اسپانیا, اسپانیا, اسپانیا, اقامت, وقت سفارت, ویزا

اخذ اقامت دائم اسپانیا

اخذ اقامت دائم اسپانیا

سودای زندگی دائم در کشور اسپانیا دیگر به مانند رویا نیست. چرا که امروزه شیوه‌های متنوعی برای اخذ اقامت دائم اسپانیا وجود دارد. پیش از دریافت اقامت دائم اسپانیا باید به فکر دریافت اقامت موقت باشید. به عبارتی اخذ اجازه موقت یک مرحله پیش‌تر از اخذ اقامت دائم است.برای اخذ اقامت اسپانیا میتوانید ، به صفحه درخواست اخذ اقامت اسپانیا مراجعه کرده و برای ثبت درخواست اقدام کنید.

ویزامون در ادامه قصد دارد تمامی سوالات شما در مورد اقامت دائم اسپانیا را رفع کند. توصیه میکنیم برای کسب اطلاع بیشتر به صفحه ارتباط با ما مراجعه کنید.

راه های اخذ اقامت دائم اسپانیا

برای اخذ اقامت دائم اسپانیا باید به کمک یکی از روش‌های زیر به این کشور مهاجرت کنید. به کمک روش‌های زیر میتوان در ابتدا اقامت موقت و سپس اقامت دائم اسپانیا دریافت کرد:
 • اخذ ویزای دانشجویی
 • اخذ ویزای تجاری
 • اخذ ویزای تمکن مالی (ویزای غیر سودآور)
 • اخذ مجوز کار به عنوان کارمند یک شرکت اسپانیایی
 • اخذ ویزای طلایی (گلدن ویزا)
چنانچه هیچکدام از شرایط فوق را ندارید، با ویزامون تماس گرفته و شرایط فعلی خود را شرح دهید. ویزامون راه حلی مناسب با شرایط شما ارائه خواهد داد. همچنین مدارک مورد نیاز برای اخذ هر کدام از ویزاهای فوق متفاوت است. برای اطلاع از مدارک مورد نیاز برای اخذ هر یک از ویزاهای نامبرده نیز میتوانید از مشاورین ویزامون کمک بگیرید.

شرایط اقامت دائم اسپانیا

اگر هم اکنون به مدت 5 سال در اسپانیا زندگی نکرده‌اید، باید بگوییم مسیر درازی را برای اخذ اقامت دائم اسپانیا دارید. چرا که برای دریافت اقامت دائم اسپانیا باید در ابتدا 5 سال به صورت مداوم ساکن اسپانیا باشید. پس از گذشت 5 سال، کارت اقامت دائم شما به صورت خودکار به مجوز اقامت دائمی تبدیل میشود.
امکان دریافت اقامت دائم اسپانیا برای تمامی افراد در تمامی مشاغل وجود دارد. توضیح اینکه برای دریافت اقامت دائم اسپانیا باید:
 • تمکن مالی خود را اثبات کنید. منبع درآمد شما باید ثابت و معتبر باشد.
 • بیمه درمانی معتبر داشته باشید.
چنین شرایطی مختص اتباع غیر اتحادیه اروپا است که شامل اتباع ایرانی نیز میشود.

شرایط اخذ تابعیت اسپانیا

اخذ تابعیت اسپانیا با اخذ اقامت دائمی در این کشور قدری متفاوت است. در اخذ ویزای دائمی اسپانیا، همانطور که مبرهن است، شما میتوانید به صورت دائمی در این کشور زندگی کنید. برای دریافت ویزای دائمی اسپانیا تنها کافیست 5 سال به صورت مداوم در این کشور زندگی کنید. مجوز اقامت دائمی محدودیت های خاصی دارد. در حالی که چنانچه شما تابعیت اسپانیا را اخذ کنید، محدودیت نخواهید داشت و به عنوان شهروند واقعی اسپانیا شناخته خواهید شد.
محدودیت هایی که در دریافت اقامت دائم اسپانیا متوجه شخص متقاضی خواهد بود:
 • حق رای ندارد.
 • به صورت آزادانه نمیتواند به کشورهای که با اسپانیا توافق نامه دارند سفر کند.
برای اخذ تابعیت اسپانیا و صدور کارت شهروندی، شخص متقاضی باید به مدت “10” سال به صورت مداوم در اسپانیا زندگی کند.

مدت زمان لازم برای گرفتن اقامت دائم اسپانیا

برای دریافت اقامت دائم اسپانیا مراحل متعددی وجود دارد. البته این مراحل تنها برای زمانی است که شما مجوز اقامت موقت داشته و به مدت 5 سال در این کشور زندگی کرده باشید. چنانچه شرایط لازم را دارید، باقی مراحل اخذ اقامت دائم اسپانیا را دنبال کنید:
 • مجوز اقامت موقت دارای تاریخ انقضا است. چنانچه تاریخ انقضای مجوز اقامت موقت تان رو به اتمام است و همچنین میخواهید مجوز اقامت دائم دریافت کنید، میبایست 60 روز قبل از اتمام انقضای مجوز فعلی برای ثبت درخواست صدور اقامت دائم اقدام کنید.
 • پس از ارائه مدارک مورد نیاز، طی 3 ماه نامه‌ای مبنی بر تایید مجوز اقامت دائمی تان دریافت خواهید کرد.
مدت زمان اعتبار مجوز اقامت دائم نیز 5 سال است. پس از گذشت این 5 سال میتوانید برای اخذ تابعیت اسپانیا اقدام کنید.
موسسه ویزامون در گذر از تمامی مراحل اخذ اقامت دائم اسپانیا در کنار شما خواهد بود.

بهترین راه برای اخذ اقامت اسپانیا

بهترین راه برای اخذ ویزای دائمی اسپانیا، راه حلی است که بیشترین تطابق را با شرایط مالی و شغلی شما داشته باشد. اما در حالت کلی اخذ ویزای تمکن مالی در کمترین زمان ممکن صورت میگیرد و دردسر کمتری دارد. چنانچه تمکن مالی بالایی ندارید، باید به سراغ روش‌های دیگری برای اخذ ویزای دائمی اسپانیا بروید. برای آنکه بدانید بهترین راه برای اخذ اقامت اسپانیا برای شما چیست، بهتر است با ویزامون در تماس باشید. مشاورین حاذق در ویزامون راه‌های مختلفی برای اخذ اقامت دائم پیشنهاد خواهند داد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت اسپانیا

اخذ اقامت دائم اسپانیا از نظر مدارک مورد نیاز فرآیند پیچیده‌ای ندارد. شما میتوانید آن را به عنوان پاداشی برای زندگی در این کشور طی 5 سال گذشته در نظر بگیرید. در حالت کلی برای اخذ اقامت دائم اسپانیا سخت گیری اعمال نمیشود.
مدارکی که برای اخذ اقامت دائم اسپانیا مورد نیاز خواهد بود:
 • ارائه فرم EX-11
 • کارت اقامت فعلی (که در شرف انقضا است)
 • اصل پاسپورت و کپی
 • مدارک اقامت در اسپانیا، مانند قرارداد اجاره
 • گواهی پزشکی و بیمه سلامت
 • فیش پرداخت هزینه مربوطه

هزینه های اقامت دائم اسپانیا

با وجود اینکه اسپانیا یک کشور اروپایی است، برخلاف سایر کشورها، هزینه‌های زندگی در این کشور بسیار بالا نیست. البته هزینه سالانه زندگی در اسپانیا بسته به سبک زندگی افراد متفاوت است. در حالت معمولی هزینه زندگی در اسپانیا برای یک زوج در حدود 20000 تا 22000 دلار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام