ویزا

تحصیل در مدارس کانادا

تحصیل در مدارس کانادا

کانادا یکی از ثروتمندترین کشور های جهان است و به دلیل دستاوردهای عالی در زمینه آموزشی در رتبه سوم بهترین کشور جهان از نظر کیفیت آموزش قرار می دهد. تحصیل در مدارس کانادا امکانات زیادی را برای دانش‌آموزان فراهم نموده و محیط بهتری را برای فرزندان ما ایجاد کرده اند.

فهرست مطالب

به همین دلیل، انتخاب کانادا به عنوان یک مقصد آموزشی برای کودکان یکی از بهترین راه ها برای آماده سازی آنها برای ورود به مقاطع  عالی است. مهاجرت تحصیلی یکی از گزینه های معتبری است که بسیاری از متقاضیان آن را برای مهاجرت به کانادا انتخاب می کنند. 
یکی دیگر از مزایای تحصیل فرزندان در کانادا این است که والدین می توانند خودشان در کنار فرزندان خود باشند و اقامت کانادا را دریافت کنند. از جمله مواردی که در این مقاله به آن میپردازیم شامل شرایط تحصیل کودکان در کانادا، هزینه تحصیل و زندگی، چگونگی پذیرش در مدارس مختلف و … است .
در این مقاله اطلاعات مفیدی را در مورد پذیرش کودکان در کانادا برای شما مخاطبان گرامی گردآوری کرده ایم. امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات لازم را در مورد شرایط تحصیل کودکان در کانادا کسب نمائید.
شما عزیزان می توانید سوالات خود را در این زمینه با تماس با مشاوران مجرب موسسه ویزامون مطرح کنید و پاسخ سوالات خود را به صورت رایگان دریافت کنید.

شرایط تحصیل در مدارس کانادا

کانادا کشوری است که همه ساله پذیرای مهاجران زیادی از کشورهای مختلف جهان به ویژه ایران برای تحصیل در مقاطع مختلف می باشد. به همین علت برنامه های آموزشی متنوعی برای کودکانی که مایل به تحصیل در کانادا هستند وجود دارد. بنابراین، به عنوان والدین فرزندان، باید برنامه ها را به طور کامل و بررسی کنید تا ببینید کدام یک برای فرزندتان بهتر است.
متقاضیان برای تحصیل در مدارس کانادا باید نامه پذیرش از مدرسه مورد نظر خود داشته باشند. شایان ذکر است که اگر والدین فرزندان قبلاً در کانادا بوده و دارای مجوز کار یا تحصیل در کانادا باشند، می توانند بدون مجوز در کانادا تحصیل کنند. به طور کلی سیستم آموزشی در مدارس کانادا از دو شکل خصوصی و دولتی تشکیل شده است.
مدارس دولتی در درجه اول برای شهروندان کانادایی هستند و  پذیرش دانش آموزان خارجی بسیار محدود است. تحصیل در این مدارس برای شهروندان کانادایی و کسانی که قبلاً در کانادا زندگی می کنند رایگان است، اما مدارس خصوصی در کانادا، مانند سایر کشورها، سالانه هزینه تحصیلی دریافت می کنند.
برای ثبت نام در مدارس کانادا هیچ مدرکی دال بر مهارت زبان (انگلیسی و فرانسوی) نیاز نیست و در صورت لزوم دوره های زبان برای دانش آموزان خارج از کشور ارائه می شود.

شرایط پذیرش برای مدارس کانادا شامل موارد زیر است:

  • شما باید حداقل 10 سال سن داشته باشید
  • حمایت مالی کافی والدین برای پرداخت هزینه های مدرسه به مدت یک سال و پوشش هزینه های زندگی کودکان در کانادا
  • معرفی قیم یا Custodian در کانادا

مقاطع تحصیلی در مدارس کانادا

مدارس در سیستم آموزشی کانادا به دو مقطع تحصیلی تقسیم میشوند:
آموزش ابتدایی: دوره ابتدایی از مهدکودک یا کلاس اول (از 6 تا 7 سال) شروع می شود و تا سال هشتم (از 13 تا 14 سال) ادامه می یابد. سال تحصیلی بعدی معمولاً از سپتامبر تا ژوئن ادامه دارد.
آموزش متوسطه: تحصیل در مدارس متوسطه کانادا از کلاس نهم (سنین 14-15) شروع می شود و تا کلاس 12 (سنین 17-18) ادامه دارد.

انواع مدارس در کانادا

کانادا یکی از بهترین سیستم های آموزشی در جهان را دارد که از نظر سطح علمی از اعتبار بالایی برخوردار است. به طور کلی، مدارس کانادا به سه دسته تقسیم می شوند. مدارس دولتی، مدارس خصوصی و مدارس شبانه روزی. هر کدام از این مدارس، ویژگی های خاص خود را دارند و در مقاطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان دانش آموز می پذیرند  در ادامه به تفصیل توضیح خواهیم داد.

مدارس دولتی کانادا

تحصیل در مدارس دولتی کانادا برای فرزندان شهروندان یا افراد دارای اقامت دائم این کشور رایگان است، اما دانشجویان خارجی برای تحصیل در مدارس دولتی کانادا باید شهریه بپردازند. بودجه این مدارس از طریق فدرال تامین و توسط قوانین استانی اداره می شوند. هر مدرسه دولتی بسته به امکانات شرایط خاصی برای یادگیری در مدارس دارد. کانادا تحویل می دهد و بر اساس این رتبه بندی شکل می گیرد. 

مدارس خصوصی در کانادا

مدارس خصوصی در کانادا نوع دیگری از مدارس روزانه در این کشور هستند که هم از نظر ساختار و هم از نظر سیستم آموزشی با مدارس دولتی تفاوت اساسی دارند. تفاوت اصلی بین مدارس خصوصی در کانادا و مدارس دولتی هزینه تحصیل و فعالیت های فوق برنامه آنها است.فرقی ندارد شهروند کانادا باشید ویا کارت اقامت دائم داشته باشید برای فرستادن فرزندان خود به مدارس خصوصی یا غیرانتفاعی در کانادا، باید شهریه بپردازید.
هر یک از مدارس خصوصی در کانادا بسته به استان و موسسات، فلسفه آموزشی خاص خود را دارند . به عنوان مثال برخی از این موسسات بر هنر و موسیقی تمرکز دارند، در حالی که برخی دیگر بر تقویت مهارت های هوش اجتماعی تاکید دارند.

مدارس شبانه روزی در کانادا

مدارس شبانه روزی در کانادا مدارسی هستند که دانش آموزان در طول سال تحصیلی در آنها می مانند و دانش آموزان معمولاً فقط در تعطیلات آخر هفته یا تعطیلات پایان سال به خانه باز می گردند.
از مهمترین مزیت مدارس شبانه روزی در کانادا میتوان به ، تقویت زندگی گروهی و بالا بردن سطح سازگاری و زندگی اجتماعی اشاره کرد. دانش آموزان این گونه مدارس برای زندگی در جامعه آماده می شوند و زندگی گروهی را با همه الزامات و محدودیت های آن می شناسند.دانش آموزان در این موسسات آموزشی می توانند از امکاناتی مانند بیمه، سالن های اقامت، امکانات آبگرم، ورزش، هنر و فعالیت های فوق العاده بهره مند شوند.
لازم به ذکر است که مدارس شبانه روزی خصوصی دارای امکاناتی مانند فعالیت های بعد از برنامه و ورزش، غذای گرم و بسیاری از امکانات دیگر مانند خوابگاه، بیمه دانش آموزی و هزینه قیم قانونی هستند (استاد راهنما) برای دانشجویان بین المللی است.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی مدارس کانادا

  • دریافت نامه پذیرش تحصیلی از یکی از مدارس کانادا
  • واریز شهریه های معین به حساب مدرسه
  • دریافت مجوز تحصیل از مدرسه
  • ایجاد پروفایل و درخواست ویزای تحصیلی
  • مراجعه به سفارت کانادا در کشور های همسایه جهت انگشت نگاری
  • دریافت ویزای کانادا و مجوز تحصیل
  • درخواست جهت دریافت ویزای برای والدین یا ویزا همراه پس از دریافت ویزا دانش آموز

زمان شروع سال تحصیلی در کانادا  

سال تحصیلی در کانادا معمولاً در هفته اول سپتامبر شروع و تا پایان ژوئن به طول می انجامد و به سه ترم تقسیم می‌شود. مدارس محدودی وجود دارد که که سال تحصیلی برخی از آنها از اواسط آگوست شروع و تا اواخر می ادامه دارد.
مدرسه تاریخ تعطیلات مدرسه را از قبل اعلام می کند تا والدین زمان کافی برای برنامه ریزی تعطیلات خانوادگی در تعطیلات رسمی مدرسه داشته باشند.

ساعات آموزشی تحصیل در مدارس کانادا

مدارس ابتدایی کانادا معمولا از ساعت 8:30  صبح آغاز و تا ساعت 3 یا 3:30  بعد از ظهر با یک ساعت ناهار ادامه می یابد . معمولاً دو وقفه 15 دقیقه ای بین کلاس ها وجود دارد که به دانش آموزان اجازه می دهد تا استراحت کنند . در دبیرستان ها معمولا ساعت کاری از  8:30 صبح تا 14:30 است.
فعالیت های فوق برنامه و ورزشی برای بعد از ساعات مدرسه برنامه ریزی می شوند. کلاس های مدارس دولتی از دوشنبه تا جمعه است و در روزهای شنبه و یکشنبه مدارس تعطیل میباشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام