اقامت, پذیرش تحصیلی, فرانسه, فرانسه, فرانسه, فرانسه, وقت سفارت, ویزا

دانشگاه های بین المللی فرانسه چگونه است؟

دانشگاه های بین المللی فرانسه چگونه است؟

تحصیل در فرانسه به دلیل کیفیت سیستم آموزشی و شرایط تحصیل رایگان همواره مورد علاقه بسیاری از افراد از سراسر جهان بوده است و هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر جهان برای تحصیل به این کشور می آیند. دانشگاه های بین المللی فرانسه جزو موسسه آموزش عالی شناخته شده و مهم در اتحادیه اروپا و جهان بوده اند و بسیاری از آنها شهرت جهانی دارند.

کارشناسان ما در ویزامون تلاش کرده اند تا باطلاعاتی درباره دانشگاه های فرانسه در اختیار شما مخاطبان گرامی قرار دهند. اگر پس از مطالعه مقاله دانشگاه های فرانسه برای شما سوال و یا نکته ای پیش آمد می توانید از طریق تماس با مشاورین مجرب این موسسه مشاوره تلفنی رایگان بگیرید.

رشته ها و گرایش های تحصیلی محبوب دانشگاه های بین المللی فرانسه

رشته ها و گرایش های تحصیلی محبوب دانشگاه های فرانسه همواره مورد توجه علاقه مندان به تحصیل در این کشور قرار می گیرد ; رشته هایی از قبیل فیزیک هسته ای، هوانوردی و … در این کشور محبوبیت خاصی دارند. این کشور دارای فناوری های برتر فراوانی نیز هست. یکی از دلایل پرطرفدار بودن این رشته ها همین پیشرفته بودن فرانسه است. زبان، آموزش، هنر، پزشکی، تاریخ و حقوق از جمله رشته های پرطرفدار دیگر در فرانسه است.
دانشگاه های بین المللی فرانسه هر ساله تعداد زیادی دانشجوی علاقه مند می پذیرد. ورود به این دانشگاه ها یا از طریق آزمون ورودی خود دانشگاه یا از طریق آزمون های استاندارد GRE، GMAT یا LSAT صورت می گیرد. متقاضی غیر بومی جهت پذیرش در دوره های تحصیلی باید آزمون مهارت زبان بدهد. امکانات متعدد و سبک مدرک فرانسه به گونه ای است که افراد بسیاری به تحصیل در آنجا علاقه مند هستند. آمادگی جهت پاسخ به این آزمون ها برای دانشجو ضروری است.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های بین المللی فرانسه

دانستن شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های فرانسه ضروری است. ابتدا لازم است متقاضی درخواست اولیه خود را در خصوص تحصیل در دانشگاه مورد نظرش از طریق وب سایت آن دانشگاه به فرانسه ارسال کند. توجه داشته باشید که باید کشور فعلی محل اقامت شما در لیست برنامه CEF فرانسه باشد. خوشبختانه ایران یکی از کشورهای موجود در آن لیست است. از اواسط ماه آوریل دانشگاه های بین المللی فرانسه درخواست های پذیرش را قبول می کنند. لازم است که در این باره حتما زود اقدام کنید. اگر گمان می کنید که ممکن است درخواست شما در یک دانشگاه پذیرفته نشود به چند دانشگاه درخواست بفرستید.

هزینه زندگی دانشجویی در شهرهای فرانسه

بد نیست بدانید که هزینه زندگی دانشجویی در شهرهای فرانسه به چه صورت است. بدیهی است که بسیاری از داوطلبان دانشگاه های بین المللی فرانسه دغدغه فراهم کردن بودجه تحصیلی را دارند. آلمان، ترکیه و فرانسه از جمله کشور های محبوب به عنوان مقصد تحصیلی هستند. این کشورها برای تحصیل هزینه های کمی دریافت می کنند. برعکس این کشور ها، آمریکا و انگلیس هزینه های کلانی را برای تحصیل تعیین می کنند.
درست است که میزان شهریه دانشگاه در این کشورها کم است؛ اما نمی توانیم از هزینه های زندگی در این کشورها چشم پوشی کنیم.
دانشگاه های بین المللی این کشور برای دانشجو شرایط مختلفی را جهت کسب درآمد مهیا می کند. اگر ویزای تحصیلی فرانسه داشته باشید می توانید به انجام کار دانشجویی بپردازید. میزان این کار در هفته حداکثر بیست ساعت یعنی چیزی حدود 964 ساعت در سال است. در فاصله زمانی دوشنبه تا جمعه می توانید حداکثر در روز 4 ساعت کار کنید و درآمد داشته باشید.

محاسن و معایب تحصیل در فرانسه

محاسن و معایب تحصیل در فرانسه بسیار گسترده و گوناگون است. دانشگاه های بین المللی فرانسه در مقایسه با سایر دانشگاه ها ارزان تر هستند. هزینه مسکن و حمل و نقل نیز در فرانسه کم است. در کنار این ارزانی فرانسه دارای بازار کار بینظیری نیز هست. لازم ب ذکر است برخی رشته های موجود در فرانسه به طور خصوصی ارائه می شوند و هزینه های بالایی دارند.
این موارد برای کسی که قصد تحصیل در این دانشگاه ها را دارد بسیار مهم و قابل توجه است. شخصی که قصد تحصیل در کشوری دیگر را دارد باید هیچ دغدغه ای جز تحصیل نداشته باشد. حمایت دانشگاه از دانشجو و وجود کار دانشجویی و شرایط مساعد کشور همه در آسودگی دانشجو نقش دارد.
معایب تحصیل در دانشگاه های بین المللی فرانسه نیز قابل توجه است. درست است که در بسیاری از دانشگاه ها به زبان انگلیسی تدریس می کنند؛ اما از جهت دیگر بومیان فرانسه تنها به زبان فرانسوی صحبت می کنند. اگر دانشجو به این زبان مسلط نباشد در آینده به مشکل خواهد خورد.

کمک هزینه های تحصیل در دانشگاه های بین المللی فرانسه برای دانشجویان خارجی

کمک هزینه های تحصیل در دانشگاه های بین المللی فرانسه برای دانشجویان خارجی هم وجود دارد. برخی از دانشگاه های بین المللی این کشور وام های گوناگونی را در اختیار دانشجو قرار می دهند. از سوی دیگر مراکز و موسساتی نیز وجود دارد که اقدام به بورسیه دانشجو می کنند. رعایت شرایط این مراکز سبب می شود که دانشجویان تحت حمایت مالی قرار بگیرند. معمولا دانشگاه ها در مراتب علمی بسیار بالا بورسیه انجام می دهند. اگر خواهان دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد هستید، این امر تنها از طریق موسسات موجود در فرانسه امکان پذیر است. مزایای متعدد دانشگاه های بین المللی سبب شده است که این کشور مقصد تحصیلی محبوبی به نظر بیاید.
اگر در پایان مطالعه این مقاله سوال یا نکته ای در مورد دانشگاه های فرانسه دارید می توانید در قسمت پرسش و پاسخ مطرح کنید تا مشاوران ویزامون در سریعترین زمان ممکن به شما پاسخ دهند.شما همچنین میتوانید از طریق تماس با کارشناسان مجرب ما مشاوره رایگان دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام