راهنمای کامل اخذ وقت سفارت کانادا + شرایط، مدارک، هزینه ها و مشاوره

وقت سفارت کانادا

کانادا یکی از محبوب ترین کشورها برای سفر، تحصیل و مهاجرت کاری است. در واقع مردم بسیاری از کشورهای آسیایی و جهان سوم با رویای زندگی، تحصیل و کار در کشورهای پیشرفته و درجه یک اروپا و آمریکا، خانه های خود را ترک کرده و به کشورهای بزرگ جهان مهاجرت می کنند. از بین کشور مهاجرتی دنیا، کانادا همیشه یکی از محبوب ترین گزینه ها بوده است.
موضوع مهاجرت به کانادا و زمان سفارت کانادا در کشورمان همیشه داغ و پرطرفدار بوده است.
لازم به ذکر است که برای اخذ ویزا و دریافت اجازه ورود به کشور کانادا می بایست از سفارت این کشور وقت بگیرید و به کنسولگری مراجعه کرده و مدارک لازم برای ویزا را ارائه دهید.

وقت سفارت کانادا

طبق قانون جدید مهاجرت کانادا، تمامی متقاضیان ویزای کانادا باید قبل از انگشت نگاری از سفارت وقت بگیرند.فرقی نمی کند که برای ویزای کانادا به صورت آنلاین یا حضوری اقدام کنید. برای بیومتریک کانادایی (انگشت نگاری) به وقت سفارت نیاز دارید که فقط به صورت آنلاین قابل درخواست است.
لازم به ذکر است که وقت سفارت کانادا تنها با هدف عکس برداری و انگشت نگاری از متقاضیان ویزای کانادا (توریستی، تحصیلی ،کاری و سرمایه گذاری) می باشد. انگشت نگاری یکی از مراحل فرآیند درخواست ویزای کانادا است. هر متقاضی باید این مرحله را شخصاً در یکی از مراکز درخواست ویزا انجام دهد.
وقت سفارت کانادا بدین منظور است که متقاضیان بتوانند به طور منظم و در تاریخ مشخصی بدون نیاز به ساعت ها انتظار در صف های طولانی به سفارت مراجعه کنند.

تعیین وقت سفارت کانادا

برای اخذ وقت سفارت کانادا کافی است با مشاوران مجرب ویزامون تماس بگیرید. مشاوران ما در هر کجا که بخواهید برای شما وقت سفارت ترتیب می دهند. از این طریق می توانید در کمترین زمان وارد سفارت شوید.
سازمان صدور ویزا کانادا، مرکزی به نام VAC است که مسئول صدور ویزا از طرف دولت کانادا است که در اکثر کشورهای جهان نمایندگی دارد. بنابراین ویزای کانادا باید به یکی از کارگزاری های وک مراجعه کنند که اکثر متقاضیان ایرانی به کارگزاری های وک در کشور ترکیه، امارات متحده عربی یا ارمنستان مراجعه می کنند. اگر مایل به دریافت ویزای کانادا هستید، ابتدا باید از سفارت کانادا وقت بگیرید. اخذ وقت سفارت کانادا به دو روش حضوری و آنلاین صورت می پذیرد.

وقت سفارت حضوری کانادا


به دلیل عدم حضور سفارت کانادا در ایران، متقاضی باید شخصاً برای ویزای مورد نظر اقدام کند. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تضمینی کانادا را تحویل و فرم درخواست ویزای کانادا را دریافت نمائید. پس از تکمیل فرم های درخواست، فرد باید هزینه ویزا و انگشت نگاری را پرداخت کند ، پس از پرداخت هزینه های فوق، متقاضی ملزم به انجام انگشت نگاری می باشد. پس انگشت نگاری، فرد باید منتظر بماند تا کارگزاری وک نتیجه را اعلام کند که حدودا بعد از چند هفته نتیجه آن را از طریق ایمیل اعلام خواهد کرد.


وقت سفارت آنلاین کانادا

با این روش به سایت وی اف اس گلوبال ( VFS Global ) رفته و برای خود حساب کاربری بسازید و پس از آپلود مدارک کد رهگیری از سفارت دریافت خواهید کرد. بسته به کشوری که می خواهید انگشت نگاری صورت پذیرد، مکان مورد نظر خود را انتخاب کنید و هزینه ویزا و انگشت نگاری را به صورت آنلاین پرداخت کنید
متقاضی موظف است از زمان پرداخت هزینه های فوق تا سی روز بعد شخصا جهت انگشت نگاری به دفتر کارگزاری وک مورد نظر مراجعه نماید. در این روش وک با ارسال ایمیل به درخواست کننده نتیجه را اعلام می کند.
با توجه به تعطیلی سفارت کانادا در ایران و اعلام سایت رسمی سفارت کانادا، روش ثبت نام آنلاین نسبت به روش حضوری گزینه بسیار کارآمدتر، سریعتر و قابل ردیابی است.

تعیین وقت سفارت کانادا برای ایرانیان

اگر به خاطر داشته باشید قبلاً اشاره کردیم که کانادا سفارت یا دفتر VAC در ایران ندارد. برای دریافت ویزای کانادا، ایرانیان باید به کشورهای همسایه از جمله ترکیه ( شهرهای آنکارا، استانبول )، ارمنستان ( شهر ایروان ) و امارات متحده عربی ( شهر دبی ) سفر کنند.

مدارک لازم جهت اخد وقت سفارت کانادا

برای رزرو وقت سفارت کانادا به مدارک زیادی نیاز ندارید. شما مدارک مورد نیاز را در مرحله ثبت نام آنلاین یا حضوری ارائه کرده اید و زمانی که ایمیل درخواست انگشت نگاری از طرف سفارت برای شما ارسال شده است، وقت سفارت می گیرید .
بنابراین می توان مدارک لازم را در این سه مورد خلاصه کرد: تاریخ تولد ، آدرس ایمیل ، شماره تماس

چه اشخاصی برای اخذ وقت سفارت کانادا نیاز به انگشت نگاری ندارند

افراد بالای 80 سال و یا زیر 14 سال
مسافر مقیم کانادا
کارمندان دولتی و دیپلمات ها
افرادی که دارای ویزای مهاجرتی باشند

پیکاپ ویزا کانادا

اگر سفارت کانادا پس از انگشت نگاری پاسخ مثبت داد، پاسپورت متقاضی باید به مراکز VAC برده شود تا برچسب ویزا چسبانده شود. این مرحله که آخرین مرحله اخذ ویزا خواهد بود به پیکاپ ویزا معروف است. برای این مرحله نیز می توانید روی ما حساب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع به مراجعه کنید.
اگر پاسخ منفی دریافت کردید، نگران نباشید، می توانید برای رفع رد ویزای کانادا به ما اعتماد کنید.ما می توانیم با سفارت کانادا تماس بگیریم تا دلیل دقیق امتناع شما را جویا شویم و با کمک آنها مشکل را حل کنیم. در 90.٪ مواقع، اگر مدارک شما کامل باشد، این مشکل حل می شود.