راهنمای کامل اخذ ویزای شنگن + شرایط، مدارک، هزینه ها و مشاوره

ویزای اسپانیا

کشور اسپانیا در اروپای غربی واقع شده است و یکی از اعضای اتحادیه اروپا است که از نظر کیفیت زندگی در بین 10 کشور برتر جهان قرار می گیرد. این کشور به عنوان یکی از مقاصد پرطرفدار سفر برای گردشگران اقصی نقاط دنیا شناخته می شود که با توجه به قوانین ویزا در اولویت گردشگرانی است که قصد سفر به منطقه شینگن را دارند.
سفر به این کشور همیشه موضوعی جذاب برای گردشگران است. این کشور توریستی زیبا با سواحل بکر و مکان های تاریخی و همچنین دیدنی های فراوان در صدر فهرست مسافران زیادی برای بازدید از این کشور قرار دارد. فرصت های شغلی و موسسات آموزشی در سطح جهانی نیز سالانه افرادی زیادی را برای سفر به کشور اسپانیا ترغیب می کند.

معرفی

ویزای کشور اسپانیا با توجه به مقصود سفر متقاضی در انواع مختلفی صادر می شود. ویزای توریستی یکی از رایج ترین ویزاهایی است که سفارت اسپانیا برای متقاضیان ایرانی صادر می کند. ویزامون ارائه دهنده کلیه خدمات تور اسپانیا و اخذ ویزای این کشور می باشد برای راهنمایی بیشتر با مشاورین مجرب ما در تماس باشید.
شما می توانید برای ویزای شینگن اسپانیا از طریق سفارت اسپانیا ، کنسولگری و همچنین از طریق BLS اقدام کنید و دارنده این ویزا می تواند به 25 کشور عضو حوزه شینگن سفر کند.

ما در این مقاله تمامی اطلاعات مربوط به شرایط و مدارک مورد نیاز و همچنین مراحل اخذ ویزای اسپانیا به صورت جامع و دقیق بررسی و و در اختیار شما مخاطبان گرامی قرار دادیم.
برای اخذ ویزای اسپانیا به شما توصیه میکنیم که به صورت گروهی از سوی یک آژانس هواپیمایی و یا کارگزاران تور اسپانیا اقدام نمایید. تجربه مسافرین نشان داده است که سفر گروهی به این کشور شانس ویزا را افزایش می دهد.
همچنین می توانید برای ویزای اسپانیا به صورت جداگانه اقدام کنید. اما با توجه به تجربه کارشناسان ما در ویزامون به شما می گوییم که احتمال رد درخواست ویزای انفرادی زیاد است.

نحوه اخذ ویزای اسپانیا

برای دریافت ویزای اسپانیا ابتدا باید از طریق سایت BLS وقت سفارت اسپانیا را بگیرید. برای گرفتن وقت در این وب سایت، باید فرم درخواست ویزای اسپانیا را پر کنید، مشخصات هویتی خود و نوع ویزای مورد نظر خود را وارد کنید. پس از انجام این مراحل، متقاضی باید در روز تعیین شده جهت ارائه مدارک و اثر انگشت به مرکز BLS که در تهران واقع شده است مراجعه کند. سپس مدارک متقاضی مورد بررسی قرار میگیرد و پس از چند هفته در مورد پاسخ به ویزای اسپانیا تصمیم گیری خواهد شد.
هرگونه عدم دریافت ویزای اسپانیا منجر به رد ویزای اسپانیا می شود. بنابراین توصیه می شود قبل از درخواست ویزا از کارشناسان مجرب ویزامون مشاوره دریافت نمایید.

مراحل دریافت ویزای اسپانیا

مراحل اخذ ویزای اسپانیا از ویزامون به شرح زیر می باشد :


بررسی شرایط و مدارک متقاضی
ارسال اطلاعات مورد نیاز برای گرفتن وقت سفارت اسپانیا در کارگزاری BLS
مشاوره در مورد نحوه تهیه مدارک لازم برای ویزای اسپانیا
تهیه مدارک برای ارسال به کارگزاری BLS
ارائه توصیه های لازم را در روز انگشت نگاری

انواع ویزای اسپانیا

انواع مختلفی از ویزای اسپانیا وجود دارد که می توان برای آنها درخواست داد. هر یک از این ویزاها تسهیلاتی را برای مسافران ایجاد می کند که پس از آن مسافران می توانند سفر خود را به این کشور دیدنی آغاز نمایند. در ادامه توضیحات مفصلی در مورد هر یک از آنها خواهیم نوشت. نکته مهم این است که اسپانیا بخشی از منطقه شینگن است، به این معنی که سیاست ویزا و مرزهای خارجی با سایر کشورهای شرکت کننده مشترک است. ویزای شینگن به بازدیدکنندگان امکان دسترسی به تمام کشور شینگن را می دهد. کارگران و دانشجویان به انواع مختلفی از ویزا نیاز دارند.
برای سفر به کشور تاریخی اسپانیا باید با مراحل اخذ ویزای اسپانیا آشنا باشید. نوع ویزائی که متقاضیان دریافت می کنند بستگی زیادی به دلیل سفر به اسپانیا و مدت اقامت آنها در اسپانیا دارد و ممکن است متفاوت باشد. متقاضیان با در نظر گرفتن هدف
خود از سفر به اسپانیا، می توانند اقدامات لازم را برای دریافت ویزای کوتاه مدت کمتر از 90 روز یا ویزای بلند مدت برای اقامت بیش از 90 روز انجام دهند.

رایج ترین ویزاهای اسپانیا عبارتند از:

• ویزای توریستی اسپانیا
• ویزای تحصیلی اسپانیا
• ویزای کاری اسپانیا
• ویزای سرمایه گذاری اسپانیا (ویزای طلایی اسپانیا)

ویزای توریستی اسپانیا

اگر از آن دسته افرادی هستید که برای مقاصد گردشگری به اسپانیا سفر می کنید و می خواهید از مکان های گردشگری، مناظر بکر و سواحل زیبا دیدن کنید، باید برای ویزای توریستی اسپانیا اقدام کنید، این ویزا یکی از اصلی ترین ویزاهای ارائه شده توسط سفارت این کشور است . این ویزا بیشترین متقاضی را دارد و افراد مختلفی از سراسر دنیا برای این ویزا اقدام می کنند. اسپانیا عضو اتحادیه اروپا و همچنین پیمان شینگن است، ویزای اسپانیا همان ویزای شینگن است. اسپانیا با جاذبه های منحصر به فرد خود هر ساله گردشگران زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می کند.

ویزای تحصیلی اسپانیا

یکی از اولین کشورهایی بود که مؤسسات آموزش عالی را تأسیس کرد کشور اسپانیا می باشد . اولین دانشگاه این کشور نیز در سال 1218 میلادی تأسیس شد. در حال حاضر برخی از دانشگاه های این کشور در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارند و به همین دلیل مدارک آنها نه تنها در اسپانیا بلکه در بسیاری از کشور دیگر جهان معتبر است.
ویزای تحصیلی یکی از ویزاهایی است که می توانید دریافت نمایید . این ویزا به افرادی داده می شود که قصد ادامه تحصیل در اسپانیا را دارند. به این ترتیب این دسته از افراد با اخذ ویزای تحصیلی از اسپانیا می توانند در این کشور تحصیل کنند.
ویزای تحصیلی اسپانیا یکی از ویزاهای بلند مدت این کشور و از نوع ویزای شینگن نوع D می باشد که برای اخذ این نوع ویزا از سفارت اسپانیا وقت گرفته و با در دست داشتن مدارک تحصیلی به سفارت مراجعه و می توانید برای ویزای تحصیلی اسپانیا اقدام کنید.
کارشناسان مجرب ویزامون با در نظر گرفتن شرایط، گزینه های تحصیلی بسیار مناسبی را برای دانشجویان ارائه می دهند. متقاضیان می توانند پس از اخذ ویزای تحصیلی از این کشور و تکمیل تحصیلات خود در این کشور در حرفه مورد نظر خود کار و فعالیت کنند.

ویزای کاری اسپانیا

ویزای کار اسپانیا نیز یک ویزای شینگن بلند مدت است. با این ویزا می توانید در اسپانیا کار کنید.
در صورتی می توان ویزای کار دریافت کرد که متقاضی درخواستی از یک کارفرما در اسپانیا برای کار در این کشور داشته باشد. به این ترتیب متقاضی می تواند با تمام مدارک خود برای دریافت ویزای خود به سفارت مراجعه کند.
طبق قوانین اسپانیا، اولویت استخدام با ساکنان و شهروندان همان کشور است. بنابراین برای استخدام در اسپانیا و اخذ ویزای کار، خارجی ها باید قبلا پیشنهاد کاری تایید شده داشته باشند. اگر کارفرمایی به کارگران خارجی نیاز دارد، باید ثابت کند که هیچ فرد واجد شرایطی برای موقعیت مورد نظر در کشور خود وجود ندارد. اگر کارفرما موفق به دریافت مجوز از اداره کار اسپانیا شود، می تواند برای فردی خارج از اتحادیه اروپا دعوتنامه کاری ارسال کند. در این مرحله، متقاضی برای ورود به اسپانیا به ویزای کاری نیاز دارد.با داشتن مدارک مورد نیاز از جمله گواهی تایید استخدام ، متقاضی باید به سفارت اسپانیا مراجعه کرده و درخواست ویزای خود را ارسال کند.

ویزای طلایی اسپانیا

ویزای طلایی که به آن گلدن ویزا میگویند در واقع نوع خاصی از اقامت در اروپا است که به فرد امکان سرمایه گذاری در کشور مقصد و دریافت امتیاز شهروندی را می دهد. ویزای طلایی به خارجی ها اجازه می دهد تا به طور دائم به اروپا مهاجرت کنند. خرید املاک ، خرید اوراق ، کمک های مالی یا ایجاد شغل از جمله روش های سرمایه گذاری پیشنهادی برنامه ویزای طلایی است. با اخذ ویزای طلایی می توانید آزادانه به تمامی کشورهای عضو شنگن و همچنین کرواسی، رومانی، بلغارستان، صربستان و قبرس که خارج از محدوده شینگن هستند سفر کنید. ویزای طلایی در در ابتدا فقط اجازه اقامت ارائه می دهد.برای اینکه شهروند اتحادیه اروپا شوید باید حداقل 5 سال در این کشور زندگی کرده باشید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا

برای دریافت ویزای اسپانیا باید مدارکی را به سفارت ارائه دهید. این مدارک باید به صورت کامل و بدون نقص ارائه شود. در صورت وجود کوچکترین نقص در این مدارک، درخواست فرد برای ویزا رد می شود و امکان اخذ ویزا برای مدت محدود
وجود نخواهد داشت.
اما این اسناد باید شامل چه مواردی باشد؟ سفارت هر کشور قوانین خاص خود را دارد و برخی از این قوانین در هنگام دریافت مدارک در نظر گرفته می شود. یعنی فرد باید این مدارک را ارائه کند تا سفارت بر اساس این مدارک تصمیم بگیرد که برای فرد ویزا صادر کند.

 

 • فرم درخواست ویزای اسپانیا
 • اصل و ترجمه کارت ملی و شناسنامه
 • 2 قطعه عکس 3.5*4.5
 • پاسپورت و پاسپورت های قبلی
 • ارائه بلیط رفت و برگشت
 • واچر هتل و یا مدارک مکان اقامت شما در اسپانیا ( در صورتی که بتوانید دعوت‌نامه ای ارائه دهید که در آن منزل شخص دعوت کننده به عنوان محل اقامت شما باشد، نیازی به ارائه واچر هتل ندارید.)
 • گردش حساب و تمکن مالی
 • رسید پرداخت هزینه ویزا
 • اصل و ترجمه سند ازدواج
 • دعوتنامه در صورت امکان
 • کارت پایان خدمت برای اقایان
 • صدور بیمه نامه، رزرو هتل و رزرو بلیط هواپیما برای سفارت که امکان اخذ آن از طریق این شرکت انجام وجود دارد.
 • تمکن مالی که می تواند یکی از موارد زیر باشد:
 • رسید حساب بانکی برای ۳ ماه اخیر
 • نامه اسپانسرشیپی یا حمایتی
 • ترکیبی از دو مورد فوق
 • مدارک شغلی (بسته به شغل متقاضی)
 • رسید پرداخت هزینه ویزا به مبلغ ۶۰ یورو برای بزرگسالان و مبلغ ۳۵ یورو برای کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال
 • نامه پذیرش دانشگاه (برای ویزاهای تحصیلی)
 • نامه پیشنهاد شغلی (برای ویزاهای کاری)

نحوه دریافت و مراحل صدور ویزای اسپانیا

مراحل اخذ و صدور ویزای اسپانیا به شرح زیر است:

ابتدا وقت سفارت کشور اسپانیا در BLS تهران اخذ شود.
سپس متقاضی با مدارک لازم جهت انگشت نگاری به دفتر BLS اسپانیا در تهران مراجعه می کند.
سپس مدارک متقاضی در دفتر BLS تهران بررسی می شود و نتیجه ویزای اسپانیا پس از تقریبا 2 هفته کاری مشخص می شود.

مدت زمان بررسی و تایید ویزای اسپانیا

زمان بررسی و تایید ویزای اسپانیا بر اساس ازدحام و تقاضا متفاوت است. در حال حاضر بررسی مدارک متقاضی در دفتر BLS اسپانیا در تهران از لحظه گرفتن اثر انگشت حدود 2 هفته کاری به طول می انجامد. زمان انتظار برای وقت سفارت 2 تا 3 روز از زمان درخواست می باشد.

بررسی ریجکت شدن ویزای اسپانیا

پس از گزارش رد ویزای اسپانیا، ابتدا باید دلیل(های) رد ویزای اسپانیا را بیابید. دلیل رد ویزای اسپانیا در روز صدور پاسپورت در برگه ای به نام برگه ریجکتی به اطلاع متقاضی می رسد. پس ازدریافت این برگه ، باید یک نامه اعتراض علیه رد ویزای اسپانیا ایجاد کنید که از نظر شکل و محتوا استاندارد باشد. اطلاعات زیر باید در ابتدای نامه قبل از شروع متن درج شود.


• نام و نام خانوادگی
• شماره پاسپورت
• محل تولد
• تاریخ تولد
• ایمیل
• آدرس پستی
• تاریخ ریجکتی ویزا اسپانیا
• علت ریجکت شدن ویزای اسپانیا


علت دیگر ریجکت شدن به این دلیل است که افسر ویزا مطمئن نیست که متقاضی به کشور خود باز خواهد گشت. دلایل قانع نشدن افسر ویزا ممکن است شامل موارد زیر باشد:


• عدم ارائه یک برنامه سفر روشن و دقیق
• عدم ارائه رزرو هتل یا سایر اسناد مربوط به اقامتگاه در طول سفر
• عدم ارائه رزرو پرواز
• عدم ارائه اسناد مالی مناسب جهت اثبات تامین هزینه سفر
• عدم ارائه مدارک دال بر وابستگی در ایران
• تروال هیستوری نامناسب
• ارسال گذرنامه جعلی یا آسیب دیده
• ارائه مدرک جعلی


تلاش برای دریافت ویزای انفرادی اسپانیا یکی از رایج ترین دلایل ریجکتی ویزا در این کشور است. به طور کلی، اگر قصد دریافت ویزای اسپانیا را به عنوان بخشی از یک تور گروهی دارید، درخواست شما رد نخواهد شد.


شایع ترین دلایل رد ویزای اسپانیا به شرح زیر است:

 • درخواست ویزای انفرادی یا خانوادگی اسپانیا
 • سوابق کیفری و قضایی
 • ارائه مدارک جعلی یا غیراصیل
 • ارائه مدارک نامعتبر یا گذرنامه جعلی در سفر
 • بیمه مسافرتی نامعتبر

وقت سفارت اسپانیا

برای دریافت ویزای اسپانیا می توانید با مراجعه به سفارت اسپانیا در تهران و ارائه مدارک مورد نیاز مانند گذرنامه، فرم درخواست، هزینه صدور ویزا و غیره برای ویزا اقدام کنید. هزینه صدور ویزا برای هر نفر 60 یورو می باشد. این تعرفه شامل گروه سنی از شش سال می شود.
پس از ارسال مدارک و درخواست به سفارت، سفارت با توجه به شرایط خود و قوانین اسپانیا، زمان صدور ویزا را به شما اعلام می کند. آماده سازی دقیق و چیدمان مناسب مدارک تاثیر زیادی در جلوگیری از رد ویزای اسپانیا دارد. هنگامی که ویزای اسپانیا رد می شود، افراد می توانند دلیل را جستجو کنند و اقدامات لازم را برای رفع موانع و اعتراض به رد ویزا انجام دهند.