راهنمای کامل اخذ وقت سفارت اسپانیا + شرایط، مدارک و مشاوره

وقت سفارت اسپانیا

وقت سفارت کشور اسپانیا این امکان را می دهد که در کمترین زمان به سفارت مراجعه نمائید. اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی است که به دلیل جاذبه های بی نظیرش سالانه پذیرای گردشگران بسیاری از اقصی نقاط جهان می باشد .به همین دلیل هر ساله تعداد زیادی از مردم از سراسر جهان به این کشور سفر می کنند، این کشور جاذبه های منحصر به فردی دارد که می توانید از آن ها دیدن نمائید.

معرفی

وقت سفارت کشور اسپانیا این امکان را می دهد که در کمترین زمان به سفارت مراجعه نمائید. اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی است که به دلیل جاذبه های بی نظیرش سالانه پذیرای گردشگران بسیاری از اقصی نقاط جهان می باشد .به همین دلیل هر ساله تعداد زیادی از مردم از سراسر جهان به این کشور سفر می کنند، این کشور جاذبه های منحصر به فردی دارد که می توانید از آن ها دیدن نمائید.
برای سفر به اسپانیا به هر دلیل (توریستی، تجاری یا تحصیلی) باید اقدام به اخذ ویزا از سفارت اسپانیا نمائید. از آنجایی که تعداد متقاضیان سفر به اسپانیا زیاد است و ساعات کاری سفارت محدود است، لازم است تمامی متقاضیان قبل از مراجعه به سفارت اسپانیا، برای گرفتن وقت سفارت این کشور اقدام نمایند.
اگر شما نیز قصد گرفتن وقت سفارت اسپانیا را دارید اما با نحوه کار آنها آشنا نیستید، ؛ توصیه می کنیم برای دریافت پاسخ سوالات خود با ویزامون تا پایان این مقاله همراه باشید.

نحوه اخذوقت سفارت اسپانیا

تعیین وقت سفارت کشور اسپانیا در ایران به وسیله کارگزاری  BLSصورت می پذیرد. برای گرفتن وقت سفارت اسپانیا، باید در وب سایت BLS ثبت نام کرده و یک حساب کاربری ایجاد کنید. در مرحله بعد تقویمی باز می شود که زمان های موجود جهت اخذ وقت سفارت را به شما نشان می دهد. معمولا وقت سفارت اسپانیا برای یک هفته بعد از زمان درخواست در دسترس است. پس از تنظیم و تایید وقت سفارت، یک شماره مرجع به همراه برگه وقت سفارت دریافت خواهید کرد.اگر نتوانستید برگه وقت سفارت خود را چاپ یا ذخیره کنید، نگران نباشید زیرا می توانید مجددا آن را با شماره مرجع و اطلاعات خود دریافت نمائید.

همانطور که گفته شد برای ورود به اسپانیا و اخذ ویزای ورود به این کشور ابتدا باید از سفارت اسپانیا وقت بگیرید. در این صورت سفارت اسپانیا یک زمان به شما اختصاص می دهد و در آن زمان باید خود را در سفارت اسپانیا حاضر کنید. توجه داشته باشید که هرگز بدون وقت قبلی به این سفارت مراجعه نکنید، زیرا در این صورت فقط وقت خود را تلف خواهید کرد. همچنین هرگز سعی نکنید به روشی غیرعادی و با اعتماد به سخنان افراد کلاهبردار وقت سفارت اسپانیا بگیرید زیرا فقط وقت و پول خود را هدر خواهید داد.

با این حال، توصیه می شود برای این کار به دنبال کمک حرفه ای باشید. چون اگر در فیلدهای این فرم ها چند کلمه را اشتباه تایپ کنید ممکن است در سفارت دچار مشکل شوید و به احتمال زیاد ویزای اسپانیا را نخواهید گرفت. بهتر است این کار را به دست کارشناسان مجرب از موسسات معتبری مانند ویزامون بسپارید. در این صورت مطمئن هستید که هیچ مشکلی در این زمینه نخواهید داشت.

انواع وقت سفارت اسپانیا

برای گرفتن وقت سفارت اسپانیا باید انواع آنها را بشناسید. به طور کلی، هرچه اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید، برنامه ریزی و رسیدن به خواسته هایتان آسان تر خواهد بود. یکی از انواع وقت سفارت که می توانید برای آن درخواست دهید، وقت عادی است.
• وقت سفارت عادی اسپانیا
• وقت سفارت فوری اسپانیا

وقت فوری سفارت اسپانیا

برای اخذ وقت فوری سفارت اسپانیا، لازم است که تمام مدارک خود را آماده داشته باشید. از آنجایی که ترجمه مدارک ویزای اسپانیا به اسپانیایی حدود 1 ماه طول می کشد، لطفا ابتدا مدارک خود را ترجمه کنید و سپس از سفارت وقت بگیرید. گرفتن فوری در سفارت اسپانیا کاملاً به شانس شما بستگی دارد. اگر شخصی وقت سفارت خود را لغو کرده است، می توانید در عوض در سفارت حضور داشته باشید. یا یک ساعت بعد یا یک روز بعد.

مراحل تعیین وقت سفارت اسپانیا

همانطور که گفته شد، اولین قدم برای گرفتن وقت، مراجعه به سایت سفارت و پر کردن فرم های لازم است. اما از آنجایی که تعیین وقت سفارت اسپانیا در ایران توسط کارگزاری BLS انجام می شود، ابتدا باید زمان مراجعه به کارگزاری BLS  را به صورت آنلاین تعیین نمایید. در روز مقرر باید به دفتر کارگزاری مراجعه کنید و مدارک لازم را تحویل دهید وامور مربوط به انگشت نگاری انجام دهید. برای گرفتن وقت سفارت اسپانیا، ابتدا باید به کارگزاری BLS مراجعه کرده و پس از تکمیل مدارک، از سفارت کشور اسپانیا وقت بگیرید. چون در نهایت برای گرفتن ویزا باید به سفارت این کشور مراجعه نمائید.

مدارک وقت سفارت اسپانیا

برای درخواست وقت سفارت اسپانیا، تنها چیزی که لازم است یک عکس واضح یا اسکن دو صفحه اول گذرنامه است. اما برای مراجعه به کارگزاری باید مدارک زیر را همراه خود داشته باشید. مدارک ویزای اسپانیا باید به اسپانیایی ترجمه شود که تقریباً 1 ماه طول می کشد. این اسناد نیازی به احراز هویت از سوی دادگستری و وزارت امور خارجه ندارد و مهر دارالترجمه کفایت می کند.

اما برای ویزا اسپانیا ارائه الزامی است:

 • فرم درخواست ویزای اسپانیا و رسید پرداخت هزینه ویزا
 • پاسپورت و پاسپورت های قبلی
 • ارائه بلیط رفت و برگشت
 • اصل و ترجمه کارت ملی و شناسنامه
 • 2 قطعه عکس 3.5*4.5
 • واچر هتل و یا مدارک مکان اقامت شما در اسپانیا
 • گردش حساب و تمکن مالی
 • اصل و ترجمه سند ازدواج
 • دعوتنامه در صورت امکان
 • کارت پایان خدمت برای اقایان
 • صدور بیمه نامه، رزرو هتل و رزرو بلیط هواپیما برای سفارت که امکان اخذ آن از طریق این شرکت انجام وجود دارد.
 • مدارک شغلی (بسته به شغل متقاضی)
 • رسید پرداخت هزینه ویزا به مبلغ ۶۰ یورو برای بزرگسالان و مبلغ ۳۵ یورو برای کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال
 • نامه پذیرش دانشگاه (برای ویزاهای تحصیلی)
 • نامه پیشنهاد شغلی (برای ویزاهای کاری)

اخذ وقت سفارت اسپانیا چقدر طول می‌کشد؟

بسته به شرایط معمولاً 2 تا 20 روز زمان میبرد تا وقت سفارت اسپانیا بگیرید. بنابراین بهتر است همیشه مدارک خود را قبل از تعیین وقت سفارت آماده نمائید. در این صورت حتی اگر خیلی سریع وقت سفارت برای شما تنظیم شود، مشکل و نگرانی نخواهید داشت و می توانید به موقع به سفارت مراجعه کنید.
یکی دیگر از نکات مهمی که در برنامه ریزی سفارت اسپانیا باید به آن توجه کنید زمان سفر شماست. طبق قوانین سفارت اسپانیا، بین زمان مراجعه به سفارت و خروج از کشور نباید بیش از 90 روز فاصله باشد. بنابراین باید بین وقت سفارت خود و  برنامه سفر خود هماهنگی لازم صورت پذیرد.

آدرس سفارت اسپانیا در تهران

همانطور که گفته شد اگر قصد دارید وقت بگیرید و برای دریافت ویزا به این سفارت کشور اسپانیا مراجعه کنید، ابتدا باید به کارگزاری BLS  و سپس به سفارت اسپانیا مراجعه کنید:

آدرس کارگزاری BLS سفارت در تهران: خیابان پاسداران شمالی، پایین‌تر از چهارراه فرمانیه، نبش نارنجستان چهارم، پلاک ۱، مجتمع تجاری آرتیمیس، طبقه ۱۲.

آدرس سفارت اسپانیا در تهران: دروس، بلوار شهرزاد، خیابان شادی، خیابان عباس اسدی، پلاک ۱۰.

برنامه ریزی سفارت اسپانیا یکی از خدمات مجموعه ما می باشد. در این قسمت از مجموعه ما تمام تلاش خود را کرده ایم تا تمامی نکات مهم که برای گرفتن وقت سفارت اسپانیا نیاز دارید در این مقاله ذکر کنیم .