آمریکا, آمریکا, اقامت, ویزا

ویزای کار آمریکا

ویزای کار آمریکا

مردم سراسر دنیا رویای مهاجرت و زندگی در آمریکا را در سر می پرورانند و به دنبال راه هایی برای گرفتن ویزا و اقامت در این کشور پهناور هستند. به طور کلی برای ورود به آمریکا از طریق کار و اقامت طولانی مدت در این کشور، فرد نیاز به یک پیشنهاد شغلی سطح بالا یا راه اندازی کسب و کار دارد. در این مقاله به بررسی انواع ویزای کار آمریکا و شرایط اخذ ویزای کار از این کشور میپردازیم در صورت داشتن هرگونه ابهام و یا سوالی می توانید از طریق تماس با کارشناسان مجرب ما در ویزامون راهنمایی رایگان دریافت نمائید.

فهرست مطالب

ویزای کار آمریکا یکی از رایج ترین روش های مهاجرت ایرانیان به آمریکا و دریافت گرین کارت این کشور است. البته لازم به ذکر است که برخی از ویزاهای کاری آمریکا ویزاهای موقت و غیر مهاجرتی هستند که در مقاله زیر به تفصیل به آن پرداخته ایم.هر ساله ، تقریباً 140000 ویزای کاری برای متقاضیان واجد شرایط طبق مقررات قانون مهاجرت ایالات متحده صادر می شود. دارندگان ویزا کاری می توانند در برخی شرایط همسر و فرزندان را با خود بیاورند.

چه کسانی واجد شرایط ویزای کار هستند؟

یکی از مهمترین شرایط کار در آمریکا دریافت پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای آمریکایی است و کارفرما میباست ثابت کند که نیروی کار برای شغل مورد نظر شما در آمریکا وجود ندارد.  همچنین مواردی مانند سن، که باید زیر 40 سال باشد، تجربه کاری درخشان فرد و غیره باشد.در زیر برخی از شرایط جهت دریافت ویزای کار بیان کردیم.
 • سن بالای 18 سال (معمولاً بین 35-55)
 • داشتن پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای ایالت متحده
 • تأیید دادخواست از طرف خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات‌متحده (USCIS)
 • تأیید مجوز کار توسط وزارت کار (DOL) برای برخی از ویزاهای کاری، مانند  H-1B، H-1B1،  H-2A و  H-2B
 • داشتن حداقل سه سال سابقه کار در زمینه شغلی

انواع ویزای کار

اخذ ویزای کار در آمریکا یکی از درخواست های متقاضیان ایرانی است زیرا طبق قوانین کار در آمریکا اخذ ویزای کار برای اتباع خارجی بسیار دشوار خواهد بود. ایالت متحده انواع مختلفی از ویزای کار را به اتباع خارجی جهت کار در این کشور اعطا می کند و در نتیجه هرکسی بسته به شرایط خود میتواند اقدام به اخذ یکی از ویزاهای کاری آمریکا نماید. برای اینکه تصمیم بگیرید کدام یک از ویزای کاری آمریکا برای شما مناسب است، ابتدا باید با انواع ویزای کار آمریکا آشنا شوید. از این رو در ادامه این مقاله به انواع ویزای کاری می پردازیم پس تا پایان با ما همراه باشید. در صورتی که قصد اخذ ویزای کاری از آمریکا را دارید میتوانید از طریق تماس با ما مشاوره رایگان دریافت نمائید.

ویزای کار به دو نوع اصلی تقسیم میشوند. 

 • ویزای کار موقت: این نوع ویزای کاری فقط برای چند سال اعتبار دارد. بسته به کشورتان ، ممکن است لازم باشد آن را تمدید کنید و یا پس از اتمام اعتبار آن به کشور خود بازگردید.
 • ویزای کار دائم: با ویزای کار دائم می توانید به طور دائم در کشور محل کار خود زندگی کنید و پس از مدتی اقامت در آنجا می توانید برای شهروندی این کشور نیز اقدام کنید.

انواع ویزای کار موقت آمریکا

Cw-1 : یک ویزای کاری موقت یک ساله است که به حداکثر 12999 نفر در سال اجازه می دهد تا با این ویزا وارد ایالات متحده شوند.
E-1: این ویزا برای کسانی است که قصد انجام فعالیت های تجاری مانند حمل و نقل، خدمات، محصولات و گردشگری در ایالات متحده را دارند. مدت زمان ویزا 2 سال است و قابل تمدید است.
E-2: این ویزا برای سرمایه گذاری در خاک آمریکا است. مدت زمان این ویزا 2 سال است و تا 2 سال دیگر قابل تمدید است.
H-1B:این ویزا برای کسانی است که از یک کارفرمای ایالات متحده پیشنهاد شغلی دارند. دارند. مدت زمان این ویزا 3 سال و قابل تمدید است اما حداکثر تا 6 سال.
H-1C: این ویزای کاری برای پرستار حرفه ای است که به دنبال کار در ایالات متحده هستند. مدت زمان این ویزا 3 سال است و قابل تمدید نیست.
H-2B: این ویزا برای کارگران موقت (غیر از رشته کشاورزی) است که توسط کارفرما آمریکایی به آنها پیشنهاد شغلی فرستاده میشود. این ویزا 1 سال اعتبار دارد و برای 3 سال دیگر قابل تمدید است.
H-3 : این ویزای ایالات متحده برای کسانی است که قصد کارآموزی یا شرکت در دوره آموزشی را دارند. دارندگان این ویزا می توانند تا 2 سال در آمریکا اقامت داشته باشند.
L-1A : برای مدیران شرکت‌های مختلف است که ممکن است در ایالات متحده شعبه داشته باشند و یا مستقل عمل کند. اگر هدف ایجاد دفتر جدید در آمریکا باشد، حداکثر یک سال اعتبار دارد و در غیر این صورت دارای اعتبار 3 سال و تا 7 سال در سال قابل تمدید است.
L-1B : ویزای کار ایالات متحده برای متخصصانی است که از یک کارفرمای ایالات متحده پیشنهاد کاری دارند. مدت این ویزا 2 سال است و تا 5 سال قابل تمدید است.
O-1 : این ویزای کار برای کسانی است که توانایی استثنایی در هر یک از زمینه های کاری، هنری، تجاری ، تحصیلی یا علمی دارند و در دو نوع O-1A و  O-1B ارائه می شود و تا حداکثر 3 سال اعتبار دارد. 
P-1B: این ویزای کاری ایالات متحده هدف آن افرادی است که بخشی از گروه های سرگرمی بین المللی مانند سیرک هستند.
 P-2: این ویزای کار آمریکابرای کسانی است که مایل به شرکت در دوره‌های ورزشی یا هنری خاص در آمریکا هستند .
R- 1: این ویزای برای بیگانگانی است که به عنوان مبلغان یا مشاوران مذهبی به ایالات متحده می آیند. این ویزا در ابتدا 30 ماه اعتبار دارد و 30 ماه دیگر قابل تمدید است.

انواع ویزای کار دائم آمریکا

افراد با داشتن گرین کارت آمریکا میتوانند به طور دائم در این کشور اقامت داشته باشند ، اتباع خارجی می‌توانند با اخذ ویزای کار دائم  به طور دائم در ایالات متحده زندگی و کار کنند. ویزاهای کاری که منجر به اقامت دائم آمریکا میشوند عبارتند از:
 • ویزای  EB-1 : این نوع ویزا و مجوز کار به افرادی اعطا میشود که در زمینه های علمی، هنری، آموزشی، تجاری، ورزشی مهارت منحصر به فردی دارند  و یا  جزو مدیران برجسته می باشد. از شرایط مهم دریافت این ویزا داشتن تحصیلات عالی می باشد.
 • ویزای EB-2:افرادی که دارای مهارت‌های منحصربه‌فرد و تحصیلات سطح بالا هستند و می‌توانند از این ویژگی‌ها برای تامین منافع ملی ایالات متحده استفاده کنند، برای این نوع ویزا اقدام می‌کنند.
 • ویزای  EB-3: این ویزا عمدتاً به افرادی اعطا می‌شود که دو سال تجربه حرفه‌ای داشته باشند و از دانشگاه‌های معتبر مدرک گرفته‌اند. این افراد این فرصت را دارند که به عنوان متخصص، کارمند یا کارگران ماهر در ایالات متحده کار کنند. این ویزا به افرادی اعطا می شود که دارای مهارت های فنی و حرفه ای در زمینه کاری باشند. تجربه کاری جهت اخذ این ویزا بسیار مهم است.
 • ویزای  EB-4: این ویزا برای پزشکان خاص، کارمندان سازمان های بین المللی و مبلغان مذهبی صادر می شود.
 • ویزای  EB-5: این ویزا یکی از محبوب ترین ویزاهای آمریکا برای ایرانیان است. افرادی که مایل به ایجاد یک کسب و کار در ایالات متحده هستند باید اقدام به اخذ این نوع ویزا نمایند. حداقل سرمایه برای دریافت این ویزا یک میلیون دلار است و متقاضیان باید 10 شهروند آمریکایی را در تجارت خود استخدام کنند.

مدارک جهت صدور ویزای کار در آمریکا

برای اخذ ویزای کار در ایالات متحده، لازم است تعدادی مدارک تهیه و به افسر مربوطه سفارت یا کنسولگری آمریکا ارائه شود. توصیه می کنیم در تهیه مدارک نهایت دقت را به خرج دهید تا ویزای کار در آمریکا در اسرع وقت برای شما صادر شود. مدارک مورد نیاز برای کار در آمریکا صدور ویزا توضیحات به شرح زیر است.
 • مدارک هویتی شامل پاسپورت معتبر
 • دو قطعه عکس
 • پیشنهاد کاری یا معرفی نامه کاری از کارفرمای آمریکایی
 • مدارک زبان انگلیسی
 • مدارک دانشگاهی حداقل لیسانس
 • سوابق کاری معتبر
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای کاری
 • گواهی عدم سوء سابقه کیفری
 • رزومه کاری قوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام