اقامت, ایتالیا, ایتالیا, ایتالیا, ایتالیا, پذیرش تحصیلی, وقت سفارت, ویزا

بورسیه تحصیلی ایتالیا

بورسیه تحصیلی ایتالیا

بورسیه تحصیلی ایتالیا یکی از مهمترین انگیزه ها برای تحصیل در ایتالیا به شمار می رود. بورسیه های متنوعی که در سیستم آموزشی ایتالیا موجود می باشند، کمک کرده اند تا حتی افرادی که بضاعت مالی چندان مناسبی ندارند نیز بتوانند به تحصیل در ایتالیا امیدوار باشند. در کل هزینه های تحصیل در ایتالیا به نسبت سایر کشورهای اروپایی کمتر است، اما باز هم ممکن است پرداخت هزینه های موجود برای برخی از افراد امکان پذیر نباشد.

باید این موضوع را هم مد نظر داشت که استفاده از بورسیه تحصیلی ایتالیا برای همه افراد امکان پذیر نمی باشد. کسب امتیاز بالا در پایه های تحصیلی مختلف می تواند زمینه را برای دریافت بورسیه تحصیلی در ایتالیا فراهم نماید. معمولا بورسیه های تحصیلی مدت زمان مشخصی دارند و نمی توان چندین سال متوالی از آنها استفاده کرد. بورسیه های تحصیلی علاوه بر اینکه فرد را از پرداخت شهریه معاف می کنند، مقداری پول را نیز در اختیار فرد برای پرداخت هزینه خوابگاه و سایر هزینه های جانبی تحصیل قرار می دهند. اگر می خواهید با انواع بورسیه های تحصیلی در ایتالیا آشنا شوید با ویزامون تا پایان این مقاله همراه باشید

انواع بورسیه تحصیلی ایتالیا

بورسیه تحصیلی ایتالیا بسیار متنوع بوده و همین تنوع باعث شده تا افراد زیادی تمایل پیدا کنند ایتالیا را برای تحصیل انتخاب کنند. در ادامه برخی از رایج ترین و مهمترین بورسیه های ایتالیا را معرفی خواهیم کرد. در صورت نیاز و داشتن شرایط لازم می توانید از این بورسیه ها بهره مند شوید.

بورسیه مربوط به دانشگاه بولونیا

مبلغ بورسیه تحصیلی که دانشگاه بولونیا برای افراد مختلف در نظر گرفته، ۱۱.۰۵۹ یورو می باشد. این بورسیه معمولا برای دانشجویانی در نظر گرفته می شود که قصد دارند در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد تحصیل خود را ادامه دهند. مزیت بورسیه بولونیا این است که علاوه بر پرداخت مبلغی که اعلام شد، دانشجویان از پرداخت شهریه نیز معاف می شوند.

بورسیه دانشگاه پادووا

بورسیه تحصیلی که توسط دانشگاه پادووا به دانشجویان منتخب داده می شود، می تواند کمک کند تا حتی ضعیف ترین افراد هم از نظر مالی بتوانند از مزایای این دانشگاه برای تحصیل بهره مند شوند. بدین ترتیب حتی افرادی که بضاعت مالی خیلی عالی ندارند نیز می توانند به تحصیل در ایتالیا و حتی دانشگاهی مثل پادووا امیدوار باشند.

بورسیه دانشگاه بوکونی

بورسیه تحصیلی کشور ایتالیا برای دانشجویانی که ایتالیایی نیستند، بسیار مفید و کاربردی است. دانشگاه بوکونی یکی از ارائه دهندگان بورسیه تحصیلی به دانشجویان خارجی می باشد. افرادی که در حال تحصیل در سال اول کارشناسی یا کارشناسی ارشد هستند می توانند از این بورسیه بهره مند شوند. برای مقطع لیسانس 12000 یورو و برای فوق لیسانس 13000 یورو در نظر گرفته شده است. معافیت از شهریه را نیز باید به این مبلغ اضافه کرد.
بورسیه دولت ایتالیا، بورسیه دانشگاه پلی تکنیک تورین، بورسیه دانشگاه پلی تکنیک میلان و… از دیگر بورسیه های تحصیلی ایتالیا به شمار می روند.

امکان تحصیل رایگان در ایتالیا وجود دارد یا خیر

تحصیل در ایتالیا به صورت رایگان موضوعی است که شاید بسیاری از افراد به دنبال آن باشند. آیا چنین چیزی امکان پذیر است؟ قطعا جواب منفی است زیرا در ایتالیا نیز مانند اغلب کشورهای اروپایی برای تحصیل در دانشگاه باید هزینه ای پرداخت شود. البته این موضوع را باید مد نظر داشت که هزینه های تحصیل در ایتالیا نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار کمتر می باشند. به علت مناسب بودن هزینه ها باعث شده تا افراد زیادی از اقصی نقاط دنیا به دنبال ادامه تحصیل در کشور ایتالیا باشند.
بورسیه تحصیلی ایتالیا تنها راهی است که می تواند به صورت مقطعی فرد را از پرداخت شهریه معاف کند. افرادی که موفق به دریافت بورسیه تحصیلی بشوند، می توانند برای یک الی دو سال از پرداخت شهریه معاف شوند. بدین ترتیب افرادی که قصد دارند تحصیل رایگان در ایتالیا را تجربه کنند، قطعا باید به دنبال استفاده از بورسیه تحصیلی در ایتالیا باشند.

مدارک مورد نیاز برای بورسیه تحصیلی ایتالیا

بهره مندی از بورسیه تحصیلی نیاز به یک سری مدارک دارد. اطلاع داشتن از مدارک کمک می کند تا افراد بتوانند آنها را آماده کرده و در مواقع نیاز به دانشگاه محل تحصیل ارائه نمایند. مدارکی که برای دریافت بورسیه تحصیلی نیاز بوده به راحتی قابل تهیه کردن هستند و مدارک خیلی خاصی محسوب نمی شوند. در ادامه بیشتر با این مدارک آشنا خواهیم شد.
  • ترجمه رسمی شناسنامه »»» ترجمه باید توسط مراجع مربوطه و به زبان ایتالیایی انجام شود.
  • ترجمه از همه صفحات شناسنامه پدر »»» در صورتی که پدر فرد در قید حیات نباشد، گواهی فوت جایگزین شناسنامه پدر است.
  • کپی از فیش حقوقی پدر و مادر »»» بهتر است کپی از آخرین فیش حقوقی باشد.
  • تکمیل فرم بورسیه و ارسال آن به واحد مربوطه
  • ترجمه مدارک تحصیلی و ارائه آنها »»» ریز نمرات را نیز باید به مدارک تحصیلی خود اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام