اقامت, انگلیس, انگلیس, ویزا

شرایط و مراحل اخذ ویزای نوآوری انگلیس

شرایط و مراحل اخذ ویزای نوآوری انگلیس

کشورهایی مانند انگلستان که شرایط اقتصادی ویژه‌ای دارند، طرق مختلفی را برای دریافت ویزا فراهم نموده‌اند. امروزه امکان دریافت اقامت در این کشور از طریق ویزای نوآوری انگلیس (Innovator visa) فراهم شده است. اخذ ویزای نوآوری انگلیس بسیار آسان‌تر از اخذ سایر ویزاها است چرا که صادرشدن چنین ویزایی به مانند یک معامله دو سر برد است! ویزامون توصیه می‌کند قبل از اقدام به دریافت ویزای نوآوری انگلیس، از شرایط آن اطلاع پیدا کنید. پس از اطلاع از شرایط اخذ این ویزا ، با ویزامون تماس بگیرید تا باقی مراحل مربوط به آن طی شود.

ویزای نوآوری انگلیس
شما می‌توانید برای دریافت ویزای نوآوری انگلیس درخواست دهید اگر:
 • قادر به راه‌اندازی یک کسب و کار نوآورانه در انگلستان باشید. کسب و کاری که قصد راه‌اندازی آن را دارید باید با سایر مشاغل و کسب‌وکارهای موجود کاملا متفاوت باشد.
 • ایده کسب‌وکار نوآورانه شما باید توسط نهاد مربوطه مورد تایید قرار بگیرد. البته نهادی که ایده نوآورانه شما را تایید می‌کند خود نیز باید تایید شده و معتبر باشد.
 • شخصی که برای دریافت ویزای نوآوری درخواست می‌دهد، باید واجد شرایط باشد و بتواند شایستگی خود را در این زمینه به اثبات برساند. اثبات نوآورانه بودن کسب‌وکار تنها یکی از مواردی است که شایستگی شما را اثبات می‌کند. ایده‌ی کسب و کار جدید علاوه بر نوآورانه‌بودن باید قابلیت تداوم نیز داشته باشد. به عبارتی در حین درخواست ویزای نوآوری ، باید بتوانید پتانسیل رشد کسب و کارتان را نیز اثبات کنید.
 • دانش زبان انگلیسی از دیگر موارد مهمی است که در جهت اخذ ویزای نوآوری این کشور اهمیت بالایی دارد. اثبات‌کردن دانش انگلیسی یعنی اینکه شما باید بتوانید انگلیسی صحبت کنید، بخوانید، بنویسید و بفهمید.
نکته مثبتی که در این زمینه وجود دارد این است که اگر شما واجد شرایط دریافت ویزای نوآوری انگلیس نیستید، می‌توانید روش‌های دیگر را مانند اخذ ویزای کاری امتحان کنید.
مراحل پروسه دریافت ویزا

مراحل پروسه دریافت ویزا

اخذ ویزای نوآوری انگلیس مراحل پیچیده‌ای دارد، اما اگر با در دست داشتن مدارک رسمی امکان گذر از پیچیده‌ترین مراحل نیز امکان پذیر است. مراحل اخذ این ویزا شامل مراحل زیر می‌شود:
 • ابتدایی‌ترین مرحله اخذ ویزای نوآفرینی انگلستان دریافت گذرنامه، ترجمه مدارک مورد نیاز و … است.
 • پس از آماده‌سازی مدارک، باید فرم درخواست ویزای نوآفرینی انگلستان را پر کرده و به مرکز مربوطه ارسال کنید. مدارک مورد نیاز در کنار فرم درخواست به پیوست ارسال می‌شود.
 • شما باید مدارکی را ارائه دهید که بتواند نوآورانه بودن کسب و کارتان را اثبات کند. این مدارک باید گویای واقعی‌بودن کسب و کار باشد. علاوه بر این باید بتواند یکی از نیازهای اساسی جامعه را تامین کند.
 • اسنادی باید ارائه شود که بتواند وجوه سرمایه گذاری کسب و کارتان را تایید کند.
 • پس از ارسال درخواست اخذ ویزای نوآوری انگلیس، هیئت مربوطه پیشنهاد تجاری متقاضی را مورد بررسی‌های دقیق قرار می‌دهد. در این هئیت مسائلی مانند نوآورانه‌بودن، دوام و مقیاس‌پذیری بررسی شده و برای هر یک درصد تعیین می‌شود.
 • شخص متقاضی باید توانایی کسب “اعتبار” از وزارت کشور را داشته باشد. به عبارتی باید بتواند وزارت کشور را متقاعد کند که تنها قصد انجام آن دسته از فعالیت‌های تجاری دارد که در نامه درخواست ویزای نوآوری انگلیس قید شده است. برای مثال شخص متقاضی نباید به عنوان یک ورزشکار حرفه‌ای و یا خواننده فعالیت کند. مقاصد متقاضی باید کاملا شفاف باشد.
 • مرحله پنجم شامل الزامات اجباری مانند شرایط سنی (حداقل 18 سال) و… است.
برای آنکه تمامی مراحل اخذ ویزای نوآوری انگلیس با کیفیت و سرعت بالایی صورت بگیرد، بهتر است در کنار ویزامون گام بردارید. چرا که تیم ویزامون در مورد تمامی مراحل دریافت ویزا آگاهی دارد. در طی تمامی این مراحل قدرت ویزامون را دست کم نگیرید.
هزینه ها و میزان سرمایه گذاری در بیزنس

هزینه ها و میزان سرمایه گذاری در بیزنس

از مهم‌ترین مواردی که باید در زمینه اخذ ویزای نوآفرینی انگلستان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد مبحث سرمایه‌گذاری است. شخص متقاضی باید با انجام تحقیقات متعدد، در مورد مبلغی که برای راه اندازی کسب و کار جدید در انگلستان نیاز دارد، مطلع شود. چرا که ممکن است به طورکلی درخواست ویزای نوآفرینی انگلستان را در معرض خطر قرار گیرد. این مبلغ با توجه به نوع کسب و کار متفاوت است. اما طبق تحقیقات رسمی تیم ویزامون به طور متوسط هزینه‌ای که برای راه‌اندازی کسب‌وکار نوآورانه در انگلیس برآورد می‌شود مبلغی بالغ بر 50000 پوند است. همچنین می‌توان مدارکی ارائه داد که نشان می‌دهد قبلا وجوه سرمایه گذاری را در کسب و کار تزریق کرده‌اند. مدارک مربوط به وجوه سرمایه‌گذاری نیز باید مانند سایر مدارک درخواستی ترجمه‌شده و مورد تایید نهادهای مربوطه قرار بگیرند. در غیر این صورت درخواست اخذ ویزای نوآوری انگلیس توسط وزارت انگلستان رد خواهد شد.
هزینه اخذ ویزای نوآوری انگلیس شامل هزینه درخواست آن نیز میشود. این مبلغ برای هر نفر 1036 پوند است. پرداخت این هزینه برای ارسال درخواست اخذ ویزا الزامی است.
از آنجایی که این مطلب گنجایش کافی برای ارائه تمامی اطلاعات در زمینه چگونگی اخذ ویزای نوآوری انگلیس را ندارد، بهتر است با ویزامون در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام