اسپانیا, اسپانیا, اسپانیا, اقامت, وقت سفارت, ویزا, ویزای خود حمایتی

اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

اغلب کشورهایی مانند اسپانیا که بسیار مهاجر پذیر هستند، شرایط و ویزای های مختلفی را برای افرادی غیر مقیم در نظر میگیرند. یکی از انواع ویزاهایی که منجر به زندگی دائمی در اسپانیا میشود ویزای تمکن مالی است. در دریافت چنین ویزایی تنها کافیست تمکن مالی خود را اثبات کنید.در ادامه بیشتر به بررسی چگونگی اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی و سوالات متداول در این مورد میپردازیم.برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی ، به صفحه درخواست اخذ اقامت اسپانیا مراجعه کرده و برای ثبت درخواست اقدام کنید.

تمکن مالی اسپانیا و استانداردهای سرمایه گذاری

بهره‌مندی از آب و هوای عالی، مناظر دیدنی و امکان پیشرفت‌های شغلی بی شک کشور اسپانیا را به یکی از گزینه‌های جذاب برای اقامت دائمی در این کشور و یا گذراندن روزهای بازنشستگی تبدیل میکند.
خوشبختانه اخذ اقامت تمکن مالی اسپانیا، امکان اقامت دائمی و یا حتی موقت در کشور اسپانیا را به راحتی فراهم میکند. در این مرحله ممکن است ویزای تمکن مالی را با ویزای طلایی (گلدن ویزا) اشتباه بگیرید. با مطالعه باقی مطلب میتوانید ویزای تمکن مالی را با گلدن ویزا مقایسه کنید.
پس از بررسی شرایط و موارد مربوط به اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی، میتوانید برای کسب اطلاعات تکمیلی با ویزامون در تماس باشید.

تمکن مالی اسپانیا و بررسی اقامت و تابعیت از طریق آن

اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی به راحتی امکان پذیر است. دریافت چنین ویزایی شرایط ویژه‌ای دارد. مهمترین مزیت ویزای تمکن مالی این است که دولت اسپانیا از شما هیچ انتظاری در قبال انجام کار پرسود ندارد. که البته در اصطلاح به ویزای تمکن مالی، ویزای غیر پرسود یا Non-Lucrative نیز اطلاق میشود. با دریافت ویزای تمکن مالی به راحتی میتوانید در هر نقطه‌ای از اسپانیا زندگی کنید.
برای دریافت اطلاعاتی از قبیل دریافت ویزای تمکن مالی برای اعضای خانواده، بهتر است به صورت مستقیم با مشاورین ویزامون در تماس باشید.

تمکن مالی اسپانیا و هزینه های زندگی در این کشور

اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی تا حد بسیاری با حساب بانکی و میزان دارایی‌های شما سروکار دارد. برای دریافت حتمی اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی، شخص متقاضی باید مبلغ مشخصی در حساب بانکی خود داشته و میزان دارایی‌های خود را اثبات کند. چنانچه وی قرار است با افراد خانواده به اسپانیا سفر کند، باید مبلغ بیشتری در حساب بانکی خود داشته باشد. برای بررسی دقیق هزینه‌های دریافت ویزای تمکن مالی و هزینه های “فعلی و به روز شده” زندگی در اسپانیا، با ویزامون تماس بگیرید.

برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی، چه شرایطی باید داشته باشیم؟

امکان اخذ اقامت تمکن مالی اسپانیا برای افرادی که منابع مالی بالا دارند، به راحتی امکان پذیر است. ویزای تمکن مالی یک ویزای ایده آل برای افرادی است که قصد دارند بیش از 90 روز (ویزای گردشگری) ساکن اسپانیا باشند. مورد دوم که زمینه ساز دریافت اقامت اسپانیا توسط شما میشود، عدم وجود سوابق کیفری است. با اثبات تمکن مالی و عدم وجود سوابق کیفری شما واجد شرایط اخذ اقامت تمکن مالی اسپانیا خواهید بود.
چنانچه شرایط ویژه و خاصی جهت اخذ اقامت تمکن مالی اسپانیا دارید، میتوانید با مشاورین ویزامون مطرح کرده و مشاوره رایگان دریافت کنید.

فرآیند اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی چگونه است؟

فرآیند اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی به این صورت است:
 • باید 5 هفته پیش از سفر به اسپانیا برای درخواست اخذ ویزای تمکن مالی به کنسولگری اسپانیا در کشور خود مراجعه کنید.
 • درخواست خود مبنی بر اخذ ویزای تمکن مالی را اعلام و مدارک نیاز را به کنسولگری تحویل دهید.
 • برای مصاحبه آماده شوید.
 • مهر NIE دریافت کنید.

آیا این نوع اقامت منجر به دریافت اقامت دائم اسپانیا می‌شود؟

ویزای تمکن مالی اسپانیا قابل تمدید است. برای مثال چنانچه شما در ابتدا ویزای تمکن مالی را برای یک سال دریافت کرده باشید، به راحتی میتوانید آن را برای سال بعدی نیز تمدید کنید. خوشبختانه امکان دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی نیز وجود دارد. اما به شرطی که از طریق این ویزا به مدت 5 سال به صورت مداوم در این کشور زندگی کرده باشید.

حق کار برای کسانی که اقامت تمکن مالی اسپانیا را دریافت کرده‌اند به چه صورت است؟

ویزای تمکن مالی نوعی مجوز ورود به اسپانیا برای مقاصد اقامت بدون کار است، بنابراین با NLV نمی توانید در هر جایی کار کنید. فقط میتوانید با پس انداز یا درآمد غیرفعال مانند سود سهام، حقوق بازنشستگی یا اجاره در این کشور زندگی کنید. البته پس از ورود به اسپانیا میتوانید نسبت به شرایط مالی و استعداد شغلی خود برای تغییر ویزای تمکن مالی به ویزای کاری اقدام کنید.

مزایای اقامت تمکن مالی اسپانیا چیست؟

دریافت اقامت تمکن مالی اسپانیا مزایای متعددی دارد:
 • نیازی به سرمایه گذاری در این کشور ندارید. برای مثال مانند گلدن ویزا نیازی به خرید خانه و انواع املاک در این کشور ندارید.
 • به همراه خانواده میتوانید به اسپانیا سفر کنید.
 • میتوانید ویزای تمکن مالی را به ویزای کاری تبدیل کنید.
 • قابل به تردد آزادانه در منطقه شینگن خواهید بود.

محدودیت‌ها و معایب اقامت اسپانیا با تمکن مالی کدام‌اند؟

تنها عیبی که در اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی وجود دارد، قوانین مربوط به پرداخت مالیات است. تمام ساکنین اسپانیا، حتی اگر اقامت دائم این کشور را دریافت نکرده باشند، موظف به پرداخت مالیات هستند.

مدارک لازم برای دریافت این نوع اقامت چیست؟

برای درخواست اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی، باید مدارک زیر را آماده کنید:
 • گذرنامه با حداقل یک سال اعتبار قبل از تاریخ انقضا
 • فرم درخواست ویزا و سایر فرم های مربوط به آن
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • بیمه سلامت خصوصی
 • گواهی تمکن مالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام