آمریکا, ویزا

ویزا خانوادگی آمریکا برای والدین

ویزا خانوادگی آمریکا برای والدین

دریافت ویزا خانوادگی آمریکا، یکی از بهترین شرایطی می باشد که می تواند برای هر شخصی محقق شود. این امر به وسیله فرزندی که در این کشور تحصیل می کند برای والدین فراهم می باشد. در ادامه می خواهیم با هم این موضوع را بررسی کنیم و شرایطی ایجاد چنین موقعیتی را، متوجه شویم. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.! در صورت داشتن هرگونه ابهامی از طریق تماس با مشاوران ما در ویزامون میتوانید مشاوره رایگان دریافت کنید.

انواع ویزا های خانوادگی آمریکا

انواع ویزا خانوادگی آمریکا، به دو دسته ی کلی تقسیم می شوند. نخست دسته ای به نام نامحدود و سریع می باشد. دسته دوم نیز محدود و اولویت دار هستند. در دسته نخست، افرادی مشمول این ویزا می شوند که با شخصی که شهروند آمریکا می باشد، رابطه ی بسیار نزدیک دارند. به عنوان مثال این شخص می تواند همسر یا فرزند وی باشد. مزیتی که این نوع از ویزا دارد، این می باشد که محدودیتی در سال ندارد و شخص می تواند در زمان های کوتاه و پیاپی، به این کشور سفر کند. دسته دوم، ویزای محدود و اولویت دار می باشد. در این حالت، شخصی که با شهروند آمریکا، رابطه ی نه چندان نزدیکی دارد، می تواند از نوع محدود درخواست سفر به این کشور را بدهد.

مهاجرت سریع با ویزا های خانوادگی آمریکا

از جمله مزیت های فوق العاده جذاب ویزا خانوادگی آمریکا، این است که شخص می تواند به سرعت به این کشور مهاجرت کرده و در این کشور، اقدام به زندگی کند. در واقع برای اینکه یک شخص بتواند در کشوری مثل آمریکا اقامت داشته باشد، نیاز است ویزای مهاجرتی این کشور را تهیه کند. اگر شخصی نزدیک از خانواده شما دارای گرین کارت یا اقامت آمریکا می باشد، می توانید به وسیله ویزا خانوادگی، اقدام به مهاجرت به این کشور کنید و از زندگی در آن، لذت ببرید.

مراحل گرفتن ویزا خانوادگی آمریکا

برای اینکه بتوانید ویزا خانوادگی آمریکا را تهیه کنید، باید مراحلی را طی کنید. در ابتدا باید درخواست خود را مبنی بر تهیه ویزا، ارائه دهید. به عبارتی آشنای شما که شهروند آمریکا می باشد، باید فرم مخصوص را در دفتر مخصوص خدمات شهروندی که مختص مهاجرت می باشد، ارائه دهد. علاوه بر این، فرم اسپانسر را باید شهروند مورد نظر شما تکمیل و تحویل دهد. پس از آنکه درخواست مورد قبول واقع شد، این درخواست به مرکز ملی ویزا ارسال می شود. در این مرحله، باید آدرس و مشخصات مورد نظر تکمیل گردند. در این مرحله باید هزینه های موجود پرداخت شده و مدارک مورد نظر، ارائه شوند. پس از این کار و تایید مرکز ملی ویزا، باید شخص مورد نظر برای انجام مصاحبه، آماده شود.
پس از انجام موفقیت آمیز این مرحله، باید مراحلی نظیر اسکن اثر انگشت، پاسخ به پرسش ها و تایید صلاحیت شخص انجام شوند. اگر این مراحل با موفقیت پیش بروند، در انتها می توانید ویزای خود را تحویل بگیرید. نکته ی مهم در این زمینه، این می باشد که این مراحل بسیار حساس بوده و با کوچکترین اشتباهی، می توان این پروسه را به کلی از بین برد. بنابراین توصیه می شود از افراد ماهری که در این زمینه علم و دانش دارند، بهره برده شود.

هزینه های گرفتن ویزا خانوادگی آمریکا

برای اینکه بتوانید به هدف خود یعنی دریافت ویزا خانوادگی آمریکا برسید، باید علاوه بر طی کردن فرآیندی، هزینه های لازم برای آن را نیز پرداخت نمایید. این هزینه ها متفاوت می باشند و هر کدام، مبلغی خاص هستند. در این بخش، به مراحلی که حائز دریافت پول می باشند، اشاره شده است.
  • دریافت مدارکی مانند فتوکپی، مدرک سوء پیشینه، هزینه های سفر و …
  • ثبت درخواست مهاجرت که شامل فرم I-130 می شود.
  • مراحل ثبت درخواست ویزا که شامل فرم DS-260 می شود.
البته علاوه بر موارد فوق، هزینه های دیگری نیز وجود دارد که در طی این فرآیند، بوجود می آیند اما در این بخش، اصلی ترین مواردی که قابل توجه است، ارائه شده است.

مدارک لازم برای ویزا خانوادگی آمریکا

برای اینکه بتوانیم درخواست خود را مبنی بر ویزا خانوادگی آمریکا ارائه دهیم و ویزای خود را تحویل بگیریم، نیاز است برخی از مدارک خود را به همراه داشته باشیم. پاسپورت، عکس، انواع مدارک هویتی مانند شناسنامه یا سند ازدواج، برگه واکسن و نتیجه آن، فرم DS-260 و اعلامیه تایید آن، فرم اسپانسری که شهروند مورد نظر آن را تکمیل کرده است از جمله این مدارک می باشند.
مدت زمان انجام و دریافت ویزا نامشخص بوده اما می توان با انجام به موقع فعالیت ها، این زمان را کاهش داد.

مدت زمان صدور ویزا خانوادگی آمریکا

شاید آخرین مبحث و موضوعی که ذهن شخص را در زمینه دریافت ویزا خانوادگی آمریکا درگیر کند، این باشد که چه مدت زمانی را باید صبر کند تا بتواند این ویزا را دریافت کند. در واقع باید گفت که پروسه اداری، دارای مدت زمان معینی نمی باشد و هر پرونده، متناسب با ویژگی ها و مشخصات آن می تواند کوتاه مدت یا بلند مدت باشد. البته که توجه کافی به تمام موارد و انجام به موقع آن ها توسط داوطلب، می تواند روند کاری را تسریع کند.پ
همانطور که مشاهده کردید، یکی از روش های دریافت ویزا برای مهاجرت به آمریکا، از طریق ویزای خانوادگی می باشد. در واقع در این روش که اکثرا به وسیله والدین انجام می شود، شخصی نزدیک مانند پدر یا مادر یا همسر به وسیله ی شخص نزدیک خود در آمریکا، می تواند تقاضای اقامت در این کشور را به ثبت برساند. این روش یکی از سریع ترین و کارآمدترین روش های دریافت اقامت در کشور آمریکا می باشد.
این مقاله توسط کارشناسان ما در ویزامون ایجاد شده است و هدف اصلی ما اطلاع رسانی به شما خواننده گرامی در مورد ویزای خانوادگی آمریکا بوده است. اگر می خواهید در مورد ویزای خانوادگی کشور آمریکا تصمیم بگیرید، توصیه می کنیم از مشاورین مجرب ما در ویزامون راهنمایی بگیرید. کارشناسان ویزامون آماده ارائه خدمات مشاوره رایگان به شما مخاطبان عزیز  هستند. در پایان مقاله می توانید سوالات و نظرات ارزشمند خود را برای ما ثبت کنید و پاسخ آنها را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام