اقامت, ایتالیا, ایتالیا, کانادا, ویزا

اقامت دائم ایتالیا

اقامت دائم ایتالیا

امروزه پیشرفت‌های شغلی و درسی در مهاجرت به شهرها و کشورهای دیگر تعریف میشود. مخصوصا اگر مقصدی که برای مهاجرت در نظر دارید، ایتالیا باشد. مهاجرت به ایتالیا به معنای درخواست اقامت دائم ایتالیا قبل از اخذ تابعیت میباشد. به عبارتی اقامت دائم با اخذ تابعیت ایتالیا قدری متفاوت است که در ادامه بیشتر آن را بسط خواهیم داد.در صورتی که درخصوص مهاجرت به ایتالیا نیاز به مشاوره دارید، میتوانید فرم درخواست اقامت ایتالیا را کامل نموده تا مشاورین ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل نمایند.

برای اخذ اقامت دائمی این کشور باید با انواع اقامت دائم آشنا شده و شرایط خود با آنها تطبیق دهید. ایتالیا برای افرادی خارجی ویزای های مختلفی برای دریافت اقامت دائم در نظر گرفته است. با مراجعه به صفحه اصلی ویزامون میتوانید اطلاعات بیشتری در مورد مهاجرت به ایتالیا کسب کنید. همچنین در ارتباط با مشاوران ویزامون اطلاعات دقیق تری در اختیارتان قرار خواهد گرفت.
اقامت دائم ایتالیا

چه کسانی قادر به اخذ اقامت دائم ایتالیا هستند؟

اخذ اقامت دائم ایتالیا هم برای شهروندان اتحادیه اروپا و هم برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا امکان پذیر است. البته چنین امری تنها در شرایطی حاکم است که ایشان در یک بازه ی زمانی مقرر در کشور ایتالیا زندگی کرده اند. این بازه زمانی توسط دولت ایتالیا تعیین میشود. شخصی که برای اخذ اقامت ایتالیا اقدام میکند باید با قوانین مهاجرت آشنایی داشته و از آنها به صورت کامل پیروی کند. اتباع غیر اتحادیه اروپا، که شامل افرادی با ملیت ایرانی نیز میشود، قادرند پس از 5 سال زندگی مداوم در کشور ایتالیا برای اخذ اقامت در این کشور اقدام کنند. البته این قوانین برای شهروندان اتحادیه اروپا قدری سختگیرانه تر اعمال میشود و شرایط مختلفی دارد. برای دریافت اطلاعات تکمیلی در مورد شرایط زندگی در ایتالیا و روش‌های اخذ اقامت دائم با مشاورین ویزامون در تماس باشید. ویزامون در تمامی مراحل اخذ اقامت ، ویزا ، پیکاپ پشتیبان شما خواهد بود.

اقامت ایتالیا بر دو نوع است

اجازه اقامت در ایتالیا بر دو نوع است: اجازه اقامت موقت و اجازه اقامت دائم. قبل از اقدام به درخواست اخذ اقامت دائم ابتدا باید ویزای اقامت موقت ایتالیا داشته باشید. به عبارتی اخذ اقامت دائم بدون اخذ اقامت موقت امکان پذیر نیست. ویزای اقامت موقت باید در اولین ورود به ایتالیا توسط شهروندان غیر اتحادیه اروپا دریافت شود. پس از کسب اجازه اقامت موقت و زندگی مداوم به مدت 5 سال، میتوان برای دریافت اقامت دائم اقدام نمود. اجازه اقامت موقت و دائم برای همسر، والدین و فرزندان متقاضی نیز صادر میشود، اما در شرایطی که شخص متقاضی توانایی مالی خود را مبنی حمایت کافی از افراد تحت تکفل خود اثبات کند.

روش‌های اخذ اقامت ایتالیا

دولت ایتالیا شرایط مختلفی جهت اخذ اقامت دائم ایتالیا برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا در نظر گرفته است. هر شخصی با توجه به شرایط مالی و شغلی خود قادر به اخذ اقامت می باشد.
چندین روش برای دریافت اقامت دائم ایتالیا وجود دارد:
 • اخذ مجوز کار: شخص غیر مقیم خارجی قادر است از دولت ایتالیا برای کسب و کار خود مجوز کار دریافت کند. قبل از درخواست صدور اقامت دائم، به کمک مجوز کار میتوان در این کشور به مدت 5 سال زندگی کرد.
 • اخذ مجوز اقامت برای کارآفرینان: دولت ایتالیا شرایط ویژه ای برای کارآفرینان نیز در نظر گرفته است. کارآفرینان در صورت اثبات طرح خود قادر به راه اندازی آن در ایتالیا خواهند بود.
 • از طریق سرمایه گذاری: سرمایه گذاری در یک حوزه خاص که به تایید مراکز ذیربط رسیده باشد.
 • اخذ ویزای خوداشتغالی: این ویزای به شخص متقاضی این اجازه را میدهد به عنوان یک تاجر انحصاری در ایتالیا فعالیت کند.
برای اخذ اقامت دائم ایتالیا با توجه به یکی از روش‌های فوق، به صفحه درخواست اخذ اقامت ایتالیا مراجعه کرده و برای ثبت درخواست اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت دائم ایتالیا

برای دریافت اقامت دائم ایتالیا مدارک مختلفی باید ارائه شود. ارائه تمامی این مدارک برای ثبت درخواست الزامی است:
 • مدرکی مبنی بر داشتن منزل قانونی و رسمی در ایتالیا (قرارداد اجاره یا قبض آب و برق اخیر)
 • اثبات تمکن مالی (مانند: فیش حقوقی امضا شده توسط کارفرما، صورت حساب بانکی و …)
 • ارائه سوابق کیفری
 • مدرکی مبنی بر اینکه شخص متقاضی به مدت 5 سال به صورت مداوم در ایتالیا اقامت داشته است. (برگه‌ی اقامت موقت)
 • گواهی ثبت به نام شخص متقاضی که توسط نیروی پلیس محلی صادر شده است.

محدودیت های اخذ اقامت ایتالیا برای متقاضیان خاص

دریافت ویزا دائم ایتالیا محدودیت‌هایی نیز دارد. افرادی که در ادامه به آنها اشاره میشود ممکن است برای دریافت این ویزا به مشکل بر بخورند:
 • افرادی که بر اساس ویزای دانشجویی به ایتالیا سفر کرده‌اند
 • افرادی که برای امور تحقیقاتی و علمی برای مدت زمان محدودی دعوت شده اند
 • افرادی که درخواست پناهندگی ثبت میکنند
 • افرادی که برای حمایت های بشردوستانه وارد ایتالیا شده اند

بزرگترین مزایای اخذ اقامت ایتالیا

 • دارندگان اقامت دائم حقوقی مشابه حقوق شهروندان ایتالیایی دارند.
 • به شهروندان خارجی متقاضی که اجازه اقامت بلند مدت اروپا را دارند به طور خودکار اقامت دائم اعطا میشود.
 • کشور ایتالیا یکی از معدود کشورهای اروپایی است که پس از 5 سال میتوان اقامت دائم آن را دریافت کرد.
 • حق سفر آزادانه به تمام کشورهای اتحادیه اروپا و منطقه شینگن یکی دیگر از مزایای اخذ اجازه اقامت دائم است.
 • دسترسی به بازار گسترده‌ای که یک فرد خارجی می تواند در آن کار کند یا حتی تجارت خود را راه اندازی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام