راهنمای کامل اخذ وقت سفارت آلمان + شرایط، مدارک و مشاوره

وقت سفارت آلمان

همانطور که می دانید اولین قدم برای اخذ ویزا گرفتن وقت سفارت است. آلمان یکی از کشورهایی است که سال هاست یکی از مقاصد محبوب برای تحصیل، کار و مهاجرت بوده است.
از آنجایی که حجم پرونده ها و درخواست های ویزا برای این کشور بسیار زیاد است و هر ساله تعداد خارجی هایی که آلمان را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می کنند، افزایش می یابد، بنابراین در این محتوا سعی کردیم تا راجع به اخذ وقت سفارت آلمان توضیحاتی در اختیار شما مخاطبان گرامی قرار دهیم.

معرفی

آلمان یکی از صنعتی ترین و جذاب ترین کشورهای اروپایی است که دارای تاریخ فوق العاده و نقاط گردشگری بی شمار و جذابی است که هر ساله گردشگران زیادی را برای بازدید از این کشور زیبا به سوی خود می کشاند . شما ممکن است به دلایل مختلفی از جمله تجارت، ثبت شرکت، گردشگری، ملاقات با خانواده و غیره به آلمان سفر کنید.در هر صورت درخواست ویزا برای ورود به آلمان یکی از شرایط اولیه می باشد. برای گرفتن ویزا نیاز به وقت سفارت از طریق سفارت کشور آلمان در ایران داریم.

برای اخذ ویزای آلمان میتوانید به سفارت خانه این کشور مراجعه نمایید اما پیش از آن باید به صورت آنلاین وقت سفارت این کشور را اخذ نمایید .

برای گرفتن وقت سفارت آلمان باید به سایت کارگزاری آلمان مراجعه کرده و وقت خود را تعیین کنید. به دلیل دشوار بودن اینکار بهتر است این کار را به دست ما بسپارید. ما در ویزامون می توانیم در کوتاه ترین زمان ممکن وقت سفارت کشور آلمان را برای شما اخذ کنیم.

تعیین ساعت سفارت آلمان

تعیین وقت سفارت آلمان توسط کارگزاری ویزامتریک و به صورت آنلاین صورت میپذیرد.  در واقع کارگزاری ویزامتریک رابط میان شما و سفارت آلمان است که وظیفه این کارگزاری ارائه وقت های کوتاه مدت ، ارائه لیست مدارک ، دریافت مدارک از مسافر و تحویل مدارک به سفارت میباشد

جهت اخذ وقت سفارت میتوانید با مراجعه به وب سایت ویزامتریک و ایجاد حساب کاربری، نوع ویزای مورد نظر (توریستی، تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری) را انتخاب نمائید سپس می توانید ساعت و روز مراجعه به سفارت آلمان در آلمان را تعیین کنید.

انواع وقت سفارت آلمان

هر ساله متقاضیان زیادی به دلایل مختلف از جمله تحصیل، کار یا گردشگری به آلمان سفر می کنند. پس از ارسال مدارک، مسئولان سفارت مدارک شما را بررسی می کنند و در صورت تایید صلاحیت شما، ویزای آلمان را برای شما صادر می کنند.

از آنجایی که آلمان یکی از کشورهای عضو شینگن است، شما می توانید با ویزای شینگن آلمان به تمامی کشورهای عضو شنگن سفر کنید، بسته به هدف سفر خود به آلمان، باید ویزای آلمان را اعم از گردشگری، کاری یا تحصیلی دریافت کنید.درخواست ویزای آلمان فقط از طریق سفارت این کشور امکان پذیر است و قبل از درخواست باید نوع ویزا را ذکر کنید. هر نوع ویزای آلمان وقت سفارت مخصوص به خود را دارد. . انواع وقت های سفارت این کشور عبارتند از :

وقت توریستی سفارت آلمان

وقت تجاری سفارت آلمان

وقت کاری ( جاب آفر ) سفارت آلمان

وقت دانشجویی سفارت آلمان

وقت پزشکی سفارت آلمان

وقت جستجوی کار ( جاب سیکر ) سفارت آلمان

وقت پیوست سفارت آلمان

وقت تایید مدارک

وقت تایید امضاء

وقت فوری سفارت آلمان

امکان اخذ وقت سفارت فوری آلمان در برخی موارد وجود دارد که عمدتاً برای افرادی که قصد سفر به آلمان به دلایل توریستی یا تجاری و یا دیدار اقوام و دوستان را دارند، اعمال می شود. توصیه می کنیم قبل از گرفتن وقت اضطراری، ابتدا مدارک لازم برای سفارت را تهیه کنید، زیرا در این مدت امکان دریافت هر تاریخی وجود دارد.

لطفا توجه داشته باشید که هیچ ، وقت فوری سفارت این کشور برای ویزای سرمایه گذاری، تحصیلی و کاری وجود ندارد. اما اگر به دلایل پزشکی به این کشور سفر می کنید، می توانید با ارائه مدارک پزشکی و پذیرش از بیمارستان های آلمان، وقت سفارت را برای یک هفته یا یک ماه بعد رزرو نمائید.

لازم به ذکر است که در اکثر موارد متقاضیان مجبورند برای گرفتن وقت فوری سفارت آلمان بیش از حد معمول هزینه صرف کنند.

وقت تایید مدارک سفارت آلمان

مانند سایر سفارت های اتحادیه اروپا، سفارت آلمان برای کسانی که مدارک خاصی دارند و نیاز به تایید رسمی سفارت دارند، وقت هایی تعیین کرده است که این وقت ها میبایست از طریق سیستم نوبت دهی سفارت اخذ شود.

اساساً مدارکی که نیاز به تایید دارند عبارتند از: کپی گواهی تحصیلی، گواهی ازدواج، طلاق، ترجمه رسمی مدارک ایرانی که قبلاً به تأیید وزارت امور خارجه و دادگستری ایران رسیده باشد.

وقت تایید مدارک سفارت آلمان شامل این موارد می باشد :

وقت تایید کپی و برابر اصل سفارت آلمان

وقت تایید امضاء سفارت آلمان

وقت تایید مدارک ایرانی

وقت تایید مدارک جهت امور بازنشستگی

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان برای تحویل مدارک و انگشت نگاری است و در این زمان هیچ مصاحبه و ملاقاتی با افسران ویزا وجود ندارد. مدارک سفارت آلمان نیازی به ترجمه ندارد و تنها باید اصل آن را به سفارت آلمان تحویل دهید. متقاضیان باید توجه داشته باشند که کامل بودن و صحت تمامی مدارک می تواند کمک زیادی به فرآیند اخذ ویزای متقاضی کند.


مدارک مورد نیاز سفارت آلمان عبارتند از:

فرم درخواست ویزای آلمان

پاسپورت متقاضی با حداقل ۶ ماه اعتبار و یک صفحه خالی

شناسنامه و کارت ملی متقاضی

تمکن مالی و گردش حساب

دو قطعه عکس ۳.۵×۴.۵

رزرو بلیط رفت و برگشت به آلمان

واچر هتل

بیمه مسافرتی

دعوت نامه (در صورت وجود)

گواهی اشتغال به کار و سابقه بیمه تامین اجتماعی

لطفا توجه داشته باشید که سفارت آلمان تنها سفارتی است که می توانید مدارک را به زبان فارسی ارسال کنید و نیازی نیست آنها را ترجمه کنید.

وقت سفارت آلمان چقدر طول میکشد؟

همانطور که گفته شد متقاضیان ویزای آلمان صرف نظر از نوع ویزا باید به صورت آنلاین زمان وقت سفارت خود را تعیین کنند .مدت زمان سفارت آلمان برای ویزاهای مختلف متفاوت است. به عنوان مثال: مدت وقت سفارت آلمان برای ویزای تحصیلی  و کاری  حداقل به مدت 12 ماه و برای ویزا الحاق به خانواده به مدت 4 الی 6 ماه می باشد.

مدت زمان انتظار برای تعیین وقت سفارت آلمان برای متقاضیان تحصیلات تکمیلی مانند دوره های کارشناسی ارشد، دکترا و همچنین برای دارندگان بورسیه تحصیلی به مدت  4-2 هفته می باشد. افرادی که دارای قرارداد کار معتبر مورد تایید وزارت کار فدرال و افرادی که برای کارت آبی اتحادیه اروپا اقدام کرده اند، پس از ارائه مدارک لازم و کافی، در مدت 2 تا 4 هفته وقت سفارت دریافت میکنند. مهلت سفارت آلمان برای ویزای شینگن نیز 4 هفته است.