیار درخشان داشته باشید.

ویزای سرمایه گذاری فرانسه

یکی دیگر از انواع ویزای فرانسه، ویزای سرمایه گذاری فرانسه است که یکی از گران ترین روش های اخد ویزا این کشور است و افرادی با شرایط اقتصادی بسیار مناسب می توانند از آن استفاده کنند. فرانسه یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای سرمایه گذاری است .

مدارک ویزای فرانسه

همانطور که قبلا ذکر شد شما با مقامات ویزای فرانسه مصاحبه ندارید و فقط برای دادن مدارک و انگشت نگاری به سفارت فرانسه می روید و این مدارک برای ویزای فرانسه مورد نیاز است که نقش مهمی در اعطای یا عدم صدور ویزا دارد.


مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای فرانسه به شرح زیر می باشد:

 • فرم درخواست ویزای شینگن فرانسه به همراه رسید پرداخت هزینه ویزای درخواستی
 • اصل و ترجمه کارت ملی متقاضی
 • اصل و ترجمه شناسنامه
 • گذرنامه متقاضی به همراه کلیه گذرنامه‌های قبلی
 • اصل و ترجمه سند ازدواج متقاضی
 • گردش حساب و تمکن مالی
 • ارائه اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی
 • ارائه گواهی اشتغال به کار (و یا گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و دانش آموزان)
 • رزرو بلیط رفت و برگشت و واچر هتل
 • ارائه اصل و کپی دعوت نامه (در صورت وجود)
 • بیمه مسافرتی
 • 2 قطعه عکس

ریجکت ویزای فرانسه

از شایع ترین دلایل ریجکت شدن ویزای فرانسه برای متقاضیان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم اطمینان به بازگشت متقاضی از منطقه شنگن
 • عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت در فرانسه
 • ارائه مدارک جعلی
 • ناتوانی در متقاعد کردن افسر ویزا در مورد هدف سفر به فرانسه

اگر ویزای شینگن فرانسه شما رد شد، طبق قانون ویزای کشورهای شینگن، به مدت 6 ماه نمی توانید دوباره درخواست دهید. اما با توجه به مدارک خود می توانید در سفارت آن کشور نسبت به رد ویزای خود اعتراض کنید. برای اعتراض به امتناع ویزای فرانسه، باید نامه اعتراض خود را به زبان انگلیسی بنویسید و مدارکی که نشان می دهد به اشتباه رد شده اید را در اختیار افسران ویزا قرار دهید. سفارت فرانسه فقط روزهای دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 10:30 تا 11:30 اقدام به جمع آوری نامه های اعتراضی می کند.


برای اخذ ویزای کار فرانسه و کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط و مراحل آن، باید از افراد با تجربه کمک گرفت تا تمامی مراحل به درستی انجام شود.


ما از طریق جلسات مشاوره تخصصی توسط کارشناسان ویزامون راه شما را برای مهاجرت هموار کرده ایم.