اقامت, ایتالیا, ایتالیا, ایتالیا, وقت سفارت, ویزا

شرایط اخذ گلدن ویزای ایتالیا

شرایط اخذ گلدن ویزای ایتالیا

گلدن ویزای ایتالیا یکی از روش های سرمایه گذاری برای اخذ اقامت در این کشور می باشد. روش های مختلفی برای مهاجرت به کشورهای اروپایی وجود دارد. راه های متنوعی چون تحصیل، تولد، ازدواج، کار، سرمایه گذاری و حتی روش های پر خطر مهاجرت به شیوه پناهندگی. در این بین، روش های سرمایه گذاری از تنوع و محبوبیت بیشتری برخوردار هستند. از جمله روش های سرمایه گذاری برای گرفتن ویزا، می توان به خرید ملک، شیوه ها و طرح های کارآفرینی، ایجاد بیزینس و غیره اشاره کرد.در صورتی که درخصوص مهاجرت از طریق گلدن ویزا نیاز به مشاوره دارید، میتوانید فرم درخواست اقامت ایتالیا را کامل نموده تا مشاورین ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل نمایند.

ویزامون در ادامه قصد دارد به تمامی مواردی به اخذ گلدن ویزای ایتالیا مربوط میشود، بپردازد.
گلدن ویزا ایتالیا

فهرست مطالب

گلدن ویزای ایتالیا

کشور ایتالیا نیز مانند بسیاری از کشورها، امکان اخذ ویزایی تحت عنوان گلدن ویزای ایتالیا یا Italy Golden Visa  را برای متقاضیان فراهم نموده است. شرایطی که برای دریافت گلدن ویزا این کشور لازم است، در وهله اول داشتن سرمایه اولیه می باشد. گلدن ویزای ایتالیا، می تواند تحت شرایطی، امکان اقامت دائم و دریافت پاسپورت را از طریق این ویزای سرمایه گذاری برای افراد به ارمغان آورد.
متقاضیان، با اخذ این ویزا، یک اقامت دو ساله دریافت خواهند کرد. پس از این دو سال، بر اساس برنامه ای که فرد مدنظر دارد، سرمایه خود را به یک حد مشخصی می رساند. پس از آن، فرد سرمایه خود را ، به مدت دو سال در کشور ایتالیا حفظ می نمایند
کمیته سرمایه گذاری ایتالیا در مورد حفظ سرمایه فرد متقاضی بررسی های لازم را به انجام می رساند. در ادامه دو سال، و در صورت تایید دولت، اقامت مورد نظر به مدت سه سال برای متقاضی تمدید خواهد شد. اقامت دائم ایتالیا، از طریق گلدن ویزا، بعد از گذشت پنج سال به فرد واجد الشرایط داده می شود.
مراحل اخذ گلدن ویرا ایتالیا

مراحل اخذ اقامت ایتالیا از طریق گلدن ویزا

دریافت اقامت ایتالیا از طریق گلدن ویزا نیز مانند هر اقدامی، نیاز به پشت سر گذاشتن مراحل خاص خود را دارد. آگاهی از این سلسله مراتب، از دوباره کاری متقاضیان دریافت این ویزا جلوگیری خواهد کرد:
 • تعیین نوع سرمایه گذاری با توجه به تخصص و میزان سرمایه متقاضی
 • تکمیل و آماده سازی مدارک و اسناد مورد نیاز ( همه مستندات مورد نیاز در پورتال اداره مهاجرت ایتالیا مشخص و اعلام شده است)
 • افتتاح حساب
 • انتخاب دقیق و قطعی روش سرمایه گذاری
 • پر کردن و آماده سازی پیش درخواست (Pre-Application) برای اخذ گلدن ویزا
 • تعیین قرار ملاقات حضوری برای مصاحبه
 • تایید کلیه مدارک و دریافت گلدن ویزای ایتالیا

مدارک مورد نیاز برای اخذ گلدن ویزا ایتالیا

برای دریافت گلدن ویزای ایتالیا، آگاهی از مدارک مورد نیاز، مسیر را برای متقاضیان هموارتر خواهد ساخت. در کشور ایتالیا، سازمانی متشکل از هشت نماینده خبره و تحت عنوان کمیته ویزای سرمایه گذاری وجود دارد. وظیفه این کمیته تایید نوع سرمایه گذاری افراد بر اساس قوانین حاکم بر کشور ایتالیا می باشد.
افراد متقاضی دریافت ویزای ایتالیا، بایستی با مراجعه به بخش ویزای سرمایه گذاری در پورتال اداره مهاجرت ایتالیا، فرم “Nulla Osta” را تکمیل کنند. پس از آن، هر فرد ملزم می باشد در پرتال شخصی خود مدارک خود را به طور کامل و طبق آنچه اعلام شده است، ارسال نماید. این مدارک شامل موارد زیر می باشد:
 • مدارک کامل هویتی فرد متقاضی
 • کپی برابر اصل پاسپورت
 • ارائه رزومه و سوابق فرد متقاضی دریافت اقامت از طریق گلدن ویزا، این سوابق شامل پروژه های سرمایه گذاری، زمینه های شغلی و … می باشد.
 • عدم وجود سوء سابقه و محکومیت کیفری
 • ارائه سند و مدرک در اثبات مالکیت سرمایه برای فرد متقاضی
 • فراهم بودن امکان انتقال مبلغ سرمایه گذاری برای فرد متقاضی

مدت زمان اخذ اقامت ایتالیا از طریق گلدن ویزا

مدت زمانی که برای اخذ اقامت دائم ایتالیا از طریق گلدن ویزا لازم است، 5 سال زندگی بدون وقفه در این کشور می باشد. همچنین لازم به ذکر است که مدت زمان اخذ شهروندی و تابعیت در ایتالیا،10 سال زندگی بدون وقفه در این کشور می باشد.

شرایط تابعیت با گلدن ویزای ایتالیا

افرادی که موفق به دریافت اقامت دائم در ایتالیا شده اند، با بالا بردن آگاهی خود درباره زبان، تاریخ، قوانین و تمدن این کشور و 10 سال زندگی بدون وقفه در آن، موفق به دریافت پاسپورت و تابعیت ایتالیا خواهند شد.
همان طور که پیش تر توضیح داده شد، متقاضیان، با اخذ گلدن ویزای این کشور ، یک اقامت دو ساله موقت دریافت خواهند کرد. پس از این دو سال و با حفظ سرمایه خود و در صورت تایید دولت، خواهند توانست اقامت خود را به مدت سه سال دیگر تمدید کنند. اقامت دائم ایتالیا، از این طریق پس از گذشت پنج سال به فرد واجد الشرایط داده می شود.
مزایا گلدن ویزا ایتالیا

مزایای اخذ اقامت ایتالیا از طریق گلدن ویزا

مزایایی که دریافت اقامت ایتالیا از طریق گلدن ویزا برای افراد دارد، موارد زیر را شامل می شود:
 • فرد متقاضی، پس از دریافت کارت اقامت موقت دو ساله، تا قبل از دریافت اقامت دائم، فقط یک بار مجبور به تمدید اقامت خود می باشد.
 • فراهم آمدن امکان سفر به بیش از 26 کشور حوزه شنگن و بدون محدودیت ویزا برای متقاضی
 • نرخ مصادره اموال و ریسک سرمایه گذاری در ایتالیا در پایین ترین میزان در میان کشورهای اروپایی قرار گرفته است. همین امر دریافت این ویزا را برای افرادی که قصد مهاجرت و اقامت در ایتالیا را دارند، مطمئن تر ساخته است.
برای مشاوره ی رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقامت ایتالیا  با مشاوران ما در ویزامون تماس حاصل فرمائید و یا در بخش دیدگاه ها نیز می توانید سوالات خود را مطرح نمایید و در زمانی کوتاه پاسخ بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام