راهنمای کامل اخذ اقامت هند + شرایط ، هزینه ها و مشاوره

اقامت هند

 

امروزه افراد زیادی مایل به مهاجرت به هند و اخذ اقامت هند هستند و برای این منظور گزینه های مختلفی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. در این مقاله  مهاجرت به هند ، روشهای اصلی اخذ اقامت و تابعیت در این کشور به صورت تخصصی و علمی  بررسی شده است.

درباره کشور هند

افرادی که می خواهند به هند مهاجرت کنند باید اطلاعاتی در مورد هند داشته باشند این کشور در جنوب قاره آسیا واقع شده است و هفتمین کشور بزرگ جهان و بعد از چین پرجمعیت ترین جهان می باشد. شهر دهلی نو به عنوان پایتخت این کشور شناخته می شود.

کشور هند به سرزمین هزاران آیین معروف است. انواع ادیان در این کشور طرفداران و پیروانی دارند ، که می توان به آیین هندو، بودائیسم، اسلام و ​​... اشاره کرد. هند نیز در حال حاضر از اقتصاد قدرتمندی برخوردار است .همچنین این کشور به سلاح هسته ای نیز مجهز است و  دومین ارتش بزرگ جهان را دارد. کشور هند زبان ملی ندارد. اگرچه ، زبان های انگلیسی و هندی از زبان های رسمی این کشور هستند.

جالب است بدانید که این کشور در زمینه پزشکی رتبه اول را در جهان دارد و در این بین دانشگاه های پزشکی هند به عنوان محبوب ترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی محسوب می شود . تحصیل یکی از روش های اخذ اقامت در این کشور می باشد و بسیاری از دانشجویان ایرانی این روش را برای اخذ اقامت در این کشور انتخاب می کنند.

از آنجایی که هند از نظر وضعیت اقتصادی جایگاه بسیار خوبی را به خود اختصاص داده است، در سال های اخیر سرمایه گذاران خارجی زیادی به این کشور جذب شده اند و نرخ سرمایه گذاری خارجی در هند به میزان قابل توجهی افزایش یافته است . به همین علت اشتغال زایی در این کشور رو به رشد بوده است.اکنون که با هند آشنا شدید، در ادامه به موضوع اصلی یعنی مهاجرت به هند می پردازیم.

راه های اخذ اقامت از کشور هند

راه های زیادی برای مهاجرت به هند وجود دارد و متقاضیان بسته به شرایط خود می توانند از یکی از راه های زیر برای اقامت هند اقدام کنند. انواع اقامت در هند به شرح زیر است، که در ادامه قصد داریم به بررسی هر یک از این روش ها بپردازیم.

  • مهاجرت به هند از طریق تحصیل
  • مهاجرت به کشور هند از طریق کار
  • مهاجرت به کشور هند از طریق سرمایه گذاری
  • مهاجرت به هند از طریق ازدواج
  • مهاجرت به هند از طریق تولد فرزند
  • مهاجرت به هند از طریق پناهندگی

مهاجرت به هند از طریق تحصیل

یکی از مهم ترین و پرطرفدارترین روش های مهاجرت به هند روش تحصیلی می باشد. برخی از دانشگاه‌های هند در رتبه بندی جهانی از اعتبار بالایی برخوردار هستند . به دلیل هزینه پایین تحصیل در این کشور متقاضیان زیادی علاقمند به تحصیل در این کشور می باشند.متقاضیان جهت تحصیل هند میبایست از یکی از دانشگاه های این کشور پذیرش تحصیلی دریافت نمایند. متقاضی پس از دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه میبایست جهت اخذ ویزا به سفارت هند مراجعه نماید.

اغلب دانشگاه های هند به زبان انگلیسی تدریس می کنند و ارائه مدرک زبان برای اخذ پذیرش در این دانشگاه ها الزامی می باشد. در صورتی که متقاضی مدرک زبان نداشته باشد می تواند در دوره های فشرده زبان  دانشگاه  شرکت نماید تا شرایط لازم برای ورود به دانشگاه را کسب نماید.

هزینه های تحصیلی  بسته به نوع دانشگاه و مقطع تحصیلی متفاوت می باشد و به طور میانگین درحدود 4 الی 7 هزار دلار در سال می باشد.دانشجویان در حین تحصیل  مانند سایر کشورها اجازه کار پاره وقت را دارند که می تواند بخشی از هزینه های زندگی دانشجو را پوشش دهد. این مجوز کار دانشجویی به مدت 20 ساعت در هفته در طول دوره تحصیلی و 40 ساعت در هفته در طول تعطیلات پایان ترم می باشد.

مهاجرت به کشور هند از طریق کار

مهاجرت به هند از طریق کار یکی از مهم ترین و رایج ترین روش های مهاجرت به هند پس از مهاجرت تحصیلی است. برای استخدام و اخذ اقامت کاری در هند، متقاضی باید از کارفرمایان این کشور پیشنهاد شغلی داشته باشد. دریافت یک پیشنهاد شغلی می تواند دشوار و با مشکلات زیادی همراه باشد زیرا به دلیل جمعیت زیاد هند و تقاضای بالای شغل از سوی شهروندان هندی، شانس متقاضیان خارجی بسیار کم است .

متقاضیانی که قصد کار در هند را دارند باید به زبان انگلیسی مسلط باشند. همچنین دانستن زبان هندی نیز می تواند هنگام جستجوی کار بسیار مفید باشد . متقاضیان می توانند برای یافتن مشاغل مورد نیاز خود در این کشور از سایت ها و موسسات کاریابی معتبر در هند کمک بگیرند. پس از دریافت دعوت نامه از طرف کارفرمای هندی، کارجو باید برای دریافت مجوز کار به سفارت هند مراجعه کند.

مدت اعتبار ویزای کار در هند تا زمانی که فرد دارای قرارداد کاری باشد تمدید خواهد شد .متقاضیانی که قصد اخذ تابعیت این کشور را دارند باید به مدت ۷ سال به صورت تمام وقت در این کشور کار کنند تا اقامت دائم هند را کسب نمایند. در صورتی که  5 سال از اقامت دائم فرد در این کشور گذشته باشد، می تواند برای شهروندی هند درخواست دهد..

به طور کلی مهاجرت به هند از طریق کار به دلیل وجود فساد در بخش های اقتصادی، سرمایه گذاری و تجاری  این کشور توصیه نمی شود.

مهاجرت به هند از طریق سرمایه گذاری

رشد اقتصادی در هند در سال های اخیر بسیار بالا بوده است، اما شرایط سیستم اقتصادی و جمعیت زیاد این کشور سبب شده است که این کشور در بین مقاصد برتر سرمایه گذاری در جهان قرار نگیرد. هند با توجه به جمعیت زیاد آن همانطور که در پیش تر ذکر شد، تمایل زیادی به دادن اقامت دائم و پاسپورت به اتباع خارجی ندارد. همچنین لازم به ذکر است که هند برنامه مهاجرتی برای اعطای اقامت از طریق خرید ملک در این کشور ندارد و در سال های اخیر این کشور را می توان مقصد نسبتا مناسبی برای سرمایه گذاری در نظر گرفت، اما سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی ،خرید ملک یا روش های دیگر سرمایه گذاری در این کشور منجر به اخذ اقامت دائم این کشور نمی شود.

تنها راه دریافت مجوز اقامت از طریق سرمایه گذاری در این کشور ، از طریق خرید اوراق قرضه دولتی است که می توان از طریق آن برای اخذ اقامت ده ساله هند اقدام نمود. به طور کلی هند به دلیل داشتن جمعیت زیاد کشوری فقیر محسوب می شود، زیرا با توجه به اینکه شرایط تولید ناخالص داخلی این کشور که در سال های اخیر مناسب بوده است،اما با توجه به وسعت و جمعیت این کشور رقم ناچیزی به حساب می آید.

مهاجرت به هند از طریق ازدواج

یکی از روش های اخذ اقامت هند ازدواج در این کشور می باشد. طبق قوانین ، اگر متقاضی با فردی که تابعیت هند را دارد ازدواج کند، می تواند اقامت آن کشور را دریافت کند.

شایان ذکر است که در این روش زوجین باید ثابت کنند که ازدواجشان واقعی بوده و در این مدت با هم زندگی کرده اند، همچنین فرد باید محلی برای سکونت در این کشور داشته باشد و قبل از درخواست باید حداقل 30 روز در آنجا زندگی کرده باشند. اگر ازدواج پس از 7 سال ادامه یابد، متقاضی می تواند برای پاسپورت و شهروندی هند درخواست دهد .

مهاجرت به هند از طریق تولد فرزند

در همه کشورها، تابعیت از طریق سیستم خون یا خاک به افراد اعطا می شود. در برخی از کشورها، تابعیت به هر دو طریق صورت میپذیرد.کشور هند از اصل خون پیروی می کند، به این معنی که تولد کودک در خاک هند موجب اقامت و تابعیت وی نمیگردد و تنها زمانی اقامت دریافت میکند که  یکی از والدین کودک شهروند هند باشد. اما اگر والدین قبل از تولد فرزندشان مجوز اقامت هند را دریافت کرده باشند یا از طریق ازدواج مجوز اقامت موقت هند را دریافت کرده باشند، به راحتی می توانند در بدو تولد فرزندشان مجوز اقامت هند را برای او دریافت کنند.

مهاجرت به هند از طریق پناهندگی

پناهندگی یکی از راه های نامناسب برای دریافت مجوز اقامت در هند است. هند شرایط نامناسبی برای پناهجویانی دارد که عمدتاً از افغانستان و میانمار هستند. هر ساله بسیاری از پناهجویان به این ترتیب جان خود را از دست می دهند، زیرا کشور هند شرایط سختی و غیرقابل تحملی را برای پناهجویان در نظر گرفته و روند نظارت بر پرونده ها را برای جلوگیری از اقامت پناهجویان بسیار طولانی می کند.

به همین دلیل این روش به هیچ وجه توصیه نمی شود. موسسه ویزامون هیچ گونه خدماتی در رابطه با پناهندگی ارائه نمی دهد و این مقاله صرفا جهت افزایش اطلاعات شما و اطلاع رسانی از خطرات و نکات مهم پناهندگی می باشد. پیشنهاد می شود با توجه به شرایط خود روش مناسب و البته قانونی را جهت اخذ اقامت این کشور انتخاب کنید.

هزینه های زندگی در هند

دراین بخش از مقاله به بررسی هزینه های زندگی در هند پرداخته شده است. همانطور که می دانید دولت هند یک دولت مرکزی چند ایالتی است، هر ایالت قوانین خاص خود را دارد و هزینه زندگی در هر استان و ایالت این کشور می تواند متفاوت باشد.

به طور کلی، هزینه زندگی در هند کمتر از بسیاری از کشورهای اروپایی است و مردم به راحتی می توانند هزینه غذا، تحصیل، مسکن و بسیاری چیزهای دیگر را بپردازند .

لازم به ذکر است که سبک های زندگی در هند متفاوت است و هزینه های زندگی ماهانه بسته به سبک زندگی افراد متفاوت خواهد بود.