اقامت, پذیرش تحصیلی, فرانسه, فرانسه, فرانسه, فرانسه, وقت سفارت

بورسیه تحصیلی فرانسه چگونه است؟

بورسیه تحصیلی فرانسه چگونه است؟

شرایط عمومی بورسیه تحصیلی فرانسه همواره مورد بحث و جست و جوی بسیاری از افراد قرار می گیرد. جالب است بدانید که بورسیه های متعدد و گوناگونی برای دانشجویان وجود دارد. به طور کلی بورسیه شدن توسط یک کشور سبب می شود که فرد مورد حمایت علمی و مالی قرار بگیرد.موضوع بورسیه در بین دانشجویان بسیار مورد توجه قرار گرفته است به همین دلیل ویزامون مقاله ای در این زمینه به رشته تحریر درآورده است. توصیه می کنیم مقاله زیر را بخوانید و در صورت داشتن هر گونه سوال با ما تماس بگیرید.

بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد بیشتر از مقاطع دیگر است. همه بورسیه ها شرایط مخصوصی دارند؛ در صورتی که فرد دارای آنها باشد بورسیه می شود. شرایط عمومی بورسیه تحصیلی فرانسه مربوط به سن، نمرات و سطح علمی دانشجو است. تمام این موارد بر روی نوع بورسیه و میزان آن موثر است.
بورسیه تمامی هزینه های خورد و خوراک و تحصیل دانشجو را جوابگو است. در برخی بورسیه ها جنسیت و ملیت افراد هم مهم و مورد توجه قرار می گیرد. بورسیه تحصیلی فرانسه انواع مختلفی دارد و فرد باید به هدف شخصی و نوع دانشگاه خود توجه کند. امکان تحصیل در فرانسه در دو زبان انگلیسی و فرانسوی وجود دارد؛ ولیکن با توجه به تعصب فرانسوی ها بهتر است برای تحصیل اقدام به یادگیری زبان فرانسوی کنید. جالب است بدانید پس از اینکه دانشجو موفق به کسب مدرک B2 فرانسوی شود می تواند رایگان تحصیل کند.

انواع بورسیه تحصیلی فرانسه

بورسیه تحصیلی فرانسه دو نوع مختلف دارد، که بسیار مهم و قابل توجه است. با توجه به مقطع تحصیلی و نهاد بورس دهنده این تقسیم بندی انجام شده است.

1. بورسیه ای که از سمت دانشگاه برای دانشجو وضع می شود:

این نوع بورسیه تحصیلی فرانسه مخصوص دانشجویان مقطع دکتری است. فقط دانشجویانی که در مقطع دکتری دانشگاه های فرانسه تحصیل می کنند می توانند از این بورس استفاده کنند. سایر دانشجویان در سایر مقاطع شامل این نوع از بورسیه نمی شوند. جالب است بدانید که گرفتن این بورسیه برای دانشجویان خارجی بسیار آسان و امکان پذیر است. دریافت بورسیه در مقطع دکتری سبب می شود که دانشجو به طور رایگان به تحصیل در فرانسه بپردازد.

2. بورسیه ای که از طریق نهادها و موسسه های خاص ارائه می گردد:

نهاد ها و موسسات در فرانسه برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد امکان تحصیل رایگان فراهم می کنند. بورس تحصیلی فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد توسط موسسات انجام می شود. این بورسیه ها مستقیم توسط دانشگاه ارائه نمی شود؛ بلکه از طریق نهادهای خاص، پژوهشکده ها و شرکت های خصوصی موجود در فرانسه ارائه می شود. هر کدام از این نهاد ها و موسسات و شرکت های خصوصی شرایط خاصی را در جهت بورسیه دانشجو قرار می دهند. نکته مهم این است که تمامی این مرکزها امکان تحصیل از نظر مالی را برای دانشجویان فراهم می کنند.

امکان تحصیل رایگان در فرانسه وجود دارد یا خیر؟

امکان تحصیل رایگان در فرانسه وجود دارد یا خیر؟ چگونه می شود به طور رایگان در فرانسه تحصیل کرد؟ این ها سوالاتی است که ممکن است برای هر دانشجویی پیش بیاید. تحصیل رایگان در فرانسه وجود دارد. فرانسه در بین دانشجویان بین الملل از جمله مقاصد محبوب برای تحصیل است. با اینکه هزینه تحصیلی در فرانسه ارزانتر از سایر کشورها است اما امکان تحصیل رایگان نیز وجود دارد. با آماده کردن یک رزومه تحصیلی عالی می توانید به تحصیل رایگان در فرانسه بپردازید. بورسیه تحصیلی فرانسه با توجه به شرایط فرد متفاوت است.
به طور کلی کمک هزینه های متعدی به دانشجویان بین المللی تعلق می گیرد. نمونه آنها همان وام هایی است که دانشگاه به دانشجو می پردازد. بورسیه تحصیلی فرانسه تنها با رعایت برخی نکات برای همه افراد امکان پذیر است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه

اگر قصد تحصیل و بورسیه در فرانسه را دارید؛ حتما به مدارک مورد نیاز برای اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه توجه کنید. مدارک مورد نیاز برای گرفتن بورسیه در فرانسه شامل موارد زیر است:
  1. مدرک های تحصیلی گذشته و مقاطع قبلی و ریز نمراتی که تایید شده، مورد نیاز است.
  2. نیاز به یک گواهی نامه از مدرک زبان نیز می باشد. مدارکی از قبیل مدرک B2 زبان فرانسوی یا IELTS 7 زبان انگلیسی.
  3. از مدارک پژوهشی مختلفی که دانشجو دارد باید گواهی وجود داشته باشد. کنفرانس ها، مدارک مقاطع تحصیلی، سمینارها و سایر فعالیت های تحقیقاتی با مدرک نیاز است.
  4. اگر دانشجو سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی خود داشته باشد خوب است که ارائه نماید.
توجه داشته باشید که همه این موارد باید در ابتدا به درستی ترجمه شوند. لازم است که پس از ترجمه توسط وزارت دادگستری و وزارت خارجه تایید شوند. برای دریافت بورسیه تحصیلی فرانسه باید مراحل متعددی را طی کنید. پس از ترجمه تمام مدارک مورد نیاز، باید آنها را به کمیسیون تعیین بورسیه دانشگاه مورد نظر خود بفرستید. تمام مدارک ارسال شده توسط شما در یک جلسه بررسی می شود و اگر واجد شرایط مورد نیاز باشید انتخاب می شوید.
فرانسه به دلیل قرار گرفتن در اروپا می تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت و تحصیل افراد باشد. دانشگاه های این کشور به دلیل سطح علمی بالا  می توانند گزینه مناسبی برای افرادی باشد که قصد تحصیل در دانشگاه های سطح اول را دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه تحصیلی فرانسه و مهاجرت تحصیلی به سایر کشورها با مشاورین ما در ویزامون تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. همچنین می توانید سوالات خود را در مورد بورسیه تحصیلی فرانسه در قسمت نظرات این مقاله مطرح کنید تا کارشناسان مجرب ما در کوتاه ترین زمان ممکن به آنها پاسخ دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام