اقامت, وقت سفارت, ویزا, یونان, یونان, یونان

اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک

اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک

کشور یونان، به‌ منظور جذب مهاجر و ورود ارز به داخل کشور، امکان اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک را برای کلیه مهاجران فراهم ساخته است. ولی همه افرادی که از این طریق قصد گرفتن اقامت در این کشور را دارند، موفق نخواهند شد.

افرادی که قصد مهاجرت به یونان و خرید ملک در این کشور را دارند، باید حداقل سرمایه ای معادل 250 هزار یورو داشته و ملکی با حداقل این مبلغ خریداری کنند.
 پس از بررسی شرایط و موارد مربوط به  اقامت یونان از طریق خرید ملک، میتوانید برای کسب اطلاعات تکمیلی با ویزامون در تماس باشید.برای اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک،میتوانید به صفحه درخواست اخذ اقامت یونان مراجعه کرده و برای ثبت درخواست اقدام کنید.

بررسی تابعیت و اقامت یونان از طریق خرید ملک

اقامت یونان از طریق خرید ملک کاری غیر ممکن نیست. با خرید ملک در این کشور، طبق قوانین موجود، یک کارت اقامت موقت یکساله اروپابی (TRP) به فرد خریدار داده می‌شود. پس از آن درصورت عدم فروش ملک خریداری شده، عدم ارتکاب جرم توسط خریدار و حضور او در بیش از 183 روز سال در یونان، اقامت دائم (PR)  به وی داده خواهد شد. در سال هفتم اقامت در یونان، فرد متقاصی می‌تواند برای اخذ پاسپورت و تابعیت یونان وارد عمل شود.

هزینه ها و مخارج زندگی در کشور یونان

آگاهی از مخارج و هزینه های زندگی برای کسی که قصد دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک را دارد، مهم و حیاتی می‌باشد. مخارج زندگی در بخش ها و شهر‌های مختلف یونان متفاوت است. به صورت کلی و میانگین، هزینه زندگی در یونان بدون در نظر گرفتن اجاره محل زندگی، برای چهار نفر در سال و در شهری چون آتن حدود 2035 یورو تخمین زده شده است. زندگی در شهرهای کوچکتر، هزینه کمتری دارد. طبق آمار به‌دست آمده، حداقل حقوق ماهانه در یونان در حدود 385 یورور و میانگین حقوق و دستمزد در حدود 2788 یورور در ماه می‌باشد.

برای دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک ، چه شرایطی باید داشته باشیم؟

همچون اغلب کشورهای عضو اتحادیه اروپا، یونان نیز برای خرید ملک، محدودیت و شرایط خاصی قائل نشده است. تنها شرط لازم برای خرید خانه در یونان، داشتن حداقل سرمایه در حدود 250 هزار یورو می باشد. لذا اغلب افراد واجدالشرایط قادر هستند به‌سادگی از این روش مطمئن و سود آور برای اقامت در این کشور زیبا استفاده کنند. البته خرید ملک در نقاط مرزی، به دلایل امنیتی و سیاسی، فقط از سوی افراد عضو اتحادیه  اروپا امکان پذیر می‌باشد.

فرآیند اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک چگونه است؟

روال کار برای اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک، به‌شرح زیر است:
1-     انتخاب ملک مورد نظر طبق شرایط تعیین شده از لحاظ موقعیتی و قیمتی
2-  عقد قرارداد یا قولنامه خرید ملک با یک عنوان مشحص با ذکر کلیه اختیارات و مجوزها، در یونان معمولا قرادادها از پیش تدوین شده هستند. آشنایی به قوانین و کمک خواستن از یک وکیل خبره در این راه، احتمال هرگونه ضرر و زیان را کاهش خواهد داد.
3-     افتتاح حساب بانکی معتبر
4-     انجام امور مربوط به انتقال سند و تکمیل خرید
5-     اقدام به دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک، با مراجعه به سازمان پلیس اتباع خارجی
به طور معمول، فرآیند اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک یک دوره زمانی چهار تا شش ماهه به طول خواهد انجامید

آیا دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک منجر به دریافت اقامت دائم یونان می‌شود؟

بله،  پس مهاجرت به یونان و  اقدام به خرید ملک، یک کارت اقامت موقت اروپای یکساله با نام (TRP) به فرد متقاضی داده می شود، پس از گذشت پنج سال، به شرط آنکه خریدار ملک خود را نفروخته و مرتکب خلاف در این کشور نشده باشد، اقامت دائم یونان (PR) به وی داده می‌شود. این اقامت با شرط حضور بی وقفه اعطا نگشته و حضور 183 روز در سال کفایت می‌کند.

حق کار برای کسانی که اقامت یونان از طریق خرید ملک را دریافت کرده‌اند به چه صورت است؟

کسانی که موفق به اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک شده اند، به دلیل آن که از نظر دولت، سرمایه دار محسوب می‌گردند، ملزم به انجام کار نبوده و اجباری برای داشتن کسب و کار ندارند.

مزایای اقامت از طریق خرید ملک در یونان چیست؟

از مزایای اقامت یونان از طریق خرید ملک می‌توان موارد زیر را نام برد:
 • اخذ اقامت به فرد متقاضی، همسر او و فرزندان تا سن 21 سالگی
 • اعطای اقامت به پدرو مادر فرد متقاضی و همسر او
 • عدم نیاز به ارائه مدارک و اسناد تحصیلی و داشتن مدرک زبان
 • اجازه سفر و زندگی در سایر کشورهای اروپایی حوزه شنگن
 • امکان انتقال سرمایه به کلیه حساب های اروپایی
 • اخد اقامت 5 ساله و امکان تمدید مجدد آن و دریافت تابعیت یونان پس از گذشت 7 سال
 • مناسب بودن هزینه زندگی و خرید ملک در یونان
 • عدم نیاز به حضور بی وقفه به منظور اخد اقامت دائم یونان

محدودیت‌ها و معایب اقامت از طریق خرید ملک در یونان کدام‌ هستند؟

تنها عیبی که اخذ اقامت از طریق خرید ملک در یونان دارد، محدودیت در خرید ملک در هر نقطه از این کشور می‌باشد. توجه داشته باشید در نقاط مرزی ، بخش های تاریخی، ساحلی، مناطق طبیعی، جنگلی و حفاظت شده امکان خرید ملک وجود ندارد.

مدارک لازم برای دریافت اقامت از طریق خرید ملک در یونان چیست؟

برای اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک، ارائه مدارک زیر لازم و ضروری است:
 • پاسپورت با داشتن حداقل 18 ماه اعتبار
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه و محکومیت کیفری
 • ارائه اصل شناسنامه و قباله ازدواج در صورت تاهل
 • ارائه اسناد و مدارک مربوط به حساب بانکی به‌منظور اخذ ویزای شنگن
وکلای مجرب در موسسه ویزامون می توانند شما را در اخذ اقامت کشور یونان از طریق خرید ملک یاری دهند. علاوه بر این، متقاضیان می توانند برای مشاوره در مورد گزینه های دیگر برای مهاجرت به یونان با مشاوران ما در ویزامون تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام