ویزا

دعوتنامه کانادا

invented canada

دعوتنامه کانادا

دعوت نامه کانادا نامه ای است که توسط شخص یا نهادی مقیم کانادا و شهروند کانادایی ارسال می شود. این نامه توسط ساکنان کانادا برای اتباع خارجی که قصد سفر به آن کشور را دارند ارسال می شود. دعوتنامه کانادا حاوی اطلاعات خاصی است سفارت کانادا تصمیم خواهد گرفت که ویزا را در سال صادر کند. دعوت نامه کانادا حاوی اطلاعات خاصی است و بر این اساس  سفارت کانادا برای صدور ویزا تصمیم می گیرد.

دعوتنامه کانادا

فهرست مطالب

منظور از دعوتنامه کانادا چیست؟

دعوت نامه کانادا جزو مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کانادا نیست، اما فرد در صورت داشتن دعوتنامه معتبر ، می تواند در تصمیمی که اداره مهاجرت کانادا IRCC در موردپرونده ویزای او می گیرد موثر باشد. در واقع، و به بیان ساده‌تر، دعوتنامه اعتبار بیشتری به درخواست ویزای شما می‌دهد.دعوت نامه تضمین نمی کند که حتما ویزای کانادا بگیرید، اما به شما در این روند کمک می کند. شخصی که دعوت نامه را می نویسد به  خانواده یا دوستان خود کمک می کند تا راحت تر ویزا بگیرند. علاوه بر این، این شخص باید در نامه توضیح دهد که چگونه  به متقاضی کمک می کند تا ویزا دریافت کند، به عنوان مثال می توانند هزینه بلیط پرواز یا  اقامت متقاضی ویزا را پرداخت نماید.
ارسال دعوتنامه از کانادا برای فردی خارج از آن کشور مستلزم انجام مراحل قانونی می باشد. اگر قصد ارسال دعوتنامه از کانادا را دارید تا پایان این با این مقاله همراه ما باشید. در صورتی که قصد اخذ ویزای کانادا با دعوتنامه دارید میتوانید با کارشناسان مجرب ما در ویزامون تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت نمائید.

شرایط دعوتنامه کانادا چیست؟

دعوتنامه کانادایی باید دارای شرایطی باشد، از جمله اینکه توسط یک فرد ارسال شده باشد. اگر دعوتنامه شخصی دریافت  کنید  ارزش بیشتری دارد زیرا بیشتر از سایر دعوتنامه ها توجه مسئول سفارت را  به خود جلب می کند.
این دعوتنامه باید از طرف شهروند کانادا یا شخصی که دارای اقامت دائم یا موقت این کشور باشد ارسال شود. یک دعوت نامه شخصی زمانی ارزش بیشتری پیدا می کند که همراه با اسناد فرستنده باشد. این اسناد شامل برگه پرداخت مالیات و یا اسناد مالی شخص فرستنده اشاره کرد که این امر برای مسئول سفارت قابل قبول تر است.
لازم به ذکر است، دعوتنامه باید از طرف فردی باشد که با شما نسبت داشته باشد. این رابطه می تواند خانواده یا دوستان باشد. لطفا توجه داشته باشید که دعوت نامه یک نامه رسمی از کانادا است و باید توسط یک دفتر اسناد رسمی کانادایی مهر شود. پذیرفته شد مهر  روی این دعوتنامه باید به وضوح قابل مشاهده باشد.
به این نکته توجه داشته باشید اینکه کسی برای شما دعوت نامه می فرستد به این معنی نیست که او در قبال شما مسئولیت دارد. در واقع او به خاطر اشتباه شما مجازات نمی شود و شما مسئول اقدامات خود در  کانادا هستید. البته، فرد دعوت کننده می‌تواند برای نشان دادن مسئولیت خود در قبال متقاضی، بندهایی را در دعوتنامه اضافه کند. با بررسی دعوتنامه کانادا هر کلمه ای که نشان دهد  فرستنده مسئولیت بیشتری در قبال شما دارد نظر افسر سفارت را بیشتر جلب میکند.

انواع دعوتنامه کانادا 

دعوت‌نامه‌های مختلفی وجود دارد که  کانادا برای علاقه‌مندان به اخذ ویزا صادر می‌کند و هر کدام بر اساس نوع سفری است که فرد پیش رو دارد. در این بخش به طور مختصر به برخی از انواع دعوت نامه های کانادا اشاره میکنیم.

دعوتنامه توریستی کانادا

دعوت نامه توریستی برای افرادی صادر می شود که به عنوان توریست قصد بازدید از کانادا  را دارند. دعوتنامه توریستی کانادا معمولاً توسط آژانس های مسافرتی، خدماتی و گردشگری برای گروهی از افرادی که قصد سفر توریستی به کانادا را دارند صادر می شود. این دعوتنامه دارای تاریخ مشخصی است که مدت زمان اقامت متقاضی در این کشور را مشخص می کند. در این  دعوتنامه مواردی مانند محل اقامت متقاضی در طول سفر، رزرو بلیط و نحوه پرداخت باید مشخص شود و متقاضی باید مدارک لازم را برای هر کدام تهیه کند.

دعوتنامه سوپر ویزای کانادا

دعوت نامه سوپر ویزا کانادا برای دعوت از پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ است. این ویزا 10 سال اعتبار دارد و برای افراد واجد شرایط صادر می شود. و  افراد پس از هربار ورود می توانند تا 2 سال در این کشور اقامت داشته باشند.

دعوتنامه تحصیلی کانادا

اگر قصد تحصیل در کانادا در یکی از مقاطع تحصیلی را دارید، باید از دانشگاه یا مدرسه مورد نظر  دعوتنامه دریافت کنید. در واقع، نامه پذیرش  تحصیلی همان دعوتنامه تحصیلی است که  دانشگاه یا مدرسه مورد نظر برای  متقاضی ارسال می کند.
برای دریافت دعوتنامه تحصیلی از  دانشگاه،  متقاضی باید ابتدا  مدارک تحصیلی خود را به دانشگاه ارسال کرده و هزینه درخواست (اپلیکیشن فی)  را  به حساب دانشگاه واریز کند. در صورت داشتن شرایط با  درخواست متقاضی موافقت می شود و  دعوت نامه تحصیل را ارسال می کند. پس از آن با  کمک این دعوت نامه می توانید پس از طی مراحل خاصی ویزای تحصیلی این کشور را دریافت نمائید.

دعوتنامه کالج کانادا

اگر قصد دارید کمتر از 6 ماه در برنامه های آموزشی شرکت کنید، می توانید پس از دریافت دعوت نامه از کالج در کانادا، ویزای مهمان دریافت کنید. در دعوتنامه کالج کانادا باید نام دوره، مدت دوره  و هزینه دوره ذکر شود. همچنین می توانید از دانشگاه دعوت نامه ای برای شرکت در دوره های آموزش زبان انگلیسی دریافت کنید.

دعوتنامه کاری کانادا

اگر  قصد مهاجرت کاری به کانادا را دارید، باید یک دعوتنامه معتبر از  کارفرمای خود  دریافت کنید. این نوع دعوتنامه به عنوان جاب آفر شناخته می شود. کافی است در سیستم اکسپرس اینتری پروفایل ایجاد کنید و در برنامه مهاجرت کاری کانادا شرکت کنید. اگر امتیاز کافی برای  برای دریافت ویزای کاری کانادا داشته باشید، در اخذ این ویزا موفق خواهید بود.

دعوتنامه تجاری کانادا

اگر کسب و کار موفق و قانونی در ایران انجام می دهید، می توانید با ارسال دعوت نامه تجاری از  یک شرکت حقوقی در کانادا  وارد این کشور شوید.. این افراد باید فعالیت تجاری و قانونی خاصی را انجام دهند. شرایط و مدارک مورد نیاز برای دعوت نامه تجاری کانادا مانند دعوت نامه کاری است. دعوت نامه تجاری کمتر مورد استفاده قرار می گیرد زیرا فقط می تواند توسط شرکت های فعال در کانادا صادر شود.

دعوتنامه خویشاوندی کانادا

این شناخته شده ترین و پرکاربردترین نوع دعوت نامه است که توسط بستگان ساکن کانادا ارسال می شود. این دعوتنامه فقط توسط خویشاوندان مقیم دائم کانادا که بالای 18 سال سن دارد صادر می شود. شما فقط می توانید این دعوت نامه را  برای بستگان خود از جمله پدر،  مادر، فرزندان، همسر، خواهر، برادرو…ارسال کنید.
برای دعوت از اقوام نزدیک باید نسبت فامیلی با یک سری مدارک ثابت شود که در این صورت ترجمه رسمی شناسنامه دعوت شونده و مدعو الزامی است. برای  دعوتنامه دوستان، شرایط مالی، شغلی و اجتماعی دعوت کننده نقش موثری در تایید و صدور ویزا دارد.

دعوتنامه شرکت در کنفرانس یا همایش‌ های کانادا

این نوع دعوت‌نامه توسط سازمان یا موسسه مسئول میزبانی کنفرانس یا کنگره صادر می‌شود. شما می توانید با ارائه این دعوت نامه ویزای بازدید کننده کانادا را دریافت کنید.

چه افرادی می‌توانند برای شما دعوتنامه کانادا ارسال نمایند؟

دعوت نامه به کانادا توسط هرکسی که رابطه خانوادگی و یا دوستانه با شما  دارد می تواند ارسال شود.ذکر این نکته ضروری است که یکی از مهمترین شرایط در این زمینه  این است که فرد ارسال کننده دعوتنامه باید مقیم دائم کانادا یا شهروند آن کشور باشد.
البته، فردی که به طور غیرقانونی به این کشور مهاجرت کرده یا وضعیت قانونی وی در کانادا  به طور کامل مشخص نیست، نمی تواند برای شخص دیگری دعوت نامه ارسال کند. یکی از نکات مهم در تصمیم  افسران کنسولی برای صدور ویزا از این طریق، وضعیت اقامت، شغل و تراکنش های مالی شخص ارسال کننده دعوت نامه است.

مدت اعتبار دعوتنامه کانادا

هر دعوتنامه ای که توسط اداره مهاجرت کانادا صادر می شود، بدون استثنا، دارای یک دوره اعتبار است که فرد متقاضی فقط مجاز است در آن زمان تعیین شده در  کانادا بماند و میبایست پس از مدت ذکر شده به کشور خود بازگردد. این مدت اعتبار در واقع همان تاریخی است که در دعوت نامه کانادایی دعوت کننده ذکر شده است و می تواند برای چند روز یا چند ماه اعتبار داشته باشد.

اطلاعاتی که باید نگارش دعوت نامه کانادا ذکر شود

شما باید این اطلاعات را در مورد فردی که دعوت می کنید درج کنید :
 • اسم کامل
 • تاریخ تولد
 • آدرس و شماره تلفن
 • رابطه شما با آن شخص
 • هدف از سفر
 • چه مدت فرد قصد دارد در کانادا بماند
 • شخص در کجا می ماند و چگونه برای چیزها هزینه می کند
 • زمانی که فرد قصد خروج از کانادا را دارد
شما باید این اطلاعات را در مورد خودتان درج کنید :
 • اسم کامل
 • تاریخ تولد
 • آدرس و شماره تلفن در کانادا
 • عنوان شغلی
 • چه شهروند کانادا باشید و چه مقیم دائم
 • فتوکپی سندی که وضعیت شما را در کانادا ثابت می کند
 • کارت شهروندی کانادا، اگر شهروند تابعیت شده هستید، یایک کپی از کارت PR یا گواهی فرود IMM 1000، اگر مقیم دائم هستید
 • جزئیات خانواده شما، مانند نام و تاریخ تولد همسر و افراد تحت تکفل شما (این برای سوپر ویزا والدین و پدربزرگ و مادربزرگ اجباری است )، وتعداد کل افرادی که در خانواده شما زندگی می کنند، از جمله افرادی که اسپانسر آنها شده اید و حمایت مالی آنها هنوز معتبر است (این برای سوپر ویزا والدین و پدربزرگ و مادربزرگ اجباری است).
فقط برای سوپر ویزای والدین و پدربزرگ و مادربزرگ ، باید موارد زیر را نیز ارائه دهید:

یک قول کتبی و امضا شده مبنی بر حمایت مالی شما از والدین یا پدربزرگ و مادربزرگتان برای کل اقامت آنها در کانادا، ومدرکی که نشان می‌دهد درآمد شما از حد کم درآمد (LICO) برای تعداد کل افراد، از جمله والدین یا پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های بازدیدکننده، برآورده می‌شود یا بالاتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام