راهنمای کامل اخذ وقت سفارت یونان + شرایط، مدارک و مشاوره

وقت سفارت یونان

یونان کشوری است که به خاطر پیشینه تاریخی خود شناخته شده است. طبیعت و آب و هوای خاص این کشور بسیاری از مردم را مجاب کرده تا تعطیلات خود را در آنجا بگذرانند. همچنین ممکن است یکی از اقوام شما در این کشور زندگی کند و شما قصد ملاقات با او را داشته باشید. اولین قدمی که برای سفر به این کشور باید بردارید، گرفتن وقت سفارت یونان جهت اخذ ویزا است. در نوشته زیر به این موضوع می پردازیم و مطالب لازم در جهت گرفتن وقت سفارت یونان را به اطلاع شما مخاطبان گرامی میرسانیم .

معرفی

یونان یکی از کشورهای پیشرفته اروپایی به شمار می رود که همواره مقصد بسیاری از گردشگران بوده و جایگاه ویژه ای در بین سایر کشورهای اروپایی به خود اختصاص داده است. دلیل این موقعیت خاص به دلیل اقتصاد و سیاست قوی است که باعث شده افراد زیادی به دلایل مختلف کاری، تحصیلی و تفریحی به این کشور سفر کنند.

برای سفر به یونان مانند سایر کشورهای اروپایی نیاز به ویزای آن کشور و در نتیجه گرفتن وقت سفارت یونان دارید. برای گرفتن وقت سفارت یونان، مراحلی باید طی شود که بدون اطلاعات کافی نمی توانید در این زمینه موفق شوید . باید توجه داشته باشید که مهم ترین نکته تهیه مدارک مورد نیاز برای این کار است. تمام مدارک در روز مصاحبه به دقت بررسی می شود، پس در تهیه آن دقت کنید. پس از تهیه مدارک باید از سفارت یونان وقت بگیرید.مدارک باید در روز مصاحبه به افسر سفارت ارائه شود.

روند گرفتن وقت سفارت یونان

متقاضیان می توانند تمام مراحل تنظیم وقت سفارت یونان را به صورت آنلاین تکمیل کنند. شرکت VFS Global به عنوان نماینده رسمی سفارت یونان مسئولیت بررسی مدارک و انگشت نگاری را بر عهده گرفته است. بنابراین، متقاضیان باید جهت تعیین و اخذ وقت سفارت از طریق کارگزاری VFS  اقدام نمایند. شما باید به وب سایت کنسولگری یونان بروید و یک حساب کاربری معتبر برای خود ایجاد کنید. به یاد داشته باشید که این حساب کاربری را با نام و اطلاعات معتبر ایجاد کنید و به هیچ وجه از نام های نامعتبر و اطلاعات نادرست استفاده نکنید.

پس از ساخت اکانت کد رهگیری برای پیگیری کار برای شما ارسال می شود که با این کد میتوانید به قسمت تعیین وقت سفارت رفته و فرم مربوطه را دانلود نمائید. لازم به ذکر است که این فرم به زبان فارسی می باشد و می توانید آن را به زبان فارسی نیز پر کرده که بعد میتوانید با سایر مدارک ترجمه کنید

پس از ورود به صفحه وقت سفارت یونان باید به دقت بررسی کنید که آیا وقت آزاد وجود دارد یا خیر.در صورت وجود وقت آزاد باید فرم را پر کنید و در بین زمان های آزاد  تایم وقت سفارت خود را تعیین کنید.توجه داشته باشید که این تاریخ قطعی نیست و  تاریخ درخواستی ابتدا باید توسط سفارت یونان تایید شود.

فراموش نکنید که در روز مراجعه به سفارت یونان، تمامی مدارک شما باید به انگلیسی ترجمه شود. ضمنا یونان یکی از کشورهایی است که اسناد ایرانی را با مهر و تایید وزارت امور خارجه و دادگستری می پذیرد. بنابراین سعی کنید مدارک خود را در موعد مقرر آماده کنید.

مراحل تعیین وقت سفارت یونان

همانطور که پیش تر بیان کردیم برای برداشتن اولین قدم برای اخذ ویزا، باید اقدام به گرفتن وقت سفارت نمائید. بنابراین باید به وب سایت مشخص شده مراجعه، اطلاعات درخواستی را تکمیل کرده و پس از وارد کردن تمامی اطلاعات و دریافت رسید، منتظر نوبت خود باشید. البته می توانید تمامی این امور را به دست مشاوران تخصصی ما در ویزامون بسپارید و در این مدت به جمع آوری و تهیه مدارک لازم بپردازید.

توجه داشته باشید که یکی از اطلاعاتی که هنگام ثبت نام برای وقت سفارت یونان درخواست می شود، نوع ویزای درخواستی است و شما باید این مورد را با توجه به ماهیت سفر خود انتخاب کنید. در ادامه انواع ویزاهای یونان ارائه خواهد شد.

ویزای کوتاه مدت: این نوع ویزا به دو صورت یکبار ورود و چند بار ورود صادر می شود که تفاوت آن در مدت زمان سفر به یونان است. هموطنان ایرانی برای اولین ورود خود به یونان نیاز به ویزای 7 تا 14 روزه دارند. اگر بعد از آن دو بار وارد یونان شده باشند، می تواند برای ویزای چند بار ورود که 6 ماه اعتبار دارد و دارنده آن می تواند 90 روز در یونان بماند، درخواست دهد. ویزای کوتاه مدت شینگن انواع مختلفی دارد از جمله ویزای توریستی، ویزای بازدید، ویزای کاری، ویزای پزشکی، ویزای تحصیلی کوتاه مدت و ویزای فرهنگی


ویزای بلند مدت یونان: اگر قصد دارید بیش از سه ماه در یونان بمانید، هنگام ثبت نام برای وقت سفارت یونان باید ویزای طولانی مدت را انتخاب کنید که انواع آن عبارتند از: ویزا پیوستن به خانواده ، ویزا کار و ویزای تحصیلی.

وقت سفارت فوری یونان

مانند سایر کشورهای اروپایی، تعیین وقت سفارت یونان به صورت عادی و فوری صورت می پذیرد.برای اینکه در کمترین زمان ممکن بتوانید وقت سفارت کشور یونان را اخذ نمائید باید از وقت فوری سفارت یونان استفاده کنید. مشاوران ما در ویزامون در خدمت شما متقاضایان هستند تا بتوانید در کمترین زمان ممکن از سفارت وقت بگیرید و به این مرکز مراجعه کنید.

اگر می خواهید یک وقت فوری بگیرید، این گزینه تنها در صورتی امکان پذیر است که نرخی بالاتر از زمان عادی پرداخت کنید. البته برخلاف سایر کشورها، سفارت یونان فقط برای ویزای پزشکی یا بشردوستانه وقت اضطراری نمی دهد. بنابراین، اگر برای ورود به خاک این کشور اروپایی عجله دارید، می توانید در زمان کمتری وقت بگیرید. البته قبل از گرفتن نوبت از تکمیل بودن مدارک خود اطمینان حاصل کنید، زیرا در صورت ارائه مدارک ناقص در روز نوبت، درخواست شما رد می شود.

وقت سفارت عادی یونان

اگر برنامه سفر شما به یونان فوری نیست یا اینکه تا زمان سفر شما فرصت زیادی باقی مانده، می توانید با استفاده از سیستم های اختصاصی یا موسساتی که در این زمینه خدمات ارائه می دهند، از سفارت یونان وقت بگیرید و منتظر بمانید تا زمان مورد نظر شما برسد. اگرچه زمان پذیرش عادی سفارت بیشتر از زمان فوری سفارت یونان است، اما هزینه آن کمتر می باشد. با این حال، اینکه کدام روش را انتخاب می کنید به شما و شرایط شما بستگی دارد.

وقت سفارت یونان چقدر طول می کشد؟

زمان سفارت یونان ممکن است از 2 تا 14 روز بسته به ترافیک و تقاضا متفاوت باشد. یعنی متقاضی باید بین 2 تا 14 روز از زمان درخواست وقت سفارت برای رسیدن وقت خود صبر کند. البته زمان مراجعه حضوری تا چند روز پس از درخواست به متقاضی اعلام می شود تا متقاضی نسبت به برنامه ریزی و تنظیم مدارک اقدام لازم را انجام دهند.

مدت زمان بررسی مدارک در VFS یونان حدود 14 روز است. به طور کلی می توان گفت که مدت زمان پروسه اخذ ویزای یونان از صفر تا صد حدود 1-1.5 ماه طول خواهد کشید.

مدارک لازم پس از دریافت وقت سفارت یونان

مدارک مورد نیاز جهت ارائه به مرکز VFS یونان در روز وقت سفارت به شرح ذیل می باشد:

فرم ویزای یونان

اصل شناسنامه و کارت ملی

اصل گذرنامه جدید (با حداقل هفت ماه اعتبار از زمان سفر)

اصل و فتوکپی گذرنامه قدیم

دو قطعه عکس جدید (عکس بیومتریک)

گردش مالی (پرینت سه ماهه حساب)

تمکن مالی

سند ملکی

رزرو پرواز رفت و برگشت به کشور مورد تقاضا

بیمه مسافرتی

واچر هتل

آدرس سفارت یونان در ایران

آدرس سفارت یونان در تهران:  تهران، خیابان آفریقا، بلوار اسفندیار، پلاک ۴۳

آدرس کارگزاری VFS: تهران، میدان هروی، خیابان شهید موسوی، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم

توجه داشته باشید باید برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به دفتر وی اف اس گلوبال مراجعه کنید.

همچنین می‌توانید از طریق شماره تلفن ۲۲۰۵۶۷۸۴-۰۲۱ ،۲۲۰۵۰۵۳۳-۰۲۱  با این سفارتخانه در ارتباط باشید. لازم به ذکر است که سفارت یونان در روزهای جمعه و شنبه تعطیل است .

اخذ وقت سفارت یونان یکی از خدمات مجموعه ویزامون می باشد. در این قسمت از مجموعه ما تمام تلاش خود را کرده ایم تا تمامی نکات مهم که برای گرفتن وقت سفارت یونان نیاز دارید در این نوشته ذکر کنیم .