کانادا, ویزا

ورک پرمیت کانادا

ورک پرمیت کانادا

ورک پرمیت کانادا یک تاییدیه کتبی است که دارندگان مجوز کار کانادایی باید برای اقامت قانونی در این کشور دریافت کنند. این مجوز توسط اداره مهاجرت کانادا صادر می شود تا متقاضیان بتوانند برای مدت زمان مشخصی در کانادا بمانند.

کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان است . این کشور برای سرعت بخشیدن به پیشرفت خود به نیروی کار زیادی نیاز دارد زیرا با توجه به جمعیت کم این کشور و پیری نیروی کار، فرصت های زیادی برای بهره مندی از نیروی کار خارجی در بسیاری از زمینه ها ایجاد کرده است.
با این حال، برای کار در این کشور، به یک مجوز کار کتبی نیاز دارید که به عنوان ورک پرمیت شناخته می شود.
ویزای  WORK PERMIT برای افراد واجد شرایط در کشور کانادا برای یک دوره زمانی خاص صادر می شود. افراد تنها پس از دریافت پیشنهاد شغلی (job offer) یا قرارداد کاری از یک کارفرمای کانادایی می توانند برای ویزای ورک پرمیت اقدام نمایند .
یک کارفرما باید از Employment and Social Development Canada (ESDC)  یا همان اداره اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا (LMIA) اخذ نماید تا آنها بتوانند کارگرانی را برای مشاغلی استخدام کنند که شهروندان یا ساکنان دائمی نمی توانند آنها را پر کنند.

امکان صدور ویزا ورک پرمیت برای دو گروه از افراد وجود دارد.

افرادی که پیشنهاد کاری از یک شرکت در کانادا دارند.

• افرادی که هنوز شغل قانونی در کانادا ندارند.

تا پایان این مقاله  با ویزامون همراه باشید تا به این سوال و دیگر اطلاعات در خصوص ورک پرمیت کانادا بپردازیم.

ورک پرمیت

مزایای ویزای ورک پرمیت کانادا

به عنوان کارمند در کانادا تحت نظارت کارفرمایی که در مجوز کار خود ذکر کرده اید کار کنید.
می توانید برای همراه داشتن اعضای خانواده برای ویزای همراه درخواست دهید.

کسب درآمد به دلار.

انواع ورک پرمیت

Work permit که به عنوان مجوز کتبی دولت کانادا برای افراد خارجی نیز شناخته می شود، دو نوع مجزا دارد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند که بر اساس شرایط متقاضیان اعطا می شوند. مدت اقامت، نوع شغل، تخصص های شما و سایر موارد بر نوع ورک پرمیت دریافتی شما تأثیر می گذارد.
لازم به ذکر است، هدف شما از کار در کانادا نیز بر دریافت هر یک از این مجوزها تأثیر خواهد داشت.

انواع ورک پرمیت کانادا عبارتند از:

  • ورک پرمیت آزاد (Open Work Permit)
  • ورک پرمیت بسته (Close Work Permit) یا ورک پرمیت مخصوص کارفرما

ورک پرمیت آزاد کانادا ( Open Work Permit )

مجوز کار باز نوعی مجوز کار است که برای کارگران مهاجر موقت صادر می شود. این نوع مجوز کار کانادا به کارجو اجازه می دهد تا در هر شغلی که نیاز است کار کند. این ویزای کاری هیچ محدودیتی ندارد. این بدان معناست که با این نوع ویزا، شما محدود به استخدام در شرکت یا تحت نظارت کارفرمای خاصی نیستید. از طرف دیگر، شما مجبور نیستید از کارفرما پیشنهاد شغلی دریافت کنید.البته برخی از مشاغل هستند که اتباع خارجی حق اشتغال در آنها را ندارند. مشاغلی مانند مشاغل حمایتی مانند اسکورت، ماساژور جنسی و ….

ورک پرمیت بسته (CLOSE WORK PERMIT) یا مجوز کار مخصوص کارفرما

کارفرمای کانادایی ابتدا باید مجوز ارزیابی تأثیر بازار کار کانادا (LMIA) را از ESDC دریافت کند. سپس می ؛ یک پیشنهاد شغلی موقت برای نیروی کار خارجی ارسال نماید.
همچنین باید کپی فرم LMIAرا برای نیروی کار خارج از کشور ارسال کند. کارگر خارجی این مدارک را به ESDCارسال می کند و برای مجوز کار خاص کارفرما درخواست می دهد. اگر درخواست شما تایید شد؛ نامه ای دریافت میکنید که ثابت میکند شما مجوز کار کانادا را دارید. در سفر به کانادا حتما این نامه را همراه داشته باشید. لطفا به توجه داشته باشید که این نامه مجوز کار برای کارفرما نیست! شما باید این نامه و سایر مدارک مورد نیاز را در بدو ورود به فرودگاه کانادا به شخص مربوطه ارائه دهید.
یک مجوز کار مخصوص کارفرما حاوی اطلاعات زیر است:

نوع کاری که انجام می دهید.
تعیین مدت مجوز کار شما
وضعیت نام کارفرما
وضعیت محل کار شما

نحوه اخذ اپن ورک پرمیت

اگر خارج از کانادا هستید، می توانید د به صورت آنلاین درخواست دهید.در این روش مدارک خود را آنلاین بارگزاری می کنید و نیازی به ارسال پستی مدارک نیست. پس از تایید و اعطای مجوز کار، حداکثر 30 روز فرصت دارید تا برای انگشت نگاری به یکی از دفاتر کانادا مراجعه کنید.
در صورت ناقص بودن مدارک به شما اطلاع داده می شود و در صورت تایید نامه ای مبنی بر تایید اجازه حضور شما در کانادا دریافت خواهید کرد.

نحوه اخذ ورک پرمیت بسته

این روش کارفرما را ملزم می‌کند تا تأییدیه LMIA یا تأییدیه ارزیابی تأثیر بازار کار را از اداره توسعه و اشتغال کانادا یا ESDC  با هزینه شخصی دریافت کند تا اتباع خارجی  برای این مجوز کار درخواست دهند.

تفاوت بین Open Work Permit و Close Work Permit چیست؟

به گفته کارفرما، تفاوت بین اپن ورک پرمیت  و کلوز ورک پرمیت به زبان ساده خلاصه می شود.
افراد با داشتن اپن ورک پرمیت  می توانند در هر موقعیتی برای هر کارفرمایی در کانادا برای مدت مشخص شده در قرارداد کار کند، در حالی که دارنده مجوز کار بسته به یک کارفرما و شغل خاص برای یک دوره زمانی خاص محدود می شود.

تفاوت ویزای کار کانادا با ویزای ورک پرمیت کانادا

ویزای ورک پرمیت با ویزای کار کانادا متفاوت است. برای اخذ ویزای کار کانادا شرایط خاصی اعمال می شود. اگر بتوانید با ویزای کار موقت وارد کانادا شوید و 5 سال متوالی در کانادا بمانید، می توانید مجوز کار دائم و حقوق شهروندی را دریافت کنید. البته گزینه هایی مانند استفاده از برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری وجود دارد که از طریق آن می توانید اقامت دائم کانادا را زودتر دریافت کنید.
ورک پرمیت کانادا همانطور که تا به حال توضیح دادیم، به شما اجازه می دهد تا به عنوان یک خارجی در کانادا کار کنید، بنابراین می توانید بر اساس موارد ذکر شده در مجوز کار خود، شرایط کار در کانادا را پیدا کنید. یعنی شما حق اقامت در خاک این کشور را برای مدت معینی دارید و شرایط اخذ اقامت و تابعیت برای شما فراهم نخواهد شد.

شرایط لازم برای اخذ ویزای ورک پرمیت کانادا


1. شما دانشجوی فارغ التحصیل از یک موسسه آموزشی در کانادا هستید و واجد شرایط برنامه مجوز کار میباشید.
2. شما دانشجو هستید و دیگر توانایی مالی برای تحصیل ندارید.
.3شما یک مجوز کار ویژه از کارفرمای خود دارید و در رابطه با کار خود در کانادا تجربه بدی را سپری کرده اید.
4. شما برای اقامت دائم کانادا درخواست داده اید.
5. شما تحت تکفل متقاضی اقامت دائم هستید.

6.شما همسر یک کارگر یا دانشجوی ماهر هستید که در کانادا تحصیل می کند.
7. شما همسر یک متقاضی برای برنامه مهاجرت آتلانتیک هستید.
.8شما اجازه اقامت موقت دارید.
9. شما نیروی کار جوانی هستید که در برنامه های ویژه شرکت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام