راهنمای کامل اخذ وقت سفارت فرانسه + شرایط، مدارک و مشاوره

وقت سفارت فرانسه

فرانسه یک کشور اروپایی است که یکی از قطب های توریستی جهان به حساب می آید. علاوه بر این وجود دانشگاه های معتبر و شرکت های مطرح در این کشور برخی افراد را به تحصیل یا کار در این کشور ترغیب می کند. جدای از آن، ممکن است بخواهید از آشنایان خود که در فرانسه زندگی می کنند، دیدن کنید. دلیل شما برای سفر به این کشور هر چه که باشد، درخواست ویزا ضروری است و اولین قدم برای اخذ ویزا گرفتن وقت سفارت فرانسه است. ما در این محتوا به موضوع  اخذ وقت سفارت فرانسه پرداخته ایم .

وقت سفارت فرانسه به شما این امکان را می دهد که با درخواست ویزا به آرزوی خود برای سفر به فرانسه جامه عمل بپوشانید. فرانسه یکی از کشورهای زیبای اروپایی است که می تواند در متنوع ترین صنایع حرفی برای گفتن داشته باشد. این کشور جاذبه های توریستی بی شماری دارد که خود عاملی برای جذب گردشگر است

وقت سفارت فرانسه

سفارت فرانسه مراجع زیادی در بین ایرانیان دارد که دلیل اصلی آن این است که ایرانیان زیادی در این کشور زندگی می کنند و دعوتنامه های زیادی ارسال می کنند. دلیل دیگر این است که این کشور مرکز فرهنگی اروپا است ، این موارد باعث شد تا اخذ وقت سفارت فرانسه را در این محتوا مورد بررسی قرار دهیم.

برای سفر به کشور فرانسه ویزای فرانسه الزامی است. برای دریافت ویزای این کشور باید مدارک خود را آماده کنید و جهت تعیین وقت سفارت فرانسه از طریق کارگزاری  VFS اقدام نمائید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدارک، نحوه گرفتن وقت سفارت، با ویزامون همراه باشید.

نکته مهمی که مسافران باید به آن توجه کنند این است که دو تا سه ماه قبل از تاریخ سفر خود از سفارت وقت بگیرند تا در هنگام درخواست ویزا دچار مشکل زمانی نشوند.

یکی از خدماتی که می توانید از ویزامون بگیرید، گرفتن وقت عادی و فوری از سفارت فرانسه است. برای اخذ وقت سفارت با مشاورین ما تماس بگیرید. در ادامه این مقاله شما را با انواع وقت سفارت و مدارک مورد نیاز جهت اخذ وقت سفارت این کشور آشنا خواهیم کرد.  

انواع وقت سفارت فرانسه

متقاضیان میبایست با توجه به هدف سفر خود به فرانسه وقت مناسب برای سفر خود را درخواست نمایید. اگر هدف از سفر شما توریستی است باید برای وقت سفارت توریستی اقدام کنید، اگر هدف سفر شما تجاری است میبایست وقت سفارت تجاری بگیرید.
انواع وقت سفارت فرانسه به شرح زیر است:

توریستی

تجاری

ورزشی

فرهنگی و هنری

دیدار از دوستان و فامیل

تحصیلی

سرمایه گذاری

ازدواج

پیوست

کاری

شما عزیزان باید در انتخاب وقت سفارت دقت لازم را داشته باشید زیرا اشتباه در انتخاب  نوع وقت باعث ایجاد مشکل در رویه اخذ وقت سفارت فرانسه می شود و پروسه شما بین سی تا چهل روز به طول می انجامد.

وقت فوری سفارت فرانسه

گاهی اوقات شرایطی داریم که باید هر چه زودتر به مقصد برسیم و تاخیر برایمان گران تمام می شود. این امر در مورد سفر به فرانسه نیز صدق می کند و متقاضیان ویزا ممکن است بخواهند در تاریخ خاصی وارد فرانسه شوند. به عنوان مثال، شخصی می خواهد در یک کنفرانس، جلسه تجاری ، مصاحبه شغلی یا ... شرکت کند.یا حتی می خواهند برای درمان به فرانسه بروند. اخذ ویزای فرانسه از مسیر عادی زمان بر است و این افراد نمی توانند در تاریخ مشخص شده وارد مقصد شوند. اگر در این شرایط قرار گرفتید بهتر است تا وقت فوری سفارت فرانسه اخذ نمائید تا بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن نوبت مصاحبه را دریافت نمائید در صورت داشتن هرگونه سوال، در زمینه اخذ وقت سفارت فوری فرانسه ، با مشاوران مجرب ویزامون تماس بگیرید.

مراحل تعیین وقت سفارت فرانسه

برای گرفتن وقت سفارت فرانسه ابتدا باید در سایت کارگزاری  VFS ثبت نام کرده و سپس مشخصات خود را وارد کنید. اولین چیزی که وب سایت از شما می پرسد نوع ویزا است که برای آن درخواست می کنید.
پس از انجام مراحل ثبت نام و وارد کردن اطلاعات مورد نیاز، وب سایت یک رسید به شما ارائه می دهد که نشان دهنده پایان ثبت نام و شروع رسیدگی به درخواست شما است. از این به بعد شروع به تهیه مدارک لازم و در صورت نیاز ترجمه کنید تا پس از مراجعه به سفارت به راحتی بتوانید ویزای خود را اخذ کنید.

مدارک لازم پس از دریافت وقت سفارت فرانسه

بعد از تعیین وقت سفارت فرانسه برای حضور در سفارت فرانسه مدارکی نیاز  است که باید تهیه کنید که به شرح زیر است:

 

پرینت نامه تایید شده ی تعیین وقت سفارت

 2 قطعه عکس

فرم درخواست ویزای فرانسه همراه با تاریخ و امضا تکمیل شده باشد

 اصل و کپی شناسنامه از همه صفحات

پاسپورت با حداقل دو صفحه خالی و با حد اقل سه ماه اعتبار از زمان برگشت از فرانسه

تحویل مدارکی مبنی بر اثبات تمکن مالی ، پرینت حساب بانکی و میزان گردش حساب سه‌ماهه اخیر

مدارک رزرو بلیت رفت‌وبرگشت هواپیما.

در صورت نداشتن دعوت‌نامه باید واچر هتل همراه داشته باشید.

گواهی شغلی دارای تاییدیه از کارفرما نظیر قرارداد استخدام، مرخصی

رسید پرداخت هزینه خدمات سفارت فرانسه

شرح کتبی کامل مهاجرت یا هدف از سفر به انگلیسی

بیمه مسافرتی

آدرس سفارت فرانسه در تهران

آدرس سفارت فرانسه در تهران: تهران، خیابان نوفل لو شاتو، پلاک۶۴-۶۶

همچنین می‌توانید از طریق شماره تلفن ۶۴۰۹۴۰۰۰-۰۲۱ با این سفارتخانه در ارتباط باشید. سفارت فرانسه در روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه و از ساعت ۷:۳۰ تا ۲۰:۰۰ پاسخگوی مراجعان خواهد بود

اخذ وقت سفارت فرانسه یکی از خدمات مجموعه ما می باشد. در این قسمت از مجموعه ما تمام تلاش خود را کرده ایم تا تمامی نکات مهم که برای گرفتن وقت سفارت فرانسه نیاز دارید در این مقاله ذکر کنیم .