اقامت, ایتالیا

اقامت ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

اقامت ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

اقامت ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

کشور ایتالیا با عضویت در اتحادیه اروپا و همچنین داشتن اقتصادی پایدار، گزینه ی مناسبی برای اقامت افراد خارجی بوده است. از این رو، سرمایه گذاران خارجی به فکر افتاده اند تا با سرمایه گذاری در این کشور اروپایی، اقامت دائم این کشور را اخذ کنند. وجود استانداردهای بالای زندگی و همچنین امکانات تحصیلی و درمانی، باعث تشویق سرمایه گذاران خارجی به سرمایه گذاری و اقامت ایتالیا از طریق سرمایه گذاری شده است.. در صورتی که درخصوص مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری نیاز به مشاوره دارید، فرم درخواست اقامت ایتالیا را کامل نموده تا مشاورین ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل نمایند.

به دلیل وجود نیروی کار متخصص، مجموعه ای از سیاست ها برای ایجاد حس رقابت، نوآوری و همچنین تولیدات و صادرات زیاد، سرمایه گذاری در ایتالیا با شکست مواجه نمی شود.

در این مقاله سعی داریم به صورت ساده و روان موضوعات اصلی مربوط به سرمایه گذاری در ایتالیا را بیان کنیم. در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در ایتالیا و یا در مورد روش های مختلف مهاجرت به کشورهای مختلف می توانید با ما تماس حاصل فرمایید . همچنین در انتهای این مقاله نظرات، دیدگاه ها و سوالات خود را در قسمت سوالات ارسال کنید تا در کمترین زمان پاسخ را از کارشناسان مجرب ویزامون دریافت کنید.

صدور ویزا

شهروندان غیراروپایی، به منظور مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، می توانند یک گلدن ویزای ایتالیا برای مدت دوساله اخذ کنند. با داشتن این ویزا، افراد می توانند به مدت دو سال برای سرمایه گذاری در ایتالیا اقامت داشته باشند. سرمایه ی مورد نظر باید طی سه ماه اول پس از ورود به ایتالیا، وارد بیزینس شود. اما اگر بنا به دلایلی، در این دو سال سرمایه گذاران، مبلغ مشخص شده را در این کشور سرمایه گذاری نکنند، این ویزا قبل از تاریخ انقضای خود باطل می شود. این در حالیست که اگر سرمایه گذاری به درستی صورت پذیرد، ویزا برای یک اقامت سه ساله‌ی دیگر تمدید می شود.
البته، با اخذ گلدن ویزای ایتالیا دو ساله می توان همراهانی از جمله همسر قانونی با سن بیشتر از 18 سال، فرزندان زیر 18 سال، فرزندان بالای 18 سال با معلولیت جسمی و ذهنی و والدین وابسته را در این سفر  به ایتالیا برد.
اقامت ایتالیا از طریق سرمایه گذاری در حالی امکان پذیر است که سرمایه گذار به مدت پنج سال پیوسته به سرمایه گذاری در ایتالیا مشغول بوده و در این مدت نیز مرتکب هیچ جرم و عمل غیرقانونی نشود.
سپس، فرد برای اخذ تابعیت ایتالیا، باید به مدت 10 سال در این کشور به طور قانونی سکونت داشته و مرتکب هیچ عمل غیر قانونی نشود. علاوه بر این، وضعیت مالی پایدار و مناسب نیز، دریافت تابعیت ایتالیا را آسان تر می کند.
البته اگر پدر، مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ شما در ایتالیا به دنیا آمده باشند، امکان اقامت و تحصیل در ایتالیا برای شما فراهم است.

روش های مختلف سرمایه گذاری در ایتالیا

اقامت ایتالیا از طریق سرمایه گذاری به روش های مختلفی از قبیل کارآفرینی، ثبت شرکت، خرید ملک و خرید اوراق قرضه در این کشور انجام می پذیرد. بخش خودروی این کشور نیز با پیشرفت های چشمگیر و بازار رو به رشد خود، فرصت مناسب دیگری برای سرمایه گذاری در این کشور تلقی می شود. همچنین صنایع شیمیایی و فناوری نانو نیز پتانسیل بالایی برای سوددهی دارند.
خرید ملک در ایتالیا نیز برای خارجیانی که به طور قانونی در ایتالیا زندگی می کنند و اعضای خانواده شان شرایط مالی مناسبی دارند، امکان پذیر می باشد. بعلاوه، افراد بدون اقامت، با سابقه زندگی در ایتالیا به مدت 3 سال ، امکان خرید ملک در این کشور را دارند.
البته صرفا با اجاره و یا خرید یک ملک در ایتالیا نمی توان پاسپورت این کشور را دریافت کرد. برای دریافت پاسپورت ایتالیا ابتدا باید از طریق سرمایه گذاری در این کشور اقامت نمود و پس از گذشت چند سال، برای  اخذ پاسپورت ایتالیا درخواست داد.
ثبت شرکت در کشور ایتالیا نیز یکی دیگر از راه های اخذ اقامت ایتالیا از طریق سرمایه گذاری می باشد. هزینه ثبت شرکت در این کشور، با توجه به نوع شرکت، تعداد سهامداران و غیره متفاوت می باشد. قابل ذکر است که اتاق بازرگانی کشور ایتالیا، مسئولیت ثبت شرکت در این کشور را بر عهده دارد.

مقدار مبلغ لازم برای اخذ اقامت ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

اگر به عنوان یک مهاجر خارجی به دنبال اخذ اقامت ایتالیا از طریق سرمایه گذاری هستید، باید مبلغ معینی را برای سرمایه گذاری در این کشور عرضه کنید. سرمایه گذاری 2 میلیون یورو در اوراق قرضه و حفظ آن به مدت دو سال، یکی از راه های سرمایه گذاری است.
همچنین، سرمایه گذاریِ 1 میلیون یورویی در سهام ایتالیا، یکی دیگر از راه های اخذ اقامت ایتالیا از طریق سرمایه گذاری است. لازم به ذکر است که برای دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری، ارائه ی یک طرح تجاری توسط فرد مهاجر، و تایید آن توسط اداره مهاجرت ایتالیا ضروری است.
سرمایه گذاری در ایتالیا برای متقاضیان خارجی ریسک بزرگی است، بنابراین باید تمامی شرایط سرمایه گذاری در این کشور را مطالعه کنند تا سرمایه خود را از دست ندهند. اولین قدمی که متقاضیان باید در این مسیر بردارند، مشورت با یک یا چند نفر است که در این زمینه بسیار با تجربه هستند. وکلا و مشاوران مهاجرت به ایتالیا معمولا بهترین گزینه برای اطلاع از وضعیت اقتصادی ایتالیا و قوانین و مقررات سرمایه گذاری در این کشور هستند. به همین منظور ویزامون با بیش از چندین سال سابقه در زمینه مهاجرت و اقامت در کشورهای مختلف، وکلا و مشاوران را با تجربه گرد هم آورده است که می تواند در این راه به شما عزیزان کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام