آمریکا, آمریکا, اقامت, ویزا

ویزای EB1 آمریکا

ویزای EB1 آمریکا

علاوه بر ویزای مهاجرت برای خانواده و بستگان، ایالات متحده به افرادی که مجاز به کار در این کشور هستند ویزا می دهد. این ویزاهای کار به کارگران خارجی که کارفرمای مایل به استخدام آنها را پیدا کرده اند اجازه می دهد تا به طور دائم به ایالات متحده بیایند و بدون مجوز کار ، کار کنند.ویزای EB1  اولین دسته در ویزای مهاجرت بر اساس اشتغال است.اخذ ویزای EB1  ، فرصت مهاجرت دائمی به ایالات متحده را برای افرادی که  دستاوردهای علمی یا حرفه ای بزرگی  دارند میدهد.

ویزای EB1 آمریکا

فهرست مطالب

چه کسانی می توانند برای ویزای EB1 اقدام کنند؟

بر اساس دستاوردهای مختلفی که افراد می توانند داشته باشند، ویزای EB1 آمریکا به سه زیر دسته تقسیم می شود:
 • افراد با توانایی استثنایی در زمینه هنری، علمی، آموزشی، ورزشی و تجارتی. دستاوردهای این افراد باید گسترده باشد یا در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده باشد که در این صورت شما به پیشنهاد کاری نیاز ندارید.
 • اساتید و پژوهشگران برجسته ای که به دلیل مشارکت در زمینه های  پژوهشی و تحقیقاتی  خود شناخته شده اند. استادان و محققان باید حداقل 3 سال تجربه تحقیق یا تدریس داشته باشند و نشان دهند که به ایالات متحده خواهند آمد تا زمینه تخصصی خود را در یک موقعیت پژوهشی یا تدریس در دانشگاه ارتقا دهند.
 • مدیران چند ملیتی یا مدیرانی که در ۳ سال گذشته حداقل ۱ سال در یک شعبه بین‌المللی از شرکت آمریکایی کار کرده‌اند. برای ادامه کار باید برای ویزای  EB1 اقدام کنید.

معیارهای واجد شرایط بودن جهت اخذ EB1

برای واجد شرایط بودن جهت اخذ ویزای  eb1 باید ثابت کنید که حداقل  3 مورد از معیارهای زیر را دارید:
 • برای دستاورد ها خود جایزه ملی یا بین المللی دریافت کرده باشید.
 • شما مقالات یا تحقیقاتی در زمینه تخصصی خود منتشر کرده اید که در مجلات یا رسانه ها شناخته شده است.
 • ارئه مدارکی مبنی بر دعوت شدن برای قضاوت در مورد کار دیگران، چه به عنوان یک فرد یا بخشی از یک هیئت متخصص.
 • شواهدی مبنی بر مشارکت های علمی، هنری ،ورزشی و یا تجاری که اهمیت عمده ای در این زمینه دارند.
 • شواهدی مبنی بر اینکه شما نقش مهمی در یک سازمان برجسته دارید  .
 • آثار خود را در نمایشگاه ها یا ویترین های دیگر به نمایش بگذارید.
 • داشتن عضویت در یک یا چند انجمن در این زمینه که به عنوان شرط عضویت نیاز به دستاوردهای برجسته دارد
 • دارای موفقیت های تجاری در هنرهای نمایشی باشید.
 • شواهدی مبنی بر داشتن حقوق بالا (یا سایر دستمزدهای بسیار بالا) در مقایسه با سایرین در این زمینه.
 • مطالب منتشر شده در نشریات حرفه ای که توسط دیگران در مورد کار ذینفع در زمینه دانشگاهی نوشته شده است.

معیارهای واجد شرایط بودن EB1 برای مدیران چند ملیتی

جهت اخذ ویزای چند ملیتی اجرایی یا مدیریتی EB1، شما باید یک پیشنهاد شغلی معتبر از شرکتی داشته باشید که دارای  شعبه ای در خارج از کشور است و در این شعبه استخدام شده باشید یا در آن کار کرده باشید.

چگونه برای ویزای EB1 اقدام کنیم؟

درخواست ویزای EB1 شامل چندین مرحله است که هم کارفرما و هم کارمند را شامل می شود. فرآیند درخواست شامل این دو بخش است:
کارفرمای ایالات متحده گواهی اشتغال به کار را دریافت می کند و درخواست های مورد نیاز را ارسال می کند. در صورت تایید، کارمند  خارجی میبایست برای  ویزای EB1 در سفارت ایالات متحده درخواست دهد .برای اخذ ویزای EB1  معلمان/محققان و مدیران چند ملیتی وجود یک کارفرما جهت ثبت درخواست الزامی است. اما اگر بر اساس توانایی ها و مهارت های خود اقدام به دریافت این ویزا می نمائید نیازی به درخواست از سوی کارفرما ندارید.
مراحل درخواست ویزای EB1 از کارفرمای ایالات متحده

مراحل درخواست ویزای EB1 از کارفرمای ایالات متحده

دریافت گواهی کار

اولین شرط برای یک کارفرمای آمریکایی جهت استخدام یک کارمند تبعه خارجی ، دریافت مجوز کار از وزارت کار ایالات متحده است. این کار را می توان با ارسال فرم ETA 750  به DOL   انجام داد .با ارسال این فرم، کارفرمای آمریکایی نشان می‌دهد که تلاش خود را کرده است تا یک کارمند آمریکایی برای این کار پیدا کند اما موفق نبوده است و دستمزد معمول را به کارگر خارجی پرداخت خواهد کرد.
فرم به وسیله  DOL پردازش می شود .در صورت تایید، کارفرمای ایالات متحده می تواند  سایر مراحل را طی کند ، اما در صورت رد تقاضا ، کارگر خارجی واجد شرایط دریافت ویزای EB1 نیست.

تقدیم دادخواست

کارفرما علاوه بر گواهی اشتغال به کار، باید دادخواستی را نیز به خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) ارسال کند. این را می توان با تکمیل فرم  I-140  (درخواست مهاجرت برای کارمند خارجی )انجام داد. کارفرما همچنین باید حسابهای سالانه، حسابرسی و اظهارنامه مالیاتی را ضمیمه کند تا ثابت کند شرکت از نظر مالی شرایط لازم ثبات کافی دارد. همچنین جهت اخذ ویزای توانایی فوق العاده EB1 ، متقاضی میبایست دادخواست خود را به سازمان خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده ارسال کند و هزینه آن را نیز پرداخت نماید
 سازمان (USCIS)  به دادخواست ها  رسیدگی کرده و به کارفرما اطلاع خواهد داد. در صورت تایید، پرونده به مرکز ملی ویزا  (NVC) ارسال می شود. در صورت رد درخواست، کارفرمای ایالات متحده نمی تواند کارگر خارجی را استخدام کند.
وقتی پرونده به NVC می رود، آنها یک شماره پرونده و یک شماره شناسه فاکتور اختصاص می دهند. این مدارک بخشی از بسته درخواستی است که برای کارمند خارجی در کشور مبدا ارسال می شود. با این حال، به دلیل اینکه محدودیتی در ویزای EB1 وجود دارد، NVC تنها در صورتی این بسته را ارسال می کند که تاریخ اولویت، متقاضی فعلی باشد.

مراحل درخواست ویزای EB1

فرم فایل DS-260، درخواست ویزای مهاجرت آنلاین

متقاضی یا کارگر خارجی باید این فرم را به عنوان  درخواست ویزای EB1  تکمیل نماید. این فرم توسط سفارت یا کنسولگری ایالات متحده درخواست کننده پردازش خواهد شد.

معاینه کامل پزشکی و واکسیناسیون

در بسته NVC  همچنین شرایط غربالگری پزشکی و واکسیناسیون وجود دارد که متقاضی باید آنها را تکمیل کند. متقاضی باید برای تکمیل و امضای مدارک به پزشک مجاز مراجعه کند.

فایل مدارک پشتیبان ویزای EB1 را جمع آوری کنید

پس از اینکه فرم DS-260  توسط NVC  مورد تایید قرار گرفت ، میبایست مدارک مورد نیاز پرونده خود را ارسال نمائید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای EB1 آمریکا

 • پاسپورت ( با حداقل  6 ماه اعتبار)
 • پیشنهاد استخدام شما از طرف کارفرمای ایالات متحده
 • گواهی کار تایید شده
 • دادخواست تایید شده
 • تاییدیه DS-260
 • گواهی پزشکی و واکسن امضا شده شما
 • دو قطعه عکس
 • نامه های کارفرمایان قبلی
 • عدم سابقه کیفری
 • بر حسب مورد NVC  ممکن است به اسناد پشتیبانی دیگری نیاز داشته باشد، بنابراین لطفاً دستورالعمل‌های آنها را به دقت دنبال کنید.

مصاحبه ویزای EB1

NVC درخواست و مدارک پشتیبانی شما را بررسی می‌کند سپس، برای شما وقت سفارت ایالات متحده را در آنجایی درخواست خود را ثبت نمودید تعیین می کند. در هنگام مصاحبه به سؤالات مربوط به سابقه و سایر جزئیات با دقت و صداقت پاسخ دهید. مصاحبه کننده  تصمیم نهایی را در مورد صدور یا عدم صدور درخواست ویزای EB1  شما می گیرد.
هزینه های ویزای EB1

هزینه های ویزای EB1

هزینه های زیادی برای درخواست ویزای EB1 آمریکا وجود دارد که شما مستلزم پرداخت آن هستید . این هرینه ها توسط USCIS  و سفارت ایالات متحده در کشوری که درخواست می دهید  تعیین می شود. به طور کلی، شما باید هزینه های زیر را بپردازید:
 • هزینه ثبت درخواست فرم I-140 USCIS
 • هزینه پردازش فرم DS-260
 • هزینه های معاینه پزشکی
 • هزینه های دریافت اسناد پشتیبانی
 • هر گونه هزینه ترجمه از زبان خارجی به انگلیسی

مدت زمان پردازش ویزای EB1 چقدر است

زمان پردازش ویزای EB1 آمریکا می‌تواند از چند ماه تا چن سال متغیر باشد  از آنجایی که ویزاهای مبتنی بر اشتغال محدود هستند، زمان پردازش EB1  می‌تواند بسیار طولانی باشد. معمولا این زمان بسته به درخواست شما و اینکه آیا شما در ردیف بعدی USCIS و NVC هستید تعیین می شود.
مطالبی که در این مقاله بیان کردیم توسط کارشناسان ما در ویزامون گردآوری شده است. هدف اصلی ما اطلاع رسانی به شما خوانندگان عزیز در زمینه مهاجرت بود. اگر به دنبال مهاجرت به آمریکا هستید، توصیه می کنیم با کارشناسان ما در ویزامون تماس بگیرید. کارشناسان مجرب ما با خدمات مشاوره رایگان در خدمت شما هستند. برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید. در پایان مقاله می توانید سوالات و نظرات ارزشمند خود را برای ما ثبت کنید ودر سریعترین زمان ممکن پاسخ خود رادریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام