راهنمای کامل اخذ وقت سفارت سوئیس + شرایط و مشاوره

وقت سفارت سوئیس

سوئیس کشوری است که از جنوب با ایتالیا، از غرب با فرانسه، از شمال با آلمان و اتریش و از شرق با لیختن اشتاین همسایه است.مساحت سوئیس  تقریبا  41کیلومتر مربع و جمعیت آن 8 میلیون نفر است. پایتخت این کشور شهر برن است و یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان به شمار می رود. زندگی در سوئیس و گرفتن اقامت آرزوی بسیاری از مردم است.اگر می خواهید به سوئیس سفر کنید، ابتدا باید برای ویزای این کشور اقدام کنید. این به معنای تعیین وقت سفارت سوئیس است.

در این مقاله سعی کرده ایم اطلاعات مهم و جامعی را با شما به اشتراک بگذاریم. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا تمام اطلاعات لازم برای گرفتن وقت سفارت سوئیس به اطلاع شما مخاطبان عزیز برسانیم در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید با کارشناسان ما در ویزامون تماس بگیرید.

وقت سفارت سوئیس

کشور سوئیس یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همچنین یکی از 26  کشور پیمان شنگن است. بنابراین برای ورود به سوئیس، متقاضیان باید برای ویزای شینگن اقدام کنند.
اولین قدم برای اخذ ویزای هر کشوری این است که نوع ویزای مورد نظر خود را مشخص کنید. نوع ویزای مورد نظر شما ارتباط مستقیمی با هدف سفر شما به هر کشوری دارد. به عنوان مثال، اگر می خواهید برای تفریح ​​به کشوری سفر کنید، باید برای ویزای توریستی اقدام کنید.

بعد از اینکه نوع ویزا و هدف از ورود به سوئیس را مشخص کردید، مرحله بعدی تعیین وقت سفارت سوئیس است. وقت سفارت زمانی است که سفارت سوئیس برای متقاضیان ویزا در نظر می گیرد. این زمان در واقع روزی است که متقاضیان به همراه مدارک خود از جمله فرم تکمیل شده سفارت و لیست مدارک درخواستی باید در تاریخ و ساعت تعیین شده به سفارت مربوطه مراجعه و علاوه بر ارائه مدارک به صورت حضوری با کارگزار سفارت مصاحبه داشته باشد. با توجه به توضیحات داده شده لازم به ذکر است که متقاضی باید در روز مصاحبه حضور داشته باشد و فرد دیگری نمی تواند به عنوان جایگزین شما حضور داشته باشد.

سوئیس در ایران سفارتخانه دارد و متقاضیان ویزای شینگن سوئیس به راحتی می توانند از سفارت این کشور وقت بگیرند و برای اخذ ویزای خود اقدام کنند.
مسافران گرامی می توانند برای گرفتن وقت سفارت سوئیس در تهران و گرفتن وقت سفارت سوئیس در کمترین زمان از خدمات موسسه ویزامون استفاده کنند.

تعیین وقت سفارت سوئیس

مانند اکثر کشورهای حوزه شینگن، تعیین وقت سفارت سوئیس از طریق دفتر VFS گلوبال تهران واقع در هروی صورت میپذیرد. این کارگزاری نماینده رسمی سفارت سوئیس جهت انجام امور مربوط به بررسی مدارک متقاضیان و انگشت نگاری توسط دولت سوئیس انتخاب شده است. یعنی برای اخذ وقت سفارت سوئیس نیازی به مراجعه حضوری به سفارت سوئیس نیست بلکه باید از طریق مرکز  VFS انجام شود.

برای گرفتن وقت سفارت سوئیس از این کارگزاری باید به وب سایت رسمی VFS Global مراجعه کرده و اطلاعات درخواستی را به صورت دقیق پر کنید.این اطلاعات شامل اطلاعات هویتی ، نوع ویزای درخواستی ، تاریخ سفر و تاریخ مدنظر شما برای درخواست وقت می باشد .

پس از تکمیل اطلاعات، ایمیلی به عنوان تایید وقت سفارت برای متقاضی ارسال می شود.  در این ایمیل تاریخ و زمان مراجعه نیز درج شده است.

بهترین زمان جهت اخذ وقت سفارت سوئیس

قبل از بررسی مدارک مورد نیاز برای تعیین وقت سفارت سوئیس، لازم به ذکر است که افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند، باید مراحل لازم برای اخذ وقت سفارت را به موقع انجام دهند، زیرا فرآیند ارزیابی مدارک که توسط  افسران کنسولگری این کشور فرآیندی زمان بر است. بنابراین، اگر اقدامات لازم را به موقع انجام ندهید، ممکن است به دلیل تاخیر در صدور ویزا، سفر شما به تاخیر بیفتد. بهترین زمان جهت اخذ وقت سفارت این کشور معمولاً 3 ماه قبل از تاریخ سفر است.

پس از ارسال مدارک، حدود دو هفته طول می کشد تا سفارت اعلام کند که درخواست شما تایید یا رد شده است. به همین دلیل اخذ ویزای سوئیس بین یک تا یک ماه و نیم زمان می برد

وقت سفارت فوری سوئیس

وقت سفارت فوری سوئیس زمانی مشخص شد که فرد جهت انجام بایومتریک (انگشت نگاری) باید به سفارت مراجعه می کرد و به دلیل محدودیت ها و تقاضای زیاد و شلوغی سفارت گاهی اوقات مجبور می شد چندین ماه منتظر بماند. اما اکنون که امور تعیین وقت سفارت به کارگزاری  وی اف اس سفارت سوئیس سپرده شده است، معمولا در کمتر از دو هفته می توانید برای ارسال مدارک و انگشت نگاری به مرکز خدمات ویزای سوئیس مراجعه کنید. پس به یاد داشته باشید که نیازی به گرفتن وقت فوری از سفارت سوئیس نیست.

مدارک لازم برای وقت سفارت سوئیس

مدارک ذکر شده در ادامه مقاله مدارکی هستند که تمام مسافران باید آنها را جمع آوری کنند. بسته به نوع ویزای درخواستی برخی از گردشگران نیاز به جمع آوری اسناد دیگر دارند. به همین دلیل، بهتر است قبل از گرفتن وقت سفارت با افراد آگاه یا مؤسساتی که در این زمینه فعالیت دارند، مشورت کنید .

موسسه ویزامون با سالها تجربه در زمینه اخذ ویزای شینگن ، کانادا ،آمریکا و .... و همچنین تعیین وقت سفارت از این کشورها در خدمت شما مخاطبان گرامی می باشد.

مدارک عمومی برای تعیین وقت سفارت سوئیس شامل موارد زیر میباشد :

ارائه اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی

دو قطعه عکس 3.5 * 4.5

ارائه اصل پاسپورت و کپی از صفحات آن در صورت داشتن سابقه سفر به کشورهای اروپایی و یا آمریکایی  (دارای دو صفحه خالی)

فرم تقاضای ویزا

نامه تمکن مالی

ارائه گردش‌های حساب شخصی و جاری، سپرده‌های بانکی و…6 ماهه اخیر

سند ملکی

در صورتی که فرد در گذشته به کشور های اروپایی و یا آمریکایی سفر کرده است، از صفحات پاسپورتش کپی ارائه دهد.

ارائه بلیط رفت و برگشت

دعوتنامه (در صورت وجود)

واچر هتل

ارائه مدارک شغلی

اطلاعات سفارت سوئیس

سوئیس در ایران سفارت دارد که مراجعه حضوری به سفارت برای ارسال مدارک و دریافت ویزا را برای شما آسان کرده است.

آدرس سفارت سوئیس: تهران – الهیه – خیابان شریفی‌منش – خیابان یاسمن – پلاک ۲

ایمیل سفارتخانه: tehran.visa@eda.admin.ch

ساعات کاری سفارت سوئیس : یکشنبه الی پنجشنبه از ساعت ۸:۰۰ تا ۱۱:۳۰ صبح می باشد

مراجعه فقط با دریافت وقت قبلی از طریق تماس تلفنی امکان پذیر است.

زمان تحویل گذرنامه : یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۳:۳۰ تا ۱۴:۰۰

آدرس کارگزاری وی اف اس: تهران میدان هروی، مرکز خرید هروی سنتر