اقامت, ایتالیا, ایتالیا, ایتالیا, وقت سفارت, ویزا

اقامت ایتالیا از طریق کار

اقامت ایتالیا از طریق کار

اقامت ایتالیا از طریق کار یکی از اهدافی است که افراد زیادی آن را دنبال می کنند. بهتر است قبل از هر چیزی بررسی شود که آیا شرایط عمومی برای اخذ اقامت ایتالیا از طریق اشتغال به کار در این کشور وجود دارد یا خیر. موضوع مهمی که لازم است بررسی شود این می باشد که آیا فردی که قصد اقامت ایتالیا از طریق اشتغال به کار را داشته، تخصص لازم برای شروع به کار در ایتالیا را دارد؟

متقاضیان گرامی همیشه می توانند تمامی سوالات خود در رابطه با مهاجرت به ایتالیا از طریق کار را در اختیار مشاوران و وکلای مهاجرتی ویزامون قرار داده و از مشاوره رایگان تلفنی مشاوران موسسه در این زمینه بهره مند شوند. در صورتی که درخصوص مهاجرت کاری به ایتالیا نیاز به مشاوره دارید، میتوانید فرم درخواست اقامت ایتالیا را کامل نموده تا مشاورین ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل نمایند.

شرایط عمومی اخذ اقامت ایتالیا از طریق کار

اقامت ایتالیا از طریق کار بدون داشتن تخصص کافی تقریبا کاری غیر ممکن و نشدنی است. کشورهای اروپایی فقط در صورتی شرایط را برای اقامت از طریق کار برای افراد فراهم می کنند که اولا فرد دارای تخصص بسیار زیاد در حوزه کاری خود باشد و در مرحله بعد به آن تخصص نیاز داشته باشند. اولویت با افراد بومی و شهروندان ایتالیا بوده و اگر نیروی متخصصی در داخل کشور ایتالیا برای انجام امور مربوطه پیدا نشود، نیروی خارجی استخدام می شود. شرایط و ضوابط مربوط به استخدام در هر سازمان، نهاد، ارگان، شرکت و… با هم متفاوت بوده که از طریق سفارت ایتالیا در ایران این موضوع قابل پیگیری می باشد.

مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش ایتالیا از طریق کار

از مهمترین مواردی که قبل از درخواست اقامت ایتالیا از طریق کار باید مورد بررسی قرار بگیرد، اطلاع از مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش ایتالیا از طریق کار می باشد. مدارک مورد نیاز باید آماده شده و توسط دارالترجمه معتبر و قانونی نیز ترجمه شوند تا در هنگام نیاز بتوان با سرعت بالایی مدارک را ارسال کرده و از موقعیت های شغلی موجود بهره مند شد. مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش ایتالیا از طریق کار شامل موارد زیر می باشند:
  • گذرنامه یا پاسپورت »»»داشتن حداقل 6 ماه اعتبار الزامی است
  • قرارداد رسمی که با کارفرما منعقد شده است »»» مفاد این قرارداد شامل همه این موارد باشد. »»» تاریخ آغاز قرارداد، مدت زمان اعتبار قرارداد، تعیین حقوق و مزایای دریافتی، چگونگی بیمه و پرداخت مالیات و….
  • ارائه مدرک جهت اثبات تمکن مالی »»» گردش حساب حداقل 6 ماه گذشته برای این امر مورد نیاز است.
  • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
  • ارائه مدارک تحصیلی مربوط به شغل انتخابی
  • ارائه گواهینامه های تخصصی مربوط به شغل انتخابی
  • ارائه پرونده مربوطه از سوی کارفرما به کنسولگری
  • پرداخت هزینه جهت اخذ ویزا
  • ارائه گواهی سلامت از مراجع ذیصلاح
  • و….

مهاجرت به ایتالیا از طریق کار و نحوه کاریابی

اقامت ایتالیا از طریق کار و کاریابی در ایتالیا ممکن است برای شهروندان کشورهای غیر اروپایی دشوارتر از شهروندان اروپایی باشد. آشنایی نسبی با زبان ایتالیایی علاوه بر داشتن تخصص کافی می تواند کاریابی را برای افراد ساده تر نماید. موسسات کاریابی بسیار زیادی در ایتالیا مشغول به کار هستند. این موسسات پل ارتباطی بین کارفرما و افراد جویای کار در ایتالیا به شمار می روند. پیدا کردن کارفرما در ایتالیا کار نسبتا دشواری بوده اما اگر این کار با موفقیت انجام گردد، می توان گفت اقامت در ایتالیا از طریق اشتغال به کار بسیار ساده تر می شود. تهیه یک رزومه قدرتمند و حرفه ای و ارسال آن برای کارفرماها از طریق موسسات کاریابی می تواند مسیر را برای پیدا کردن کارفرما در ایتالیا فراهم نماید. برای پیدا کردن کارفرما عجله نکنید و این مرحله را با صبر و حوصله کافی انجام دهید.

میزان حقوق دریافتی

قطعا یکی از موارد بسیار مهمی که در هنگام اقدام برای اخذ اقامت ایتالیا از طریق کار باید به آن توجه شود، میزان حقوق دریافتی است. چیزی که واضح بوده این است که بر اساس شغل انتخابی میزان حقوق دریافتی ممکن است متغیر باشد. با توجه به این موضوع و همچنین متغیر بودن حقوق در هر سال نمی توان رقم قطعی و ثابتی برای میزان حقوق دریافتی در ایتالیا بیان کرد. اما در حال حاضر به طور میانگین می توان گفت هر فرد می تواند 3680 یورو در ماه درآمد داشته باشد. حداقل حقوق دریافتی نیز 500 یورو در ماه می باشد. مشاغل پر درآمد می توانند در ماه بیش از 16000 یورو نیز درآمد داشته باشند.

نرخ بیکاری کشور ایتالیا

یکی از فاکتورهای بسیار مهم برای افرادی که قصد اخذ اقامت ایتالیا از طریق کار را دارند، نرخ بیکاری است. اطلاع از نرخ بیکاری کشور ایتالیا برای چنین افرادی چه مزایایی دارد؟ با اطلاع از نرخ بیکاری ایتالیا افراد می توانند متوجه شوند که آیا امکان پیدا کردن شغل مناسب برای آنها وجود دارد یا خیر؟ زمانی که نرخ بیکاری در کشوری بالا باشد، قطعا برای افرادی که قصد اخذ اقامت از طریق کار را دارند، مشکلاتی به وجود می آید. با توجه به اولویتی که شهروندان ایتالیا نسبت به افراد غیر ایتالیایی دارند، زمانی که نرخ بیکاری بالا باشد، پیدا کردن شغل مناسب بسیار دشوار می شود. در حال حاضر نرخ بیکاری در ایتالیا 9.3 می باشد. این نرخ نسبتا بالا بوده و احتمال پیدا کردن کار را کمتر می کند. البته این بدان معنا نبوده که نمی توان شغل مناسبی در ایتالیا پیدا کرد. شرایط بر اساس هر شغل متفاوت می باشد.

مشاغل مورد نیاز ایتالیا

اقامت ایتالیا از طریق کار فقط در مشاغل محدودی امکان پذیر می باشد. علت این موضوع افزایش نرخ بیکاری در ایتالیا می باشد. از این رو در این بخش قصد داریم مشاغلی که می توان از طریق آنها شغل مناسبی در ایتالیا پیدا کرد را معرفی کنیم. این مشاغل شامل روانشناسی و مددکاری اجتماعی، شبکه، آی سی تی، آی تی، انیمیشن سازی، مدیریت بازرگانی، طراحی سازه، مشاغل مربوط به حیطه سلامت و… می باشند.
وکلای مجرب در موسسه ویزامون می توانند شما را در دریافت ویزای کار یاری دهند. علاوه بر این، متقاضیان می توانند برای مشاوره در مورد گزینه های دیگر برای مهاجرت به ایتالیا با مشاوران ما در ویزامون تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام