راهنمای کامل اخذ وقت سفارت سوئد + شرایط، مدارک و مشاوره

وقت سفارت سوئد

سوئد یک کشور اروپای شمالی با سطح اجتماعی و رفاهی بالا برای کار و زندگی است که آن را به مقصدی ایده آل برای گردشگران و مهاجران تبدیل می کند. قطعا افراد زیادی برای مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت تلاش می کنند. سوئد به دلیل سهولت سفر به سایر کشورهای اروپایی به عنوان بزرگراه اروپا نیز شناخته می شود . سوئد در بین کشورهای اتحادیه اروپا از موقعیت اجتماعی و جغرافیایی خوبی برخوردار است و اکثر مردم این کشور در آسایش و رفاه زندگی می کنند. قبل از درخواست ویزای این کشور، ابتدا باید از سفارت سوئد وقت بگیرید.

معرفی

سوئد یکی از کشورهای شمال اروپا و واقع در منطقه اسکاندیناوی است. پایتخت این کشور شهر استکهلم است. جالب است بدانید که این کشور چهارمین کشور بزرگ اروپا از نظر مساحت است اما جمعیت این کشور نسبت به مساحت آن بسیار کم است. تنها عامل منفی برای زندگی و مهاجرت به سوئد ، هوای بسیار سرد آنجاست. با این حال، کشور سوئد به دلیل شرایط زندگی مدرن می تواند بهترین گزینه برای مهاجرت و زندگی باشد.

جهت دریافت ویزای سوئد میبایست از سفارت این کشور وقت بگیرید. در این نوشته سعی داریم تا اطلاعات کاملی درباره نحوه اخذ وقت سفارت سوئد در اختیار شما مخاطبان گرامی قرار دهیم.

سفارت سوئد، مانند اکثر سفارتخانه ها، سیستم تعیین وقت سفارت سوئد را بصورت آنلاین اجرا می کند. بنابراین اولین قدم گرفتن وقت سفارت سوئد از طریق سایت سفارت می باشد.
در این مقاله هر آنچه که برای اخذ وقت سفارت کشور سوئد دارید را توضیح می دهیم که می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد. اما اگر زمان و فرصت کافی ندارید، همین حالا با کارشناسان  مجرب ویزامون تماس بگیرید و سوالات خود را در این زمینه بپرسید.

گرفتن وقت سفارت سوئد

برای گرفتن وقت ویزا، باید به وب سایت مهاجرت سوئد مراجعه کرده و پس از تکمیل درخواست آنلاین ویزای سوئد، هزینه های مربوطه را پرداخت کنید. برای پرداخت هزینه های سفارت به مسترکارت یا ویزا کارت نیاز دارید .لازم ذکر است که که انگشت نگاری و مصاحبه در بخش کنسولگری سفارت سوئد انجام می شود. توجه داشته باشید در روز مصاحبه حتما تاییدیه وقت سفارت، فرم های تکمیل شده و پرینت شده و رسید پرداخت از سفارت را به همراه داشته باشید.

نکته مهم در تعیین وقت سفارت سوئد این است که اگر قصد دارید برای اخذ وقت سفارت بیشتر از یک نفر اقدام کنید، هر کدام از شما باید درخواست جداگانه ای ارائه دهید. نکته دیگر این است که اگر سر ساعت مقرر به سفارت نروید، باید تمام اقدامات جهت اخذ وقت سفارت را از سر گیرید.

برای گرفتن وقت سفارت سوئد، بهتر است با مشاوران و متخصصان مجرب ما در ویزامون تماس بگیرید. به این ترتیب در کمترین زمان از سفارت سوئد وقت می گیرید.

زمان تعیین وقت از سفارت سوئد

اگر می خواهید به سوئد سفر کنید، توصیه می شود 90 روز قبل از تاریخ پرواز خود از سفارت سوئد وقت بگیرید، زیرا گاهی اوقات دریافت وقت سفارت سوئد بیش از یک ماه طول می کشد. برای اینکه زمان کافی برای تکمیل مدارک و ترجمه مدارک داشته باشید، حداقل دو ماه قبل از سفر از سفارت این کشور وقت بگیرید. اگرمیخواهید از سفارت سوئد وقت فوری بگیرید، می توانید حداکثر تا دو هفته از این مرکز وقت بگیرید.

باید بدانید که برای گرفتن وقت فوری سفارت سوئد باید هنگام درخواست هزینه بیشتری بپردازید. به طور معمول افرادی که نیاز فوری به ویزا دارند ومیخواهند در مدت زمان کوتاهی برای ویزای این کشور را اخذ نمایند میبایست اقدام به اخذ وقت فوری سفارت سوئد نمایند .

وقت سفارت فوری سوئد

با تعیین وقت فوری از سفارت سوئد می توانید در مدت زمان کمتر از یک ماه وارد سفارت این کشور شوید و به هر برنامه ای که دارید برسید. اما باید در نظر داشته باشید که برای گرفتن وقت فوری در سفارت سوئد باید هزینه بیشتری بپردازید. از این طریق می توانید در کمترین زمان وارد سفارت شوید .

وقت سفارت عادی سوئد

زمان عادی سفارت به شما این امکان را می دهد که طبق روال عادی پیش بروید و ظرف دو ماه وارد سفارت آن کشور شوید. در این زمان میتوانید به تهیه مدارک خود بپردازید.

در نتیجه تفاوت زمان عادی و فوری سفارت سوئد در هزینه و زمان است. توجه داشته باشید که در این میان افرادی هم هستند که با دادن وعده های دروغ از شما پول زیادی می گیرند و بعد به شما وقت نمی دهند، پس مراقب این نفر سودجو باشید و کار خود را به موسسات معتبر در این زمینه بسپارید.

مدت زمان جوابدهی به ویزای سوئد

به طور کلی پس از مراجعه به سفارت سوئد و ارسال مدارک و انگشت نگاری، تقریباً 14 تا 21 روز کاری بعد برای شما پاسخ ویزا صادر می شود. برای دریافت پاسخ ویزای سوئد، متقاضی باید به همراه مدرک شناسایی و رسید درخواست ویزا در سفارت سوئد حاضر شود.

مدارک لازم پس از دریافت وقت سفارت سوئد

مدارک ویزای سوئد باید توسط مترجم رسمی به انگلیسی ترجمه شود. برای ویزای سوئد نیازی به تایید وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه نیست.
چک لیست مدارک ویزای سوئد به شرح زیر است:

📑 فرم درخواست ویزای سوئد و رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا

📑 پاسپورت با اعتبار 6 ماه  پس از زمان خروج و حداقل دو صفحه خالی

📑 پرینت برگه وقت سفارت

📑 اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی

📑 عکس پرسنلی شخصی جدید با زمینه سفید و تمام صورت، اندازه ۳.۵ * ۴.۵
📑 مدارک شغلی معتبر

📑 اصل و ترجمه کارت ملی و شناسنامه

📑 ارائه دعوت نامه معتبر

📑 گردش حساب ۳ ماهه متقاضی

📑 تمکن مالی به یورو

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت

📑 واچر هتل

📑 بیمه مسافری معتبر با حداقل پوشش ۳۰.۰۰۰ یورو در طول سفر

ریجکت و رفع ریجکتی ویزا سوئد

با توجه به سخت گیری سفارت سوئد در صدور ویزا برای متقاضیان ایرانی، معمولا ریجکتی ویزای این کشور بالاست. شایع ترین دلیل ریجکت شدن ، عدم اعتماد افسران ویزا به بازگشت متقاضیان به کشور محل اقامتشان است.

از دلایل دیگر ریجکتی ویزای سوئد میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

  • عدم اطمینان به بازگشت متقاضی
  • ناتوانی در متقاعد کردن افسر ویزا در مورد هدف سفر به سوئد
  •  ناتوانی در پرداخت هزینه اقامت در سوئد
  •  ارائه اطلاعات و اسناد نادرست
  • ارائه بیمه نامه مسافرتی نامعتبر

امکان رفع ریجکتی ویزای سوئد وجود ندارد و شما می توانید 6 ماه پس از رد درخواست با اصلاح نواقص پرونده خود مجددا درخواست دهید. برای اعتراض به رد ویزای سوئد، در انتهای برگه ریجکت ایمیلی خواهید دید که می توانید اعتراض خود را همراه با مدارک معتبر به آن ارسال کنید.

آدرس سفارت سوئد در تهران

آدرس سفارت سوئد: تهران ، در پاسداران شمالی، بالاتر از خیابان فرمانیه، خیابان بوستان، نبش کوچه نسترن، پلاک ۲۷

این سفارت روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعات ۸ صبح تا ۱۶:۳۰ فعال و روزهای پنجشنبه نیز از ۸ صبح تا ۱۵ مشغول به کار و شماره تلفن سفارت ۲۳۷۱۲۲۰۰ است.