ویزای خود حمایتی

ویزای خود حمایتی از جمله طرح‌های دریافت ویزا برای مهاجرت به کشورهای اروپایی خواهد بود. در طرح فوق فرد قادر است از طریق ثابت کردن تمکن مالی خود، ویزای یکی از کشورهای اروپایی را دریافت و مهاجرت کند.

برای اینکه بتوانید راحت ترین کشور برای مهاجرت از طریق خود حمایتی انتخاب کنید می توانید با ما تماس بگیرید تا مشاورین ویزامون راهنمایی رایگان دریافت کنید یا تا پایان مقاله با ما و در زمینه بهترین کشور برای مهاجرت از طریق خود حمایتی سوال داشتید می توانید در انتهای مقاله قسمت دیدگاه بپرسید تا پاسخ آن را دریافت کنید.

  نحوه دریافت ویزای خود حمایتی یا ویزا از طریق احراز تمکن مالی

تمکن مالی نیز شامل سند ملکی و سپرده بانکی شخص است و ویزا علاوه بر وی برای خانواده تحت تکفل او که شامل پدر و مادر، همسر و فرزندان است نیز صادر می‌شود. از طریق این ویزا می‌توان به کشورهایی نظیر اتریش، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، یونان و پرتغال مهاجرت کرد. در این مقاله قصد داریم نحوه دریافت این ویزا را برای کشورهای نام برده مورد بررسی قرار دهیم.

اقامت تمکن مالی چیست؟

ویزای خود حمایتی یک روش قانونی دیگر برای مهاجرت به قاره اروپا است. این نوع اقامت یا ویزا به اشخاصی داده می‌شود که شرایط مالی مناسبی دارند و هدف آنها از مهاجرت پیدا کردن کار نیست. زیرا از راه دیگری کسب درآمد دارند و فقط می‌خواهند که در کشور میزبان زندگی کنند.
بدین ترتیب بدون اینکه بخواهند سرمایه گذاری کنند می‌توانند اقامت بگیرند. برای اخذ این ویزا باید به سفارتخانه کشور مورد نظر خود ثابت کنید که درآمد کافی برای تامین زندگی خود در آن کشور را دارید. این درآمد باید بتواند هزینه‌ تهیه مسکن، حمل و نقل، بیمه، خوراک و پوشاک  شما و خانواده‌تان را تامین نماید.
برای دریافت ویزای خود حمایتی، درآمد شما باید چیزی مابین 3000 – 4000 یورو باشد. درآمد شما می‌تواند از طریق سود حاصل از سپرده گذاری بانکی، اوراق بهادار، حقوق بازنشستگی، اجاره ملک و مشاغل خاص باشد. از جمله شرایط اخذ این ویزا داشتن ملک با ارزش به همراه سند شش دانگ و حساب بانکی است. البته داشتن مدارکی مانند عدم سوء پیشینه نیز از شرایط دریافت ویزا است.

اقامت با احراز تمکن مالی چه مزیت‌هایی دارد؟

 • برای اخذ اقامت با احراز تمکن مالی احتیاجی به سرمایه گذاری در کشور میزبان نخواهید داشت.
 • اجازه برای ادامه تحصیل همه افراد دارای این ویزا مهیا است.
 • مسافرت به 28 کشور عضو شینگن بدون اخذ ویزا.
 • امکان تحصیل رایگان فرزندان در کشور میزبان.
 • اخذ ویزا برای سایر اعضای خانواده فرد از جمله پدر، مادر و همسر.
 • با دارا بودن کارت خود حمایتی اجازه برای دریافت ویزای آمریکا و کانادا را خواهید داشت.
 • اجازه برای خرید خانه و انجام سرمایه گذاری ملک و دریافت اجاره.
 • فرصت لازم برای دریافت اقامت دائم و پاسپورت کشور مورد نظر را فراهم می‌کند.
 • اخذ ویزا برای همه اعضای خانواده به صورت همزمان.
در ادامه مقاله به توضیح شرایط اخذ ویزای خود حمایتی در فرانسه، اتریش، ایتالیا، اسپانیا، یونان و پرتغال می‌پردازیم.

شرایط اخذ ویزای خود حمایتی فرانسه

شرط دریافت اقامت خود حمایتی فرانسه، داشتن ویزای شنگن است که 2 الی 3 سال از دریافت آن گذشته باشد. جلب نظر افسر ویزا در دریافت آن بسیار مهم است. مدت زمان اقامت اولیه یک سال است و البته قابلیت تمدید کردن دارد. بعد از 5 سال نیز قادر به اخذ اقامت دائمی خواهید بود. همچنین 10 سال بعد نیز پاسپورت این کشور را دریافت خواهید کرد.
شرایط تمکن مالی برای اقامت:
 • باید حقوق ماهیانه ثابت داشته باشید و مبلغ آن حداقل 1300 یورو باشد.
 • سرمایه اولیه برای فرد اصلی (40 هزار یورو)، همسر (20 هزار یورو) و هر فرزند (10 هزار یورو) خواهد بود.
 • خرید یا اجاره یک خانه در فرانسه به ازای هر نفر از اعضای خانواده 15 متر

اقامت تمکن مالی اتریش

اخذ اقامت با احراز تمکن مالی به کشور اتریش محدودیت‌های زیادی دارد. بنابراین هر ساله تعداد محدودی از پرونده‌های مربوط به این درخواست را بررسی و اجازه اقامت می‌دهند. برای اخذ ویزای فوق، فرد باید ثابت کند که درآمد 2500-3000 یورو در سال دارد و هزینه ویزا برای فرد اصلی 22000 هزار یورو خواهد بود. اعتبار این ویزا 1 ساله است ولی تا 5 بار قابل تمدید می‌باشد و در نهایت فرد می‌تواند اقامت دائم بگیرد. نیازی به حضور دائمی در این کشور نیست اما در سال باید 6 ماه در آنجا گذرانده شود.

ویزای خود حمایتی ایتالیا

برای اینکه بتوانید ویزای خود حمایتی ایتالیا را دریافت کنید باید 31 هزار یورو سرمایه اولیه داشته باشید. البته این مبلغ برای سایر اعضای خانواده 12 هزار یورو است که شامل همسر و فرزندان می‌شود. اعتبار اولیه آن 1 سال و قابل تمدید به 2 سال خواهد بود. با اخذ این ویزا می‌توانید به 26 کشور دیگر اروپایی نیز سفر داشته باشید. حضور 6 ماهه در این کشور کافی است. بعد از گذشت 5 سال اقامت دائم و بعد از 8 سال پاسپورت ایتالیا به شما تعلق می‌گیرد.

اقامت تمکن مالی اسپانیا

سرمایه اولیه برای دریافت ویزای خود حمایتی اسپانیا 30 هزار یورو است. اعضای خانواده شامل همسر و فرزندان زیر 24 سال به عنوان همراه قادر به اخذ ویزا هستند. اعتبار اولیه آن 1 ساله است که باید 6 ماه را حداقل در آنجا گذرانده باشید. در صورتی که در این مدت از قوانین این کشور تخطی نکرده باشید اعتبار ویزا به مدت 2 سال قابل تمدید خواهد بود. 5 سال بعد نیز اقامت دائم و حق کار در این کشور را خواهید داشت. حتی می‌توانید بعد از گذشت 3-5 ماه از اعتبار این ویزا برای دریافت مجوز کار و ثبت شرکت در این کشور اقدام کنید.

ویزای خود حمایتی یونان

برای دریافت اقامت تمکن مالییونان باید تملک مالی خود را با فیش‌های بانکی ثابت کنید. برای ورود به این کشور با ویزای فوق باید فرد اصلی 30000 یورو و همسر وی 15000 هزار یورو و همچنین فرزندان زیر 18 سال 700 یورو سرمایه اولیه داشته باشند. همچنین فرد اصلی باید ماهیانه 2500 یورو درآمد داشته باشد. در مورد همسر نیز 20 درصد و فرزندان 15 درصد به مبلغ فوق اضافه خواهد شد. اقامت اولیه 2 ساله است که 6 ماه را باید آنجا بگذرانید. بعد از 5 سال می‌توانید اقامت دائم کسب کنید و 7 سال بعد نیز تابعیت و پاسپورت به شما تعلق خواهد گرفت.

ویزای خود حمایتی پرتغال

شرایط ارائه اقامت خود حمایتی کشور پرتغال متفاوت‌تر از دیگر کشورهای اروپایی است. سرمایه اولیه در این کشور برای بزرگسالان 15000 هزار یورو و برای کودکان زیر 18 سال 7000 هزار یورو خواهد بود. اعتبار اولیه 1 سال و بعد به 2 سال قابل تمدید است. همچنین در این مدت مجوز برای کار، تحصیل رایگان و سرمایه گذاری صادر می‌شود. بعد از گذشت 5 سال می‌توانید اقامت دائم بگیرید.

مهاجرت از طریق خود حمایتی تقاضای زیاد و در عین حال پیچیدگی خاص خود نیازمند بررسی همه جانبه و اقدام آگاهانه است. امیدواریم این مقاله در زمینه ویزا خودحمایتی مورد توجه شما قرار گرفته باشد. در صورت تمایل به مهاجرت به ویژه مهاجرت از طریق خودحمایتی یا همان تمکن مالی با کارشناسان ما در ویزامون تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام