راهنمای کامل اخذ ویزای شنگن + شرایط، مدارک، هزینه ها و مشاوره

اقامت انگلیس

 

انگلستان که یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان به حساب می آید، هر ساله پذیرای هزاران مهاجر از سراسر جهان است. این کشور یکی از محبوب ترین کشورها در بین متقاضیان مهاجرت به حساب می آید. پایتخت انگلستان شهر زیبای لندن است که امروزه به عنوان یکی از مقاصد برتر مهاجرت برای دانشجوی بین المللی رتبه بندی می شود. قطعا موارد زیادی در رابطه با مهاجرت به انگلستان وجود دارد که متقاضیان باید از آنها آگاه باشند. این اطلاعات تنها برای کمک به شما در انتخاب صحیح و مقرون به صرفه ترین راه برای مهاجرت و اقامت انگلستان است.

معرفی

انگلستان جزیره است که بین آب های اقیانوس اطلس، دریای شمال و دریای سلتیک و در شمال غربی اروپا واقع شده است. پایتخت انگلستان شهر لندن است که بیش از 10 میلیون نفر جمعیت دارد  که به عنوان مرکز اقتصادی نیز شناخته می شود.
اقامت انگلستان و شرایط مهاجرت به این کشور از طرق مختلف امکان پذیر است، مهاجرت تحصیلی و کاری از مسیرهای اصلی مهاجرت به انگلستان محسوب می شود و سالانه هزاران نفر به این کشور سفر می کنند.

یکی از کشورهایی که در سال 2022 بیشترین تقاضا برای مهاجرت را داشته است کشور انگلستان می باشد . مهاجرانی که قصد اقامت در این کشور را دارند بسته به شرایط خود می توانند برای اخذ ویزا و اقامت در انگلستان از یکی ازاین روش ها اقدام کنند. اما سوالات زیادی در زمینه اخذ اقامت انگلستان وجود دارد که پاسخ به آنها بسیار مهم است.

دوستانی که قصد مهاجرت به انگلستان و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه را دارند می توانند با دریافت مشاوره تلفنی رایگان از مشاوران مجرب ویزامون اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنند. در این مقاله که توسط کارشناسان ما تهیه شده است قصد داریم به تمام سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم.

مزیت‌های مهاجرت به انگلستان

با توجه به اینکه انگلستان یکی از سختگیرترین کشورها در زمینه مهاجرت است، می توان دریافت که مزایای اخذ اقامت انگلستان بی شمار است. اخذ اقامت این کشور به شما امکان دسترسی به بزرگترین بازارهای جهانی را می دهد و می توانید از این مزیت برای کسب و کار خود بهره ببرید.

به طور کلی اخذ اقامت انگلیس و مهاجرت به این کشور مزایای زیادی دارد که برخی از آنها عبارتند از:

 • کار و زندگی در یکی از بزرگترین قطب های اقتصادی جهان
 • تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان
 • برخورداری از امنیت اجتماعی و امنیت شغلی
 • آب و هوای معتدل و مرطوب
 • کیفیت زندگی بالا و رفاه اجتماعی
 • دارا بودن انواع بیمه های ملی و درمانی
 • ثبات اقتصادی کافی

روش‌های مهاجرت به انگلستان

 • اقامت انگلستان از طریق کار
 • اقامت انگلستان از طریق تحصیل
 • اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت انگلستان از طریق ازدواج
 • اقامت انگلستان و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • اقامت انگلستان از طریق پناهندگی

اقامت انگلستان از طریق کار

اقامت انگلستان از طریق کار یکی از محبوب ترین راه های مهاجرت و اخذ اقامت انگلستان است که در نهایت منجر به تابعیت بریتانیا  و کسب پاسپورت بریتانیا می شود. نرخ بیکاری در انگلیس 4 درصد میباشد که در 44 سال گذشته تقریبا ثابت مانده است،این امر نمایانگر قدرت و ثبات اقتصادی این کشور میباشد.

بریتانیا به منظور جبران کمبود متخصصان و نیروی ماهرشاغل در سراسر جهان، انواع مختلفی از ویزای کار را به علاقه‌مندان ارائه می‌کند.

ویزا های کاری انگلستان:

 • Tier2: این نوع ویزا برای افرادی است که از یک کارفرما در آن کشور پیشنهاد شغلی دارند یا توسط کارفرما حمایت می شوند. (جاب آفر)
 • Tier5 : این ویزای جستجوی کار در کشور انگلیس است.

اخذ ویزای کار در انگلستان، مهاجرت به این کشور و اخذ کارت اقامت انگلیس امری کاملا قانونی می باشد. با توجه به اینکه دریافت پیشنهاد شغلی از انگلستان فرآیندی طولانی و پیچیده است و بسیاری از افراد از ناآگاهی متقاضیان برای مهاجرت به انگلستان سوء استفاده می کنند، توصیه می شود قبل از اقدام از یک وکیل مهاجرتی معتبر راهنمایی و مشاوره بگیرید. وکلای با سابقه ما در ویزامون آماده ارائه مشاوره رایگان به شما مخاطبان عزیز میباشند.

اقامت انگلستان از طریق تحصیل

اخذ ویزای تحصیلی در انگلستان تنها منجر به اخذ اقامت موقت می شود و پس از اخذ اقامت فرد تنها تا پایان اعتبار ویزا می تواند در آن کشور بماند و پس از آن باید خاک انگلستان را ترک کند. دارندگان ویزای تحصیلی این کشور می توانند از سال 2020 حداکثر به مدت 2 سال بعد از تحصیل در این کشور اقامت داشته باشند. این اجازه اقامت کوتاه مدت صرفاً به منظور جستجوی شغل مرتبط با تحصیل به شخص اعطا می شود و تنها پس از آن اجازه اقامت دائم صادر می شود. همچنین متقاضیان می توانند با تبدیل ویزای تحصیلی خود به ویزای کار در این کشور مشغول به کار شوند.

از آنجایی که انگلستان دارای دانشگاه های معتبری مانند دانشگاه کمبریج، دانشگاه لندن و دانشگاه آکسفورد است که همگی در رتبه های بالای رتبه بندی جهانی قرار دارند، متقاضیان زیادی از سراسر جهان برای تحصیل در انگلستان وجود دارد. همه دانشجویان مهاجر به انگلستان برای ورود به این کشور باید برای ویزای تحصیلی درخواست دهند مگر اینکه تابعیت سوئیس یا پاسپورت یکی از کشورهای اروپایی را داشته باشند. برای افراد زیر 16 سال، از طریق ویزای Tier 4 کودکان می توانند برای اقامت در انگلستان اقدام کنند.

اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری انگلستان  یکی از دشوارترین برنامه های مهاجرت سرمایه گذاری در جهان است. برای مهاجرت به انگلستان برای سرمایه گذاری باید حداقل 2 میلیون پوند در اوراق قرضه دولتی، وام های شرکتی یا صندوق های مشترک سرمایه گذاری کنید. با سرمایه گذاری 2میلیونی می توانید پس از 5 سال برای اقامت دائم انگلستان اقدام کنید. در نظر داشته باشید که مهاجرت سرمایه گذاری به انگلستان راه نسبتا طولانی برای اخذ اقامت دائم این کشور است اما در صورت داشتن تمامی شرایط مهاجرت به انگلستان راه مطمئنی است.

راه های مختلفی برای اخذ اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری شخصی شما وجود دارد. از آنجایی که سرمایه گذاری در این کشور به شما این امکان را می دهد که علاوه بر اخذ اقامت، از بازگشت سرمایه خود نیز مطمئن باشید، فرصتی بی نظیر محسوب می شود. همچنین می توانید پس ازاخذ اقامت خود برای پاسپورت بریتانیایی درخواست دهید. برخی از رایج ترین روش های سرمایه گذاری در انگلستان عبارتند از:

سرمایه گذاری Tier 1:این برنامه روش اصلی برای اخذ اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری است. برای استفاده از این طرح حداقل 2 میلیون پوند سرمایه لازم است. هر چه میزان سرمایه بیشتر باشد، اقامت سریع تری به دست می آید.

ویزای نوآوری یا Innovator : یکی از راه های اقامت در انگلستان اجرای طرحی نوآورانه در آن کشور به نام Innovation England است. اگر شخصی طرحی نوآورانه داشته باشد و با طرح تجاری ارائه شده ثابت کند که برای اقتصاد انگلستان قابل اجرا است، می تواند از این روش استفاده کند. متقاضیانی که برای این ویزای سرمایه گذاری اقدام می کنند باید حداقل 50000 پوند در انگلستان سرمایه گذاری کنند. این نوع ویزا به متقاضی اجازه می دهد تا به مدت 3 سال در انگلستان اقامت دائم داشته باشد و پس از 5 سال فرد می تواند برای پاسپورت انگلستان اقدام کند.

استارت آپ:در این روش شما توسط سازمان های معتبر در انگلستان نیز پشتیبانی می شوید و میبایست یک طرح کسب و کار خلاقانه را اجرا کنید.

اقامت انگلستان از طریق ازدواج

طبق قوانین انگلستان، اگر قصد ازدواج با یک مقیم یا شهروند بریتانیا را دارید، می توانید برای این ویزا درخواست دهید و پس از ازدواج و اثبات شرایطی در بریتانیا بمانید. برای دریافت این ویزا، هر دو طرف باید بالای 18 سال سن داشته باشند. فردی که در انگلستان درخواست ازدواج می کند باید درآمد و وضعیت مالی خود را ثابت کند تا نشان دهد می تواند بدون حمایت دولت از خود و همسرش حمایت کند. فرد متقاضی این ویزا باید به سفارت بریتانیا در کشور خود مراجعه کرده و درخواست را به همراه کلیه گواهی ازدواج و مدرک اقامت و شهروندی همسر خود ارائه دهد. پس از اخذ این ویزا شما اجازه کار، تحصیل و زندگی در انگلستان را خواهید داشت و پس از یک دوره 5 ساله می توانید اقامت دائم انگلستان را دریافت کنید. ایرانیان مانند هر ملیت دیگری می توانند با ازدواج با یک شهروند بریتانیایی اقامت این کشور را دریافت کنند.

اقامت انگلستان و اخذ تابعیت از طریق تولد

تولد یکی از راه های دریافت اقامت یا حتی شهروندی است. البته این سیستم به دو دسته اخذ تابعیت از طریق خاک و خون تقسیم می شود. تابعیت از طریق خاک به این معناست که فرد می تواند به سادگی با تولد در کشور مورد نظر تابعیت خود را دریافت کند. از سال 1983 انگلستان از قانون تابعیت از طریق خون پیروی می کند. بر این اساس کودکی که در انگلیس متولد می شود تنها در صورتی می تواند در آن کشور اقامت بگیرد که یکی از والدینش در آن کشور اقامت داشته باشد یا شهروند آن کشور باشد.

دو روش برای اخذ تابعیت بریتانیا و اقامت دائم از بدو تولد وجود دارد. روش اول این است که والدین تابعیت بریتانیایی داشته باشند و روش دوم این است که والدین دارای تابعیت بریتانیایی کودکی را به فرزندی قبول کنند.

اقامت انگلستان از طریق پناهندگی

به طور کلی اخذ اقامت انگلستان از طریق پناهندگی امکان پذیر است اما انتخاب این روش برای مهاجرت و اخذ اقامت توصیه نمی شود.

به دلیل غیرقانونی بودن روش پناهندگی ویزامون در زمینه اخذ اقامت از طریق پناهندگی خدماتی ارائه نمی دهد.

هزینه های زندگی در انگلستان

یکی از موارد مهمی که در مهاجرت و اخذ اقامت انگلستان باید به آن توجه کنید هزینه زندگی و هزینه مهاجرت به انگلستان است. بریتانیا یکی از گران ترین مقصد مهاجرت در جهان است و هزینه زندگی در آن نسبتا بالا است و به طور گسترده به عنوان یکی از 10 کشور گران قیمت در رتبه بندی در نظر گرفته می شود.

مدارک لازم برای مهاجرت به انگلیس

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به انگلستان بستگی به روش مهاجرت شما دارد. اما به طور کلی باید مدارک زیر را به کنسولگری انگلستان ارائه دهید :

 • مدارک هویتی (مانند شناسنامه، کارت ملی)
 • گذرنامه
 • تکمیل فرم درخواست ویزا و صورتحساب پرداخت هزینه‌های ویزا
 • ارائه گواهی تمکن مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • بیزینس پلان تجاری تائید شده (جهت مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری)
 • رزومه کاری (جهت مهاجرت از طریق کاری)
 • رزومه تحصیلی و نامه پذیرش دانشگاه (جهت مهاجرت از طریق تحصیلی)
 • مدرک زبان انگلیسی
 • بیمه مسافرتی
 • و ...

اقامت دائم و تابعیت انگلستان

اتباع خارج از اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا باید به طور قانونی چند سال معینی را در آن کشور سپری کنند تا بتوانند اقامت دائم انگلستان را دریافت کنند.

اخذ اقامت دائم یکی از اهداف نهایی مهاجرت به انگلستان می باشد. لطفا توجه داشته باشید که متقاضی باید تراکنش های مالی شفاف داشته باشد، مالیات خود را پرداخت کند و درآمد کافی برای زندگی در این کشور در مدت اقامت خود داشته باشد. هزینه درخواست اقامت دائم 2389 پوند است و برای همراهی اعضای خانواده هر یک از آنها باید به تنهایی اقدام کنند. همچنین یک سال پس از اخذ اقامت دائم می توانید برای تابعیت این کشور اقدام کنید.