اقامت, ایتالیا, ایتالیا, ایتالیا, وقت سفارت, ویزا

اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت

اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت

اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت

زندگی در ایتالیا یک فرصت استثنایی برای افرادی است که تاسیس یک شرکت موفق را در ذهن می‌پرورانند. خوشبختانه دولت ایتالیا هم اجازه تاسیس شرکت برای افرادی خارجی را فراهم میکند و هم شرایط ویژه‌ای را برای گسترش کسب و کار جدید ارائه میدهد. در طی همین روال قادر به اخذ اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت نیز خواهید بود.در صورتی که درخصوص مهاجرت از طریق ثبت شرکت در ایتالیا نیاز به مشاوره دارید، میتوانید فرم درخواست اقامت ایتالیا را کامل نموده تا مشاورین ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل نمایند.

در ادامه موسسه ویزامون اطلاعات بیشتری در باب دریافت اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت ارائه خواهد داد. چنانچه سوالات متعددی در زمینه اخذ ویزای ایتالیا از این طریق را دارید، به راحتی میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

قوانین ویزای کاری ایتالیا چگونه تعریف میشود؟

هر شخصی که برای کار به ایتالیا مهاجرت میکند باید “مجوز کار” داشته باشد. دریافت مجوز کار از دولت ایتالیا هم برای افرادی که در صدد راه‌اندازی شرکت هستند و هم برای افرادی که قصد دارند به عنوان پزشک در این کشور فعالیت کنند، صدق میکند. در ابتدا باید بدانید که مهاجرت به ایتالیا برای مقاصد کاری بر اساس یک سیستم سهمیه‌ای (decreto-flussi) تعیین میشود.
. به عبارتی این سیستم میزان افرادی که در طی آن سال قادر به مهاجرت به ایتالیا هستند را تعیین میکند. از این رو بهتر است برای دریافت اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت تعجیل کنید. چرا که دولت ایتالیا به اولین درخواست‌های کاری و شغلی بهتر و زودتر رسیدگی میکند. به دنبال آن مجوز کار نیز زودتر صادر خواهد شد.

شرایط راه اندازی و اخذ اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت

اخذ اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت مراحل پیچیده‌ای دارد. البته باید بدانید که با گذر از مراحل اولیه، باقی مراحل اخذ اقامت ایتالیا از این طریق بسیار آسان خواهند بود. نکته حائز اهمیت این است که تنها ثبت شرکت در ایتالیا به طور خودکار منجر به اجازه کار/ ویزا/ مجوز اقامت نمیشود. اولین مرحله‌ای که در مورد شرکت شما مورد بررسی قرار میگیرد، مدت زمان فعالیت آن است. مقررات مهاجرتی فعلی تنها در صورتی ویزای کار را به مدیر یا مالک شرکت اعطا میکند که چنین شرکتی حداقل به مدت 3 سال فعالیت مداوم و همچنین موفق آمیز داشته باشد.
برای دریافت اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت میتوانید به دنبال استثنا ها نیز باشید. چرا که امکان تاسیس شرکت جدید در ایتالیا و بدون سابقه کاری با توجه به چندین استثنا نیز وجود دارد، حتی در شرایطی که این شرکت تازه تاسیس کاملا متعلق به یک فرد غیر مقیم است. دریافت اجازه تاسیس شرکت نوپا در ایتالیا برای افراد غیر مقیم تا حد زیادی به میزان بودجه بستگی دارد. چنانچه بودجه کافی داشته باشید، میتوانید به کمک کارت آبی در صدد استخدام کارگران غیر اتحادیه اروپا نیز برآیید.

مراحل درخواست مجوز کار از اداره کار ایتالیا

نحوه دریافت مجوز کار در اداره کار ایتالیا شامل سه مرحله است. جزئیات این مراحل ممکن است سالیانه به صورت جزئی و محسوس تغییر کنند. اما در حالت کلی مراحل دریافت مجوز به شرح زیر است:
  1. درخواست آنلاین مجوز کار، ثبت شده توسط کارفرما/شرکت میزبان ایتالیایی
  2. درخواست ویزا، که توسط کارکنان در کنسولگری ایتالیا پس از بررسی صلاحیت اقامت ثبت میشود
  3. ورود به ایتالیا، شخص مورد نظر پس از گذشت 8 روز باید به اداره مهاجرت محلی مراجعه کرده و درخواست اجازه اقامت را ثبت کند.
پس از گذشت مدت زمان تعیین شده، مجوز کار برای شما و شرکت صادر میشود.

مدارک درخواست و اخذ ویزای ایتالیا از طریق ثبت شرکت

مدارک لازم برای اخذ اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت به این شرح میباشد:
  • تکمیل انواع فرم ها مانند فرم درخواست ثبت شرکت و امثال آن
  • ارائه طرح اقتصادی شرکت و آینده شغلی آن در روزهای آتی
  • فهرست صاحبان شرکت همراه با مدارک شناسایی آنها
  • ارائه مدارک مربوط به شرکت مانند سند مالکیت، اساسنامه و غیره

آیا اخذ ویزای ایتالیا از طریق ثبت شرکت محدودیت دارد؟

اخذ اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت محدودیت‌های متعددی دارد. در مقابل باید خاطرنشان کرد که دولت ایتالیا شرایط مثبتی را نیز برای ثبت شرکت در این کشور فراهم میکند و از اعمال برخی از محدودیت‌ها خودداری میکند.
قانون دولت ایتالیا هیچ محدودیتی برای استفاده از شرکت های تازه تاسیس برای حمایت از مجوزهای کار (مانند حداقل سرمایه یا گردش مالی، تعداد کارگران محلی) تعیین نمیکند. اما در مقابل اختیارات گسترده‌ای به اداره مهاجرت محلی واگذار میکند. با اعطای چنین اختیاراتی اداره مهاجرت محلی میتواند توانایی مالی شرکت شما را ارزیابی کند. در چنین ارزیابی هایی باید توانایی مالی شرکت اثبات شود.
از این رو مشاوران ویزامون توصیه میکنند که همیشه با سرمایه و بودجه کافی برای تاسیس شرکت در ایتالیا اقدام کنید. حداقل سرمایه‌ای که برای ثبت شرکت در ایتالیا باید فراهم کنید 10000 یورو است. این مبلغ تنها بخشی از هزینه بوده و سرمایه بیشتری میطلبد.
مشاورین ویزامون اطلاعات دقیق‌تری در مورد هزینه‌ها و نحوه اخذ اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت در اختیارتان قرار خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام