راهنمای کامل اخذ وقت سفارت ایتالیا + شرایط، مدارک و مشاوره

وقت سفارت ایتالیا

یکی از دغدغه های اصلی مسافران برای سفر به ایتالیا اخذ وقت سفارت این کشور می باشد. سفارت ایتالیا اغلب شلوغ است و به دلیل تقاضای زیاد برای درخواست روادید دسترسی به آن دشوار است. با توجه به سابقه طولانی ما در این زمینه، یکی از خدماتی که برای رفاه حال مشتریان خود ایجاد کرده ایم، ارائه خدمات کنسولی ایتالیا برای تسهیل در اخذ وقت سفارت این کشور است. پس نگران نباشید، زیرا ما در ویزامون این کار را براحتی برای شما انجام میدهیم.

معرفی

اگر قصد سفر به کشور زیبای ایتالیا را دارید، اولین قدم برای اخذ ویزا، گرفتن وقت سفارت ایتالیا می باشد. وقت سفارت مرحله ای است که با متقاضیان مصاحبه حضوری انجام می شود و از آن ها انگشت نگاری می شود.
فارغ از هدف شما برای سفر به ایتالیا چه برای کار، چه برای بازدید ، تحصیل و ...، باید مراحل تعیین وقت سفارت ایتالیا را برای اخذ ویزا به طور صحیح انجام دهید. در صورت موافقت افسر سفارت میتوانید ویزای این کشور را دریافت نموده و به این کشور سفر کنید.
سفارت ایتالیا راه حل های برای اخذ وقت سفارت این کشور ارائه کرده است، متقاضیان می توانند از طریق تلفن یا آنلاین درخواست نوبت دهند، اما در اکثر موارد به دلیل تقاضای زیاد و شلوغی سفارت، تلفن اشغال و سایت بسته می شود.
توصیه می شود با توجه به پروسه زمانی برای اخذ وقت سفارت که برای هر شخص حداکثر تا 6 هفته به طول می انجامد نسبت به تعیین وقت سفارت کشور سریعا اقدام نمائید.

راهنمای اخذ وقت سفارت ایتالیا

برای دریافت ویزای ایتالیا باید از کنسولگری ایتالیا وقت سفارت اخذ نمایید . شما می توانید از دو طریق به صورت آنلاین از طریق کارگزاری یا از طریق وب سایت کنسولگری ایتالیا، وقت سفارت ایتالیا را درخواست کنید.


از طریق کارگزاری سفارت ایتالیا در ایران


کارگزاری CKGS نماینده رسمی سفارت ایتالیا در ایران است.افراد می توانند جهت اخذ وقت سفارت با مراجعه به سایت کارگزاری، حساب کاربری خود را ایجاد کرده و اطلاعات مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت ایتالیا را وارد کنند. برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا بهتر است با یک متخصص مجرب در این زمینه مشورت کنید.

کارشناسان ویزامون متخصص در اخذ وقت سفارت انواع کشورها شما را در تمامی مراحل فرآیند درخواست ویزا راهنمایی خواهند کرد.
توجه داشته باشید،تا اطلاعات زیر را با دقت وارد کنید:

اطلاعات هویتی : نام، جنسیت، تاریخ و محل تولد، شماره پاسپورت، هدف از سفر به ایتالیا، آدرس ایمیل و شماره تماس، تاریخ سفر و مدت اقامت در ایتالیا .
در روز مقرر باید با مدارک مورد نیاز جهت انگشت نگاری به کارگزاری مراجعه کنید.
در روز مراجعه به کارگزار حداقل 130 یورو همراه خود داشته باشید تا برای پرداخت مشکلی نداشته باشید.


از طریق کنسولگری ایتالیا


برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا از طریق کنسولگری، کنسولگری در زمان های مشخصی پورتال خود را باز می کند و متقاضیان می توانند در آن زمان برای دریافت ویزا اقدام کنند. نکته این است که در زمان بسیار کوتاهی، حدود 30 ثانیه، درگاه باز می شود که متقاضی باید خیلی سریع وقت خود را تعیین کند، در غیر این صورت باید منتظر بار بعدی باشد. با توجه به تقاضای زیاد متقاضیان سفر به ایتالیا کمترین زمان ممکن رزرو می شود.

ررزو وقت سفارت ایتالیا چقدر زمان می‌برد؟

قبلاً اشاره شد که تنها راه تعیین وقت سفارت ایتالیا به صورت آنلاین و از طریق دو وب سایت منتخب می باشد. با فرض اینکه درخواست خود را به درستی ارسال کرده اید، به طور کلی چندین عامل وجود دارد که در تعیین وقت شما تأثیر می گذارد، مانند:
• تعداد کل درخواست ها
• تعداد متقاضیان
•نحوه و زمان رسیدگی به درخواست شما
• ترافیک سایت

پس از گرفتن وقت سفارت ایتالیا چه کنیم؟

پس از گرفتن وقت سفارت ایتالیا باید با تمام مدارک خود به سفارت مراجعه کنید. همانطور که قبلا ذکر شد، مدارک شما باید ترجمه و با استانداردهای بالا ارائه شوند. پس از آن می توانید منتظر پاسخ سفارت باشید. این پاسخ دو تا چهار هفته به طول می انجامد.
پس از این مدت، سفارت پاسخ خود را که می تواند مثبت یا منفی باشد به شما اطلاع می دهد. اگر سفارت به درخواست شما پاسخ مثبت داد، می توانید ویزای آن کشور را دریافت کنید. در غیر این صورت دو تا چهار ماه پس از رفع دلیل ریفیوزی مجددا برای ویزای ایتالیا اقدام کنید.
خوشبختانه ایتالیا در ایران سفارت دارد و برای دریافت ویزا فقط می توانید به این مرکز مراجعه کنید. سفارت به همان ایمیلی که شما به سفارت فرستاده اید پاسخ می دهد.

مدارک لازم برای ارائه به سفارت ایتالیا

مدارکی که به سفارت تحویل میدهید باید حاوی استانداردهایی باشد تا سفارت بتواند آن ها را تایید کند. لطفا توجه داشته باشید که کوچکترین اشتباه و نقص در مدارک باعث رد درخواست ویزای شما می شود.
تمامی مدارک باید ترجمه شده و پس از ترجمه به سفارت تحویل داده شود. مدارکی که به سفارت تحویل می دهید باید نشان دهد که به ایران وابستگی دارید و به کشور خود باز میگردید.
اگر مدارک شما خلاف این را نشان دهد، سفارت درخواست شما را رد خواهد کرد.
پس از آن متقاضیان ویزای شینگن ایتالیا نیز باید مدارک زیر را داشته باشند. این مدارک شامل مدارک شناسایی، مالی، تحصیلی، شغلی و سفر است که هر کدام دارای زیرمجموعه هایی هستند.


مدارک وقت سفارت ایتالیا

 

پرینت وقت سفارت
واچر هتل و رزرو بلیط هواپیما
شماره تماس متقاضی
تاریخ دعوت نامه ( در صورت وجود )
مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای ایتالیا
ارائه اصل شناسنامه و کپی از تمامی صفحات ترجمه شده رسمی توسط دارالترجمه
کپی و اصل پاسپورت
فرم درخواست ویزای شینگن
دعوتنامه (در صورتی که شخص دعوتنامه را از شخص، سازمان یا موسسه خاصی دریافت کرده باشد)
دو قطعه عکس 4*3: عکس با زمینه سفید، بدون روتوش، در کمتر از 6 ماه گرفته شده است.
ارائه پرینت حساب بانکی با صورت حساب 3 ماه گذشته.
ارائه ضمانت نامه بانکی به مبلغ ده میلیون تومان برای هر نفر.
ارائه مدارک تحصیلی همراه ترجمه رسمی به همراه دو نسخه کپی
ارائه سند ملکی همراه با ترجمه و کپی از تمامی صفحات
به همراه داشتن وجه نقد به ارزش حداقل 125 یورو جهت ارائه در سفارت ایتالیا
بیمه مسافرتی

ترجمه مدارک برای سفارت ایتالیا

برای اینکه مدارک شما توسط سفارت پذیرفته شود باید ترجمه شوند. ترجمه مدارک برای سفارت باید رسمی باشد. این ترجمه باید دارای مهر رسمی دارالترجمه و ترجمه دقیق و صحیح باشد.
برای سفر به کشورهای شنگن و اروپا می توانید مدارک خود را به انگلیسی ترجمه کنید.