آلمان, آلمان, آلمان, آلمان, اقامت, پذیرش تحصیلی, وقت سفارت, ویزا

شرایط و ضوابط لازم اقامت آلمان از طریق تحصیل

شرایط و ضوابط لازم اقامت آلمان از طریق تحصیل

اقامت آلمان از طریق تحصیل یکی دیگر از روش‌های دریافت و اخذ اقامت دائم و موقت است و در صورت داشتن شرایط لازم می‌توان به تحصیل در این کشور پرداخت. در صورت نیاز به اطلاعات و مشاوره تکمیلی می توانید با مشاوران مجرب ما در ویزامون تماس بگیرید و  در مورد موضوع مورد نظر خود مشاوره رایگان دریافت کنید.برای اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل، به صفحه درخواست اخذ اقامت آلمان مراجعه کرده و برای ثبت درخواست اقدام کنید.

شرایط لازم برای پذیرش تحصیلی آلمان

اقامت آلمان از طریق تحصیل یکی دیگر از روش های دریافت و اخذ اقامت دائم و موقت است. که نیازمند داشتن شرایط و ضوابط خاصی است. از مهمترین شرایط لازم برای پذیرش تحصیلی در کشور آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد.
  • دریافت پذیرش از  طرف دانشگاه های آلمان.
  • مراجعه به سفارت برای  دریافت ویزای تحصیلی .
  • مصاحبه توسط سفارت آلمان.
  • ارسال مدارک لازم جهت پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی.
  • داشتن گواهی پشتیبان مالی.
  • ارائه عکس رنگی پاسپورت.
  • در صورت داشتن سابقه کاری ارائه مدارک مربوط به سابقه کار و … از مهمترین مراحل اولیه برای اقامت در آلمان از طریق تحصیل است.  

مزایای تحصیل در آلمان

همانطور که میدانید یکی از مهمترین مزایای اقامت آلمان از طریق تحصیل، وجود تحصیل رایگان در این کشور می باشد. و با تحصیل در این کشور، آینده تحصیلی و شغلی تضمین می شود. کیفیت بالای آموزشی، اعتبار بالای دانشگاه های این کشور و بازار کار بسیار مناسب بعد از فارغ التحصیلی از مهمترین مزایای تحصیل در آلمان است.   

مدرک زبان برای تحصیل در آلمان

اقامت آلمان از طریق تحصیل نیازمند  ارائه  مدرک زبان معتبر این کشور در سطح B1 و B2 است. افراد در صورت داشتن سایر شرایط با ارائه این مدرک سریعتر می توانند اقامت آلمان از طریق تحصیل را دریافت کنند.

هزینه تحصیل در آلمان

به دلیل رایگان بودن تحصیل در آلمان بسیاری از افراد،  اقامت آلمان از طریق تحصیل را انتخاب می کنند. اما دستیابی و استفاده از تحصیل رایگان در آلمان نیازمند دارا بودن  یک سری شرایط و ضوابط لازم  است. شرایط لازم برای تحصیل در  هر مقطع تحصیلی متفاوت می باشد و  در صورت دارا بودن شرایط لازم می توان به تحصیل رایگان در این کشور پرداخت.

شرایط سنی برای مهاجرت تحصیلی به آلمان

برای اخذ و پذیرش  اقامت آلمان از طریق تحصیل باید شرایط سنی هم در نظر گرفته شود. شهروندان آلمانی و سایر اعضای اتباع اتحادیه اروپایی می توانند بدون هیچ گونه محدودیت سنی به تحصیل بپردازند. اما در مورد سایر افرادی که قصد اقامت در کشور آلمان از طریق  ویزای تحصیلی را دارند باید شرایط سنی لازم را داشته باشند.
محدودیت سنی در کشور آلمان بین 6 تا 18 سالگی است. و افراد دارای این رده سنی و آشنا با زبان آلمانی می توانند در مدارس آلمان ثبت نام کنند. شرایط سنی برای تحصیل در مقطع کارشناسی حداقل 21 سال است و برای افرادی که می خواهند در مقطع ارشد تحصیل کنند. سن پایین 30 سال شانس بیشتری دارد و برای مقطع دکتری هم شرایط سنی خاصی در نظر گرفته نشده است. در صورتی که متقاضی  به دنبال دریافت بورس از این کشور باشد  باید حداکثر 31 سال سن  داشته باشد.

شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان

دریافت بورسیه تحصیلی آلمان از طریق تحصیل را بسیار راحت تر می کند. و افراد می توانند به راحتی به تحصیل در این کشور بپردازند. اما دریافت بورسیه تحصیلی هم نیازمند یک سری شرایط است. داشتن رزومه قوی و نمرات عالی دریافت بورس در مقطع دکترا را در مقایسه با مقطع کارشناسی و ارشد راحت تر کرده است. مقالات بین المللی بالا، نمره زبان بالا و  معدل بالا از دانشگاه های معتبر از مهمترین شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان است. تحصیل در دانشگاه های کشور آلمان به دو زبان آلمانی و انگلیسی صورت می گیرد. و در صورت آشنایی متوسط با زبان آلمانی هم می توان در این دانشگاه ها به تحصیل پرداخت و به مرور زبان آلمانی را قوی کرد.

مجوز کار در حین تحصیل در آلمان

همانطور که میدانید آلمان جزو یکی از کشورهایی است که پیدا کردن کار در آن به نسبت کشورهای دیگر آسان تر می باشد. شاید یکی از مهمترین دغدغه ها برای  دانشجویانی که به تحصیل در این کشور علاقه دارند اطلاع از شرایط کار بخصوص در زمان دانشجویی است. دانشجویانی که در دانشگاه های آلمان تحصیل می کنند و مجوز 20 ساعت در هفته برای کار کردن به این دانشجویان داده می شود. اما باید توجه داشت که از این ساعت کاری که ذکر شده فراتر نرود.

نتیجه گیری کلی

نامعلوم بودن آینده کاری بسیاری از دانشجویان کشور سبب شده بسیاری از این افراد پس از اخذ مدرک دانشگاهی به دنبال اقامت آلمان از طریق تحصیل بروند. از آنجایی که آلمان از لحاظ اقتصادی و آموزشی در سطح بسیار بالایی قرار دارد. بسیاری از افراد جهت یافتن کار و  ادامه تحصیل، این کشور را انتخاب می کنند.
 مزایای متعدد سیستم آموزشی دانشگاه و مدارس آلمان سبب شده که این کشور یکی از گزینه های انتخابی برای تحصیل باشد. بالا بودن اعتبار دانشگاه های این کشور، قوی بودن سیستم آموزشی، تضمین بودن آینده کاری مرتبط با مدرک تحصیلی در آینده و بسیاری از موارد دیگر از مهمترین مواردی است. که سبب شده تحصیل در این کشور به آرزویی برای بسیاری از افراد تبدیل شود.  اقامت آلمان از طریق تحصیل برای افراد با داشتن رزومه علمی قوی و داشتن نمره زبان عالی بسیار راحت می باشد.

 برای مشاوره ی رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در کشور آلمان و اخذ اقامت این کشور با مشاوران ما در ویزامون تماس حاصل فرمائید و یا در بخش دیدگاه ها نیز می توانید سوالات خود را مطرح نمایید و در زمانی کوتاه پاسخ بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام