اقامت, وقت سفارت, ویزا, یونان, یونان, یونان

اقامت یونان از طریق تمکن مالی

اقامت یونان از طریق تمکن مالی

در بین تمام روش هایی که برای گرفتن اقامت وجود دارد یک روش است که می تواند بسیار نتیجه بخش و مطمئن باشد. اقامت یونان از طریق تمکن مالی و استاندارد های سرمایه گذاری از آن دست روش هایی می باشد که می تواند بسیار مثمر ثمر باشد. اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که قصد مهاجرت به کشور یونان را دارید و شرایط تمکن مالی را دارید می توانید به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن برای این نوع اقامت اقدام نمایید. در این نوع اقامت می توانید مدارک و اسناد لازم را برای داشتن توانایی و تمکن مالی تان نشان دهید. به این صورت حتی نیاز نیست که در کشور مقصد شغلی داشته باشید و بخواهید کار کنید.برای اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی، به صفحه درخواست اخذ اقامت یونان مراجعه کرده و برای ثبت درخواست اقدام کنید.

 در ادامه با بررسی اقامت تمکن مالی یونان یا اقامت خودحمایتی یونان با ویزامون همراه باشید.

بررسی اقامت و تابعیت یونان از طریق تمکن مالی

در یونان به اقامت از طریق خود حمایتی و یا تمکن مالی FIP  می‌گویند. از این روش افراد می توانند با ارائه مدارک و اسناد لازم  و مورد نیاز اقدام به گرفتن ویزای کشور مورد نظر کنند. می توان این روش را یک راه ساده برای گرفتن اقامت  یک کشور اروپایی دانست که افراد زیادی که از این شرایط برخوردار هستند بتوانند از این روش اقدام کنند. همچنین این روش یک راه ساده و کوتاه برای‌ گرفتن اقامت می باشد.‌ تنها با چند مدرک اثبات کننده تمکن مالی افراد می توانند به راحتی اقامت یک کشور اروپایی را دریافت کنند.

تمکن مالی یونان و هزینه های زندگی در این کشور

همانطور که گفته شد اخذ اقامت کشور یونان از طریق خود حمایتی راهی سریع و مطمئن برای رسیدن به این هدف می باشد. بر اساس آمارهای به دست آمده در سال ۲۰۲۲ می توان گفت یونان جزو کشورهای اروپایی ارزان قیمت می باشد. این کشور با داشتن جاذبه های تاریخی جزو یکی‌از قطب های گردشگری به حساب می آید. می توان‌ گفت یکی از بیشترین راه های کسب درآمد این کشور وجود گردشگران خارجی در آن می باشد که همه ساله ارزهای زیادی وارد این کشور می‌ کنند. ارز رایج این کشور یورو است که با آن خرید و فروش و داد و ستد انجام‌ می‌ پذیرد.

برای دریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی، چه شرایطی باید داشته باشیم؟

شرط اول برای این کار داشتن یک سند ملکی می باشد. همچنین شرط بعدی ثابت کردن این موضوع می باشد که در ایران یک درآمد ثابت مانند دریافت سود بانکی و یا اجاره بها و… دارید. این دو مورد شرط اساسی و مهم برای اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی می باشد.

فرآیند اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی چگونه است؟

برای اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی باید مدارکی که در بالا گفته شد را به سفارت ارائه داد. بعد از ارائه مدارک به سفارت یونان زمانی حدود دو ماه تا چهار ماه طول می کشد تا بتوانید به هدف خود برسید. به همین علت است که این روش را یکی از سریع ترین روش های مهاجرتی به حساب می آورند. البته می توانید از طریق مشاوره با وکلای مجرب ویزامون روند و زمان این امر را تسهیل نمایید.

آیا دریافت اقامت از طریق تمکن مالی منجر به دریافت اقامت دائم یونان می‌شود؟

می توان گفت در اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی اگر هدف فرد گرفتن اقامت دائم و پاسپورت این کشور است، باید تا چند سال در یونان حضور داشته باشد. آشنایی به زبان یونانی برای گرفتن اقامت دائمی نیز یک امتیاز به حساب می آید. همچنین کار افراد را برای گرفتن پاسپورت یونانی آسان تر می کند.

حق کار برای کسانی که اقامت تمکن مالی یونان را دریافت کرده‌اند به چه صورت است؟

تمام متقاضیانی که از طریق تمکن مالی در این کشور اقامت گرفته اند مجاز به کارکردن نمی باشند مگر در شرایطی که قصد راه اندازی یک کسب و کار و یا ثبت شرکت را داشته باشند.

مزایای اقامت تمکن مالی یونان چیست؟

این کار مزایای زیادی دارد .اما مهم ترین مزیت آن را می توان سفر بدون محدودیت با تمام کشور های حوزه شینگن دانست. همچنین تحصیل رایگان، معافیت از پرداخت مالیات سالانه و بسیاری از مزایای دیگر شامل این نوع اقامت می شود.

محدودیت‌ها و معایب اقامت یونان با تمکن مالی کدام‌ هستند؟

می توان محدودیت در این نوع اقامت را در این دانست که افراد نمی توانند در این کشور کار کنند. مگر اینکه خودشان کسب و کاری راه اندازی نمایند. یکی از محدودیت های اخذ اقامت یونان از طریق خود حمایتی مجاز نبودن افراد برای کار کردن در این کشور می باشد.

مدارک لازم برای دریافت اقامت یونان با تمکن مالی چیست؟

برای اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی باید مدارک زیر را ارائه دهید.
اصل شناسنامه خودتان و همراهان تان مانند همسر و فرزندان
ارائه گواهی عدم سوء پیشینه خود و همراهان تان
6 قطعه عکس
ارائه مدارکی که نشان می دهد سرپرست خانواده دارای تمکن مالی و گردش حساب خوبی است
ارائه گذرنامه معتبر و دارای حداقل دو سال و نیم اعتبار خود و همراهان تان
بیمه نامه مسافرتی
پرداخت مبلغی برای خود و خانوادتان جهت درخواست ویزا به سفارت.
در این نگارش که توسط کارشناسان ویزامون تهیه شده سعی کردیم تا به بررسی تمامی نکات اخذ اقامت یونان از طریق خود حمایتی بپردازیم. در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید در بخش تماس با ما و یا در بخش نظرات بدون صرف هزینه و در کمترین زمان ممکن به پاسخ برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام