آمریکا, آمریکا, اقامت, ویزا

بررسی کامل ویزا دانشجویی آمریکا و گرفتن آن

بررسی کامل ویزا دانشجویی آمریکا و گرفتن آن

یکی از کشور هایی که اکثریت مردم کشور های مختلف جهان قصد مهاجرت به آن را دارند، کشور آمریکا می باشد. حال کشور آمریکا شرایط مختلفی را برای مهاجران در نظر گرفته که یکی از بهترین آن ها گرفتن ویزا دانشجویی آمریکا می باشد. این ویزا از مزایای بسیار زیادی بهره مند بوده و همین مسئله تاثیر زیادی را در شهرت آن داشته است. از این رو پیشنهاد می کنیم تا افراد دانشجو حتما اطلاعاتی را در رابطه با این ویزا داشته باشند.

در سال های اخیر موسسات بسیار زیادی در سراسر کشور ایران به ارائه ویزا دانشجویی آمریکا از روش های مختلف پرداخته اند. این مراکز توانسته اند تا کنون موفقیت های زیادی را در عرصه گرفتن ویزا دانشجویی آمریکا به دست آورند. اگر شما نیز قصد کمک گرفتن از موسسات مهاجرتی معتبر را دارید، نیاز دارید تا اطلاعات زیادی را پیرامون این نوع ویزا داشته باشید. داشتن این اطلاعات موجب می شود تا شرایط گرفتن ویزا برای شما عزیزان بسیار راحت تر باشد.در صورت داشتن هرگونه سوال و یا ابهامی میتوانید از کارشناسان مجرب ما در ویزامون راهنمایی و مشاوره رایگان دریافت نمائید.

چگونه ویزای تحصیلی آمریکا بگیریم؟

کشور آمریکا شرایط مختلفی را برای اعطای ویزا دانشجویی آمریکا وضع کرده است. لازم به ذکر است که برخی از مسئولین این کشور برای سخت تر کردن شرایط، قوانینی را در نظر گرفته اند. اما این قوانین برای ویزا تحصیلی آمریکا تاثیر زیادی را نداشته است. نیاز است که بدانید اگر شرایط اخذ ویزا تحصیلی این کشور را داشته باشید، قطعا گرفتن این ویزا دور از انتظار نخواهد بود. از این رو در ابتدا باید از شرایط اصلی تعیین شده از سوی کشور آمریکا مطلع باشید. این مسئله موجب خواهد شد تا اخذ ویزا به روش راحت تری انجام بگیرد.

شانس گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا

در سال های گذشته، مسئولین مربوط به سازمان های مهاجرتی آمریکا، به ممنوع کردن مهاجرت مردم بسیاری از کشور های مسلمان از جمله ایران پرداخته بودند. لازم به ذکر است که در زمان ممنوعه نیز مهاجرت کشور های ممنوعه متوقف نشد و با سخت گیری هایی انجام می گرفت. اما با تغییر مسئولین این کشور، مسیر مهاجرت به آمریکا آسان تر شد. البته این مسئله بدین معنا نبوده که مهاجرت به آمریکا راحت می باشد. بلکه تنها مسیر مهاجرت به این کشور برای تمامی ایرانیان فراهم شده است.
در مصاحبه ای که با آفیسر مربوطه انجام می دهید سوالات متنوعی از شما پرسیده خواهد شد. توجه داشته باشید که در صورت اشتباه در پاسخگویی ممکن است از گرفتن این ویزا دانشجویی آمریکا بمانید. هر چند شرایط سیاسی کشور ایران و روابط کشورمان با کشور آمریکا مطلوب نیست، اما اگر آفیسر مربوط شایستگی ممکن را در شما ببیند قطعا مجوز مربوطه را صادر خواهد کرد. علاوه بر این موضوع باید اسناد و مدارک مختلفی را به آفیسر مربوطه ارائه دهید تا بتوانید اثبات کنید که پس از تحصیل به کشور مبدا خود باز می گردید.

تبدیل ویزای دانشجویی به اقامت دائم آمریکا

بسیاری از افرادی که به دریافت ویزا دانشجویی آمریکا می پردازند پس از مدتی علاقه مند به حضور در این کشور می شوند. به همین منظور نیز کشور آمریکا شرایط مختلفی را در نظر گرفته تا خواسته این افراد را بر طرف سازد.
یکی از روش های تبدیل ویزای دانشجویی به اقامت دائم آمریکا، استفاده از روش OPT می باشد. افرادی که دارای مدرک لیسانس به بالا هستند امکان استفاده از این شرایط را دارند. این افراد می توانند تا مدت زمان 12 ماه پس از فارغ التحصیلی در خاک آمریکا بمانند و به جستجو کار بپردازند. شرط گرفتن این اقامت داشتن مدرک تحصیلی آمریکا یا سپری کردن یک سال از عمر خود در این کشور می باشد. این روش مربوط به ویزا F1 می باشد.
علاوه بر روش ذکر شده، کشور آمریکا روش های دیگری را نیز برای تبدیل ویزا دانشجویی آمریکا به اقامت دائم در نظر گرفته است. برخی از این روش ها شامل گرین کارت، اسپانسرشیپ، H-1B، ازدواج، استخدام در ارتش و … می باشد. شما می توانید با بررسی بهتر این روش ها به مهاجرت راحت تر خود به این کشور بپردازید.

ویزای تحصیلی آمریکا به همراه بورس تحصیلی

همان طور که می دانید، اکثریت مردم جهان به دنبال اخذ ویزا دانشجویی آمریکا هستند. اما لازم است که بدانید تحصیل در کشور آمریکا به عنوان تحصیلی پرخرج شناخته شده و نیاز به پرداخت هزینه های زیادی می باشد. از این رو کشور آمریکا، بورسیه تحصیلی را برای مهاجران در نظر گرفته است. شما با دریافت بورسیه تحصیلی دیگری نیازی به پرداخت هزینه مسکن، هزینه های مربوط به محل تحصیلی، کتاب، و … نخواهید داشت. لازم به ذکر است که بورسیه های تحصیلی اعطا شده از سوی آمریکا دارای تنوع زیادی می باشد. هر چند گرفتن این بورسیه نیز شرایط خاص خود را دارد. معدل بالا، رزومه بسیار قوی، مدارک تحصیلی معتبر، تسلط کامل به زبان انگلیسی و برخی موارد دیگر از شرایط مهمی هستند که برای ارائه بورسیه مورد بررسی قرار می گیرند.

 ویزای تحصیلی آمریکا و کار دانشجویی

افرادی که به گرفتن ویزا دانشجویی آمریکا می پردازند، معمولا بر روی ویزای آن ها مجوز کار پاره وقت داده می شود. اغلب افرادی که زبان انگلیسی بهتری دارند، می توانند از شغل های بسیار بهتری نیز بهره مند شوند. همچنین این افراد نیازی به مراجعه به اداره کار آمریکا ندارند.
در مقطع لیساس دانشجویان مجوز 10 ساعت فعالیت، در مقطع فوق لیسانس مجوز 20 ساعت فعالیت و در مقطع دکتری مجوز 30 ساعت فعالیت را دارند. شما با فعالیت در کنار تحصیل می توانید بسیاری از هزینه های مختلف خود را مورد پوشش قرار دهید.

ویزای تحصیلی آمریکا و بررسی ویزای همراه

از آن جایی که کشور آمریکا دارای بهترین نظام آموزشی می باشد، اکثریت افرادی که قصد تحصیل در این کشور را دارند به دنبال راهی هستند تا همراه خود را نیز برای تحصیل یا کار به این کشور ببرند. ویزای همراه برای دارندگان ویزا M  وF صادر می گردد و مدت زمان لازم برای اخذ ویزای همراه 21 سال می باشد. البته کشور آمریکا برای این بخش نیز شرایط و قوانین دیگری را تعیین کرده است. بدین جهت پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در موسسه ویزامون در تماس باشید.در صورتی که قصد اخذ ویزای تحصیلی آمریکا را دارید ، فرم درخواست ویزای تحصیلی آمریکا  را کامل نموده تا مشاورین ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام