ویزا

شرایط زندگی بعد از برنده شدن در لاتاری

شرایط زندگی بعد از برنده شدن در لاتاری

سالانه هزاران نفر در سراسر دنیا با برنده شدن در لاتاری در مسیر مهاجرت به آمریکا و اقامت دائم در این کشور قرار می‌گیرند. بررسی شرایط زندگی بعد از برنده شدن در لاتاری نشان خواهد داد آیا این مسیر ارزش پیمودن را دارد یا خیر. تمام کشورهایی که از طرف دولت آمریکا مجاز به شرکت در لاتاری برشمرده می‌شوند، به یک اندازه در دریافت ویزای لاتاری سهم دارند. با این حساب تنها و تنها شانس افراد است که آینده آن‌ها را در لاتاری مشخص می‌کند.

شرایط زندگی بعد از برنده شدن در لاتاری

اما سؤال اینجاست که بعد از برنده شدن در لاتاری قرار است چه مسیری پیش پای مهاجران باشد؟ در ادامه این مطلب پاسخ این سؤال را عنوان خواهیم کرد.در صورت داشتن هرگونه ابهام و یا سوالی میتوانید با کارشناسان مجرب ما در ویزامون تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت نمائید.

فرودگاه آمریکا

مراحل اداری که برندگان لاتاری در فرودگاه آمریکا طی می‌کنند

در اولین قدم از بررسی شرایط زندگی بعد از برنده شدن در لاتاری اجازه دهید درباره آنچه در فرودگاه اتفاق می‌افتد صحبت کنیم. ابتدا باید بدانید هنگامی که ویزای شما برای ورود به آمریکا صادر می‌شود باید بار دیگر به سفارت مراجعه کنید تا ضمن الصاق ویزا به پاسپورت‌تان، پاکت زرد رنگی نیز به شما داده شود. این پاکت مهر و موم شده است و باید به مأمور فرودگاه آمریکا تحویل داده شود. قبل از آن به هیچ عنوان پاکت را باز نکنید. زیرا حالت محرمانه دارد.
در این بخش از مراحل اداری برندگان لاتاری در فرودگاه، مأمور فرودگاه با دریافت پاسپورت، پاکت زرد رنگ و یک فرم آبی رنگ که در انتهای پرواز تکمیل کرده‌اید، شما را به بخش دیگری برای تصویربرداری، انگشت نگاری و اسکن قرنیه می‌فرستد. سپس باید به چند سؤال درباره محتویات بار خود جواب دهید و شاید لوازم شما مورد بررسی قرار گیرند. همچنین لازم است آدرس قبلی خود را تأیید کنید. اگر آدرسی که قبلاً به عنوان آدرس خود در آمریکا اعلام کرده‌اید تغییر کرده است حتماً آدرس جدید را ارائه دهید تا گرین کارت شما به این آدرس ارسال شود.
گرین کارت

نحوه دریافت گرین کارت برای برندگان

لاتاری از اساس با هدف صدور گرین کارت انجام می‌شود. هنگامی که صحبت از بررسی شرایط زندگی بعد از برنده شدن در لاتاری باشد، نحوه دریافت گرین کارت جذاب‌ترین بخش ماجرا است. در بخش قبل درباره مراحل اداری فرودگاه صحبت کردیم. باید بدانید در آخرین مرحله، مأمور فرودگاه روی ویزای شما مهری می‌زند که به منزله یک گرین کارت موقت یکساله است. در واقع همین مهر به شما اجازه می‌دهد تا یک سال بدون کارت اصلی در آمریکا اقامت داشته باشید. برای دریافت نسخه اصلی گرین کارت نیز لازم است مبلغی معادل 220 دلار بپردازید (قبل از ورود به آمریکا یا بعد از آن). این مبلغ باید به طور الکترونیکی پرداخت شود. پس از آن نهایتاً طی یک ماه گرین کارت به آدرس اعلام شده توسط شما ارسال خواهد شد.
به طور کلی بررسی شرایط زندگی بعد از برنده شدن در لاتاری نشان می‌دهد مسیر گرفتن گرین کارت و اقامت در آمریکا چندان دشوار و پیچیده نیست. به نظر می‌رسد دولت آمریکا راه را برای مهاجرانی که از طریق لاتاری وارد این کشور می‌شوند تا حد زیادی هموار کرده است.

راهنمای اجاره خانه برای برندگان لاتاری

شاید بتوان گفت یکی از اولین دغدغه‌های برندگان بعد از ورود به آمریکا، اجاره خانه است. پیش‌تر نیز اشاره شد که برندگان لاتاری حتی قبل از ورود به آمریکا باید محل زندگی خود را در این کشور مشخص کرده باشند. با بررسی شرایط زندگی بعد از برنده شدن در لاتاری متوجه می‌شویم بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند روزهای اول را در اتاق یک هتل یا منزل اقوام و دوستان خود باشند تا خستگی راه را از تن به در کنند. برخی نیز ترجیح می‌دهند از طریق وب‌سایت‌های خاص به اجاره موقت یک خانه اقدام نمایند. به این ترتیب با ورود به آمریکا سرگردان نخواهند شد. برندگان پس از عبور از کارهای اداری و گرفتن SSN می‌توانند برای اجاره طولانی مدت خانه نیز اقدام کنند.
اخذ سوشیال

نحوه اخذ سوشیال برای برندگان لاتاری

یکی از اولین کارهایی که برندگان لاتاری بعد از ورود به کشور آمریکا باید انجام دهند، اخذ سوشیال یا به عبارت دقیق‌تر SSN است. SSN یا Social Security Number در آمریکا به اندازه کد ملی در ایران اعتبار دارد. در بررسی شرایط زندگی بعد از برنده شدن در لاتاری می‌توان گفت اخذ این کد به معنای گرفتن مجوز برای انجام بسیاری از دیگر کارها مانند افتتاح حساب بانکی، گواهینامه و …است. به همین دلیل برندگان باید با گذشت چند روز از ورود خود به آمریکا به مراکز Social Security  مراجعه کرده و درخواست SSN بدهند تا بتوانند مانند یک شهروند معمولی به روال زندگی عادی در این کشور بپردازند.
معمولاً اطلاعات فرد طی چند روز اول ورود او در سیستم‌ها به ثبت رسیده است. به همین دلیل به محض ارائه درخواست اطلاعات مشخص می‌شوند. در مواردی تنها ارائه درخواست به مرکز Social Security برای گرفتن سوشیال کافی است و در مواردی دیگر نیز لازم است فرد چند فرم ساده را تکمیل نماید. پس از آن فرد متقاضی باید منتظر بماند تا کارت SSN برای او صادر شود.

دولت آمریکا چه خدماتی را برای برندگان لاتاری در نظر گرفته است؟

بررسی شرایط زندگی بعد از برنده شدن در لاتاری نشان دهنده این است که برندگان این بخت آزمایی بعد از ورود به آمریکا و انجام مراحل اداری، می‌توانند درست مانند یک شهروند عادی و دائمی در این کشور مشغول زندگی شوند. این بدان معنا نیست که امتیازات ویژه‌ای به آنان داده می‌شود. بلکه تنها فرصت این را دارند که مانند دیگر آمریکایی‌ها به جستجوی کار بپردازند و در شغل دلخواه خود مشغول به کار شوند، خانه دلخواه خود را اجاره کنند، از خدمات بیمه درمانی بهره‌مند شوند، حساب بانکی داشته باشند و … در واقع اعطای گرین کارت، بزرگ‌ترین بخش از خدمات دولت آمریکا برای برندگان لاتاری است و خدمات اضافه‌تری وجود ندارد.
لاتاری فرصتی برابر برای تمام مردم جهان است تا بتوانند از امکانات یک کشور پیشرفته برای رسیدن به اهداف و آرزوهایشان استفاده کنند. بعد از برنده شدن در لاتاری بدون شک خانه و ماشین آماده‌ای در کار نیست. اما فرصت‌های بسیاری برای داشتن یک شغل خوب و رسیدن به آرزوهای بزرگ وجود دارد.
این مقاله توسط کارشناسان ما در ویزامون تهیه شده است، هدف اصلی ما افزایش اطلاعات شما خوانندگان عزیز در مورد مهاجرت به آمریکا  است. اگر می خواهید در مورد مهاجرت خود تصمیم بگیرید، توصیه می کنیم از متخصصان ما مشاوره بگیرید. کارشناسان ما در ویزامون آماده ارائه خدمات مشاوره رایگان به شما مخاطبان گرامی می باشند. جهت مشاوره رایگان با کارشناسان ما در تماس باشید. در انتها مقاله نیز می توانید سوالات و نظرات ارزشمند خود را برای ما ثبت کرده و پاسخ آنها را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام