اقامت, پذیرش تحصیلی, فرانسه, فرانسه, فرانسه, ویزا

چگونگی اقامت فرانسه از طریق تحصیل

چگونگی اقامت فرانسه از طریق تحصیل

بورسیه تحصیلی فرانسه، شرایط مناسب برای تحصیل رایگان در فرانسه، حضور بهترین دانشگاه های فرانسه در رتبه بندی جهانی و اخذ ویزای فرانسه در کوتاه ترین زمان ممکن این کشور را به مقصدی محبوب برای متقاضیان تحصیل تبدیل کرده است. برای ماندن در فرانسه پس از فارغ التحصیلی، دانشجویان غیر اروپایی باید پیشنهاد شغلی یا قرارداد کاری داشته باشند. برای اخذ اقامت فرانسه از طریق تحصیل و انتخاب مسیر صحیح در روش های مختلف مهاجرت، کارشناسان مهاجرت ما در ویزامون آماده ارائه مشاوره و خدمات به شما می باشند.

در صورتی که درخصوص مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل نیاز به مشاوره دارید، فرم درخواست اقامت فرانسه را کامل نموده تا مشاورین ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل نمایند.

شرایط لازم برای پذیرش تحصیلی فرانسه

از جمله مهمترین کشورهای جهان در اروپا، فرانسه است و اقامت فرانسه از طریق تحصیل راه ها و شرایط گوناگونی دارد. شرایط لازم برای پذیرش تحصیلی فرانسه از جهات گوناگون مورد توجه است. مثلا وضعیت اشتغال، صنایع فعال، مدیریت پیشرو و امثال اینها در این کشور بسیار مطلوب است. از جمله مقصدهای مهم دانشجویان مهاجر می توانیم به فرانسه اشاره کنیم. در فرانسه هیچگونه کنکور و آزمون سراسری وجود ندارد.
دانشگاه های فرانسه تنها کاری که می کنند این است که مدرک تحصیلی دانشجو را دریافت می کنند. پس از بررسی نکات موجود در مدرک تحصیلی نتیجه قبولی یا رد دانشجو مشخص می شود. اقامت فرانسه از طریق تحصیل آنقدرها سخت نیست. جالب است بدانید که اکثر دانشجویان دانشگاه های فرانسه را مهاجران تشکیل می دهند. خود فرانسوی ها زیاد علاقه ای به تحصیل ندارند.

مزایای تحصیل در فرانسه

مزایای تحصیل در فرانسه به قدری است که بسیاری از افراد به تحصیل در آنجا علاقه نشان می دهند و تلاش می کنند خود را به آنجا برسانند. مهمترین مزیت اقامت فرانسه از طریق تحصیل بهره مندی از وام دانشجویی است. صندوق رفاهی و حمایتی دانشگاه، وام های گوناگونی را در اختیار دانشجویان مهاجر قرار می دهد. تمام کسانی که در طول تحصیل به این تسهیلات نیاز پیدا کنند می توانند آن را دریافت کنند. تحصیل در محیطی با اختیارات بالا و آزاد، مدرک تحصیلی بسیار معتبر و ارزانی تحصیلات از جمله مزایای دیگر تحصیل در فرانسه است. وجود دانشگاه های بین المللی در فرانسه و دریافت معتبر ترین مدرک جهانی همواره دانشجویان را ترغیب به تحصیل در آنجا می کند.

مدرک زبان برای تحصیل در فرانسه

مدرک زبان برای تحصیل در فرانسه نکته ای است که توجه به آن ضروری است. فرانسوی ها افرادی متعصب بر ملیت، زبان و نژاد خود هستند. اگر قصد یادگیری و اقامت فرانسه از طریق تحصیل را دارید به زبان فرانسوی توجه کنید. یاد داشتن زبان فرانسه از جمله ملاک های اولیه فرانسه برای پذیرش دانشجو است. بدیهی است که بیشتر رشته های تحصیلی موجود در دانشگاه های فرانسه به زبان فرانسوی تدریس می شود. ممکن است در این میان تعداد محدودی از درس ها و دانشگاه ها به زبان انگلیسی تحصیل کنند. اگر به دنبال موفقیت در تحصیل و حرفه هستید حتما لازم است زبان فرانسوی را بلد باشید.

هزینه تحصیل در فرانسه

هزینه تحصیل در فرانسه برای خود فرانسوی ها و برخی کشورهای اتحادیه اروپا ارزان و ناچیز است. این موضوع به حدی است که علم اندوزی آنها رایگان به نظر می رسد. دانشجویانی که اقامت فرانسه از طریق تحصیل را گرفته اند باید هزینه بیشتری بپردازند؛ این هزینه در هر مقطعی متفاوت است. مخارج کسب علم در مقطع لیسانس 3 هزار یورو در نظر گرفته شده است. در مقطع کارشناسی ارشد مبلغی حدود 4 هزار یورو باید پرداخته شود. هر چه مرتبه علمی و جایگاه تحقیقاتی بالاتر باشد هزینه بیشتری نیاز است. ما هزینه تحصیل در فرانسه را در مقایسه با هزینه تحصیل بومی های آنجا گران شمردیم؛ جالب است بدانید فرانسه یکی از کشورهایی است که هزینه تحصیل در آن پایین است. 

شرایط سنی برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه

شرایط سنی برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه نکته ای است که نمی شود از آن چشم پوشی کرد. بدیهی است که تمام دانشگاه ها محدودیت سنی بخصوصی جهت تحصیل دانشجو دارند. فرانسه اقدام به ثبت نام دانشجویان در سنین مختلف و در مقاطع مختلف می کند. اقامت فرانسه از طریق تحصیل شرایطی دارد که حتما باید رعایت شود. به طور مثال در مقطع کارشناسی فرد حتما باید زیر 22 سال سن داشته باشد. در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز باید به ترتیب زیر 26 و 33 سال سن داشته باشد. این ارقام و محدودیت ها در هر دانشگاهی متفاوت است و باید بررسی شود.

شرایط بورسیه تحصیلی در فرانسه

شرایط بورسیه تحصیلی در فرانسه مهم و قابل توجه است. بورسیه در واقع به دانشجو از هر لحاظ کمک می کند که به تحصیل بپردازد. اقامت فرانسه از طریق تحصیل و بورسیه میتواند بسیار سودمند باشد. زیر مجموعه های دانشگاه و موسسات وابسته معمولا شرایط بورسیه دانشجویان را فراهم می کنند. پس از ارسال مدارک و درخواست دانشجو این موسسات حمایت یا عدم حمایت خود را اعلام می کنند. در صورتی که دانشجو بپذیرد در یک پروژه علمی و پژوهش تحقیقاتی فعالیت کند مبلغی را دریافت می کند. این مبلغ و هزینه ها به قدری است که برای زندگی دانشجو کفایت می کند

مجوز کار در حین تحصیل در فرانسه

مجوز کار در حین تحصیل در فرانسه به دانشجو داده می شود. اجرای آموخته ها به صورت عملی سبب می شود که دانشجو هم بهتر یاد بگیرد هم درآمد کسب کند. کار کردن در کنار تحصیل سبب می شود که برآمدن از پس مخارج آسان باشد. دانشجویان در مقطع های مختلف اجازه دارند در ساعت های گوناگون کار کنند. اقامت فرانسه از طریق تحصیل به سبب همین نکات طرفداران بسیاری دارد.
این مقاله توسط کارشناسان ما در ویزامون تهیه شده است، هدف اصلی ما افزایش اطلاعات شما خوانندگان عزیز در مورد مهاجرت بوده است. اگر می خواهید در مورد مهاجرت تحصیلی خود تصمیم بگیرید، توصیه می کنیم از متخصصان مشاوره بگیرید. کارشناسان ما در ویزامون آماده ارائه خدمات مشاوره رایگان به شما مخاطبان گرامی می باشد. جهت مشاوره رایگان با کارشناسان ما در تماس باشید. در انتها مقاله نیز می توانید سوالات و نظرات ارزشمند خود را برای ما ثبت کرده و پاسخ آنها را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام