اقامت, پذیرش تحصیلی, کانادا, کانادا, ویزا

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

کانادا از نظر وجود دانشگاه های معتبر  و داشتن سیستم آموزشی عالی یکی از مهم ترین و مطرح ترین کشورهای جهان است. این امر باعث شده است که تعداد زیادی از دانشجویان خارج از کشور برای تحصیل در کانادا اقدام نمایند. مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا اولین دغدغه برای هر شخصی است که قصد تحصیل در این کشور را دارند . یکی از شروط تحصیل در این کشور، کسب حداقل نمره قبولی در آزمون های تافل و آیلتس برای زبان انگلیسی و آزمون TEF برای زبان فرانسه به عنوان مدارک تحصیلی زبان مورد تایید کانادا می باشد.

فهرست مطالب

یکی از شرایط پذیرش در این کالج ها یا دانشگاه های کانادا ، اثبات دانش زبان انگلیسی یا فرانسه است. کانادا یکی از کشورهای انگلیسی زبان است که در اکثر ایالت ها تحصیل به زبان انگلیسی صورت میپذیرد، فقط در استان کبک آموزش به زبان فرانسوی انجام می شود. به همین دلیل متقاضیان تحصیل در این کشور باید در یکی از امتحانات معتبر زبان شرکت کرده و حداقل نمره قبولی جهت اخذ پذیرش از دانشگاه را کسب نمایند. متقاضیان تحصیل در کبک نیز باید در آزمون مهارت زبان فرانسه شرکت کنند.
اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید، جالب است بدانید که در حال حاضر امکان تحصیل در دانشگاه های این کشور بدون ارائه مدرک زبان وجود دارد . بسیاری از دانشگاه ها و کالج ها در کانادا این شرایط را ایجاد کرده اند تا بدون نیاز به ارائه مدرک زبان، واجد شرایط پذیرش شوید . بسیاری از دانشگاه های کانادا حتی شرایط ورود مشروط را ایجاد کرده اند. به این معنی که شما با نمره زبان پایین یا بدون مدرک زبان در دانشگاه یا کالج مورد نظر پذیرفته می شوید ، اما به شرطی که دوره های مرتبط با زبان را قبل از شروع سال تحصیلی گذرانده باشید.
در این مقاله سعی شده است توضیحاتی در مورد مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف تحصیلی و اطلاعاتی در مورد مدرک زبان معتبر برای تحصیل در این کشور ارائه شود پس تا پایان مقاله همراه ما باشید .در صورت داشتن هرگونه ابهام و یا سوالی میتوانید با مشاوران مجرب ما در ویزامون تماس حاصل نمائید.

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی

پذیرش در دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی مستلزم داشتن مدرک پیش دانشگاهی (12 سال تحصیلات متوسطه) است و داشتن مدرک زبان برای پذیرش در همه دانشگاه ها یا کالج ها الزامی نیست. در واقع، مدرک زبان مورد نیاز بسته به دانشگاه و رشته انتخابی متفاوت است. حداقل نمره زبان آیلتس مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه های کانادا در  مقطع کارشناسی  6 یا 6.5 است. بسته به دانشگاه انتخابی، این امتیاز ممکن است گاهی تغییر کند. امکان اخذ پذیرش مشروط به شرط گذراندن دوره های زبان و سپس اخذ پذیرش از دانشگاه در مقطع کارشناسی وجود دارد.

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

دوره کارشناسی ارشد در کانادا ، یک دوره دو ساله است، که به حداقل مدرک زبان آیلتس 6.5 نیاز دارد. در کانادا، پس از فارغ التحصیلی، امکان شرکت در دوره های یک ساله POST GRADUATE و همچنین فرصتی برای ورود به بازار کار وجود دارد.

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا در مقطع دکترا

متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا در کشور کانادا، باید تمام مدارک لازم از جمله مدارک تحصیلی، ریز نمرات، انگیزه نامه و توصیه نامه را ترجمه شده به زبان انگلیسی و یا فرانسوی ارائه دهند. همچنین باید دارای رزومه قوی‌تری نسبت به مقاطع پایین‌تر باشند.
علاوه بر نوشته ها و مقالات برجسته، مدرک زبان دانشجویان دکتری باید بالاتر از مقاطع تحصیلی قبلی باشد. دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های کانادا باید حداقل نمره آیلتس 7 داشته باشند.

مدرک زبان معتبر برای تحصیل در کانادا

برای تحصیل در دانشگاه های کانادا ارائه مدرک زبان مورد تایید این کشور  بسیار ضروری است. همانطور که قبلا ذکر شد، کانادایی ها انگلیسی و فرانسوی صحبت می کنند. بنابراین، دانشگاه های کانادا در مقاطع مختلف به زبان های انگلیسی و فرانسوی تدریس می کنند و دانشجویان بین المللی برای تحصیل در آن دانشگاه ها باید مدرک زبان فرانسه یا انگلیسی مورد تایید دانشگاه  کانادا را ارائه دهند. در زیر به مدارک زبان معتبر برای تحصیل در کانادا میپردازیم.

·                     مدرک آیلتس برای تحصیل در کانادا

آزمون آیلتس که به عنوان یکی از معتبرترین آزمون ها برای تحصیل در کانادا شناخته می شود و به دو دسته آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال تقسیم می شود. داشتن آیلتس آکادمیک برای پذیرش در تمامی دانشگاه ها و کالج های کانادایی الزامی است.

·                     مدرک تافل برای تحصیل در کانادا

یکی از مدارک مورد قبول دانشگاه های کانادا، آزمون تافل است. نمرات تافل بین 0 تا 120 است و حداقل مهارت زبانی لازم برای ادامه تحصیل در مقاطع و رشته های مختلف در کانادا متفاوت است. در اکثر دانشگاه‌های کانادا، حداقل نمره  تافل برای  پذیرش  از 86 تا 100 متغیر است.

·                     مدرک PTE  برای تحصیل در کانادا

آزمون PTE یکی از آزمون های سنجش و مهارت زبان انگلیسی است که توسط سازمان آزمون زبان انگلیسی پیرسون برگزار می شود.  این مدرک توسط اکثر دانشگاه‌های سراسر جهان، از جمله دانشگاه‌های کانادا، پذیرفته می‌شود. این آزمون از 10 تا 90 امتیاز دارد. امکان شرکت در این آزمون در  کانادا و 250 مرکز  در  کشورهای دیگر دنیا وجود دارد .

·                     مدرک CELPIP-G برای تحصیل در کانادا

امتحان CELPIP-G یکی از آزمون‌هایی که برای ارزیابی دقیق  سطح مهارت زبان انگلیسی دانش‌آموزان و متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا میباشد .

·                     مدرک زبان فرانسه TEST D’ÉVALUATION DE FRANÇAIS برای تحصیل در کانادا

این آزمون برای ارزیابی سطح زبان فرانسوی دانشجویانی که علاقه مند به تحصیل در زبان فرانسه در دانشگاه های کانادا هستند ارائه شده است و یکی از معیارهای بین المللی برای ارزیابی مهارت زبان فرانسه متقاضیان است. مهارت های زبانی متقاضیان در هفت سطح آزمایش می شود و از سطح 0 تا سطح 6 درجه بندی می شود . نتیجه این آزمون به مدت دو سال معتبر است.

·                     مدرک زبان فرانسه  TEST DE CONNAISSANCE DU FRANÇAIS برای تحصیل در کانادا

آزمون TCF ، آزمون دیگری است که توسط دانشگاه های فرانسوی زبان کانادا به رسمیت شناخته شده است. این آزمون که برای اندازه گیری مهارت های زبان فرانسوی دانشجویان بین المللی ارائه شده است . این آزمون دارای امتیاز 100 تا 699 است و در شش سطح A1 (مبتدی) تا C2 (متوسط) تقسیم می شود. نمره مورد نظر دانشگاه های کانادا ممکن است بر اساس نظر هر دانشگاه متفاوت باشد
برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مدرک زبان معتبر دانشگاه مورد نظر ، باید در سایت دانشگاه اطلاعات بیشتری کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام