آمریکا, آمریکا, اقامت, ویزا

اقامت آمریکا از طریق لاتاری، فرصتی برای همه مردم جهان

اقامت آمریکا از طریق لاتاری، فرصتی برای همه مردم جهان

حتی اگر در فکر مهاجرت به آمریکا نبوده باشید نیز مطمئناً درباره لاتاری زیاد شنیده‌اید. اخذ اقامت آمریکا از طریق لاتاری هدف افراد بسیاری است که دوست دارند باقی عمر خود را در کشوری بزرگ و پیشرفته سپری کنند. بدون شک هنگامی که این کشور، آمریکا باشد، رسیدن به اقامت دائم و اجازه همیشگی زندگی، کار آسانی نیست. به همین خاطر است که لاتاری طرفداران زیادی دارد. زیرا یک مسیر روشن و نسبت به دیگر مسیرها هموارتری را پیش روی افراد می‌گذارد تا به اخذ اقامت برسند. اما لاتاری اصلاً به چه معناست و چه مراحلی دارد؟ تا پایان مقاله همراه ما بمانید تا به این سؤالات به طور کامل پاسخ دهیم در صورت داشتن هرگونه ابهام و یا سوالی میتوانید با کارشناسان مجرب ما در ویزامون تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت نمائید.

لاتاری چیست و “اقامت آمریکا از طریق لاتاری” به چه معناست؟

لاتاری در واقع یک برنامه بخت آزمایی و قرعه کشی است که تنها نیاز است با مبلغی مختصر در آن ثبت نام کنید و باقی ماجرا را به شانس خود بسپارید. این ساده‌ترین توضیح لاتاری است. اما چرا آمریکا باید به وسیله یک سیستم ساده قرعه کشی اقدام به پذیرش مهاجر نماید؟
 لاتاری فرصتی برای دریافت گرین کارت آمریکا است. به عبارتی دیگر، اخذ اقامت آمریکا از طریق لاتاری به واسطه این گرین کارتِ مشهور است. گرین کارت لاتاری به گرین کارت تنوع نژادی نیز شهرت دارد. زیرا هدف اولیه و اصلی دولت آمریکا از برگزار کردن این برنامه بخت آزمایی، ایجاد تنوع نژادی در داخل کشورش است به طوری که همه افراد از نژادها و کشورهای مختلف فرصت مهاجرت به این کشور را داشته باشند. خبر خوب این است که ثبت نام در لاتاری نیاز به هیچ شرایط ویژه‌ای ندارد و تقریباً همه افراد می‌توانند با پرداخت هزینه ثبت نام، شانس خود را در این قرعه کشی امتحان کنند.

اولین قدم بعد از برنده شدن در لاتاری

افرادی که به دنبال اخذ اقامت آمریکا از طریق لاتاری هستند باید با مراحل آن به خوبی آشنا باشند. اولین مرحله همان ثبت نام اولیه است که در بخش قبل به آن اشاره شد. در هنگام ثبت نام فرد متقاضی باید فرمی با عنوان فرم DS-5501 را تکمیل نماید. پس از اعلام نتایج، افراد پذیرفته شده در لاتاری باید فرم ds-260 را تکمیل نمایند و با ارائه مدارک مورد نیاز خود را برای وقت مصاحبه آماده کنند.
تکمیل فرم ds-260، شامل مراحل مختلفی از قرار زیر است:
  • تأیید یا پیشنهاد تغییر محل سفارت برای مصاحبه حضوری
  • وارد کردن کلیه اطلاعات هویتی به فارسی و انگلیسی
  • وارد کردن تمام جزئیات در مورد محل زندگی از بعد از 16 سالگی و محل زندگی آینده در آمریکا
  • تکمیل تمام اطلاعات هویتی و آدرس برای اعضای خانواده (اقامت آمریکا از طریق لاتاری برای تمام اعضای خانواده فرد برنده است.)
  • ارائه اطلاعات کامل درباره تجربه‌های قبلی شما در خصوص زندگی در آمریکا، سفر به این کشور، ویزاهای درخواستی و …
  • تکمیل اطلاعات شغلی و تحصیلی
  • پاسخ صحیح و صریح به بخش امنیتی فرم
  • تکمیل اطلاعات مربوط به Social Security Number

وقت سفارت لاتاری و مصاحبه حضوری

هنگامی که فرد فرم ds-260 را تکمیل، امضا و ارسال نماید، وقت مصاحبه‌ای برای او در نظر گرفته می‌شود. این وقت با توجه به شماره پرونده فرد پذیرش شده تعیین می‌گردد و ارتباطی با دیر یا زود ارسال کردن فرم ندارد. ایرانیانی که خواهان اخذ اقامت آمریکا از طریق لاتاری هستند، برای انجام مصاحبه خود به سفارت‌ آمریکا در یکی از کشورهای ارمنستان، ترکیه و امارات ارجاع داده می‌شوند. لازم است بدانید برای انجام این مصاحبه لزومی به داشتن دانش زبان انگلیسی نیست. زیرا به زبان فارسی نیز انجام می‌شود.
مراجعه به پزشک معتمد سفارت یکی از مراحل مهم و ضروری برای برندگان لاتاری محسوب می‌شود که باید قبل از مصاحبه و در همان کشور محل مصاحبه انجام شود. در این مراجعه، تست اعتیاد، آزمایش‌های خاص پزشکی برای پیشگیری از ورود افراد با بیماری‌های مسری به آمریکا، بررسی وضعیت واکسیناسیون و … انجام می‌شود.

شانس قبولی شما در لاتاری چقدر است؟

اگر شما نیز دریافت اقامت آمریکا از طریق لاتاری را هدف گرفته باشید بدون شک دوست دارید بدانید چقدر شانس قبولی در این بخت آزمایی بزرگ را دارید. به طور کلی هر ساله دولت آمریکا 55 هزار ویزای لاتاری را برای مهاجران کشورهای مختلف در نظر می‌گیرد. از طرفی سهمیه بندی کشورها در کسب این ویزاها به گونه‌ای است که هر کشور حداکثر 7% آمار برندگان را تشکیل می‌دهد. با این حساب هر چقدر تعداد افراد ثبت نامی در یک کشور کمتر باشد، شانس آن‌ها برای برنده شدن بیشتر خواهد بود. اما متأسفانه آمار چندان دقیقی از تعداد ثبت نامی‌ها وجود ندارد. از طرفی حتی دانستن آن نیز کمکی به برنده شدن نمی‌کند. پس چگونه می‌توان شانس قبولی در لاتاری و به دنبال آن اخذ اقامت آمریکا از طریق لاتاری را بالاتر برد؟
گفته می‌شود سالیانه حدود 40 درصد از افراد ثبت نامی، تنها به دلیل نقص مدرک یا اشتباه در ثبت نام و تکمیل فرم‌های مربوطه، از جریان لاتاری حذف می‌شوند. درصد زیادی از این اشتباهات نیز به عکس پاسپورت اختصاص دارد. نکته اینجاست که فرد رد شده متوجه نمی‌شود دلیل برنده نشدن او در لاتاری خطا در تکمیل اطلاعات است. با این حساب پیشنهاد می‌کنیم تمام دقت و تمرکز خود را در مراحل ثبت نام و ارسال اطلاعات بکار بگیرید. به نظر می‌رسد این تنها راه برای افزایش شانس برنده شدن در لاتاری آمریکا باشد.

تابعیت آمریکا از طریق لاتاری

اخذ اقامت آمریکا از طریق لاتاری با گرفتن گرین کارت میسر می‌شود. افرادی که در لاتاری برنده شده و مراحل بعد را انجام می‌دهند باید طی شش ماه بعد از صدور ویزا، وارد این کشور شده و گرین کارت خود را دریافت نمایند. دریافت گرین کارت به منزله اقامت دائم در کشور آمریکا است. اما با تابعیت تفاوت دارد. برای دریافت تابعیت آمریکا فرد باید حداقل 5 سال در این کشور زندگی کرده باشد، سه سال مقیم این کشور بوده و در حال ازدواج با یک فرد تبعه آمریکا باشد، در اختیار نیروهای مسلح آمریکا باشد و …
در نهایت افرادی که از اقامت آمریکا از طریق لاتاری به تابعیت این کشور می‌رسند می‌توانند در شغل‌های دولتی مشغول به کار شوند، از خدمات درمانی کشور آمریکا بدون محدودیت استفاده کنند، حق رأی داشته باشند، به راحتی با پاسپورت آمریکا سفر کنند و …
کارشناسان ما در ویزامون آماده ارائه خدمات مشاوره رایگان به شما مخاطبان گرامی می باشند. جهت مشاوره رایگان با کارشناسان ما در تماس باشید. در انتها مقاله نیز می توانید سوالات و نظرات ارزشمند خود را برای ما ثبت کرده و پاسخ آنها را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام