کانادا, ویزا

ویزای کار کانادا

ویزای کار کانادا

تجارت و کسب و کار پر رونق و رو به پیشرفت کانادا به نیروی انسانی ماهر برای اداره صنایع، واحدهای تولیدی، مراکز تولید، مراقبت های بهداشتی و خدماتی مانند بیمارستانها، اماکن عمومی و تفریحی، فست فودها و رستوران ها نیاز دارد. به گفته کارشناسان، کانادا برای اقتصاد و اداره کارآمد صنایع خود به شدت به مهاجران، به ویژه کارگران ماهر، وابسته است. از آنجایی که این کشور از مهاجران و کارگران ماهر خارجی برای حمایت و کمک به اقتصاد قوی خود استقبال می کند، درخواست های مجوز و ویزای کار کانادا در سالهای اخیر افزایش یافته است.

در این راستا اگر متقاضیان ویزای کار کانادا از مشاوران مهاجرتی حرفه ای و مطلع به قوانین روز مهاجرتی برای شروع برنامه مهاجرتی مناسب که متناسب با شرایط و داشته های آنها است راهنمایی مناسبی دریافت کنند، دریافت مجوز و ویزای کار کانادا کار دشواری نخواهد بود.متقاضیانی که علاقمند و مایل به دریافت مجوز کار کانادا هستند، باید واجد شرایط برای تقاضا و برنامه ویزای کار باشند.
برای اطلاعات بیشتر در مورد واجد شرایط بودن مجوز کار کانادا، مدارک مورد نیاز و زمان پردازش تا پایان مقاله همراه ما باشید.در صورت نیاز شما می توانید از طریق راه های ارتباطی با ما در ارتباط باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

نکات کلیدی واجد شرایط بودن ویزای کار کانادا

 • سابقه کار مرتبط : به مدت حداقل دو سال
 • مدرک تحصیلی : لیسانس
 • مدرک زبان : انگلیسی ( IELTS 6.5 یا معادل CLB 8 ) یا زبان فرانسوی
  توضیح : مدارک زبان انگلیسی مورد تایید اداره مهاجرت کانادا شامل آیلتس IELTS و سلپیپ CELPIP و برای زبان فرانسوی تف TEF میباشد.
 • سن : زیر 40 سال ( به استثنای روش ICT )
متقاضی ویزای کار کانادا باید نامه پیشنهاد شغلی معتبر صادر شده توسط یک کارفرمای کانادایی که دارای  ال ام آی ای (LMIA) مثبت باشد، را داشته باشد.
ویزامون با بهرمندی از همکاری با وکلای کار و همچنین کارفرمایان معتبر کانادایی این موضوع مهم را برای شما متقاضی عزیز ویزای کار کانادا هموار نموده است. شما میتوانید از طریق پر کردن فرم درخواست ویزای کار در این وبسایت و یا تماس با شماره های تلفن اعلامی در صفحه ارتباط با ما از خدمات مشاوره رایگان ما برای برنامه ریزی ویزای کار خود ازکشور زیبای  کانادا اقدام نمایید. “
همه‌گیری کرونا منجر به کاهش پلکانی وضعیت تقاضای ویزای کار در سال 2020 شد، اما از سال 2021 این تعداد مجددا افزایش یافته است.
تقاضای بازار کار در کانادا به طور مستقیم با ورود مهاجران به نیروی کار کانادا مرتبط است.
کارشناسان عقیده دارند که با افزایش تقاضا در جهت جذب نیروی انسانی ماهر، ویزای مجوز کار کانادا نیز روند صعودی خواهد داشت و درخواست های بیشتری در آینده ثبت خواهد شد
دولت اجازه کار کانادا را به مهاجرانی اعطا میکند که درخواست هایشان توسط کارفرمایان منتخب کانادایی تأیید شده و دارای LMIA  باشند و پیشنهادهای شغلی معتبری را به مهاجران واجد شرایط ارائه ‌دهند.
متقاضیان مهاجر همچنین از طریق برنامه کارفرمایی مانند برنامه آزمایشی مهاجرت اقیانوس اطلس AIPP به دنبال فرصت های کاری هستند. واجد شرایط بودن مجوز کار کانادا برای متقاضیان مهاجرت با پیشینه های مختلف به راحتی قابل اجراء است.

مجوز کار آزاد و یا بسته کشور کانادا چیست؟

مجوز کار بسته برای یک کارگر خارجی برای کار در یک موقعیت خاص و برای یک کارفرمای خاص که در LMIA ذکر شده است صادر می شود .
از طرف دیگر، مجوز کار آزاد به کارگران خارجی اجازه می دهد در هر موقعیتی، برای هر کارفرمایی و در هر نقطه از کانادا کار کنند. مجوزهای کار مهاجران  به کارفرمایان خاصی گره خورده است، در حالی که مجوزهای کار باز به کارفرمای خاصی وابسته نیستند.
مجوز کار آزاد کانادا به شما امکان می دهد برای هر کارفرمایی در هر شغل و هر حوزه صنعتی کار کنید.
اما با مجوز کار بسته، متقاضی فقط می تواند برای آن کارفرمایی کار کند که مشخصات آن در مدرک مجوز کار LMIA متقاضی ذکر شده است. در مجوز کار بسته، متقاضی باید از محدودیت برای کار در یک مجموعه با تخصص یا رشته شغلی خاص و همچنین برای یک کارفرمای خاص تبعیت نماید. همچنین دانشجویان بین المللی با مجوزهای کار آزاد می توانند در مدت زمان مشخصی برای کارفرمایان کانادایی به کار مشغول شوند و برای خود امرار معاشی داشته باشند، که این یک مزیت عالی برای متقاضیان پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کانادا هستند.

LMIA مثبت چیست؟

ال ام آی ای LMIA (ارزیابی تاثیر بازار کار) سندی است که یک کارفرما در کانادا ممکن است قبل از استخدام یک کارگر خارجی به آن نیاز داشته باشد.
LMIA مثبت نشان دهنده این است که برای تصدی شغل خاصی نیاز به استخدام کارگر خارجی وجود دارد و همچنین نشان می دهد که هیچ کارگر یا مقیم دائم کانادایی برای انجام این کار در دسترس نمیباشد.

معیارهای واجد شرایط بودن مجوز کار کانادا

مهاجران واجد شرایط می توانند چک لیستی از شرایط و مدارک را برای ارسال به منظور بررسی و شروع درخواست مجوز کار کانادا تهیه و از طریق همین وبسایت برای کارشناسان حرفه ایی ویزامون ارسال نمایند.
درخواست مجوز کار باید توسط کارفرمای منتخب کانادایی که دارای LMIA مثبت است تأیید شود.
بطور کلی و مختصر الزامات و شرایط اصلی برای تقاضای ویزای کار کانادا عبارتند از:
 • پاسپورت معتبر با اعتبار بیش از شش ماه از تاریخ ورود به کانادا
 • پیشنهاد شغلی معتبر: از کارفرمای کانادایی با مجوزات لازم از ادارات مرتبط
 • مدرک تحصیلی : حداقل دیپلم
 • گواهی سابقه کار مرتبط : حداقل به مدت دو سال
 • گواهی مهارت حرفه ای (در صورت نیاز و وجود)
 • مدرک زبان : انگلیسی ( آیلتس 6.5 یا معادل CLB 8 ) یا زبان فرانسوی
 • سن : زیر 40 سال ( بجز روش ICT )
 • گواهی عدم سوءپیشینه کیفری
 • گواهی صحت و سلامت جسمانی
 • هزینه درخواست
 • ارایه تمکن مالی بانکی
 • تقاضانامه : که طی آن تمایل به کار و اقامت در کانادا در طول مدت مجوز کار را اعلام نمایید
 • واجد شرایط بودن مجوز کار
مجوز کار کانادا یک مجوز قانونی است که توسط دولت فدرال برای کارگران خارجی واجد شرایط برای کار برای یک کارفرمای کانادایی برای حداقل دو سال صادر می شود. مهاجرانی که مایل به دریافت مجوز کار کانادا هستند، باید ارزیابی مثبت LMIA توسط کارفرمای کانادایی را کسب نمایند
LMIA  که توسط ESDC  (امور استخدام و توسعه اجتماعی کانادا) برای کارفرمایان کانادایی صادر می شود که موقعیت های شغلی مورد نیاز خود را در سایت ها و منابع آنلاین کاریابی برای مدت حداقل چهار هفته تبلیغ کرده باشند، اما هیچ فرد متقاضی آن شغل را پیدا نکرده اند،در اینصورت LMIA به کارگران ماهر خارجی اجازه می دهد تا در آن شغل مورد تقاضای کارفرمای کانادایی (شغلی که در فهرست طبقه بندی مشاغل ملی NOC نیز ذکر شده است) مشغول به کار شوند.
از این رو، مهاجران علاقه مند باید دانش آکادمیک، آموزش و تجربه مرتبط چند ساله را در شغل مورد نظر خود داشته باشند.
یک LMIA مثبت نشان می دهد که خدمات کارگران ماهر خارجی برای تقویت اقتصاد و برآوردن نیازهای بازار کار مورد نیاز است. مجوز کار کانادا پس از رعایت شرایط و ضوابط توسط کارفرمای کانادایی و کارگر ماهر خارجی قابل تمدید است.
مشاغل در سیستم طبقه بندی مشاغل ملی NOC بر اساس نوع گروه بندی می شوند. برای مقاصد مهاجرت، گروه های شغلی اصلی عبارتند از:
مهارت 0 (صفر): پست های اداری مانند:
مدیر رستوران
مدیر معدن
گارد ساحلی
سطح مهارت A: فعالیت های شغلی که معمولاً برای اخذ مدرک دانشگاهی مورد نیاز است. مانند: به عنوان مثال:
پزشک
دندانپزشک
معمار
سطح مهارت B: مشاغل فنی و مشاغل ماهر که معمولاً برای اشتغال در آنها نیاز به دریافت دیپلم یا فوق دیپلم از کالج یا آموزش حرفه ایی از مراکز فنی و حرفه ایی نیاز دارند، مانند:
سرآشپزها
لوله کش ها
برق کاران
سطح مهارت C: مشاغل متوسطی که معمولاً مستلزم آموزش دبیرستان و یا آموزش خاص شغل هستند، مانند:
قصابی های صنعتی
رانندگان کامیون های و تریلی های بین شهری
گارسون ها و مهمانداران و…
سطح مهارت D: مشاغل کارگری که معمولاً در حین کار به آنها آموزش می دهند، مانند:
میوه چین
نظافتچی
کارگران میدان نفتی
طبق داده های آمار کانادا، در سال های 2020 و2021 ، تعداد 107865 مهاجر در استان انتاریو دعوت شده اند. سایر ایالتها و شهرهای کانادایی که مهاجران را در بر می گیرند عبارتند از ونکوور، کلگری، مونترال، ادمونتون و غیره.
برنامه آزمایشی مهاجرت آتلانتیک  AIPP  شاهد درخواست تعداد زیادی از متقاضیان مهاجرت برای کار در چهار استان کانادا مانند نوا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد، نیوبرانزویک و نیوفاندلند و لابرادور است.
این مناطق به دلیل منابع طبیعی و واحدهای تولیدی خود فرصت‌های سودآوری را برای کارگران ماهر و مهاجران فراهم می‌کنند تا مواد خام را به کالا تبدیل کنند.
چالش‌های ناشی از کووید 19 تأثیر زیادی بر صنایع مبتنی بر فناوری اطلاعات گذاشت. از زمانی که ایالات متحده اعلام کرده است که ویزای H1B را محدود کرده است، بسیاری از شرکت های فناوری قصد دارند دفاتر خود را به کانادا منتقل کنند.
این کشور برای مدیریت موثر این صنعت و بسیاری از سازمان ها به پرسنل آموزش دیده از بخش فناوری اطلاعات نیاز دارد. به این ترتیب، فرصت فزاینده ای برای تعدادی از متخصصان جوان وجود دارد که آینده شغلی خود را از طریق مجوز کار کانادا تضمین کنند و شغلی پرسود و سودآور در زمینه فناوری اطلاعات ایجاد کنند.

راه های درخواست مجوز کار کانادا چیست؟

دریافت مجوز کار کانادا یک فرآیند دو مرحله ای است. متقاضی می تواند پس از احراز شغل، فرآیند را آغاز کند. دو مرحله برای دریافت مجوز کار عبارتند از:
متقاضیان می توانند مجوز کار کانادا را پس از درخواست برای ارزیابی تاثیر بازار کار LMIA  ازESDC  (امور استخدام و توسعه اجتماعی کانادا) دریافت کند و پس از دریافت LMIA مثبت، متقاضی می تواند در کانادا شغلی پیدا کند.

چه زمانی می توان مجوز کار را دریافت کرد؟

مجوز کار کانادا دارای تاریخ انقضا است. این یک فرصت موقت برای کار در کانادا است که به متقاضی اجازه می دهد تا پس از کسب تجربه کاری کافی در کانادا برای اقامت دائم اقدام کند . مجوزهای کار بسته به هدف شما و همچنین نوع مجوز کاری که برای آن درخواست داده اید مدت زمان متفاوتی دارند.
ویزامون به متقاضیان ویزای کار کانادا کمک می کند تا مجوز کار کانادا را در عناوین و یا گروه های مختلف شغلی بدست آورند.
ویزامون یک مشاور مهاجرتی قابل اعتماد برای شما متقاضیان گرامی است که با کمک های شغلی و راهنماییهای حرفه ایی و تخصصی برای ارتباط شما با کارفرمایان تعیین شده کانادایی و همچنین متخصصانی که در صنایع مختلف در کانادا کار می کنند، شرایط را آسان و موانع را از سر راه شما برمیدارد. مشاوران متخصص و وکلای حرفه ایی ما در مجموعه ویزامون متقاضیان علاقه مند به دریافت ویزای کار کانادا را برای تصمیم گیری آگاهانه در مورد مجوز کار کانادا راهنمایی و حمایت می کنند. ویزامون همچنین به مهاجران کمک می کند تا از فرصت های شغلی در کانادا در حوزه ها و صنایع مختلف مطلع شوند. برای اطلاع از واجد شرایط بودن مجوز کار کانادا با مشاورین ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام