آلمان, آلمان, آلمان, اقامت, ویزا

بررسی کامل بلو کارت آلمان

بررسی کامل بلو کارت آلمان

همان طور که می دانید کشور آلمان به عنوان یکی از قدرت های بزرگ اقتصادی جهان شناخته می شود. این کشور به دلیل داشتن اقتصاد بسیار قدرتمند، توانسته است به عنوان اولویت اکثریت مهاجرین نیز شناخته شود. بدین جهت بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت دارند، این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند. در سال های گذشته کشور آلمان توانسته است نمونه مشابه گرین کارت آمریکا را با نام بلو کارت آلمان به مردم جهان معرفی کند. با استفاده از این کارت می توان تمامی مزایای گرین کارت آمریکا را نیز دریافت نمود.

در سال های اخیر مراکز بسیار زیادی در سراسر کشور ایران اقدام به شروع فعالیت خود در عرصه اخذ بلو کارت آلمان کرده اند. این مراکز در تلاش هستند تا با گرفتن این کارت برای مهاجرین مختلف، شرایط مهاجرت را برای تمامی مردم فراهم سازند. اما قبل از گرفتن بلوکارت آلمان نیاز است تا اطلاعات مختلفی را در رابطه با این کارت و شرایط گرفتن آن داشته باشید. قطعا با داشتن اطلاعات بیشتر می توانید در مدت زمان کوتاه تری از این کارت بهره مند شوید.
مشاوران ما در ویزامون در این مقاله سعی کرده اند تا اطلاعات جامعی در خصوص بلوکارت آلمان ، شرایط اخذ بلوکارت آلمان و …راهنمایی میکنند در صورت داشتن هرگونه ابهامی از طریق تماس با ما میتوانید مشاوره رایگان دریافت کنید.در صورتی که درخصوص مهاجرت به آلمان از طریق بلوکارت به مشاوره دارید، فرم درخواست اقامت آلمان را کامل نموده تا مشاورین ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل نمایند.

درباره بلوکارت

با گرفتن بلو کارت آلمان شرایط فعالیت شما در تمامی کشور های عضو اتحادیه اروپا فراهم خواهد شد. گرفتن این کارت شرایط خاصی داشته که باید توسط مسئولین مربوطه این شرایط بررسی شود. مهم ترین شرط کشور آلمان برای اهدای بلوکارت، داشتن قرارداد کاری با حقوق دریافتی یک و نیم برابر میانگین حقوق مردم کشور آلمان می باشد. توجه داشته باشید شغل شما و میزان تحصیلات شما تاثیر مستقیمی در گرفتن زودتر بلوکارت خواهد داشت. کشور آلمان توانسته است این شرایط را برای توابع کشور های غیر از عضو اتحادیه نیز فراهم کند.

شرایط اخذ بلوکارت آلمان

اولین شرط  این کشور برای اخذ بلو کارت آلمان، تحصیلات در یکی از دانشگاه های معتبر آلمان یا موردتایید کشور آلمان می باشد. مدرک تحصیلی شما باید در رشته های حقوق، مهندسی و پزشکی بوده و توسط کشور آلمان تایید شود. همچنین فرد موردنظر باید دارای شغل مشخص با حقوق مشخص باشد. همچنین فرد باید دارای تجربه کاری در زمینه مرتبط باشد و تجربه وی باید حداقل 5 سال باشد.

مدت زمان اعتبار بلو کارت آلمان

در ابتدا نیاز است که بدانید اعتبار بلو کارت آلمان شما وابسته قرارداد منعقد شده می باشد. اما معمولا اعتبار آن 4 سال می باشد. امکان درخواست اقامت دائم در این کشور پس از 33 ماه وجود دارد. همچنین پس از پایان یافتن اعتبار بلوکارت می توانید به مدت زمان 3 ماه اقامت داشته باشید. در واقع سه ماه ذکر شده بدین منظور بوده تا شغل جدیدی را پیدا کنید.

مزایای بلو کارت آلمان

یکی دیگر از مسائلی که موجب شده تا بلو کارت آلمان به عنوان مدرکی معتبر شناخته شود، وجود مزیت های مختلف در قوانین آن می باشد. شما پس از 33 ماه زندگی در این کشور می توانید درخواست اقامت دائم را به مراجع مربوطه بدهید. علاوه بر این موضوع می توانید تا مدت زمان 3 ماه پس از اتمام قرارداد کاری در جستجو کار دیگر باشید. تغییر کارفرما پس از دو سال فعالیت نیز از مزیت های داشتن این کارت می باشد. همچنین می توانید خانواده خود را به وسیله این کارت وارد کشور آلمان کنید و اقامت بگیرید. امکان اشتغال همسر شما نیز وجود خواهد داشت.

حداقل حقوق بلوکارت آلمان

در صورتی که کشور آلمان شما را در میان افراد واجد شرایط بشناسند، حداقل حقوق شما باید یک و نیم برابر میانگین حقوق ملی این کشور باشد. در سال 2022 میزان حقوق در تناسب با سال 2021 کاهش یافته و از 56800 یورو به 56400 یورو رسیده است. توجه داشته باشید که میزان حقوق شما متناسب با مدرک تحصیلی و شغل شما تعیین می شود.
همچنین این کشور در صورتی که با کمبود نیروی کار در رشته های پزشکی، فناوری، مهندسی و … مواجه شود، حداقل حقوق شما را برای صدور بلوکارت 44304 یورو در نظر می گیرد. اگر در سایر مشاغل درخواست بلوکارت دهید حقوق موردنظر شما بدون کسر از مالیات باید 56400 یورو باشد.

مدت زمان پردازش و صدور بلو کارت آلمان

بر اساس بخشنامه های منتشر شده توسط کشور آلمان، تمامی درخواست های مربوط به بلو کارت آلمان باید در مدت زمان 3 ماه صادر شود. بسیاری از متقاضیانی که درخواست خود را برای دریافت این کارت ثبت می کنند، آن را در مدت زمان 5 الی 6 هفته ای دریافت خواهند کرد. همچنین اگر شما در کشور آلمان زندگی کرده اید و قصد دریافت بلو کارت این کشور را دارید باید 4 تا 6 هفته قبل از انقضای مجوز اقامت خود با مقامات کشور آلمان ارتباط بگیرید.
توجه داشته باشید برخی از افراد که به عنوان متخصص در کشور آلمان شناخته می شوند از شرایط بهتری برخوردار خواهند بود. از این رو پیشنهاد ما این است که اگر دارای تخصص و مدرک تحصیلی معتبری می باشید هرچه زودتر نسبت به دریافت بلوکارت اقدام نمایید.
این مقاله توسط کارشناسان ما در ویزامون تهیه شده است، هدف اصلی ما افزایش اطلاعات شما خوانندگان عزیز در مورد مهاجرت به آلمان و شرایط اخذ اقامت این کشور از طریق بلو کارت بوده است. اگر می خواهید در مورد مهاجرت خود تصمیم بگیرید، توصیه می کنیم از متخصصان ما مشاوره بگیرید. کارشناسان ما در ویزامون آماده ارائه خدمات مشاوره رایگان به شما مخاطبان گرامی می باشند. جهت مشاوره رایگان با کارشناسان ما در تماس باشید. در انتها مقاله نیز می توانید سوالات و نظرات ارزشمند خود را برای ما ثبت کرده و پاسخ آنها را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام