اقامت, کانادا, کانادا

اقامت دائم کانادا ( PR )

اقامت دائم کانادا ( PR )

اقامت کانادا شامل دو دسته اقامت دائم و موقت می شود. PR یا permanent residency همان اقامت دائم کانادا می باشد. PR کانادا یک وضعیت مهاجرتی با ثبات در این کشور است که برای فرد مزایای زیادی دارد. پس از دریافت اقامت دائم کانادا به فرد کارتی به نام کارت PR داده می شود و فرد به صورت قانونی می تواند در این کشور زندگی کند و از همه ی حقوق شهروندی آن بهره ببرد. کسانی که برای کار یا تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند از حقوق و مزایای افرادی که دارای اقامت دائم هستند برخوردار نمی باشند.

این مقاله که توسط کارشناسان ویزامون گردآوری شده است در مورد راه های مختلف مهاجرت و اخذ اقامت دائم کانادا می باشد. در صورت نیاز شما می توانید از طریق راه های ارتباطی با ما در ارتباط باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید.
کانادا یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت است و هر ساله افراد زیادی از کشور ایران و سراسر دنیا به این کشور مهاجرت می کنند. هدف تمام این افراد گرفتن اقامت دائم کانادا و دریافت کارت PR می باشد.برای اخذ اقامت دائم کانادا ، به صفحه درخواست اخذ اقامت کانادا مراجعه کرده و برای ثبت درخواست اقدام کنید.

اقامت دائم کانادا ( PR ) چه مزیت هایی دارد؟

کسانی که موفق به دریافت اقامت دائم کانادا می شوند؛  علیرغم برخورداری از حقوق شهروندی، شهروند کانادا محسوب نمی شود. اما بعدا می تواند برای دریافت شهروندی اقدام نماید. تنها راهی که از طریق آن می توان برای دریافت شهروندی اقدام نمود همین اقامت دائم است.
از جمله مزیت های دریافت اقامت دائم کانادا، اجازه کار و تحصیل در هر نقطه از این کشور است.
بهره مند شدن از خدمات آموزش رایگان کودکان، خدمات درمانی رایگان و خدمات اجتماعی دیگر، از مزیت های گرفتن اقامت دائم محسوب می شود.
بعد از گرفتن اقامت دائم کانادا به راحتی می توان از این کشور خارج شده و دوباره وارد شد.

از چه راه هایی می توان اقامت دائم کانادا ( PR ) گرفت؟

از راه های مختلفی می توان برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نمود. این راه ها عبارتند از:

۱- کار در کانادا: برای گرفتن اقامت دائم از طریق کار می توان از طریق سیستم اکسپرس انتری و جاب آفر اقدام نمود.

۲- تحصیل کردن در کانادا: کانادا با داشتن نظام آموزشی معتبر و پیشرفته هر ساله دانشجویان زیادی را جذب خود می کند. البته تنها با تحصیل کردن به تنهایی نمی توان اقامت دائم کانادا گرفت. دانشجویان می توانند پس از تحصیل از روش های دیگر برای اخذ اقامت دائم اقدام کنند. بعد از تمام شدن تحصیل و کار کردن می توان از طریق سیستم اکسپرس انتری برای اقامت دائم اقدام نمود. اما دانشجویان تا ۶ ماه بعد از فارغ التحصیلی برای سرکار رفتن و اجازه کار در کانادا فرصت دارند.

۳- سرمایه گذاری: سرمایه گذاری و راه اندازی یک کسب و کار در کانادا گزینه مناسبی برای کسانی است که از وضعیت مالی خوبی برخوردار هستند.

۴- ازدواج کردن: از طریق ازدواج با یک شهروند کانادایی می توان اقامت دائم کانادا گرفت. این روش نیاز به مدارک زیادی دارد.

۵- استارت آپ: ویزای استارت آپ کانادا برای افراد خلاق با ایده های نو است. این افراد باید پلن و استارتاپ جدید را که تاکنون در کشور کانادا ارائه نشده است ارائه نمایند و ثابت کنند که این طرح پولساز می باشد. از این طریق می توان از همان ابتدا اقامت دائم گرفت.

۵- خود اشتغالی: ورزشکاران و هنرمندانی که در حیطه فعالیت خود موفق به دریافت مقام و رتبه شده اند می توانند از این طریق برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام نمایند.

۶- پناهندگی: یکی از راه هایی که می توان از طریق آن اقامت دائم کانادا را گرفت پناهندگی است. دولت کانادا از افراد خارجی که در کشور خود مورد آزار و اذیت قرار می گیرند حمایت می کند. پس از بررسی مدارک و ادعاهای این افراد در صورت صحت اطلاعات این افراد اجازه زندگی و کار درکانادا را به دست آورده و از مزایا و حقوقی که در بالا به آن ها اشاره شد بهره مند می شوند.

مراحل اخذ اقامت دائم:

  • مراجعه به کنسولگری و سفارت کانادا
  • انجام آزمایشات پزشکی و ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
  • تکمیل اطلاعات و ارسال کردن درخواست مهاجرت
  • انجام مصاحبه

هزینه های گرفتن اقامت دائم:

هزینه گرفتن اقامت دائم کانادا بر اساس روشی که اقدام می کنید متفاوت است. اما برای انگشت نگاری، انجام آزمایشات پزشکی، ارزشیابی مدارک و آزمون زبان باید هزینه هایی را پرداخت نمود. همچنین ثبت درخواست اقامت دائم نیز نیاز به پرداخت هزینه دارد که این هزینه بین ۵۲۵ تا ۸۲۵ دلار می باشد.

در این مقاله سعی کرده ایم تمامی روش های اخذ اقامت دائم کانادا برای شما مخاطبان گرامی ویزامون مطرح نمائیم . در صورت تمایل می توانید سوالات خود را در قسمت نظرات مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط کارشناسان مجرب ویزامون پاسخ داده شود.
در صورت تمایل به بررسی وضعیت و دریافت اطلاعات تکمیلی می توانید برای مشاوره تلفنی رایگان با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام