راهنمای کامل اخذ ویزای شنگن + شرایط، مدارک، هزینه ها و مشاوره

وقت سفارت هلند

هلند یکی از کشورهای اروپایی عضو شینگن و یکی از مقاصد مهاجرت است.برای سفر به کشورهای اروپایی مانند هلند نیاز به درخواست ویزا از سفارت این کشور می باشد که اولین قدم جهت اخذ ویزا گرفتن وقت از سفارت این کشور میباشد.

این فرآیند تخصصی باید با دقت زیادی انجام شود ما این افتخار را داریم که تاشما را در این مسیر هدایت کنیم. کارشناسان با تجربه ویزامون آماده کمک به متقاضیان جهت دریافت وقت سفارت هلند میباشند در صورت داشتن هرگونه ابهام و یاسوالی با مشاورین ما در ویزامون تماس بگیرید.

وقت سفارت هلند

کشور هلند یکی از محبوب ترین مقاصد هنگام سفر به اروپا در تابستان است. هلند که در منطقه شینگن قرار دارد هر ساله با دیدنی های طبیعی و زیبای خود گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند. بسته به ماهیت سفر خود به هلند، باید برای ویزای خود اقدام کنید. از انواع ویزای هلند می توان به ویزای توریستی هلند، ویزای تحصیلی هلند و ویزای کاری هلند اشاره نمود.اولین قدم جهت اخذ ویزای هلند گرفتن وقت سفارت از این کشور میباشد. بسته به نوع ویزایی که میخواهید ، برای دریافت آن باید از سفارت هلند وقت بگیرید. از آنجایی که گرفتن وقت سفارت جزء جدایی ناپذیر فرآیند مهاجرت و سفر به این کشور است، لازم می دانیم در این مقاله اطلاعاتی در مورد وقت سفارت هلند در اختیار شما قرار دهیم.

گرفتن وقت سفارت هلند به دلیل حجم بالای متقاضی کار آسانی نیست. بنابراین بهتر است قبل از گرفتن وقت، خود را از نظر آماده سازی مدارک کاملا آماده کنید. زیرا اگر وقت شما تعیین گردد و  با مدارک ناقص به سفارت مراجعه کنید، وقت ملاقات شما باطل می شود و گرفتن وقت مجدد از سفارت این کشور کار آسانی نخواهد بود.برای اینکه این مراحل را بهتر و راحت تر انجام دهید، در این مقاله ما نحوه گرفتن وقت سفارت هلند و همچنین مراحل و مدارک لازم را برای شما مخاطبان گرامی تهیه کردیم ، پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

اخذ وقت سفارت هلند

برای جلوگیری از شلوعی و صرفه جویی در زمان، هلند مانند سایر کشورهای اروپایی خدمات مربوط به اخذ ویزا و دریافت وقت سفارت  را به کارگزاری VFSGlobal واگذار نموده است . جهت اخذ  وقت سفارت هلند باید از طریق وب سایت VFSبه صورت آنلاین اقدام کنید و یا با مراجعه حضوری به این مرکز، وقت خود را دریافت نمائید.

همانطور که قبلا ذکر شد، اخذ وقت از سفارت هلند از طریق کارگزاری VFS صورت میپذیرد. برای انجام این کار، با مراجعه به سایت وی اف اس و ایجاد حساب کاربری کشور مبدا و مقصد خود را انتخاب نمائید تا شرایط لازم جهت اخذ وقت سفارت این کشور برای شما نشان داده شود.شما باید یک ایمیل با نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره پاسپورت، تاریخ انقضای پاسپورت، نوع ویزای درخواستی و … به آدرس  ایمیل appt.netherlands@vfshelpline.com ارسال نمائید تا وقت سفارت شما رزرو شود.اگر اطلاعات شما صحیح و قابل قبول باشد، یک ایمیل تأیید دریافت خواهید کرد. پس از این مراحل، وقت سفارت هلند تقریباً 3 ماه بعد، برای شما تعیین میشود.

مطمئن شوید که در روز مقرر به موقع در محل حضور داشته باشید و مدارک درخواستی را با خود بیاورید.حداکثر 14روز پس از انگشت نگاری از نتیجه درخواست ویزای خود مطلع خواهید شد.

وقت فوری سفارت هلند

به طور کلی  سفارت هلند دو نوع وقت برای مصاحبه و ارسال مدارک به شما می دهد. وقت عادی سفارت و وقت فوری سفارت هلند.

اگر برنامه سفر خاصی دارید میتوانید از وقت فوری سفارت استفاده کنید. فرض کنید قصد دارید در یک اجلاس خاص شرکت کنید، در این صورت باید در تاریخ مشخصی به سفارت بروید تا بتوانید ویزای این کشور را دریافت نمائید.

اگر می خواهید به دلایل کاری و تجاری به این کشور سفر کنید، میتوانید وقت فوری سفارت هلند اخذ کنیداما  برای اینکه وقت فوری سفارت شما را بتوانید اخذ کنید میبایست دعوتنامه کاری از شرکت یا موسسه ای در این کشور داشته باشید. که در این مواقع وقت سفارت هلند را بعد از 1الی دو 2 هفته میتوانید اخذ نمائید.در غیر این صورت، وقت سفارت شما به صورت عادی تعیین میشود که حداقل برای  3 ماه آتی است .در واقع شما زمانی میتوانید وقت سفارت فوری هلند دریافت کنید که دعوتنامه کاری از این کشور را داشته باشید  .

مدارک مورد نیاز سفارت هلند

ارائه مدارک کامل و صحیح می تواند به شما کمک کند بدون هیچ مشکلی و بدون اتلاف وقت وقت سفارت بگیرید. این مدارک باید توسط مترجم رسمی به انگلیسی ترجمه شوند. مدارک ذکر شده در زیر مدارک عمومی مورد نیاز برای گرفتن وقت سفارت است که بسته به نوع ویزا ممکن است به مدرک بیشتری نیاز داشته باشید. مدارک کلی عبارتند از:

 • برگه تعیین وقت سفارت هلند
 •  فرم درخواست ویزای هلند و نوع ویزای درخواستی
 • برگه گردش حساب و تمکن مالی
 • دو قطعه عکس ۴*۳ رنگی جدید
 • اصل و کپی پاسپورت فعلی به همراه تمامی پاسپورت های قبلی
 • تاریخ دقیق سفر
 • دعوت‌نامه در صورت موجود
 •  بیمه مسافرتی
 • گواهی اشتغال به کار
 • اصل و کپی برنامه سفر و رزرو هتل
 • مدارک هویتی نظیر کارت ملی، شناسنامه، سند ازدواج و …
 • مدارک مبتنی بر ویزای شینگن

اطلاعات سفارت هلند

آدرس سفارت هلند: تهران، خیابان دیباجی شمالی، خیابان سنبل، خیابان ارغوان غربی، پلاک ۷‏

ساعات کاری :یکشنبه تا پنجشنبه ۷:۳۰ تا ۹

تلفن سفارتخانه : ۲۳۶۶۰۰۰۰ـ ۲۲۸۳۷۹۱۱

شماره فکس : ۲۳۶۶۰۱۹۰

آدرس ایمیل: teh @ minbuza.nl

آدرس کارگزاری وی اف اس گلوبال : تهران، میدان هروی، مجتمع هروی سنتر، طبقه چهارم

ساعات کاری وی اف اس گلوبال : روز یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 7:30 الی 17