اقامت, کانادا, ویزا

اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری

برای مهاجرت به کانادا روش های مختلفی وجود دارد. اکسپرس اینتری (Express Entry) یکی از روش های آسان و کم هزینه است که در آن افراد از طریق تحصیلات یا مهارت های فنی خود می توانند در این کشور اقامت دائم بگیرند. خود عبارت اکسپرس انتری به معنی ورود سریع می باشد. هدف کشور کانادا از راه اندازی این سیستم ورود سریع، آسان کردن روند پذیرش مهاجران می باشد.

فاکتور های مهم در سیستم اکسپرس اینتری

در سیستم اکسپرس انتری طبق فاکتورهایی به افراد امتیاز داده می شود. این فاکتورها عبارتند از:
  • سن: افراد ۲۰ تا ۲۹ سال بیش ترین امتیاز را که امتیاز ۱۰۰ است می گیرند. البته این به این معنی نیست که افراد با سن بیشتر نمی توانند اقامت بگیرند.
  • میزان تحصیلات: بیش ترین امتیاز این بخش ۱۴۰ است که به مدرک دکتری اختصاص دارد.
  • میزان تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه: در این بخش طبق نمره آزمون های زبان انگلیسی و فرانسه به فرد امتیاز داده می شود و بیش ترین امتیاز این بخش ۱۵۰ است.
  • تجربه کار در کشور کانادا: این بخش حداکثر ۷۰ امتیاز دارد و تجربه کاری بدون دستمزد و کاری که فرد در زمان تحصیل انجام داده است شامل امتیاز نمی شود.
  • تجربه کار در کشورهای خارجی دیگر و کشور خود: بیشترین امتیاز این بخش ۵۰ است و در این بخش نیز تجربه کاری بدون دستمزد و کاری که فرد در زمان تحصیل انجام داده است شامل امتیاز نمی شود.

انواع برنامه های سیستم اکسپرس اینتری

طبق سیستم اکسپرس اینتری متقاضیان بر اساس یکی از برنامه های زیر پذیرش می شوند.
1- نیروی کار متخصص فدرال FSW: این برنامه بسیار پرطرفدار است و مخصوص افرادی است که در کشورهای دیگر سابقه کاری دارند. در این برنامه فرد باید توانایی مالی برای تامین مایحتاج زندگی خود در کانادا داشته باشد.
۲- نیروهای کار متخصص فنی حرفه ای فدرالFSTW: این برنامه برای افرادی است که تخصص فنی دارند. در این برنامه نیز فرد باید تمکن مالی داشته باشد. داشتن حداقل ۲ سال سابقه کاری فنی تمام وقت در ۵ سال گذشته از الزامات این برنامه است.
۳- کلاس تجربه کانادایی: برای این برنامه داشتن حداقل ۱۲ ماه سابقه کاری در کشور کانادا لازم است.
۴- پذیرش استانی PNP: برخی از استان های کانادا به دلیل نیازهای اقتصادی خود افراد واجد شرایط را از بین افرادی که پروفایل اکسپرس اینتری دارند پذیرش می کنند.

این برنامه مهاجرتی چه مراحلی دارد؟

فرد در برنامه اکسپرس اینتری همانند سایر روش های مهاجرت به کانادا باید مراحلی را پشت سر بگذارد. این مراحل عبارتند از:
۱- ابتدا فرد باید اطلاعات خود را در سیستم اکسپرس انتری که سیستم آنلاین اداره مهاجرت کانادا است؛ ثبت نماید. در این مرحله فرد باید مدارک خود شامل مدرک تحصیلی، مدرک زبان و پاسپورت را ارائه کرده و برای خود پروفایل تشکیل دهد.
۲- بعد از ثبت اطلاعات سیستم اکسپرس اینتری به فرد امتیاز داده و رتبه ی او را مشخص می کند. اگر متقاضی امتیاز لازم را کسب نمود لازم است که رزومه خود را ارسال کند.
۳- مرحله بعد دریافت دعوتنامه است. فرد بعد از ارائه مدارک باید در استخر مجازی اداره مهاجرت منتظر باشد تا برای او دعوتنامه ارسال شود. اگر ظرف یک سال برای متقاضی دعوتنامه فرستاده نشود پروفایل او منقضی می شود و باید مجددا اطلاعات خود را وارد کند.
۴- بعد از این که متقاضی دعوتنامه را دریافت نمود. ۶۰ روز فرصت دارد تا از طریق یکی از برنامه هایی که در بالا به آن ها اشاره شد برای گرفتن اقامت اقدام نماید.

هزینه های لازم برای برنامه اکسپرس انتری:

در این روش مهاجرتی تا قبل از ارسال دعوتنامه لازم به پرداخت هزینه ای از طرف متقاضی نیست و ثبت اطلاعات در این سیستم رایگان است.  پس از دریافت دعوتنامه متقاضی باید هزینه هایی را برای انگشت نگاری، ارزشیابی مدارک تحصیلی، آزمون زبان، معاینات پزشکی، گواهی ترخیص پلیس پرداخت نماید. افرادی که از طریق برنامه استانی اقدام می نمایند لازم است افزون بر این موارد هزینه های مهاجرت استانی را نیز پرداخت نمایند. این هزینه ها بر اساس تعداد اعضای خانواده متقاضی متفاوت هستند.

مهاجرت از طریق برنامه Express Entry چه مزایایی دارد؟

اکسپرس انتری جزء روش بسیار سریع مهاجرت به کانادا است که در آن طی مدت ۶ تا ۹ می توانید اقامت بگیرید. همچنین از طریق این روش می توان اقامت دائم کانادا گرفت. از دیگر مزیت های این برنامه این است که کلیه مراحل آن به صورت آنلاین هستند و نیاز به ارسال مدارک کاغذی ندارد. این روش همچنین نسبت به روش های سرمایه گذاری و کارآفرینی دیگر به هزینه های کمتری نیاز دارد.

خدمات مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری در ویزامون

مهاجرت سریع و بدون نگرانی آرزوی هر فرد است، به خصوص که فرآیند مهاجرت از برخی جنبه ها زمان بر است. از بین همه روش های مهاجرت، روش مهاجرت سریع همانطور که از نامش پیداست مشکل زمان را رفع می کند. این بدان معناست که شما می توانید در کمترین زمان اقامت دائم در کانادا را دریافت کنید.  تیم متخصص ما در ویزامون تمامی مراحل مهاجرت از جمله ترجمه مدارک، رزرو هتل، تهیه بلیط رفت و برگشت، هماهنگی روابط عمومی، اجاره خانه و ماشین و … را برای شما انجام خواهند داد.

 در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در این کشور سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام