راهنمای کامل اخذ ویزای کانادا + شرایط، مدارک، هزینه ها و مشاوره

ویزای کانادا

در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد ویزای کانادا بدانید آورده شده است. در صورت نیاز به مشاوره خصوصی می توانید با راهنمایی مشاوران تخصصی ما بهره مند شوید.

معرفی

با توجه به درخواست زیاد متقاضیان برای سفر به کانادا، قوانین بسیار سختگیرانه ای برای اخذ ویزا از دولت این کشور وجود دارد و در صورت آشنایی با شرایط، مراحل و مدارک مورد نیاز، می توانید به راحتی ویزای این کشور را اخذ نمائید .
مهم نیست انگیزه شما برای رفتن به کشور کانادا چیست، بدون توجه به انگیزه شما از سفر به این کشور، به عنوان یک فرد ایرانی باید برای رفتن به کانادا درخواست ویزا نمائید.

ویزای کانادا مجوز ورود به کانادا است و بسته به هدف متقاضی به اشکال مختلف صادر می شود. شما باید بر اساس قصد سفر و وابستگی عاطفی، وابستگی مالی ، سابقه سفر و غیره در نظر بگیرید که واجد شرایط برای چه نوع ویزای کانادا هستید.
در زیر به طور کامل ویزای کانادا، انواع ویزای کانادا، شرایط درخواست ویزای کانادا، مدارک مورد نیاز و غیره را برای در مورد فرآیند ویزای کانادا بررسی کرده ایم.

انواع ویزای کانادا

انواع مختلفی از ویزای کانادا وجود دارد که بسته به نیاز خود باید برای آنها اقدام کنید. انواع ویزای کانادا شامل موارد زیر است:  ویزای توریستی، ویزای کاری، ویزای تحصیلی و غیره.
ویزای کانادا به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود:

ویزای موقت کانادا

دارندگان ویزای موقت میتوانند به مدت کوتاهی به منظور تفریح، دیدار با خانواده، کار و یا تحصیل در کانادا اقامت داشته باشند. ویزای اقامت دائم به دارندگان آن اجازه می دهد تا به طور دائم برای کار در کشور بمانند و مسیر اخذ شهروندی کانادا
می باشد.

ویزای اقامت موقت کانادا به مدت شش ماه اعتبار دارد که به فرد اجازه می دهد که برای مدت زمان معینی که توسط کنسولگری کانادا تعیین می شود در این کشور اقامت داشته باشد . با این حال، ویزای اقامت موقت برای کانادا ممکن است یک بار ورود یا چند بار ورود باشد. ویزای اقامت موقت کانادا مجوز یکبار ورود به شما این امکان را می دهد که تنها یک بار وارد این کشور شوید و به مدت 6 ماه در این کشور اقامت داشته ، سپس به کشور خود بازگردید. در حالی که ویزای مولتی این امکان را می دهد تا زمانی که ویزا معتبر است چندین بار وارد این کشور شده و در آن اقامت داشته باشد.
ویزای موقت کانادا نوعی از ویزای کانادا است که به افراد اجازه می دهد برای مدت محدودی وارد کانادا شوند. ویزای موقت کانادا را می توان به سه زیر شاخه اصلی تقسیم کرد:

• ویزای توریستی
• ویزای تحصیلی
• ویزای کاری
• ویزای تجاری

 

ویزای توریستی

از پرطرفدارترین و رایج ترین ویزاهایی که برای دیدار با اقوام و افراد ساکن در آن کشور ( بستگان، دوستان و ...) صادر می شود میتوان به ویزای توریستی اشاره نمود. برای شرکت در سمینارها هم میتوان از ویزای توریستی استفاده نمود. ویزای توریستی کانادا مدت اعتبار کوتاهی دارد همچنین این ویزا قابل تمدید است. با داشتن ویزای توریستی کانادا می توانید به طور قانونی در هر بار ورود به مدت شش ماه در کانادا بمانید.

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی یکی از ویزاهای موقت کانادا می باشد که متقاضیان واجد شرایط در مقاطع مختلف تحصیلی از دبستان تا تحصیلات عالی در کانادا می توانند آن را دریافت کنند. ویزای تحصیلی به دو بخش ویزای دانشجویی و ویزای دانش آموزی تقسیم می‌شود و به دانشجو یا دانش آموز این امکان را می‌دهد تا در کنار خانواده خود به راحتی تحصیل کنند.
می توان گفت روش تحصیلی روشی برای اخذ اقامت دائم برای دانشجویانی است که پس از فارغ التحصیلی، کانادا را محل سکونت خود می کنند و این شرایط توسط دولت های محلی و فدرال برای جذب این افراد ارائه شده است. تحصیل در کانادا به شما این فرصت را می‌دهد که از معلمان و اساتید برجسته در کلاس‌های مدرن جهانی که الهام‌بخش نوآوری، پیشرفت و تفکر هستند، یاد بگیرید.

ویزای کار کانادا

کانادا با کمبود نیروی کار مواجه است. بنابراین بخش زیادی از نیازهای کاری آنها توسط مهاجران تامین می شود. به دلیل این مشکل، تعداد کارگرانی که به کانادا مهاجرت می کنند نیز در سال های اخیر افزایش یافته است.
ویزای کار برای تکمیل نمودن فضای خالی در بازار کار کانادا صادر می شود. کارفرمایان کانادایی زمانی برای این نوع ویزا اقدام می کنند که به پرسنل واجد شرایط نیاز دارند یا یا می خواهند شکافی را در نیروی کار کانادا پر کنند .

دولت کانادا در صدور این ویزاها برای محافظت از بازار کار کانادا و کارگران محلی بسیار سختگیر است، اما هنوز تعداد زیادی از کارگران هستند که هر ساله برای مشاغل خدماتی مانند مراقبت از سالمندان و کودکان یا نگهداری درخواست ویزای کار می کنند.

ویزا تجاری کانادا

ویزای تجاری کانادا با ویزای کار تفاوت دارد . . شما نمی توانید با داشتن ویزای تجاری در کانادا کار کنید. دارندگان ویزای تجاری کانادا تنها اجازه اقامت کوتاه مدت برای شرکت در فعالیت تجاری را دارند، به عنوان مثال. ب. شرکت در کنفرانس های صنعتی، بازدید از سایت های صنعتی و تجاری یا انجام آموزش های تجاری. بنابراین، اگر می خواهید از طریق شرکت خود به کانادا مهاجرت کنید یا در یک شرکت کانادایی استخدام شوید، به مجوز کار نیاز دارید.
ویزای تجاری کانادا به شما این امکان را می دهد که برای جستجوی کار به کانادا سفر کنید و در صورت تایید شرایط کاری شما برای ویزای کار درخواست دهید. با این حال، به خاطر داشته باشید که شما نمی توانید به طور قانونی بدون مجوز کار در کانادا کار کنید.

ویزاهای اقامت دائم کانادا

یکی از انواع ویزای کانادا، ویزای اقامت دائم کانادا است که با نام اقامت دائم کانادا (PR)نیز شناخته می شود یکی از اصلی ترین روش های مهاجرتی که منجر به اخذ اقامت دائم کانادا می شود، از طریق روش های مختلف جذب سرمایه گذار خارجی و برنامه های کاری تحت برنامه اکسپرس انتری و همچنین نوآوری و استارتاپ می باشد. بنابراین اکثر مهاجران می توانند از مسیرهای مختلف وارد کانادا شده و اقامت موقت این کشور را دریافت کنند و در صورت داشتن شرایط مورد نیاز می توانند این اقامت موقت را به اقامت دائم تبدیل کنند.

این نوع اقامت نیز به چند دسته تقسیم می شود:

ویزای کانادا برای افرادی که قصد ثبت شرکت در این کشور را دارند:
اشخاصی که قصد ایجاد شغل در کانادا را دارند و افرادی که به فعالیت های خاصی از جمله ورزش، فرهنگ و یا متخصص در کشاورزی مشغول هستند. و می خواهند کسب و کار خود را در کانادا راه اندازی کنند، به این نوع ویزا نیاز دارند. این افراد باید چگونگی سرمایه گذاری در یک شغل خاص یا در زمینه های مختلف را اثبات نمایند.

نوع دیگر ویزای کانادا ویزای سرمایه گذاری است. این نوع ویزا تنها به افرادی اعطا می شود که قصد سرمایه گذاری در کانادا را دارند و دارایی خالص آنها حداقل 800000 دلار است. شما باید حداقل 400000 دلار سرمایه گذاری کنید و دولت
دلار را بدون بهره در طی پنج سال پس خواهد داد.

مدت زمان صدور ویزای کانادا

پس از تایید ویزای کانادا توسط سفارت، متقاضی همراه نامه پاس ریکوئیست; ظرف 30 روز باید به یکی از دفاتر انگشت نگاری سفارت این کشور مراجعه کند تا ویزای مربوط به این کشور را اخذ نماید.
رد درخواست ویزای کانادا یک اتفاق رایج است که ممکن است برای متقاضیان اتفاق بیفتد و آنها نتوانند ویزا دریافت کنند. بنابراین، متقاضیان باید برای اخذ ویزا قبل از ارسال درخواست، نسبت به رفع دلایل ریجکت شدن، اقدام کنند. مقامات سفارت کانادا در صورت داشتن هر گونه شک و تردید نسبت به دلایل زیر درخواست ویزا را رد می کنند و از سفر متقاضی به کانادا جلوگیری می کنند.

 

• عدم بازگشت به کشور مبدا پس از انقضای ویزای
• نداشتن سابقه سفر کافی به سایر کشور
• عدم اطمینان در مورد انگیزه و هدف متقاضی برای اخذ ویزای
• کمبود بودجه برای مهاجرت به کانادا
• وجود هرگونه نقص در اسناد و دارایی های شخص

اعتراض به ریفیوز شدن درخواست ویزای کانادا

اگرچه ممکن است ریفیوز شدن ویزای کانادا برای متقاضیان ناامید کننده باشد، اما آنها باید بدانند که رد درخواست پایان همه چیز نیست!
علاوه بر این، متقاضی باید نامه رد درخواست دریافت کند و دلایل ریفیوزی را بداند و برای حل آنها تلاش کند. سپس می توانید درخواست کنید که مقامات سفارت مجددا درخواست ویزا را بررسی کنند. البته نباید فراموش کرد که درخواست اعتراض باید به صورت قانونی و با رعایت کلیه ضوابط مربوطه به کارکنان سفارت ارائه شود در غیر این صورت به اعتراض رسیدگی نخواهد شد.