اقامت, وقت سفارت, ویزا, یونان, یونان, یونان

اقامت دائم یونان

اقامت دائم یونان

یونان یک کشور اروپایی می باشد. این کشور بسیار مورد علاقه مهاجران است، زیرا با هزینه های کم میتوانند در یک کشور اروپایی زندگی‌کنند و از مزایای آن بهره مند شوند. روش های مختلفی برای اخذ اقامت دائم یونان وجود دارد. افراد با بهره بردن از این راه و روش ها می توانند اقامت این کشور را دریافت کنند. 

روش های اخذ اقامت دائم یونان  شامل موارد زیر می باشد. دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری، از طریق ویزای کاری، از طریق ازدواج با یک شهروند یونانی، از طریق تحصیل.
با این روش ها افراد خارجی می توانند برای اخذ اقامت دائم کشور یونان اقدام کنند. بچه دار شدن در این کشور نیز سبب می شود که فرزند تازه متولد شده دارای پاسپورت یونانی شود و به عنوان یک شهروند یونانی به حساب بیاید.
حال یک سری شرایط برای دریافت اقامت دائم یونان وجود دارد با ویزامون تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا به بررسی این شرایط بپردازیم.برای اخذ اقامت یونان از طریق یکی از روش های نامبرده ، به صفحه درخواست اخذ اقامت یونان مراجعه کرده و برای ثبت درخواست اقدام کنید.

شرایط اقامت دائم یونان

یک سری شرایط برای دریافت اقامت دائم یونان وجود دارد. اولین مورد این است که حداقل فرد تا ۷ سال مداوم در کشور یونان زندگی‌ کند. در این مدت ۷ ساله فرد مقیم مالیاتی باشد. یکی دیگر از شروط این کار قبول شدن فرد در آزمون زبان یونانی می باشد. همچنین علاقه زیادی به تاریخ یونان و فرهنگ این کشور داشته باشد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید با مشاورین مجرب ما در ویزامون تماس بگیرید.

شرایط اخذ تابعیت یونان

یکی از شرایط اخذ تابعیت یونان این مورد است که فرد تا زمان دریافت تابعیت به سن قانونی حتما رسیده باشد. در طی ۷ سال فرد از کشور یونان خارج نشده باشد. همچنین وضعیت سکونت فرد در این کشور با مشکل روبرو نشده باشد. آن شخص بتواند زندگی‌اقتصادی فعالی داشته باشد و در  فعالیت های سیاسی نقش خوبی را اجرا کند. دستورالعمل هایی را که توسط وزارت کشور در رابطه با تابعیت این کشور است را بررسی و مطالعه کند و از آنها اطلاع داشته باشد. البته اگر فردی بتواند با یک شهروند یونانی ازدواج کند می تواند بعد از گذشت ۳ سال از زندگی در این کشور اقامت دائم خود را دریافت کند.

مدت زمان لازم برای گرفتن اقامت دائم یونان

برای اخذ اقامت دائم یونان حتما لازم است فرد ۷ سال به صورت متوالی در این کشور زندگی کند. همچنین در این مدت نباید از کشور یونان خارج شده باشد. البته این زمان برای افرادی که با یک شهروند یونانی ازدواج می‌کنند متفاوت است. افرادی که از طریق ازدواج با یک شهروند یونانی قصد دریافت اقامت دائم یونان را دارند تنها کافی است مدت ۳ سال در این کشور زندگی کنند و از این کشور خارج نشوند.

بهترین راه برای اخذ اقامت یونان

می توان بهترین راه برای اخذ اقامت یونان را گرفتن اقامت یونان از طریق تمکن مالی دانست. روش های زیادی برای گرفتن اقامت یونان وجود دارد. اما خرید ملک و ارائه مدارک کافی برای نشان دادن تمکن مالی یک روش عالی برای افراد می باشد. گرفتن اقامت از طریق تمکن مالی را می توان یک راه سریع و بی دردسر دانست. همچنین افراد می توانند با کمک‌ گرفتن از موسسه ها و شرکت های معتبر در این زمینه این راه را سریع تر و بی دردسر تر طی کنند. البته باید افراد در نظر داشته باشند گرفتن اقامت یونان از این طریق سبب می شود که نتوانند در این کشور کار کنند. تنها راه کار کردن برای خارجیان که از این طریق اقامت کشور یونان را گرفته اند تاسیس شرکت و راه اندازی کسب و کار جدیدی می باشد. تنها به این صورت می توانند در کشور یونان کار کنند و درآمد داشته باشند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت یونان

این مدارک برای اخذ اقامت یونان بستگی به نوع اقدام افراد دارد. با توجه به نوع اقامتی که افراد قصد دارند با آن به این کشور مهاجرت کنند مدارک نیز متفاوت می شود. ولی در کل اصل گذرنامه شخص و همراهان او، ارائه مدارک برای داشتن تمکن مالی، گواهی سلامت، سه قطعه عکس فرد و همراهان او، دانستن زبان انگلیسی، تکمیل کردن فرم درخواست مهاجرت را می توان جزو مدارک اصلی عنوان کرد. مدارک همانطور که گفته شد با توجه به نوع درخواست فرد می تواند متفاوت تر و کامل تر باشد.
لطفا توجه داشته باشید برای گرفتن اقامت دائم یونان کمک گرفتن از یک وکیل کاربلد می تواند شما را چند مرحله به جلو پرتاب کند.موسسه ویزامون در گذر از تمامی مراحل اخذ اقامت دائم یونان در کنار شما خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام