اقامت, فرانسه, فرانسه, فرانسه, وقت سفارت, ویزا

راه های اخذ اقامت دائم فرانسه

راه های اخذ اقامت دائم فرانسه

فرانسه یکی از اولین ابرقدرت های جهان و یکی از قدرت های صنعتی و سیاسی جهان به حساب می آید. برای اخذ اقامت دائم فرانسه روش های تحصیل، کار و سرمایه گذاری از مهمترین روش ها محسوب می شود. این مسیر به اقامت دائم و تابعیت فرانسه منتهی می شود.در این مقاله قصد داریم به طور مختصر به بررسی گزینه های اخذ اقامت فرانسه بپردازیم و در مورد مهاجرت به فرانسه و شرایط آن توضیحاتی را ارائه دهیم. کارشناسان ما در ویزامون شما را در خصوص شرایط اقامت فرانسه، مدارک مورد نیاز برای اقامت فرانسه و قوانین فرانسه راهنمایی میکنند و از طریق تماس با ما میتوانید مشاوره رایگان دریافت کنید.

در صورتی که درخصوص مهاجرت به فرانسه از طریق یکی از روش های زیر نیاز به مشاوره دارید، فرم درخواست اقامت فرانسه را کامل نموده تا مشاورین ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل نمایند.

راه های اخذ اقامت دائم فرانسه

اخذ اقامت دائم فرانسه از طرق مختلفی امکان پذیر است که در ادامه به صورت مختصر به هر کدام از آنها پرداخته می شود:

اقامت از طریق کار

این نوع از ویزا مختص کسانی است که قصد دارند از طریق اشتغال به اقامت دائم فرانسه دست یابند. ویزای کاری فرانسه به دو دسته نخبگان و متخصصان تقسیم می شود که هر کدام شرایط مخصوص به خود را دارند. به طور مثال افرادی که خواهان ویزای نخبگان هستند باید در یکی از کارهای مورد نیاز کشور فرانسه دانش و تجربه کافی داشته باشند. در کنار این فاکتور، تسلط به زبان فرانسه و شرایط سنی مناسب نیز حائز اهمیت است. اما ویزای کاری متخصصان ، برای فارغ التحصیلان لیسانس و بالاتر از آن کارایی دارد.

اقامت از طریق تحصیل

اخذ اقامت فرانسه از طریق تحصیل نیز امکانپذیر است. در کشور فرانسه شرایطی برای تحصیل دانشجویان خارجی در تمامی مقاطع فراهم شده است. هزینه حضور در دانشگاه های دولتی این کشور تقریبا رایگان است . اما ویزای تحصیلی صادر شده برای آنها،  تا پایان زمان تحصیل اعتبار دارد. به همین دلیل افرادی که به دنبال اقامت دائم هستند باید از طریق یافتن کار در این کشور ماندگار شوند.

اخذ اقامت دائم فرانسه از طریق سرمایه گذاری

افرادی که تمکن مالی دارند می توانند اقامت فرانسه را از طریق سرمایه گذاری به دست آورند. آنها در واقع با خرید ملک، ثبت شرکت و … به بخشی از فعالیت های اقتصادی کشور فرانسه تبدیل می شوند.کشور فرانسه امتیازهایی برای متقاضیانی که از طریق سرمایه گذاری قصد اخذ اقامت دائم این کشور را دارند در نظر گرفته است. اما فرد سرمایه گذار نیز باید قادر به رونق بخشیدن اقتصاد این کشور و کارآفرینی باشد.

اقامت دائم فرانسه از طریق خود حمایتی

یکی از راحت ترین شیوه های اخذ اقامت فرانسه ، استفاده از شیوه خود حمایتی است. در این شیوه مهاجرت فرد متقاضی نیازی به حمایت های دولت فرانسه ندارد زیرا خودش به قدر کافی از نظر مالی دارا است. افرادی که کسب و کار پر درآمدی در ایران دارند می توانند از این شیوه مهاجرت استفاده کنند. در این صورت کافیست تمکن مالی فرد و اتصال او به یک منبع مالی قانونی و دائمی به اثبات رسد.

اقامت دائم فرانسه از طریق ازدواج

یکی از شیوه های اخذ اقامت دائم فرانسه ازدواج فرد متقاضی با تبعه کشور فرانسه است. برای این شیوه مهاجرت داشتن حداقل 18 سال اجباری است. همچنین لازم است که زوجین اثبات کنند که آنها قبلا یکدیگر را ملاقات کرده اند، با هم وقت گذرانده اند و به یکدیگر علاقمند هستند.

اقامت دائم فرانسه از طریق تولد

بسیاری از افراد به منظور اخذ اقامت کشور فرانسه شرایطی را فراهم می کنند که فرزندشان در این کشور متولد شود. اما باید گفت قانون کشور فرانسه به این شکل است که تنها به کودکانی که یکی از والدین آنها تبعه این کشور است، اقامت دائم تعلق می گیرد.

اخذ اقامت دائم فرانسه برای هنرمندان

هنرمند متقاضی اقامت دائم فرانسه باید اثبات کند که هنرمند است و می تواند از هنر خود کسب درآمد کند. در این صورت می تواند به اقامت دائم این کشور دست یابد.

شرایط اقامت دائم فرانسه

کسانی که خواهان اخذ اقامت فرانسه هستند باید توجه داشته باشند که لازم است حضور آنها برای این کشور سودمند باشد. یعنی آنها به رشد اقتصادی و فرهنگی این کشور کمک کنند. از طرف دیگر اقامت موقت 5 ساله در این کشور یک پیش نیاز اساسی است. در این 5 سال عملکرد فرد مهاجر به خوبی سنجیده می شود. بعد از آن امکان تبدیل اقامت موقت به اقامت ده ساله و یا دائمی وجود دارد.

شرایط اخذ تابعیت فرانسه

در بالا به شیوه اخذ اقامت فرانسه اشاره شد. برای دریافت تابعیت این کشور لازم است که فرد به یکی از طرق ذکر شده در بالا به این کشور ورود پیدا کند. بعد  از آن فرد متقاضی باید خود را با ساختار اجتماعی و فرهنگی فرانسه همسو کند. در واقع باید اصول شهروندی این کشور را به خوبی به جای آورد. در این صورت طبق قوانین این کشور هر فرد بر حسب شیوه مهاجرت خود می تواند به تابعیت این کشور و حقوق شهروندی دست یابد.

مدت زمان لازم برای گرفتن اقامت دائم فرانسه

 اشخاصی که قصد دریافت اقامت دائم فرانسه را دارد باید حداقل 5 سال در این کشور اقامت داشته باشد و خود را به اثبات رسانده باشد. 

بهترین راه برای اخذ اقامت فرانسه

 بدون شک طرح خود حمایتی از راحت ترین و بهترین شیوه های مهاجرت به کشور فرانسه است. در این شیوه مهاجرتی فرد می تواند فارغ از دغدغه های مالی و با داشتن مزایایی برابر با شهروندان فرانسوی، اقامت 5 ساله خود را پشت سر بگذارد. بعد از این روش، روش سرمایه گذاری می تواند از شیوه های درست و اصولی مهاجرت به این کشور باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت فرانسه

ارائه مدارک زیر برای کسانی که قصد اخذ اقامت فرانسه را دارند الزامی است:
  • گذرنامه معتبر (نباید طول عمر صدور این گذرنامه بیشتر از ده سال باشد. همچنین باید تا 3 ماه پس از خروج نیز اعتبار داشته باشد)
  • ویزای معتبر
  • داشتن مدارک اقامتی مانند اجاره خانه
  • تمکن مالی
  • مدارک هویتی معتبر
  • بیمه درمانی
  • داشتن صورتحساب بانکی

هزینه های اقامت دائم فرانسه

افرادی که قصد اقامت در فرانسه را دارند باید از  پس پرداخت هزینه های جاری زندگی خود بربیایند. این هزینه ها شامل اجاره مسکن، خوراک، حمل و نقل، درمانی و انرژی می شود. به طور کلی اگر قرار بر برآورد هزینه های کلی زندگی یک فرد در فرانسه باشد، می توان آن را چیزی حدود 15/826 یورو در ماه تخمین زد.
در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت فرانسه و همچنین راه های مهاجرت به فرانسه و سایر مقالات مرتبط با فرانسه می توانید به صورت مستقیم با کارشناسان ما در ویزامون تماس گرفته و مشاوره تخصصی در زمینه اخذ اقامت فرانسه دریافت نمایید. شما می توانید سوالات خود را در مورد اقامت فرانسه، مهاجرت به فرانسه و اخذ اقامت فرانسه در قسمت نظرات همین مقاله مطرح کنید تا در اسرع وقت پاسخ داده شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام