کانادا

تنظیم نامه توضیح LoE برای آفیسر اداره مهاجرت کانادا 

تنظیم نامه توضیح LoE برای آفیسر اداره مهاجرت کانادا 

یک نامه توضیح  ( LoE ) برای توضیح جزئیات درخواست شما تنظیم می شود که ممکن است برای رفع ابهامات و سوالات یا نگرانی های یک افسر مهاجرت اداره مهاجرت و شهروندی کانادا ( IRCC ) ، مفید باشد.

نامه های توضیحی ابزارهای مهمی هستند که در اختیار شما هستند زیرا این مسئولیت شماست که ثابت کنید از طریق برنامه انتخابی واجد شرایط مهاجرت هستید.

راهنمای تنظیم نامه توضیح ( LoE )

تحت برخی شرایط، متقاضیان ممکن است نیاز به اضافه کردن نامه توضیح ( LoE ) به درخواست خود داشته باشند. این امر می تواند ناشی از عدم ارائه یک سند باشد، توضیح برای رفع ابهام در خصوص برخی از مدارک که ممکن است توجه افسر مهاجرت اداره مهاجرت و شهروندی کانادا ( IRCC ) در حال بررسی پرونده شما را جلب کند.

آیا نامه توضیح  (LoE) لازم است؟

خیر، نامه توضیح  ( LoE ) الزامی برای ارسال درخواست به اداره مهاجرت و شهروندی کانادا ( IRCC ) نیست. نامه توضیح ( LoE ) تنها راه شما برای برقراری ارتباط با افسر مهاجرت اداره مهاجرت و شهروندی کانادا ( IRCC )  است که هرگونه اطلاعات و مدرک تکمیلی و اضافی یا جایگزین راجع به مدارک لازم که در پرونده شما موجود نیست را برای افسر مهاجرت تشریح و واضح میکند.
برای آنکه بدانید نامه توضیح  ( LoE ) در چه موارد و چه زمانی مورد استفاده قرار میگیرد لطفاً  تا پایان مقاله با ویزامون همراه باشید و در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت کانادا می توانید با ما در ارتباط باشید .

چه زمانی از نامه توضیح  ( LoE ) استفاده کنیم؟

اگر معیارهای واجد شرایط برای برنامه های خود و اهداف برنامه خود را بصورت حرفه ایی درک کنید، می توانید نقاط ضعف برنامه خود را شناسایی کنید، که ممکن است سوالات یا نگرانی هایی را از جانب افسر ایجاد کند. در نظر داشته باشید که ارائه توضیحات ، تضمینی برای پذیرش توسط افسر مهاجرت نیست.
شما همچنان باید تمام معیارهای لازم را برای برنامه مهاجرت خود را داشته باشید و افسر را با مدارک تأیید کننده راضی کنید. موارد مختلفی وجود دارد که شما باید نامه توضیح  ( LoE ) ارسال کنید، اما در اینجا 3 مثال رایج وجود دارد:
– ممکن است از شما خواسته شود که نامه هایی را از موسسه مالی خود در قالب خاصی ارسال کنید. اگر نامه ای که دریافت کرده اید به طور کامل با فرمت مطابقت ندارد و موسسه قادر به ارائه فرمت مناسب نیست، می توانید یک نامه توضیحی بنویسید.
– اگر نتوانستید با کارفرمای قبلی برای دریافت نامه همکاری تماس بگیرید. برای برقراری ارتباط با کارفرمای قبلی خود باید همه گزینه ها و تلاشهای خود را انجام دهید، ولی در هر صورت اگر همه تلاش شما به شکست منجر شد، ممکن است بتوانید فیش حقوقی را همراه با نامه توضیحی برای درخواست استثنا ارسال کنید.
– اگر دیپلم خود را به دلیل مفقود شدن از دست داده اید، یک نامه توضیح (LoE) بنویسید که توضیح دهد چه اتفاقی افتاده است و چرا نتوانستید دیپلم خود را ارائه دهید، آن را به بقیه اسناد گزارش WES، رونوشت ها و غیره اضافه کنید تا یکی شود. سپس فایل PDF را در قسمت مدرک تحصیلی آپلود کنید.
اگر نمی‌توانید مدارک مورد نیاز IRCC را ارائه کنید، توصیه می‌کنیم هر مدرک دیگری را که فکر می‌کنید افسر مهاجرت را متقاعد میکند که شما با حسن نیت عمل می‌کنید اضافه کنید. برای بازگشت به مثال مدرک مفقود شده دیپلم ، می‌توانید یک گزارش اعلام مفقودیت و یا یک گواهی تحصیلی که معمولا مدارس به شما ارایه می‌دهند و یا درخواست صدور المثنی مدرک مفقودی را اضافه کنید.
توجـه: بطورکلی نامه توضیح  (LoE)برای تکمیل و رفع ابهام از فرآیند مدارک ناقص یا مورد دار ولی قابل اثبات، تاثیر به سزایی در بررسی های افسر مهاجرت اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) دارد.

ملاحظات در هنگام نوشتن نامه توضیح  ( LoE )

برای اینکه افسر مهاجرت وضعیت شما را بهتر درک کند ، واضح و مختصر بنویسید ;  بدون اینکه جزئیات مهم را کنار بگذارید.
“در نامه خود نگرش مثبت داشته باشید. مثبت بودن می تواند مسری باشد.”
روش نوشتار نامه توضیح  ( LoE ) باید به زبان انگلیسی یا فرانسه استاندارد و صحیح باشد (یعنی از نوشتار عامیانه یا استفاده از اختصارات دوری کنید) و در متن نامه احترامات را رعایت نمایید.

چگونه نامه توضیح  ( LoE ) بنویسم؟

نوشتن نامه توضیح  ( LoE ) برای افسر مهاجرت اداره مهاجرت و شهروندی کانادا ( IRCC ) به شرط درک حرفه ایی معیارهای واجد شرایط برای برنامه های خود و درک صحیح اهداف برنامه خود سخت نمی باشد. به خاطر داشته باشید که سعی کنید وضعیت خود را تا حد امکان دقیق و مختصر توضیح دهید. دلیلی برای ذکر حقایق یا اطلاعات نامربوط وجود ندارد زیرا اضافه گویی های غیر ضروری برای درخواست شما مفید نخواهد بود.
لازم به ذکر است که اطلاعات کامل از چک لیست مدارک لازم و متناسب با برنامه و هدف منتخب خود و دانستن روش آپلود کردن مدارک و روش چیدمان و درجه اهمیت هر یک از مدارک لازم برای برنامه شما مهم است.

توضیح نامه ( LoE ) را کجا اضافه کنیم؟

از آنجایی که چندین بخش برای آپلود اسناد وجود دارد (گذرنامه، تحصیلات، اثبات سابقه کار، معاینه پزشکی و غیره)، شما فقط حق انتخاب آپلود یک سند PDF (کمتر از 4 مگابایت) در هر بخش را دارید. این بدان معناست که شما باید برای هر بخش یک نامه توضیح ( LoE ) بنویسید (البته در صورت نیاز)، و آن را به بقیه اسناد مربوط به بخش مذکور اضافه کنید.
اکیداً به شما توصیه می کنیم که نامه توضیح ( LoE ) را در ابتدای فایل PDF قرار دهید. این تضمین می کند که افسر مهاجرت ابتدا نامه توضیح ( LoE )  را می خواند و سپس به سراغ سایر اسناد پیوست شده به نامه توضیح ( LoE ) (در صورت وجود) می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام