اقامت, کانادا, کانادا, ویزا

درخواست سوپر ویزا کانادا

سوپر ویزا

درخواست سوپر ویزا کانادا

یکی از بزرگترین مشکلات بسیاری از مهاجران جدایی از خانواده است. والدینی که تمایل دارند فرزندان خود را در یک کشور خارجی ملاقات کنند با مشکلات زیادی روبرو می شوند. یکی از این مشکلات اعتبار کوتاه مدت ویزای توریستی است. در سال 2011، دولت کانادا قانون را تصویب کرد که ورود والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ شهروندان به کانادا را آسان‌تر می‌کرد این امر منجر به سوپر ویزای کانادا شد. بنابراین والدین و پدربزرگ ها و مادربزرگ ها میتوانند درخواست سوپر ویزا کانادا بدهند.

در ادامه موسسه ویزامون اطلاعات بیشتری درباره سوپر ویزا کانادا ارائه خواهد داد. چنانچه سوالات متعددی در این زمینه دارید، به راحتی میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

نحوه درخواست سوپر ویزا کانادا و مزایای آن چیست؟

 سوپر ویزا کانادا به والدین و پدربزرگ و مادربزرگ شهروندان یا افراد دارای اقامت دائم کانادا این امکان را می دهد تا حداکثر تا دو سال به طور همزمان از آنها بازدید کنند. سوپر ویزا کانادا به متقاضیان اجازه می دهد تا حداکثر ده سال از کانادا بازدید کنند.  برای درخواست این ویزا، متقاضیان باید واجد شرایط باشند و الزامات اصلی سوپر ویزا کانادا را داشته باشند تا درخواست ویزا آن ها از طرف سفارت کانادا لغو نشود.
توجه به این نکته ضروری است که والدین و پدربزرگ ها و مادربزرگ ها که مایل به اقامت در کانادا برای مدت شش ماه یا کمتر هستند، می بایست با مقیم اصلی (مقیم دائم یا شهروندان کانادایی) رابطه خونی داشته باشند.

معیارهای واجد شرایط بودن برای سوپر ویزا کانادا چیست؟

متقاضیان باید تمام شرایط و الزامات سوپر ویزا کانادا را که توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا IRCC  ذکر شده است، برآورده کنند. زمان پردازش بستگی به کشور محل اقامت یا محل فعلی متقاضیان دارد زیرا شامل شناسایی بیومتریک نیز می شود.
فقط والدین یا پدربزرگ ها و مادربزرگ های شهروندان یا افراد دارای اقامت دائم کانادا واجد شرایط هستند و می توانند به راحتی برای سوپر ویزا کانادا درخواست دهند. همچنین، متقاضیان باید یک دعوتنامه امضا شده از فرزندان یا نوه های خود داشته باشند که طی آن ، پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ را به کانادا دعوت می کنند.

سایر مدارک مهم مورد نیاز برای درخواست سوپر ویزا کانادا

توجه به این نکته ضروری است که صرفاً داشتن دعوتنامه متقاضیان را واجد شرایط دریافت سوپر ویزا کانادا نمی کند. این فقط بخشی از فرآیند درخواست سوپر ویزا کانادا است که از طریق آن مقامات مهاجرت ادعای وابستگی متقاضیان را با دعوت کننده بررسی و تأیید می کنند و دعوتنامه به مقامات کمک می کند تا صحت هویت و وابستگی متقاضیان و نیاز به بازدید از کانادا را بررسی کنند.
برای درخواست سوپر ویزا کانادا، دعوت کنندگان باید یک تعهدنامه کتبی و امضاء شده مبنی بر حمایت کامل مالی از مدعوین خود ارائه نمایند. ضمناً متقاضیان نیز باید مدرکی مبنی بر نام و نشانی کامل و همچنین رابطه خود با دعوت کننده اصلی (فرزندان یا نوه هایشان) که شهروند یا مقیم دائم کانادا هستند ارائه دهند.
یکی از شرایط و مدارک مهمی که باید توسط دعوت کننده احراز و ارائه شود ، اثبات مالی دعوت کننده می باشد، که شامل اسناد مالی است که درآمد ایشان را نشان میدهد. لازم به ذکر است که این مبلغ درآمد حداقل برابر یا بالاتر از حداقل درآمد سالیانه LICO باشد. این آستانه درآمد یا حداقل درآمد ناخالص معادل 25,921 دلار کانادا می باشد که فقط برای یک نفر متقاضی می بایست توسط دعوت کننده اثبات شود و در صورتی که دو متقاضی اصلی دعوت کنند، این آستانه درآمد باید 32,270 دلار کانادا باشد.
متقاضیان باید اصالت یا هویت واقعی خود را به مقامات مهاجرت برای رسیدگی سریع و روان به درخواست های ویزا ثابت کنند. آنها باید مقامات را در مورد هدف سفر خود متقاعد کنند و اینکه پس از سپری شدن مدت زمان قانونی اقامت خود در کانادا یا قبل از آن نسبت به ترک کانادا اقدام نمایند.

مزایای سوپر ویزا کانادا چیست؟

سوپر ویزا کانادا نوعی ویزای موقت است که به مراتب بهتر از ویزای بازدیدکنندگان کانادا است که فقط شش ماه اعتبار دارد. علاوه بر این، اگر متقاضیان مایلند چند ماه اضافی در کانادا بمانند، باید برای تمدید مدت ویزای خود درخواست دهند و هزینه اضافی را به IRCC بپردازند.
سوپر ویزا کانادا برای والدین و پدربزرگ ها و مادربزرگ ها به متقاضیان این امکان را می دهد که تا دو سال بدون تلاش برای تمدید ویزا برای اقامت بیشتر در کنار خانواده خود و دید و بازدید خانواده خود در کانادا باشند.
متقاضیان سوپر ویزا کانادا میتوانند حداکثر تا دو سال در یک پروسه درخواست ویزا در کانادا بمانند. و به آنها اجازه چندین ورود در ده سال را  اعطا می کنند.
در مقایسه با روشهای مهاجرتی کانادا ، برای والدین و پدربزرگ ها و مادربزرگ ها ، امکان پیگیری یک برنامه مهاجرتی اقامت دائم یا * PGP نیز برای آنها وجود دارد، ولی سوپر ویزا کانادا دارای معیارهای بهتری است که به راحتی این امر نسبت به برنامه PGP قابل انجام است. همچنین، سوپر ویزا کانادا نسبت به PGP پردازش درخواست سریع تری دارد. سوپر ویزا کانادا را می توان در عرض چند ماه پردازش کرد، در حالی که طبق وب سایت  IRCC، پردازش درخواست PGP گاهی یک سال یا بیش از یک سال یا حداقل 32 ماه طول می کشد. (در حال حاضر،IRCC  دارای حجم عظیمی از پرونده های در دست بررسی PGP  است.)
پردازش درخواست های سوپر ویزا کانادا به کشور محل اقامت متقاضی یا محل فعلی آنها بستگی دارد. در بسیاری از کشورها، پردازش سوپر ویزا کانادا به سادگی حدود 100 روز طول می کشد.
IRCC  حدود 200000 فرم حامی برایPGP در طول سال‌های 2020 و 2021 دریافت کرد. جالب است بدانید که بیشتر درخواست‌ها برای  PGP نبودند، بلکه توسط خانواده‌هایی که به دنبال فرصتی برای درخواست  PGP بودند، ثبت شده‌اند. در حال حاضر، پس از انصراف بسیاری از درخواست‌ها که در سال‌های 2020 و 2021 ثبت شده‌اند، حدود 35000 درخواست PGP در IRCC وجود دارد.
کارشناسان عقیده دارند که بسیاری از والدین و پدربزرگ ها و مادربزرگ ها ممکن است قصد داشته باشند تنها برای مدت کوتاهی پیش فرزندان خود بمانند ، اما به دلیل عدم شفافیت و عدم آگاهی کافی در مورد مسیرهای صحیح مهاجرت، بسیاری از آنها مجبور به انصراف یا لغو درخواست خود شدند.
متقاضیان PGP می توانند برای سوپر ویزا کانادا درخواست دهند و در صورتی که درخواست  PGP آنها در مرحله رسیدگی باشد، به همراه خانواده خود در این کشور بمانند. گروه مشاوران و وکلای مهاجرتی ویزامون می توانند این فرآیندها را بدون دردسر و در مدت زمان کوتاه و با هزینه کمتری برای شما تسهیل کنند.
سوپر ویزا کانادا به راحتی به متقاضیان شایسته اعطا می شود، در حالی که  PGP دارای سیستم قرعه کشی است. کارشناسان معتقدند که سیستم قرعه کشی یک فرآیند سازمان یافته نیست. در گوی قرعه کشی گاهی اوقات متقاضیانی که اخیراً درخواست ارسال کرده اند در مقایسه با متقاضیانی که ممکن است سال ها در انتظار بوده اند انتخاب شوند. از طرفی سوپر ویزا کانادا از سیستم طولانی پردازش اقامت دائم پیروی نمی کند و همین امر پردازش سیستم و درخواست را برای متقاضیان آسان می کند.

برای تضمین موفقیت آمیز سوپر ویزا کانادا، از ویزامون راهنمایی بخواهید

یکی از برجسته ترین و قابل اعتمادترین مشاوران مهاجرت در ایران، مشاوران مهاجرت آسان با ویزامون است که راهنمایی جامع و مناسب و همچنین خدمات مهاجرتی را اعم از بررسی و تجمیع مدارک لازم برای هر روش مهاجرتی به کانادا را تسهیل می کند. ویزامون همچنین مشاوره از وکلای حرفه ایی شاغل در کانادا را برای شما تسهیل می کند تا به شما کمک کنند که تصمیمات آگاهانه ای برای برنامه ها و اهداف مهاجرتی خود بگیرید.
برای دریافت پاسخ سولات خود با مشاوران حرفه ایی ویزامون بصورت رایگان، با ما تماس بگیرید.

توضیحات:

*(PGP) : شهروندان کانادایی و مقیم دائم می توانند از والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود برای اقامت دائم حمایت کنند. حمایت مالی از مادر، پدر، مادربزرگ یا پدربزرگتان به شما امکان می دهد تا خانواده خود را به کانادا بیاورید. در مورد الزامات، مراحل و فرآیند، جدول زمانی، دریافت چک لیست و موارد دیگر به مقالات ما در مورد *(PGP) مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام