ایتالیا, پذیرش تحصیلی

دانشگاه های معتبر بین المللی ایتالیا

دانشگاه های ایتالیا

دانشگاه های معتبر بین المللی ایتالیا

هر ساله موسسات معتبر و سایت های آماری توسط مراکز آموزشی جهان بر اساس معیارها و ارکان خاصی مورد ارزیابی قرار می گیرند.در این محتوا قصد داریم در مورد دانشگاه های معتبر بین المللی ایتالیا و شرایط تحصیل در این کشور توضیحاتی خدمت شما مخاطبان عزیز ویزامون ارائه دهیم .

هر ساله موسسات معتبر و سایت های آماری توسط مراکز آموزشی جهان بر اساس معیارها و ارکان خاصی مورد ارزیابی قرار می گیرند.

تحصیل در ایتالیا

کشور ایتالیا یکی از کشورهای محبوب و دانشجو پذیر در سطح جهانی است. این کشور، هر ساله از تعداد بیشماری از دانشجویان برای تحصیل و همچنین مهاجرت تحصیلی استقبال می کند. رشته های معماری، هنر و پزشکی جزء رشته های پر مخاطب در دانشگاه های این کشور بوده که دانشجویان زیادی را در سطح بین المللی به خود جذب می کنند. هزینه ی کم تحصیل در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی و همچنین سطح علمی دانشگاه های آن، موجب علاقه ی بسیاری از دانشجویان به تحصیل در دانشگاه های این کشور شده است.
بورسیه ی استانی نیز یکی دیگر از عواملی است که پذیرش در دانشگاه های ایتالیا را تبدیل به گزینه ای مناسب برای تحصیل در مقاطع مختلف کرده است.

معرفی دانشگاه های معتبر بین المللی ایتالیا

کشور ایتالیا با برخورداری از تعداد زیادی دانشگاه، در سطح بین المللی با سایر کشورهای اروپایی در حال رقابت علمی می باشد. 12 دانشگاه ایتالیا در بین 500 دانشگاه برتر علمی جهان قرار داشته و تعداد زیادی از دیگر دانشگاه های معتبر بین المللی ایتالیا در رتبه ی 500 تا 1000 جهانی دیده می شوند.

دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه پلی تکنیک میلان، دانشگاهی با سطح علمی بالا در حوزه ی رشته های فنی و معماری است. این دانشگاه با برخورداری از 7 دانشکده، فارغ التحصیلان برجسته ای را به جامعه ی فنی مهندسی و معماری معرفی کرده است. رتبه ی جهانی این دانشگاه 195 بوده و حدود ده درصد از جمعیت دانشجویان آن را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند. در این دانشگاه، اکثر رشته های مهندسی مانند مهندسی هوافضا، مهندسی مواد، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مخابرات، مهندسی شیمی و … به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

دانشگاه بولونیا

دانشگاه بولونیا نیز یکی از قدیمی ترین دانشگاه های ایتالیا بوده و با تعداد زیادی دانشجو، یکی از دانشگاه های معتبر بین المللی ایتالیا محسوب می شود. دانشگاه بولونیا با 11 دانشکده ی خود، در رتبه ی 3 کشوری و 203 جهانی قرار دارد.

دانشگاه ساپینزای رم

دانشگاه ساپینزای رم نیز با کیفیت بالای تحقیق و آموزش، و همچنین حدود 700 سال سابقه، یکی دیگر از دانشگاه های معتبر بین المللی ایتالیا محسوب می شود. در این دانشگاه، رشته هایی مانند زبان شناسی، علوم کامپیوتر، مهندسی برق قدرت، مهندسی عمران، هوش مصنوعی و رباتیک، امنیت سایبری و علوم داده ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

دانشگاه پادوآ

دانشگاه دیگری که به عنوان یکی از دانشگاه های معتبر بین المللی ایتالیا شناخته می شود، دانشگاه پادوآ با رتبه ی زیر 250 در سطح جهانی است. کیفیت بالای تدریس در این دانشگاه بورسیه ای، آن را از دیگر دانشگاه های سطح بالای ایتالیا متمایز کرده است. رشته های بیولوژی و بیوتکنولوژی از تمرکزات اصلی این دانشگاه بوده و این دانشگاه در این دو رشته، رقابت سنگینی با بهترین دانشگاه های جهان دارد. یکی از چهره های برجسته ای که از این دانشگاه فارغ التحصیل شد، نیکلاس کوپرنیک، ستاره شناس لهستانی بود.

دانشگاه میلان ایتالیا

دانشگاه میلان ایتالیا، با ترکیب آموزش سنتی و نوآورانه موفقیت های بسیاری را کسب کرده است. کیفیت بالای تدریس در این دانشگاه مثال زدنی است. همچنین، دانشگاه میلان پل ارتباطی دانشجویان با دنیای اقتصاد بوده و در زمینه ی اقتصادی- اجتماعی بسیار فعال است. علاوه بر این، از بین 21 موسسه ی معتبری که جزء لیگ دانشگاه های تحقیقاتی اروپا هستند، نام دانشگاه میلان نیز به چشم می خورد.

دانشگاه پیزا

دانشگاه پیزا با 20 دپارتمان و مراکز تحقیقاتی در زمینه ی مهندسی، پزشکی، دامپزشکی، کشاورزی و فیزیک، جزء دانشگاه های معتبر بین المللی ایتالیا می باشد. رتبه ی کشوری این دانشگاه 6 و رتبه ی جهانی آن 253 می باشد. دانشگاه پیزا رشته هایی مانند مهندسی کامپیوتر، مهندسی هسته ای، مهندسی مواد، مهندسی هوافضا، اقتصاد و علوم داده ها را به زبان انگلیسی ارائه می دهد.

دانشگاه ویتا سالوت سن رافائل

دانشگاه ویتا سالوت سن رافائل نیز یکی از دانشگاه های معتبر ایتالیا در شهر میلان است. دانشکده های موجود در این دانشگاه شامل دانشکده پزشکی، دانشکده فلسفه و دانشکده روانشناسی می باشند. همچنین، وجود یک مرکز تحقیقاتی و یک پارک علمی، باعث ارتباط نزدیک و تعامل دانشجویان با یکدیگر شده است.

بورسیه تحصیلی

یکی از عوامل تاثیرگذار در جذب دانشجویان به دانشگاه های معتبر بین المللی ایتالیا، اخذ بورسیه تحصیلی می باشد. بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان تمامی مقاطع امکان پذیر بوده و مدت زمان آن 3 تا 9 ماه است. برنامه های بورسیه تحصیلی در دانشگاه های پلی تکنیک میلان، پادوآ و دیگر دانشگاه های ایتالیا وجود دارد که هزینه ی این بورسیه ها حدود 6 تا 12 هزار یورو می باشد.
تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا و گرفتن مدرک معتبر همیشه دغدغه بسیاری از متقاضیان ویزای دانشجویی است. اگر شما هم قصد تحصیل در خارج از کشور را دارید ، کشور ایتالیا به دلیل هزینه مناسب و تحصیل با کیفیت، مقصد خوبی برای شماست.در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام